Skocz do zawartości


Zdjęcie

O automatach slow kilka ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

O automatach slow kilka ...
Do demonstracji pozwole wkleic sobie kilka zdjec nozy niekwestionowanego lidera tej branzy, firmy Microtech:
Amphibian
Dołączona grafika

LC#####
Dołączona grafika

SOCOM
Dołączona grafika

Sliczne, prawda ? I teraz pytanie, jakie sa motywy uzywania automatow?
Poza kolekcjonerskimi, oczywiscie.
Bo prawde powiedziawszy trudno jest mi sobie wyobrazic inne zastosowanie dla nozy automatycznych, niz sam fakt posiadania takiego. I moze jeszcze ten dreszcz emocji kiedy ostrze wyskakuje z charakterystycznym dzwiekiem. Natomiast po odrzuceniu emocjii ...
Szybkosc:
Czy naprawde automaty sa szybsze ? Oczywiscie, nie ma co dyskutowac, wynalazki typu "wave" pozwalaja te roznice zmniejszyc, ale automat zawsze bedzie szybszy. Czy jednak jest to nam naprawde potrzebne ? Czas siegniecia po noz i wyjecia go jest taki sam, a to on jest wazniejszy, niz samo otworzenie ostrza. Przy zastosowaniach codziennych natomiast jest to kompletnie niepotrzebne.
Niezawodnosc:
Jedno z praw Murphy'ego mowi, ze im bardziej skomplikowana jest budowa urzadzenia, tym latwiej moze ono sie popsuc. I ja osobiscie jestem wielkim zwolennikiem tej zasady. Staly noz jest bardziej niezawodny od foldera, folder od automatycznego ... Zauwazcie, zeby osiagnac pewien poziom niezawodnosci, firmy zmuszone sa stosowac najlepsze materialy i urzadzenia do produkcji nozy. I tu dochodzimy do ...
Cena:
Zalozmy, ze mamy 3 noze, stal powiedzmy ATS-34, okladziny G10. I calkiem spokojnie mozemy znalezc noze o zaleznosci "stale ostrze" --->"folder" ("stale ostrze"+100%) ---> "automat" ("folder"+ 100%). I podyktowane jest to wlasnie koniecznoscia uzywania drogich maszyn i materialow dodatkowych do produkcji.
Niemniej jednak, to sa sliczne noze, no i ten "klik" ...
Wojtek
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...

Czy naprawde automaty sa szybsze ? Oczywiscie, nie ma co dyskutowac, wynalazki typu "wave" pozwalaja te roznice zmniejszyc, ale automat zawsze bedzie szybszy. Czy jednak jest to nam naprawde potrzebne ? Czas siegniecia po noz i wyjecia go jest taki sam, a to on jest wazniejszy


..no tu sie WAR nie zgodze , wave rozwala automata jezeli chodzi o czas gotowosci do akcji.Pozatym bedac "delikatnie" zdenerwowanym lub np.ubranym a rekawice nie jast tak latwo ten noz otworzyc.
Dlatego mowcie co chcecie ( i tu sie zgadzam z Warem ) noz automatyczny to noz kolekcjonerski , nie nadaje sie jako noz tatical , czyli noz na ktorym mozna polegac ...zawsze
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
Dobry automat to jedno z najlepszych rozwiązań na folder. I nic, ani Wave ani kołek czy otwór w ostrzu nie zastąpią automatu (tak na marginesie- jesienią czy zimą jak masz płaszcz czy kurtkę 3/4, to nie ma z Wave'a żadnego pożytu, a tylko plątać się może). Dobry AUTO to speed - prawdziwy Speed przez duże "S". Nie ma nawet cienia porównania w szybkości i łatwości otwierania np. Amphibian'a oraz Sebenzy (oba są raczej z tej wyższej półki). Sebenza jest gładka, ale na pewno nie szybka. Na nóż roboczy zabierany do lasu czy w góry nadaje się idealnie. Ale należy zapomnieć o jej szybkim otwarciu "w razie czego". Natomiast takiego Amphibian'a można bardzo łatwo i szybka otworzyć zawsze i wszędzie, nawet przy -30 w grubych rękawicach, pod wodą, czy wisząc na drabinie - no matter. A jak dołożysz jeszcze stres (zwykle towarzyszy sytuacjom "awaryjnym") to nie ma nic lepszego niż nóż typu "weź w łapę i przyciśnij ten pieprzony guzik" :twisted: Dla tego NIE MIESZAJĄC DO SPRAWY CEN to ideałem jest zestaw "folder manual jako nóż roboczy + automat na inne okazje"...

Ale... WAR, masz całkowitą rację co do tego, że TECHNOLOGIA I MATERIAŁY KOSZTUJĄ. Niestety zwykle dużo. I masz też rację, że fixed blade to fixed blade, tylko jakoś na co dzień nie mam jak tego nosić :( No ale tak poza wszystkim, to od dnia w któym nabyłem mój pierwszy (MT UDT) to ja już się z automatów nie wyleczę... :oops:
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
.....hmm..... WAR....nie zostawiles na auto suchej nitki....twoja ocena jest chyba odrobine za surowa.....natomiast calkowicie zgadzam sie z toba w sprawie fixed....sa najlepsze i to nie podlega dyskusji...jednak trzeba wziasc pod uwage, ze zyjemy i poruszamy sie w miescie...i tu niestety fixed jest delikatnie mowiac nieporeczny(w samochodzie, w pracy, w knajpie)..........a jesli chodzi o porownanie folder vs automat to absolutnie nie moge zgodzic sie z Seikenem....chyba instynktownie w ekstremalnej sytuacji latwiej jednak nacisnac, jak to powiedzial Piter "ten pieprzony guzik" nich popchnac kolek...........naprade DOBRY automat to pewna i niezawodna maszyna..........
spuud
pozdrawia
ps
ja najczesciej chodze jednak z manualnym folderem...jego dobycie i otwarcie nie zajmuje mi chyba wiecej czasu niz analogiczna akcja z auto......a fixed..nosze czasami wieczorami jak gdzies ide z buta....chociazby na nocny spacerek z pieskiem na stacje benzynowa po fajki.. ;)
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...

..no tu sie WAR nie zgodze , wave rozwala automata jezeli chodzi o czas gotowosci do akcji.


Ano. Jakos nie chcialo mi sie specjalnie trenowac "wave'owania", otwieralem w ten sposob mojego Commandera moze z 50 razy ale i tak zaden gosc z automatem nie ma szans. Czasowo znaczy...
No i oczywiscie co ktorys raz nie wychodzi jak mialo.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
Piter

Natomiast takiego Amphibian'a można bardzo łatwo i szybka otworzyć zawsze i wszędzie, nawet przy -30 w grubych rękawicach, pod wodą, czy wisząc na drabinie - no matter. A jak dołożysz jeszcze stres (zwykle towarzyszy sytuacjom "awaryjnym") to nie ma nic lepszego niż nóż typu "weź w łapę i przyciśnij ten pieprzony guzik"

spuud

chyba instynktownie w ekstremalnej sytuacji latwiej jednak nacisnac, jak to powiedzial Piter "ten pieprzony guzik" nich popchnac kolek


Nie neguje szybkosci otwierania automatow, natomiast nie bylbym do konca taki pewien tej latwosci. Wiekszosc automatow z jakimi sie spotkalem, posiada albo zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem (co kloci sie z szybkoscia otwierania), albo do otwarcia potrzebuje jednak uzycia pewnej sily. I w sytuacji stresowej, rownie trudno bedzie szukac tego przycisku i wciskac go, jak kolek czy otwor do otwierania.
Nie traktujcie tego jako calkowita negacje automatow, bo jestem w stanie sobie wyobrazic i sytuacje, i sluzby w ktorych automat moglby miec przewage nad folderem. Natomiast w odniesieniu do "normalnych" posiadaczy nozy, przykro mi, nie jestem w stanie wymyslic innego powodu, jak "chce miec".
I z tego wlasnie powodu zamierzam sobie sprawic Microtecha :)
Wojtek
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
taa....to mi sie podobalo......a jakiego jesli mozna wiedziec?
spuud
pozdraffia
ps
wiekszosc microtechow..nie ma dodatkowych zabezpieczen przed odpaleniem....
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...

Nie neguje szybkosci otwierania automatow, natomiast nie bylbym do konca taki pewien tej latwosci. Wiekszosc automatow z jakimi sie spotkalem, posiada albo zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem (co kloci sie z szybkoscia otwierania), albo do otwarcia potrzebuje jednak uzycia pewnej sily. I w sytuacji stresowej, rownie trudno bedzie szukac tego przycisku i wciskac go, jak kolek czy otwor do otwierania.


Co do zabezpieczenie, to jest to zwykle do blokowania przycisku PO rozłożeniu noża (tak LAWKS w automacie). A jeżeli chodzi o sama łatwość otwierania to cóż... nie będę się spierał. Aha, zapewniam cię, że przycisku nie będziesz szukał... palec sam na nim ląduje. Ale po co ja to piszę... poczekaj aż nabędziesz tego MT i sam się przekonasz, że auto to jednak auto. Po miesiącu docenisz, ale musisz się zżyć z tym przyciskiem. Tylko uważaj, żebyś się za bardzo nie przyzwyczaił, ja ostatnio nie patrząc co mam w łapie chciałem wcisnąć AxisLock w ARES'ie... :oops: :wink:

PS. no co nie piszesz który to będzie?
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
Po to sie wlasnie trenuje otwieranie nozy, zeby w sytuacji stresowej dzialac bez myslenia, ale to juz rozmowa, ze ja wole placki, a ty pyzy :lol:
Wojtek
P.S. No dobra na razie moim faworytem jest SOCOM DA
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...

Po to sie wlasnie trenuje otwieranie nozy, zeby w sytuacji stresowej dzialac bez myslenia

dla tego dałem :wink:

SOCOM D/A - piękna maszynka... opisz oczywiście wrażenia jak już położysz paluszek na przycisku :D
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
Pisze tylko o swoich , ewentulanie "brother in arms" doswiadczeniach.
Front opener Hallo II , uzywany w warunkach polowych , nie nadaje sie do niczego po zlapaniu troche roznego rodzaju brudu , po prostu sie nie otwiera do konca ( moze tylko moj egzemplarz) .Szybkosc otwierania - noszony w kieszeni , zapomnij , noszony w pochwie lepiej ale ciagle daleko od wave czy nawet do "flick".
LAtwosc dostepu do "pieprzonego przycisku" , w rekawicach "operatora" srednia.
Microtech SOCOM , ciagle daleko od wave przy wyciaganiu z kieszeni ( jezeli nosisz kurtke to ta kurtka tez przykrywa kieszen z SOCOMem , a raczej na clipie w kieszeni kurtki noza sie nie nosi ) , te same problemy z zabrudzeniem dostal troche krwi z oprawianego zwierzaka i koniec , musialem go myc w Formula3 , latwosc otwarcia w rekawicach - powodzenia do wiosny duzo czasu.
Ciagle sie zastanawie na ile mocne sa te automaty , niestetety jako kosztowna zabawka , nie mam serca robic z nimi eksperymentow.

JAko noz codzienny , jak najbardzie auto jest "cool" i jest wystarczajacy zarowno do samoobrony jak i do prac.JEdnak jako tactical czyli "soldier knife" nie tu po prostu dla mnie nie pracuje.
Czy szybkosc otwierania jest tak wazna , nie mysle , duzo wazniejsza jest latwosc dostepu do noza i latwosc otwierania.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
.....nie wiem czemu ale bylem na 99% pewien, ze powiesz Socom.........fakt maszynka jest nie tylko piekna ale i wyjatkowo praktyczna...mozna chyba zaryzykowac stwierdzenie, ze Socomy to jedne z najbardziej, (o ile nie najbardziej), udanych auto microtecha.......niestety wersja, ktora masz na oku (D/A) jest sakramencko droga.......gdybym mial tyle kaski do wydania to lyknal bym raczej Halo II lub III.....hmm qffa rozmarzylem sie..............
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
...Seiken...jasne, ze w warunkach polowych auto moze sprawowac sie kiepsko....ja powiem nawet wiecej......zaden folder niezaleznie od zastosowanej konstrukcji nie jest dobrym pomyslem na teren (pole) - moim zdanim........, ale wiekszosc z "nas" rozpatruje warunki miejskie...i tu auto...no ale to juz bylo...
spuud
pozdraiw
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...

Jednak jako tactical czyli "soldier knife" nie tu po prostu dla mnie nie pracuje.


Soldier Knife <=> Strider (i nie ma to-tamto)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...

Soldier Knife <=> Strider (i nie ma to-tamto)


...no i to jest wersja oficjalna
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
nigdy nie przedalem za okresleniem "wersja oficjalna"...chyba jestem jeszcze z pokolenia skazonego komuna :lol: .........moze strider?.....ale po co??? jak mozna wziac fixed :) .....ba nawet dwa......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...

ja wole placki


Jakie placki?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
To czemu w USA automaty są legalnie dostepne tylko dla służb mundurowych?W ilu państwach jest taki przepis?Ciekawi mnie czy w USA mundurowi mając taką możliwość wybieraja właśnie automaty czy nie...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
Bayonet ...sorry ale racji nie masz.W US prawo jest stanowe , jezeli w Kalifornii nie mozesz sobie kupic naet auto Microtecha , to w Arizonie mozesz sobie w ogrodku zainstalowac wyrzutnie rakietowa.
  • 0

budo_zdzisiek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: O automatach slow kilka ...
... w Arizonie mozesz sobie w ogrodku zainstalowac wyrzutnie rakietowa.[/quote]


Arizona to piękny stan
Ehhhh....
wariat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024