Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buck Strider Solution LE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Buck Strider Solution LE
Dołączona grafika

Z przyjemnoscia napisze kilka slow o tym nozu, ktory calkiem niedawno wpadl mi w rece (a co, ja tez sie chwale), i musze przyznac, ze zrobil na mnie spore wrazenie. Ale zacznijmy moze od poczatku:
Dlugosc calkowita: 9.75"
Dlugosc ostrza: 4.75"
Stal: BG42
Rekojesc: G10
Jak widac, firma Buck nie oszczedzala w tym przypadku na materialach, zreszta byloby sprzeczne z zalozeniem "low cost Strider", wersja podstawowa rozni sie uzyciem stali ATS-34. Pierwsze wrazenie, noz nie jest dlugi, ale szerokosc i grubosc ostrza powoduja, ze wyglada masywnie. I pierwsze zaskoczenie. Rekojesc z G10 daje uczucie "klejenia" sie reki do noza, mialem juz kilka nozy z takimi okladzinami, ale dopiero Buck Strider daje takie uczucie pewnosci chwytu. Niepospolita zasluge w tym pelni duza szerokosc uchwytu, dzieki ktorej mozna pewnie ujac noz. Po rozmowie z Syrinem, sprobowalem jak pewnie mozna go trzymac majac sliska reke, jako, ze mysliwstwo jest mi obce, zamiast zwierzecej krwi, uzylem wody z mydlem ;) Efekt ? Niemal nie zmieniona pewnosc chwytu.
Standardowo rowniez pomachalem nim troche, i ... ten noz, to nie jest fighter. Mozna go z powodzeniem uzywac w tej roli, jednak brakowalo mi pewnej plynnosci, noz nie chodzil gladko w rece. Wielkosc rekojesci, bedaca zaleta jesli chodzi o uchwyt, sprawia troche klopotu, jesli ktos lubi w czasie walki zmieniac uchwyt noza. Duze rece sie wtedy naprawde przydaja. Niemniej jednak, te uwagi spowodowane sa moim "zboczeniem" w kierunku uzycia noza jako narzedzia walki. Natomiast wydaje mi sie, ze zalozeniem konstrukcji tego noza bylo stworzenie niezawodnego w kazdych warunkach narzedzia do pracy. Naostrzenie jest ... ponownie uzylbym slowa standard, jednak standard w tym nozu jest podniesiony bardzo wysoko. Mowiac krotko, noz goli, tnie i rabie. Dodam jeszcze, ze zaczalem od golenia przedramienia i na tym skonczylem. Roznic nie zauwazono :)
Teraz kilka smaczkow. Wydawalo mi sie, ze jestem malo podatny na takie "marketingowe zagrywki" , jednak kiedy ujrzalem napis "449 z 500" to serce mi jednak zywiej zabilo ...
Ciekawostka dodatkowa jest sygnatura na klindze "BOS" , a co to znaczy ... no pewnie niektorzy wiedza ;)
Podsumowujac, jest to noz do pracy i jako taki, wydaje sie nie do zdarcia. Zalety:
- pewnosc chwytu
- najlepsze materialy (w tej klasie cenowej)
- firmowe ostrzenie bez zarzutu
Wady:
-nie stwierdzilem
Wspanialy noz, zarowno dla kolekcjonera, jak i uzytkownika.
Wojtek
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE
i kilka zdjec:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE
Cóż, ładny przegląd Wojtku. Ale powiem, szczerze że nóż znacznie ładniejszy :) Ogladałem go jakiś czas temu i powiem, że liczba jego zalet jest dość długa. Notabene wydawało mi się, na pierwszy rzut oka, że jest to właśnie rasowy nóż użytkowy i jako taki chciałem go mieć u siebie. Ostudziła mnie troche cena, ale kacyk pozostał.

Czy ta wersja limitowana, ktorą masz to inwestycja w dobry nastrój czy też może zamierzasz się z nią rozstać po dobrej propozycji ??
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE

Czy ta wersja limitowana, ktorą masz to inwestycja w dobry nastrój czy też może zamierzasz się z nią rozstać po dobrej propozycji ??


Nie chcialbym, zeby co poniektorzy czepiali sie ;) Wiec na priva ,Jarku :)
Wojtek
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE
Czy BOS to od Paul Bos i hartowania????

Dlaczego to sie uwidacznia na klindze?!
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE
wszyscy tak robia , Bos to Bos
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE
To moze by tak jeszcze pare slow na temat metody BOS'a i tego, co ona daje konkretnie????
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE
Proces "cryogenics" i jego zalety opisal kiedys Piter.Metoda Bos 'a ( pracuje oczywiscie tylko ze stalami SS) w skrocie to rozgrzanie to temp.1975 F , samoczynne schodzenie do 250 F , zamrozenie na 6-8 godzin - 220F w cieklym nitrogenie , a nastepnie dwu krotne doprowadzenie do temp 950F , celem wutworzenia tzw. "temper line " na glowni.
Co daje , twardosc pomiedzy 59 -61 , z tym ze te 59 jest blizej grzbietu noza 61 blizej ostrza , czyli noz nie jest podatny na zlamanie a jednoczesnie ostrze jest bardzo wytrzymale.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Strider Solution LE
A tak na prawdę, to nikt nie wie co robi Paul Bos ale robi to dobrze... nawet powiedziałbym, że najlepiej...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024