Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ+???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

BJJ+???
Do 3 treningow w tgodniu BJJ chcialbym dodac jeszcze jeden trening..Mam do wyboru Box i Judo ?Co zmieszane z BJJ przyda mi sie bardziej na ulicy ?Odrazu dodam ze kiepsko uderzam.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
Hmm, jak dla mnie sprawa jest jasna. Jezeli chcesz sie przygotowac pod samoobrone na ulicy to warto byc wszechstronnym. Jako ze dodatkowo slabo uderzasz to zacznij uzupelniac bjj, boksem. Aha no i zaleta boksu jest to iz w zasadzie nie potrzebujesz partnera aby poprawiac technike wiec dobrze sie nadaje do trenowania samemu co nie jest takie latwe z bjj.
Ale to tylko moje zdanie.
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
chyba boks.. bo jak juz trenujesz bjj to nie ma sensu judo jeszcze dokladac.. ( o ile wiem to bjj powstalo na bazie judo i ju-jitsu)
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
Oczywiście, że sens jest dokładać judo, bo to jednak nieco inna filozofia i przekrój technik. Współczesne judo to przede wszystkim rzuty, czyli coś co wprost prowadzi do zastosowania technik bjj.

Boks owszem, jest bardzo cenny. Dla mnie ma tą wartość, że się można obić, dostać pożądnie po główce i strach w walce troszkę mniejszy. Ale przy wyborze liczy się poziom klubu i jego atmosfera, a także twoje preferencje wynikające z charakteru.

Trzeba pamiętać, że ćwiczenie dodatkowo jakiegoś stylu zazwyczaj wiąże się z tym, że nie jest się w nim zbyt dobrym, powiedzmy osiąga się maksymalnie przeciętny poziom. Czyli tak ćwiczony boks czy judo nie będą jakąś strasznie skuteczną bronią. Jeśli bjj będzie twoją główną bronią, to musisz się zastanowić, jak będziesz chciał najprawdopodobniej dojść do parteru, gdzie wykorzystasz swojego asa. Boks da ci mozliwość uniknięcia ciosu, zblokowania, oddania z kontry... ale czy spowoduje, że wejdziesz w parter? Raczej nie koniecznie.
Na twoim miejscu najprowdopodobniej wybrałbym jedno, poćwiczył miesiąc do pół roku. Poszedł na drugie i znów to samo. I wtedy już bym wiedział, co mibardziej odpowiada, co jest właściwsze dla mojej taktyki walki.
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
Moim zdaniem powineś pochodzić i na judo, i na boks. Po kilku treningach nie powinieneś mieć wątpliwości, co jest dla Ciebie lepsze...
  • 0

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
nie mam czasu na testowanie...ale chyba wybiore box z calym szacunkiem dla Judo...
Mangha : dlaczego nie trenujesz juz BJJ we Wroclawiu ?
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???

Mangha : dlaczego nie trenujesz juz BJJ we Wroclawiu ?

Cześć Paweł, no niestety, w październiku będę mogła chodzić dopiero od 22-go. Niestety, ostatnio jestem w rozjazdach... A kondycja ucieka...
  • 0

budo_nycgrappler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
C'mon man. Po co ci jest potrzebne judo jak trenujesz BJJ. Zmieszaj cos jak BJJ i boks albo BJJ i kick boxing.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
No brawo Slawku :lol: Tak wiec doradzam jeszcze raz jak jest jeszcze czas na jeden dodatkowy trening w tygodniu o wprowadzenie sobie podstaw boksu bo one najlepiej lacza sie z chwytami bjj:-) Jest dobre przechodzenie z jednego dystansu do drugiego. :new-alien:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???

No brawo Slawku :lol: Tak wiec doradzam jeszcze raz jak jest jeszcze czas na jeden dodatkowy trening w tygodniu o wprowadzenie sobie podstaw boksu bo one najlepiej lacza sie z chwytami bjj:-) Jest dobre przechodzenie z jednego dystansu do drugiego. :new-alien:

No właśnie, ale czy boks będzie tu akurat najlepszym rozwiązaniem? Przecież w boksie raczej unika się zwarcia... :?:
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ+???
Do nauki uderzeń to najlepsze rozwiązanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024