Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Najlepszy" styl Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido
Ja pozwolilem sobie rozebrac ten gif na kawalki, nie robi juz takiego wrazenia...

Poza tym nie zaowazylem jakiej specjalnej roznicy, zeby stwierdzic ze wszystko inaczej niz w aikikai klasycznym.

poza tym chetnie bym zobaczyl cos z tego wieku, a nie z lat 70 ubieglego.
Wierze w tego Twojego shihana, ale daj mozliwosc namacania - tomasz w koncu jestem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido
Faktycznie Kanai sensei jest czlowiekiem wyjatkowym, bo zamiast bawic sie w polityke to intensywnie cwiczy :lol: Kiedys byl bardzo zlosliwym oraz zlym ulicznikiem, co sam szukal bijatyk gdzie sie dalo i lal ludzi bez litosci. I tylko fakt ze mial ojca w policji wojskowej chronil go przez pudlem.
Wszyscy inni uchideshi sie go wypytywali jakie techniki dzialaja na ulicy :wink:
Bal sie tylko O'senseia i chyba tylko dlatego w koncu wydoroslal.... hehehe
...choc i teraz nie trzeba mu duzo. Pare lat temu, jakis osilek na stazu probowal go blokowac w kokyu-ho, no i takie mial slabe ukemi ze sensei zlamal mu zebro. Innym razem jakis gosciu wszedl do jego dojo(1 pietro) z kijem od baseball i szukal szefa dojo zeby mu przylac. Akurat sie staz skonczyl i wszyscy konczyli obiad. Wiec sensei wstal i poszedl do goscia. Potem bylo tylko slychac jak kij spada po schodach a za nim cialo tego faceta.Jak sensei wrocil to wszyscy spoko kontynuowali obiad, nikt sie nawet nie zdziwil, zero komentarzy, zadna sensacja. U senseia tak juz jest.
... nooo... takich historii bylo troche...
Ale teraz jest bardzo sympatyczny i lagodny dla nas.
Sensei jest czlowiekiem bardzo szczerym i niesmialym. Od razy wykrywa tych co cos kombinuja. Nie usiluje nikomu wciskac glodnych kawalkow, czy jakichs legend. Jak wspomina O senseia to o tym jak go Dziadek lal bez litosci rotfl
Ta szczerosc jest zabijajaca, bo sie udziela jego uczniom.

ooppps ale sie rozpisalem...
Now kazdym razie koshinaga to nie jest. Poniewaz mi cwiczymy prawie wylacznie roznego rodzaju "koshinagi", to sensei wprowadzil klasyfikacje na rzuty typu -otoshi i -goshi. Jedne sa wypychane , drugie sa takie ze wbijaja uke w glebe,bo dzwignia jest trzymana do konca. Do obu trzeba sie nauczyc odpowiedniego ladawania. Na tym video to Claude jest jego uke i to jest ukemi po rzucie wypychanym, gdzie tori pozwala sobie na utrate kontroli w ostatniej fazie rzutu. Tak sie dzieje aby rozwijac moc rzutu i nie uszkadzac uke. Nazywamy te ukemi "wanka-wstanka" 8)

Ukemi po rzutach pionowych w tatami jest inne, laduje sie na 3 punkty: amortyzujaca reke i obie stopy.Obie nogi sa szeroko rozstawione, aby sila rzutu nie spowodowala obrotu ciala uke i nie walnac kolanami o siebie albo o tatami (co mi sie czesto zdarzalo na poczatku). Stopy laduja nie na plasko, ale w jednej na czesc przy palcach a w drugiej na zewnatrzna krawedz stopy. Biodra podczas ladawania w ogole nie dotykaja tatami, tylko sa wypychane do gory, aby zamortyzowac wstrzas na organy wewnetrzne.

Oczywiscie jak raz sie upadnie to nie ma znaczenia, ale jak padasz tak przez caly trening, no i na KAZDYM treningu przez iles tam lat , to faktycznie ciekawie jest umiec dobrze i lagodnie ladowac. W kazdym razie tatmi mamy tez odpowiednio przystosowane aby lepiej amortyzowalo pady.

Sorry Smailu, ale nie mam wiecej video senseia, moze niedlugo uda mi sie go sfilmowac. To video nie jest z lat 70 tych tylko z tego lub ubieglego summer camp.
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido

Faktycznie Kanai sensei jest czlowiekiem wyjatkowym, bo zamiast bawic sie w polityke to intensywnie cwiczy .


Może zatem powinieneś go bardziej naśladować ?
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido

Hehe :)
Piwko dobre nie jest zle.


Więc po co przepłacać !!!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido

Może zatem powinieneś go bardziej naśladować ?


A czy ja robie jakas polityke MarilynM? 8O 8O 8O
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido
Nie wiem czy ten gifek byl z teraz czy z kiedys, bo nie podpisany.
cala reszta na tej stronie taka byla, wiec przez analogie tak poszedlem do tematu :)

Paskude zmylilo wejscie - wyglada jak do koshi
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido
Ale biodro bylo w uzyciu :wink: :roll: :)
Poczatkujaca jestem :oops: ,ale i tak podobnie 8) :) ,i takie ukemi tez cwiczymy,oczywiscie nie smiem sie porownywac :D
Pisze tak dlatego, bo jestem za szukaniem podobienstw,one integruja ludzi,roznice sa powodem nawet wojen :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido
Nie przejmuj sie Paskuda, taka dyskusja to doby sposob na uczenie sie nowych rzeczy.Szkoda za inni aikidocy(nawet ci bardziej poczatkujacy) sa tacy niesmiali w wyrazaniu swojej opinii. Dla mnie takie opinie sa zawsze bardzo inspirujace, bo pokazuja jakimi oczami to widza poczatkujacy, co pozwala powrocic do stanu ducha p.t. "umysl poczatkujacego" . Stan ten nie latwo zachowac po paru latach treningow...
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido
Wydaje mi się, że jednym z pierwszych Polaków (jak nie pierwszym!) praktykujacych u S. M. Kanai był Witek Kirmiel.
Pamietam jak wyróznił u S. Kanai następujące etapy techniki:
1. atak
2. technika aikido
3. poprawienie dłuuugiej grzywki........

Szczepan, chyba Ci ciężko........ :D

S.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Najlepszy" styl Aikido

Wydaje mi się, że jednym z pierwszych Polaków (jak nie pierwszym!) praktykujacych u S. M. Kanai był Witek Kirmiel.
Pamietam jak wyróznił u S. Kanai następujące etapy techniki:
1. atak
2. technika aikido
3. poprawienie dłuuugiej grzywki........


hehehehehehhheeeee rotfl doskonale!!!!
Ale teraz scial wlosy na krotko :?

Szczepan, chyba Ci ciężko........ :D

S.


No juz teraz nie jest tak zle, przestalem zaciskac zeby jak mam isc na trening :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024