Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cwiczenie na wlasna reke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Cwiczenie na wlasna reke
No wiec sprawa wyglada tak. Nigdy w zyciu nie bylem na treningu zadnej sztuki walki. Nie dla tego ze nie chce czy ze jestem len, ale najblizej mam boks, 10km od mojej wiochy (Frombork, pozdrawiam okolice ;>) a do jakichs takich bardziej wyszukanych sztuk walki mam 30km drogi. Z przyczyn nie odemnie zaleznych nie mam mozliwosci treningu. Jedyne co to chodze juz 4 lata na silownie. Kupilem sobie worek i rekawice i tak sobie z 4, 5 razy w tygodniu robie takie sesyjki po 1 czy 2 godzinki. Cwiczenia ktore robie to:
- taka ogolna rozgrzewka z 5 10 min
- freestyle lanie worka z 20 30 min rekoma
- porzadne rozciaganie
- katowanie worka nogami ( takie sobie jakies z polobrotu i takie rozne :>)
- potem freestyle rece+nogi
- na koniec leje sobie taki stojacy twardy zwoj papy golymi rekoma (na utwardzenie)
- czasem jak namowie kumpla to poboksujemy sie troszke na rekawice
Jak myslicie, takie cwiczenie sobie ma w ogole sens? Czy moze jakies wskazowki macie dzieki ktorym mogl bym udoskonalic moj "trening"? Z gory dziekuje.
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
jup

mysle ze cwiczenie ma sens - szczegolnie silownia i sparringi z partnerem.
jednak co do worka nie jestem przekonany.
sam walilem wen troszke , pragnac wyrobic szybkosc itp. i teraz na treningach bokserskich musze walczyc z nieprawidlowymi odruchami , ktore nawarstwialy sie przy samodzielnym cwiczeniu
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Sprubuj sie dowiedziec o technike uderzania - nieprawidłowe nawyki puzniej bardzo trudno wykorzenić.
Inna sprawa czy masz hajc bo znam kumpla do kturego przyjezdza trener do domu i mu robi indywidualne treningi (ale cos takiego jest bardzo drogie - z tego co pamietam 120 zl miesiecznie)
Jezeli masz znajomego co trenuje cos to mozesz go poprosic o porady jak trzeba cwiczyc i na co masz zwracac szczególną uwage.
Chodzi mi tutaj o sprawy typu: wydech; poprawny sierp(kąt 90stopni-moze byc wezszy niemoze byc wiekszy,moze leciec lekko w gure niemoze leciec w dół) ; skret na nodze podczas kopania; kopanie piszczelem a nie palcami; noga do tyłka , w cel, do tyłka i dopiero na ziemię; garda - łokcie wąsko, itp.
Co do rozgrzewki to gdzies czytalem ze powinna ona trwac minimum 25-30 min (szczegulnie jezeli mamy zamiar sie rozciągać)
A trening dodatkowy (bieg, siłownia itp.) jest jaknajbardziej wskazany.
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
tak jak juz wspomnieli goscie przedemna...

jest jeszcze jedna mozliwosc, sprobuj kogos sprowadzic... jesli jest tam wiecej chetnych to napewno beda jacys trenerzy z poblizszych wiekszych miast, ktorzy zechca otworzyc tam sekcje... moze cos w rodzaju karate - oni maja sekcje wszedzie
popytaj znajomych, podzwon po klubach... moze cos z tego wyjsc jesli nie ma tam jeszcze "atrakcji" tego typu
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Kurde, nie wpadl bym na ten pomysl z zaproszeniem kogos. Pewnie zebral bym paru chlopakow co by chcieli sobie pocwiczyc. Tylko teraz to ja mam pole do popisu trenera jakiej sztuki walki wybrac :> Mysle zeby pointeresowac sie muay thai lub kick boxingiem. Dobrze mysle czy nie?
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke

Mysle zeby pointeresowac sie muay thai lub kick boxingiem. Dobrze mysle czy nie?

zdaje sie ze o 'prawdziwy' thai w Polsce trudno, tym bardziej chyba w twoim regionie, ale moge sie mylic

kick jako sport ma u nas jakies tam poparcie wladz i trenerzy sie znajda (a moze wlasnie dlatego bedzie Ci ciezej z zalatwieniem tego)... jesli wiec znasz jakiegos radnego or sth w tym rodzaju to czemu by nie sprobowac... moga na to pojsc biorac pod uwage uwielbienie do wspierania "ognisk sportu i rekreacji" :P
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Dzieki chlopaki. Jutro jade zobaczyc, bo podobno otwieraja judo 10km od mojej wiochy, to bym tam sie zapisal. Ale jesli nie beda chcieli takiego starego lacha jak ja (19 lat :> stary) to poprobuje zaltwic ekipe i zdzwonic jakiegos trenera. 100krotne dzieki za dobry pomysl :>
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Oprucz młaj taja i kicka mozesz sie terz spokojnie popytac o kyokushin.
Jest to obecnie najbardziej w polsce rozpowszechnione karate a zasady walki sa bardzo zblizone do kicka i młaja (kyok - walka bez zadnych ochraniaczy, niewolno uderzac recami na twarz [walka bez rekawic])
Z kyokushinu wywodza sie miedzy innymi Fransisco FILHO i niezyjący jusz Antony HUGG kturzy odnosili dosc duze sukcesy w K1 (filho nadal odnosi sukcesy)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Ale gdzies tu na forum czytalem ze karate karatom a odmiany boksu (tajski, kick, zwykly) odmianami boksu i ze lepsze sa. Nie to ze jestem nastawiony na szybkie nauczenie sie bic ludzi (wielu jest tu o to oskarzanych), ale poniewaz z racji mojej natury (marzyciela :>), wymarzylem sobie idealna kombinacje sztuk walki ktore chcial bym trenowac: muay thai, bjj, teakwondo. Fajnie by bylo kiedys miec czas i pieniadze i mozliwosci aby nauczyc sie tych sztuk walki chociaz w takim stopniu, ze kiedys na treningu kladac na dechy od zawsze silniejszego kolege powiedziec sobie, Rabi, odjebales kawal dobrej roboty :> Ale co ja tutaj marze sobie :> Mysle ze kyokushin mnie nie rajcuje, juz bym to judo wolal hiba zeby takich podstaw do puzniejszego bjj nabrac. Tak mi sie wydaje :> zielony jestem ale tak sobie wymarzylem :>
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
A nie myslales zeby sie gdzies przeprowadzic? tzn do takiego miasta gdzie mial bys mozliwosc cwiczenia?
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke

100krotne dzieki za dobry pomysl :>

nie ma sprawy :)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Dopoki nie skoncze szkoly sredniej, doputy nici z przeprowadzki. Ale mam nadzieje ze juz w tym roku zdam ta piepszona mature i w koncu bede mogl przeprowadzic sie do mojej babci do Elblaga. To moje rodzinne miasto (starym sie domu na "peryferiach" zachcialo :>) i tam mam nadzieje ze znajde to czego szukam.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Gadalem dzis z kolesiem co trenowal kiokushin i mowi ze na treningach normalnie lali sie po gebach, z bani jak chcieli. Moze byc czy mnie laduje? :>
  • 0

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Ja obstawiam za druga wersja chyba ze ich sensei jest jakims sadomaochsiat lub cos.
U nas jak mamy zwykłe kumite to sensei lata jak dziki patrzac czy nic nikomu sie nie dzieje.(moje zdanie:koles robi cie w bambo)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
Tak tez myslalem. Tylko chcialem sie upewnic :>
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwiczenie na wlasna reke
DieselP Stary, dzieki Twojemu pomyslowi od poniedzialku zaczynamy w mojej wiosce treningi kung fu (mniej wiecej cos z wing tsun) i bedzie elegancko chiba. Zeby tylko ludzie dopisali. Jeszcze raz dzieki za pomysla :>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024