Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shotokan vs Kickboxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_delta9
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Shotokan vs Kickboxing
Witam.

Zastanawiam się nad wyborem między shotokanem a kickboxingiem, czy może mnie ktoś ukierunkować, traktując mnie jak kompletnego laika? Chodzi mi o plusy i minusy - waszym zdaniem oczywiście.

Pozdrawiam
delta9
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Przede wszystkim napisz, czego oczekujesz od treningu, a co cię nie interesuje. Podaj też ile masz lat i jakie warunki fizyczne.
  • 0

budo_delta9
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Interesuje mnie trenig nastawiony na praktyke, coś jak randori w judo, realne zastosowanie poznanych technik. Nie interesują mnie rzeczy nieużyteczne :D Trenowałem 2 lata judo, 3 lata ćwicze na siłowni (20 lat, 80 kg).

Pozdrawiam
delta9
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Najlepiej zrobisz jak pojdziesz na trening zarowno na shotokan jak i na kickboxing, sam zobaczysz i ocenisz co ci sie najbardziej spodoba.

Nie pytaj prosze o skutecznosc, itp bo to nie ma sensu. Kickboxing jest bardziej praktyczny i latwieszy w nauce. Shotokan to sportowe karate , perfekcjonizm ruchu wedle scisle okreslonyh schematow, chyba sie wszyscy z tym zgodza...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
i zobacz BJJ w poznaniu, moze to jest to czego szukasz
  • 0

budo_delta9
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing

i zobacz BJJ w poznaniu, moze to jest to czego szukasz


Właśnie nie. Miałem kontakt w BJJ i nie jest to tym czego szukam, chodzi mi o typową walke na odległośc, zwarcie i parter poznałem na judo.
  • 0

budo_druid1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Moze shorin-ryu w Poznaniu? Wyglad ami jednak na to, z ejestes kims kto "szybk ochce sie nauczyc bić" wiec moze jednak kick.
Ale najlepsza rade dal ci piotrek-idz tu i tu.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing

Nie pytaj prosze o skutecznosc, itp bo to nie ma sensu. Kickboxing jest bardziej praktyczny i latwieszy w nauce. Shotokan to sportowe karate , perfekcjonizm ruchu wedle scisle okreslonyh schematow, chyba sie wszyscy z tym zgodza...


Tak nie bardzo... z tym perfekcjonizmem. W dążeniu do pędkości światła przy wykonywaniu technik ich pierwotna forma zaciera się. W konsekwencji ćwiczysz tą samą technikę w dwójnasób: wolniej i dokładniej oraz max szybko trochę kalecząc. Być może po 15 - 20 latach będzie można połączyć szybkość i doskonałą precyzję ruchu. Ale nie mnie o tym sądzić, u znajomych sho-danów też tego nie zaobserwowałem 8O
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Dobra powiem krótko: idź na kick boxing. Czarnego paska nie dostaniesz, ale za to dostaniesz po buzi więc się paru rzeczy nauczysz :)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
A dlaczego chcesz sie nauczyc czegos praktycznego?

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shadowman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dżibutti

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
i tu sie musze zgodzic z jarkiem ze jesli chcesz sie szybko nauczyc bic, oraz chcesz aby ta nauka byla efektywna a nie efektowna to idz na kickboxing!!!
  • 0

budo_delta9
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing

A dlaczego chcesz sie nauczyc czegos praktycznego?


Cwicząc judo miałem tak: nauka techniki, a zaraz jej praktyczne zastosowanie mogłem sparwdzić podczas randori. Byla mata, byla walka. Jezeli ucze sie czegokolwiek, chce aby bylo to praktyczne i dotyczy to kazdej dziedziny zycia.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Jeżeli pociąga cię coś głębszego w MA to wybierz shotokan jednakze nie oczekuj ze staniesz sie szybko fajterem shotokan to przedewszytskim(nie kazdy musi sie ze mna zgodzic) kihon i kata dopier daleko daleko jest kumite ale to jest roznie w roznych sekcjach ,co do kicka jezeli chcesz sie napierac na okrągło nauczyc sie dobrze bic to idz na kicka albo szukaj shidokan :P
  • 0

budo_delta9
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing

idz na kicka albo szukaj shidokan :P


Czym sie roznia te dwa style, mozesz je krotko porownac?
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Sa ti napewno dwa rozne style roznia sie metodyka treningu a takze tym ze shidokan posiada walke w parterze Jest oczywiscie znacznie wiecej roznic roznia sie nawet tym ze shidokan posiada kihon co do kata nie jestem pewien ale raczej sa (no niestety nie jestem nawet laikem w tej dziedzinie)
Jezeli chcesh wiedziec wiecej wejdz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Albo pros o radę Mariusza Radlinskiego Moderatora działu Karate :) ( on jest przedstawicielem Shidokan karate na polskę powie ci czy wogóle w twoim miescie jest sekcja shidokan)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
Sa tp napewno dwa rozne style roznia sie metodyka treningu a takze tym ze shidokan posiada walke w parterze Jest oczywiscie znacznie wiecej roznic roznia sie nawet tym ze shidokan posiada kihon co do kata nie jestem pewien ale raczej sa (no niestety nie jestem nawet laikem w tej dziedzinie)
Jezeli chcesh wiedziec wiecej wejdz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Albo pros o radę Mariusza Radlinskiego Moderatora działu Karate :) ( on jest przedstawicielem Shidokan karate na polskę powie ci czy wogóle w twoim miescie jest sekcja shidokan)
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan vs Kickboxing
jezeli chcesz sie uczyc czegos prakrtycznego i nie chodzi ci o walke w parterze ale stójke to wybór jest prosty -KICK-BOXING
szotokan to na pewno piękny sport ale podejzewam ze nieco odrealniony
kluczem do sukcesu w kicku jest dobry trener i nie przejmuj sie tekstami typu "na kicku obija ci bużke" ja nie zapeszając jestem rownie przystojny jak przed rozpoczęciem przygody z kickiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024