Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże SOG - opinie....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Noże SOG - opinie....
Czy ktoś ma :?: Jakie oceny (np. SOG Pentagon Elite) ?
Pozdrawiam serdecznie :D
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
Dla mnie foldery SOG to 2 liga.Lepiej poszukaj coś ze stałym ostrzem z oferty SOG.
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
Napisz jakiego noża szukasz?
Foldery SOG to głownie noże typu Lightweight.Nie znajdziesz tam super mocnych konstrukcji i materiałów .Rekojeści głównie z Zytelu,blokady ARC Lock lub Back Lock.
SOG S64 X2 Auto Clip to chyba najtańszy folder z bardzo dobrej stali BG-42
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
zastanawiam sie nad tym nieszczęsnym Pentagonem, we Wrocławiu jest jeden egzemplarz do kupienia, miałem w ręku :-) . moze jeszcze coś sie pojawi :?: Pozdrawiam serdecznie...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
Żwireeeeek! NIeee! Ty lepiej sie nigdy nie pokazuj w SECPOLU ( znaczy sie w sklepie koło dworca ) Jeśli chcesz kupić ten nóż to skontaktuj sie np z PiteremM, będzie duuużo taniej...
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
spoko spoko 8) Ja tam tylko wziąłem go do ręki (cena mnie przeraża :? ) kupować tam nie zamierzam...ale tam jest chyba jedyna szansa dostania tego noża (SOG) do ręki :D i ocenienia...jeszcze sie zastanawiam nad tym co wybiorę... Pozdrawiam Współmieszkańca Festung Breslau :D
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
Mi na początku gość w sklepie nie chciał dać pomachać, ale jak kupiłem od niego ostrzałke to sie zgodził :) Jak będę miał trochę wolnej kasy to sobie z pewnością sprezentuje ten nożyk... podoba mi sie od kiedy go widziałem w Hitmaan Codename 47 :oops:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
No to może jestem przystojniejszy :wink: czy cóś... bo mi dał bez gadania...aczkolwiek jak na rozmiar to troszku mi był ten Pentagon za lekki :? Pozdrawiam serdecznie :D
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
.....Pentagon Elite bylby naprawde niezly gdyby zmienili stal na lepsza ot chocby jak w x-ray vision - ATS-34, pentagon przy swoich rozmiarach moglby wtedy idealnie wypelnic nisze rynkowa "duuuzych folderow" szczegolnie po upadku REKAT-a i zniknieciu sifu........ale widac firma SOG ma cienkich marketingowcow i nie wyczuli momentu..........takiego pentagonika z ATS- 34 i rekojescia z G10 lub CF sam bym lyknal bez wahania............
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
Bylem na wakacjach przez 3 tygi w lesie z czego 1tyg urzywalem SOG-a Navy Seal 2000 (mojego kumpla ale sie wymienilismy zeby 'piotestowac sobie'). Jak dla mnie strasznie slabo 'trzyma ostrze' ale moze to tylko moja opinia ;) . Noz calkiem niezly ale do precyzyjnych prac (ja robilem niezbednik z kory) jest o wiele za duzy i ma za wysoki prog skutkiem czego brak mi ''manewrowosci'' ;) Do ciezszych zadan idealny. A i mity o 'podwazaniu nim kanalow czy wyazaniu drzwi' sobie dokladnie przemyslcie i nie lykajcie takiej bujdy ale tak jak powiedzial (chyba) pan S. Mitin 'noz to najdrozszym, a zarazem najmniejskuteczny łom'. Kumpel musial troszke popracowac suszarkla z pochwa bo strasznie ciezko sie wyjmowalo noz ale pozniej bylo OK. Odkleila mu sie takze taka gumowa wkladka stabilizujaca glownie w rekojesci w skutek czego noz troszke latal (sprawe zalatwila tasma izolacyjna;)) Troszke nim zaczalem rabac i dala mi sie we znaki rekojec z zytelu (keratonik o wiele lepiej tlumi) Pozatym noz OK. (sorki ze odpisuje na stare posty ale od wczoraj wogole jestem na tym forum i przegladam wszystkie tematy, a jak mam cos do dodania w danym topciku to poprostu pisze. Prosze o wyrozumialosc 8) ) Pozdr
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
...glownie w pochwie, a nie w rekojesci :oops: Sorki
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże SOG - opinie....
SOG... gdyby jeszcze zmienili stal, to byłyby cool. A co do "taktyczności" noża Seal-2000 to jest ona na poziomie niewiele wyższym od np. noża Ka-Bar. To nie jest high-end tactical więc nawet niezbyt silne użycie go w roli łoma skończy się pęknięciem klingi. Chcesz nóż-łom? Kup Strider'a :) Oczywiście zgadzam się w tym miejscu z Sergiuszem - będzie to baaaardzo drogi łom. Owszem, może nie jest to najlepszy łom, ale nie sądzę, aby ktokolwiek przy zdrowych zmysłach nosił przy sobie dodatkowy "klasyczny" półmetrowy, zagięty łom :lol: To jakby pomieszanie filozofii... Inny przykład takiego myślenia: skrzynka narzędziowa jest lepsza i tańsza niż multitool Leatherman'a. A jednak sprzedali tych multitooli miliony egzemplarzy i są to bardzo przydatne maszynki, choć DUŻO droższe niż zestaw "kombinerki + 3 śrubokręty, otwieracz i nóż kuchenny" kupiony w sklepie żelaznym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024