Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy laczenie styli ma sens ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Czy laczenie styli ma sens ?
Tak mnie zastanawia jedna rzecz. Czy cross to taka dobra rzecz. Hmm, np. zapasy + boks. 2 rozne systemy , 2 totalne rozne filozofie i strategie walki. W koncy inne rodzaje wysilku i inna motoryka.
Trenujac 2 systemy rownolegle chyba nie jest czlowiek w stanie w obydwu robic takie postepy jakie robilby trenujac tylko jeden styl.
Druga sprawa to czy uda sie w sensowny sposob polaczyc 2 nie przystajace do siebie w zaden sposob style jak boks i zapasy. Czy ktos ma jakis patent czy to jest sprawa indywidualna jak dana osoba polaczy 2 systemy ?
Ja nie podwazam tutaj sensu laczenia styli ale zastanawia mnie kwestia techniczna laczenia 2, bardzo roznych, systemow.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Moim zdaniem laczenie styli ma sens jak ktos juz dobrze opanowal podstawy jakiegos systemu. Czyli powiedzmy po 5 latach intensywnego treningu. Wtedy jest w stanie, swiadomie odzielic jeden od drugiego i nie pogubic sie. Chodzi mi glownie o dostrzeganie wspolnych elementow dla roznych systemow jak np dystans (w momencie przejscia do poldystansu,czy do zwarcia) jak to dziala w roznych SW, praca nog, strategia ataku czy obrony....
Najgorsze jak ktos po zaledwie paru latach zaczyna wybierac to co mu sie podoba z kazdego systemu. NA takie cos to trzeba juz bardzo dlugo cwiczyc.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Myślę, że najlepszym dowodem na to, że łączenie styli ma sens, jest sama postać Bruca Lee i jego styl Jeet Kune Do. Jak wiadomo, sztuka ta powstała wskutek połączenia różncyh technik.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Mysle ze jak najbardziej ma sens laczenie styli. Tylko faktycznie trzeba opanowac podstawy obydwu aby to mialo sens. Ale widzac na przykladzie karate i judo jest bardzo wskazane i rozwijajace. W momencie zwarcia, poldystansu zasob technik i mozliwosci karateki zwieksza sie diametralnie.
Gwaltowne fachowe szarpniecie (judo) plus kopniecie mawashi na wys lydki zupelnie otwieraja przeciwnika. Zarowno na rzut (judo) jak i na np uderzenie lokciem (karate). Poza tym jak dojdzie do parteru to nie ma paniki i zastanawiania sie co zrobic. Wyuczonych sposobow walki sie nie zapomina, naturalna reakcja bedzie wtedy przejscie do judo.
  • 0

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
POwiedzmy tak tu nie chodzi raczej o sens łączenia bo na ulicy i tak jestesmy zmuszani do robienia tego Karateka nie wybroni sie jedynie formami kumite zawsze predzej czy pozniej dojdzie do zwarcia,
Judoka moze być dystansowany kopnieciami.Ważne jest raczej umiejetne wykorzystywanie pewnych wyuczonych zasad motorycznych.Dlaczego jesli trenuje karate nie moge załozyc dzwigni sprowadzic do parteru dosiad i dobicie.
Ważne aby obronic sie a nie kreowac sie na prekursora stylu na ulicy.Wiec po tak długim :P wywodzie powiem tak łaczenie styli ma sens a nawet nalezy to robic
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Najlepiej jest się zająć jednym dobrze.Nie można zaczynając uprawiać dwóch styli.Jak sie pozna jeden to można spróbować nowego,żeby poznać różnice.Dobre jest poznawanie jakiś innych stylów,lecz uważam że lepiej dla rozwoju jest ćwiczyć jeden.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Dla sportowców to chyba jasne, jak chcą być dobrzy w swojim sporcie to powinni ćwiczyć tylko jedną rzecz. Jeżeli trenujesz niezawodniczo to już twój wybór. Zawsze dobrze jest poznać podstawy różnych styli, szczególnie tych zupełnie różnych. Ale wydaje mi się że lepiej jest się skupić na jednej rzeczy, a resztę traktować jako dodatek.
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Trenujac nie pod katem osiagniec sportowych,ale dla wlasnej satysfakcji,samoobrony itp. cross trening jest najlepszym rozwiazaniem.Uwazam,ze wlasnie od poczatku powinno sie poznawac rownolegle uderzenia i chwyty,rozne dystanse,rozne taktyki walki.Wtedy nic nie jest w stanie Cie zaskoczyc,na wszystko masz jakas odpowiedz;lepiej miec powierzchownie poznanych pare tematow,niz doglebnie poznany jeden.
Znam niestety problem z wlasnego doswiadczenia,kiedy po dluzszym czasie cwiczenia przeze mnie kickboxingu przejechal sie po mnie zapasnik.Gdybym znal jakakolwiek obrone przed wejsciem w nogi,to rozbilbym go na miazge,a tak leczylem kolano 3 tygodnie (boli do dzis :cry: )
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?

Moim zdaniem laczenie styli ma sens jak ktos juz dobrze opanowal podstawy jakiegos systemu.

poklon
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
a ja powiem tak:

cwiczcie jeden styl i w nim sie doskonalcie. sprobujcie dostrzec/znalezc elementy innych systemow a jak juz znajdziecie - sprobujcie to obronic przed zatwardzialymi fanatykami stylowymi

w wengchun jest piec dystansow: dlugi sredni, krotki zwarcie i parter ale nie wszyscy w to wierza - no coz...
  • 0

budo_davidson
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Wyobraz sobie taką sytuacje ,że trenujesz tylko jeden styl np: Karate...
Co będzie ,gdy ktoś wprowadzi cię w parter?Wtedy raczej klapa...
Łączenie styli ma sens poznajesz nowe techniki ,wybierzesz se kilka najlepszych technik i śmigasz... np;
techniki ręczne z BoXu,Nogi kick boxing ,parter ju-jitsu :D Tylko trza umiec to wszystko :]
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?

Wyobraz sobie taką sytuacje ,że trenujesz tylko jeden styl np: Karate...
Co będzie ,gdy ktoś wprowadzi cię w parter?Wtedy raczej klapa...
Łączenie styli ma sens poznajesz nowe techniki ,wybierzesz se kilka najlepszych technik i śmigasz... np;
techniki ręczne z BoXu,Nogi kick boxing ,parter ju-jitsu :D Tylko trza umiec to wszystko :]

Taaak, zawsze takie posty wprawiają mnie w dobry nastrój. :)
Czy każdy będzie potrafił to połączyć? Otóż nie...
Śmieszy mnie, gdy ktoś pisze, że najskuteczniejszy jest mix boks+thaiboxing+zapasy+bjj+judo czy coś w tym stylu. Kto by się w czymś takim połapał? Ćwiczenie 3 czy więcej styli równocześnie moim zdanie ma niewielki sens. Bo co z tego, że nauczymy się takiej czy innej techniki, skoro nie będzie połączenia jej z technikami z innych styli?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Czy mozna laczyc style , pewnie i to jak.
Problem jest jednak jeden , trenowac mozna wszystko ale wiedziec jak laczyc techniki tu juz niestety trzeba miec doswiadczenie lub dobrego trenera.
Uwazam ze trzeba sie zdecydowac na styl wiodacy i na jego bazie dodawac techniki roznostylowe , modyfikujac je bardziej lub mniej pod katem swoje stylu bazowego.
Znakomitym przykladem jest tu BJJ , do potrzeb MMA adoptuje tu sie i boks i Muay Thai , jednak wiodacym stylem jest wlasnie BJJ i temu jest wszystko podporzadkowane , postawa w stojce , garda , poruszanie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Oczywiscie trzeba laczyc, eksperymentowac. Siedziec po pare lat w jednym stylu to strata czasu. Ja np. w jednym z nich siedzialem przynajmniej o piec, siedem lat za dlugo.
K_P
  • 0

budo_b0rg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
fajnie jest umieć więcej, myslę, że jeżeli ćwiczy się styl, który danej osobie pasuje, to po jakimś czasie może przyjść ochota (albo i nie) na "zassanie" dla własnych potrzeb jakiejś techniki. Ja na przykład od niedawna odnalazłem się w stylu Chen Tai Chi Chuan. I na przykład nie słyszałem, żeby Wielki Mistrz Chen Xiaowang ćwiczył dodatkowo jakiś inny styl, aby stał się bardziej skuteczny. Myślę, że dużo zależy od indywidualnego zaangażowania w trening danego stylu. Owszem, mam możliwość ćwiczenia zarówno stylu Chen oraz Yang, ale uważam, że to za bardzo by mi namieszało, także chyba już lepiej trzymać jedną srokę za ogon, ale porządnie.
Pozdrawiam
:D
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?

Oczywiscie trzeba laczyc, eksperymentowac. Siedziec po pare lat w jednym stylu to strata czasu. Ja np. w jednym z nich siedzialem przynajmniej o piec, siedem lat za dlugo.
K_P


A co to byl za styl w ktorym zbyt mocno sie zasiedziales :?:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Wyobraźcie sobie gosca który na dyskotece podchodzi do typka z Aikido (ten wie ze on trenuje aiki..)
Leci lampa...... a Gościu uke z buta.....!!!!! 8O
Co to było.......??????

a ja na to.... Hapkido.......
Aiki + TKd..... Rewelka...

Dołączona grafika
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
a ... jujitsu + tkd , to co to bedzie ? :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
ja zacząłem łączyć dopiero po paru latach treningu, do treningu jiu-jitsu dołączyłem trening iaido i kontaktowego ( niesportowego ) karate. Ma to sens pod warunkiem że nie robimy z tego miszmaszu w którym sami się pogubimy. Poszczególne style według mnie powinny się uzupełniać
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?

kontaktowego ( niesportowego )


Uchideshi mugłbys mi to wyjasnic.
Bo mi sie zawsze wydawało ze jak jest ostry kontakt, naparzanie sie to wtedy to karete jest sportowe (przypomina sport typu boks, kick-boks)
No to jak to wkoncu jest ?
Tradycyjne = sportowe
Obijmorde = niesportowe

??????????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024