Skocz do zawartości


Zdjęcie

coś ostatnio siadło na forum... i UT6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Ostatni post z piątku! Niemożliwe... a jednak. No to na poniedziałkowe rozruszanie proponuję temacik UltraTech-6 "Tactical".

UT6 to po prostu kawał porządnej, cholernie precyzyjnej roboty od Microtech'a. Typ noża - OTF D/A, czyli Out-The-Front Double/Action. Ostrze jest wyrzucane do przodu i wciągane do rękojeści tym samym, przesuwanym przyciskiem umieszczonym na grzbiecie noża. Rękojeść to bardzo precyzyjny frez z 6061-T6 aircraft aluminium, hartowany i powlekany powłoką HardCoat. Ostrze o grubości 0.125" wykonano ze stali 154CM. Długość ostrza to dokładnie 3,44 cala, pokrycie to Black-Ti. Ostrze przypomina kształtem zmniejszoną wersję ostrza z HALO 3, a więc lekko wybrzuszone tanto. Nie muszę dodawać, że ostrość jest powalająca, a kształt wskazuje raczej na zastosowania w walce, nie do szatkowania pietruszki (choć pewnie by sobie poradził).

Wewnątrz mechanika wykonana jest ze stali i tytanu. Tytanowy jest też przesuwany przycisk i... klips. UT6 można spokojnie i BEZPIECZNIE nosić w kieszeni. Aby odpalic nóż trzeba najpierw napiąć sprężynę wyrzucającą podczas przesuwania "przycisku" od przodu o jakiś centumetr. Gdy dojdzie do końca ostrze wysuwa się błyskawicznie z rękojeści i blokuje z bardzo charakterystycznym, metalicznym trzaskiem. WOW... wrażenie jest na prawdę niezłe. Podobnie aby schować należy przesunąć "przycisk-suwadło" kciukiem do tyłu i klinga chowa się w ułamku sekundy z podobnym trzaskiem. Jak ktoś ma zainstalowany QuickTime to poniżej jest krótki filmik z takiej akcji.

Ten nóż to wersja limitowana "tactical" - czyli cała czarna. Czarne są nie tylko ostrze i rękojeść ale też przycisk, klips, torx'y i wnętrze - WSZYSTKO. Nóż ma numerek 75 (wszystkich jest 100 szt.) i nie jest to numer przypadkowy... dla przekory wybrałem rok urodzenia żony :) ... która oczywiście jeszcze o tym nie wie :lol:

UT6 jest lekkim i szybkim codziennym kompanem. Nie jest z pewnością słabym nożem. W sieci krąży filmik, w którym Tony z MT odpala UT6, przystawia do calowej deski i waląc dwukilowym młotkiem przebija nożem dechę na wylot jak przecinakiem, po czym staje na desce, wyciąga i chowa spokojnie ostrze... nóż działa ja działał. Oczywiście UT6 to nie ta wytrzymałość co np. HALO 3, ale o ile noże z serii HALO to hardcore noszony w szelkach pod marynarką przy zapasowym magazynku, o tyle UT6 to raczej finezyjny EDC.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
.....taa...albo wyczerpalismy juz wszystkie tematy i teraz wystarczy tylko zagladac do archiwum.....albo.....wszystkich dopadla jesienna deprecha ;)
.......a UT6......mhhhmmhh....mlask
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
A ja w sklepie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zobaczyłem taki zestawik:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To, od góry:
UT-6 Tanto, Halo III i Halo II.

Cena - 1099$. I wszystko jasne.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Nie chciałem nic mówić... ale reszta spokojnie na mnie czeka aż fundusze sie pojawią... z numerkami 75 oczywiście.

Wiem, wiem... jestem już w późnym stadium nożofilis :turn-l: wariat :turn-l:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Halo 3 sobie kiedys kupie, zaraz po Ravenie i Specwarze......O Boze! Czy ja tez stalem sie juz microholikiem? :)
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
A co myslicie o braciszku UT5?Prezentuje się nieźle...Jak różnica w cenie?
Dołączona grafika
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
PiterM, noze nie z tej ziemi... Zam je juz od dawna i od dawna chodza mi po glowie. Ale... Co myslisz o braku nawet minimalnej gardy? Niepotrzebna?
K_P
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Garda... OK, ale te noże nie są do sparringu tylko jednej szybkiej akcji. Nie do szermierki, ale raczej do walki z przeciwnikiem... bez noża. Po prostu wyjmujesz i zadajesz cios zanim przeciwnik wyjmie nóż. Akcje "nóż na nóż" zdarzają się w realnym świecie bardzo rzadko. Dużo częściej podchodzi do ciebie dwóch wyrosków i generalnie chcą tobie lub/i żonie czy dziecku "zrobić krzywdę". Wtedy garda nie jest potrzebna. Cała akcja powinna trwać sekundę (może dwie) i panowie powini zwijać się i krwawić na ziemi. Podobnie, jak masz "nieciekawą" sytuację w parterze - jeden ruch palcem i masz w ręku narzędzie o takim potencjale że aż sam się boję. A poza tym ja je kocham :oops:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6

A co myslicie o braciszku UT5?Prezentuje się nieźle...Jak różnica w cenie?


UT5 to nie tyle braciszek co protoplasta UT6. Zrobiono ich [UT5] bardzo, bardzo mało i cena jest raczej spora. Należy sie liczyć z sumą od $1000 w górę 8O
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Te noże są piękne i bardzo kosztowne. A czy są jakieś tańsze OTF-y? Jakieś konkretne modele warte polecenia? Czy tylko Microtech, czy jeszcze coś innego?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
....no niestety nie jest tego za wiele.....oprocz w/w MT.....czasami mozna znalezc cos Daltona......ale cenowo sa chyba zblizone......coz wiecej?........pozostaja jeszcze customy i bazarowy chlam..........
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6

Te noże są piękne i bardzo kosztowne. A czy są jakieś tańsze OTF-y? Jakieś konkretne modele warte polecenia? Czy tylko Microtech, czy jeszcze coś innego?


Generalnie OTF to Microtech. Daltony są podobne cenowo, ale to juz nie ta jakość i nie ta finezja. Powiedzmy, że Border Patrol Dalton'a (OTF, ale nie D/A) jest jeszcze do ludzi, ale ma gorsze proporcje niż MT. Jest jeszcze OTF D/A Sand Shark firmy DKW ale jest to za gruba kiełbasa aby zrobic z tym cokolwiek innego niż na półce położyć. Co jeszcze...? No oczywiście nożyki Custom jak wspomniał Spuud. Najlepszym jest chyba Triton Harkins'a ale na to trzeba jakieś półtora tysiąca zielonych papierków wyłożyć... ufff...
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Są jeszcze automaty OTF firmy Paragon.Cena poniżej 200$ Tylko czy można na nich polegać tak jak ma MT...
Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6

Są jeszcze automaty OTF firmy Paragon.Cena poniżej 200$ Tylko czy można na nich polegać tak jak ma MT...


Nie ma porównania. Ostrze nie jest tak dobrze blokowane, a poza tym w celu obniżenia ceny naciąg tych noży to dołączony na stałe do ostrza kawałek metalu (ten wystający z boku rękojeści). Więc w połozeniu "napiętym" jest na końcu rękojeści i w czasie wysuwania jedzie wzdłóż noża z boku. No i teraz łapiesz nóż, naciskasz przycisk i... blokujesz ruch ostrza własną ręką! To po prostu zaprzeczenie zalety OTF'a gdzie nie musisz uważać na to jak chwytasz nóż. Ten Paragon wymaga dokładnie takiego samego chwytu jak "boczne" automaty. Taki sam problem miały wczesne Dalton'y, dopiero seria ASP (czyli np. wspomniany Border Patrol) mają dodatkowy mechanizm. Ale to kosztuje...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
To ja mam teraz pytanko...
Czy tylko Halo mają pochewki z kydexu?

A tak wogóle, Piter, może byś się szarpnął, jak ja z neckami i zorbił przegląd OTF-ów? :P
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Tylko HALO ma kydex, i to tylko te z roczników 2000 i 2001. Rocznik 2002 już jej nie ma... Z resztą, z Microtech'ami jest jak z winem. Są roczniki lepsze i te nazwijmy je "zwykłe". Np. HALO'2001 uznawany jest za najlepszy rocznik, podobnie UDT'2000. Ale już np. LCC to te aktualnie robione są oceniane najlepiej. Boże, i do czego dochodzimy? Rocznik noża... :D

A co do przeglądu to chyba zrobię - może w weekend?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Chateau de Microtech Halo, rocznik 2001 :) .
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6

Chateau de Microtech Halo, rocznik 2001 :) .


Dokładnie tak... :) :) :)
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6
Jaka jest cena Halo 3 w takim wykończeniu jak twoje UT6 (znaczy czernione) ?
pytanko na temat ostrzenia - klinga jest cała czarna, ale chyba tylko do pierwszego ostrzenia?

Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: coś ostatnio siadło na forum... i UT6

Jaka jest cena Halo 3 w takim wykończeniu jak twoje UT6 (znaczy czernione) ?

HALO 3 z czarnym ostrzem masz tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A całe czarne HALO 3 "Tactical" z Claw Logo to około $450

pytanko na temat ostrzenia - klinga jest cała czarna, ale chyba tylko do pierwszego ostrzenia?

Sama krawędź tnąca nie jest czerniona, więc ostrze jest po ostrzeniu takie jak w nowym nożu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024