Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy laczenie styli ma sens ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
To zalezy od tego, po co ktos trenuje. Jak chcecie byc skuteczni to nic nowego tu nie powiem.
A jak ktos rekreacjnie cwiczy to inna sprawa. Mozna pozwiedzac.. tylko tak sobie mysle, bede mial 40 lat.. rozwalone stawy.. spojrze wstecz i powiem :
'liznalem,judo, bjj, aikido, boks i w kazdym z nich jestem do d...'

To chyba dla kogos starszego ode mnie post.


Ja chcialbym cwiczyc bjj i... yoge. To mi wystarcza. Moze kiedys jakies podstawy uderzen, zeby pijaka w knajpie przekonac, ze zle czyni.

A jak mi sie znudzi bjj... sam nie wiem...

Pozdrawiam,
cwiczacy rekreacyjnie,
MAciek
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Borg- na slasku cwiczysz Chen? a u kogo? U Jarka Jodzisia?
Co do laczenia styli, jak chcialbym cwiczyc cos przekrojowego to bym wybral taki shidokan np. albo styl przekrojowy typu shoot ktory laczy techniki rozne w calosc jedna. Uwazam ze sa style ktore sie nie lacza po prostu np Tkd-Ving Tsun. A najwiekszy sens to ma takie cwiczenie wlasnego stylu zeby niwelowac jego wady a nie dodawac nowe. Vanderlei Silva walczy thajem ale potrafi uciekac z technik bjj (ktore tez cwiczy ale porusza sie jak uderzacz i strategie walki ma tez jak uderzacz...)
Sa style np. chen ktore zeby miec sens to cale cialo, motoryka, "techniki" musza byc podporzadkowane pewnym zasadom i tu za bardzo nie ma co od siebie dodawac ani z niczym sie tego polaczyc nie da. jak to kiedys bylo w tytule jakiegos artykulu zachodniego "difference being a Mixed Marital artist and Mixed up marital artist".
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Ja trenuje aikido i odzielnie samoobrone (chodze razem z judokami) opartą na judo i jiu jitsu. poniewaz na tych treningach są tez aikidocy, karaecy - trenujący TKD ,kung fu i bóg wie jeszcze co- wiec zawsze ostanie 2 techniki jakie przerabiamy pochodza z któregoś z systemów, robione są pod kątem samoobrony i tak naqprzyklad pokazujemy niektóre z kolega z aikido "prostrze wersje nikiyo" - choc wiadomo ze ciezko jest pokazac to w kilka minut - ale do techniki wracamy.
mi podobalo sie pokazanie pewnych kontr z KRAV-Magi . ogólnie mozna sobie popatrzyć i czegos sie naucvzyć - choć oczywiście jiujitsu ma tu pierwszenstwo
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
Off Topic :A ta samoobrone to gdzie trenujesz? Na w tej wieczornej sekcji na AWF?
  • 0

budo_pepe30
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?
osobiści uważam że do pewnego poziomu powinno trzymać się jednego systemu. lecz po zdobyciu szlifów powinno sie stosować domieszki z rożnych systemów i transponować je na swoją metodę walki(jeżeli mówimy o samoobronie bo bez walki nie ma samoobrony)
natomiast nie powinniśmy zrywać więzów z macierzystym systemem
chociaż zatwardziali systemiaże będą mieli mi to za zle
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy laczenie styli ma sens ?

kontaktowego ( niesportowego )

Uchideshi mugłbys mi to wyjasnic.
Bo mi sie zawsze wydawało ze jak jest ostry kontakt, naparzanie sie to wtedy to karete jest sportowe (przypomina sport typu boks, kick-boks)
No to jak to wkoncu jest ?
Tradycyjne = sportowe
Obijmorde = niesportowe


Niezły tok rozumowania :lol:
Normalnie qcze to jest- ja shotokan cwicze, i nic chyba nie stoi na przeszkodzie, żeby wióry leciały w kumite :D A może sie mylę 8O :) ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024