Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoly w Poznaniu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?

A mozesz powiedziec dlaczego odradzasz treningi na Palacza ?


Ja odradzam dlatego, że po półtora roku ćwiczeń tam, nabawiłem się sporo kontuzji, a to czego się najwięcej nauczyłem to robienia pompek i jumpingu przez pół treningu.

Bylem chyba miesiac na tym "www.wingtsun.pl" i uwazam to za cos smiesznego i totalna strate pieniedzy oraz czasu.


A może lepiej pochodź na pare treningów i wtedy coś powiedz. Chyba kung-fu nie jest tym lepsze im lepszy ma serwis www??

A mowienie uczniom "badz agresywny, to wszystkich pozabijasz", czy "Dalej ! Zlosc sie ! Tylko tak mozesz wyzwolic sile" jest lekko mowiac irytujace.


Przepraszam...kto tak mówi??
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?

Btw. Wschodnie sztuki walki maja bardzo duzo wspolnego z religia (taoizm, buddyzm). W niektorych sekcjach nauczyciele tego chyba nie rozumieja.


Nie przesadzajmy Sarathiel. Jakiś tam związków zawsze można się dopatrzyć, ale jednak w większości przypadków jest to szukanie ich na siłę. Zjawisko jak najbardziej rozpowszechnione wśród nawiedzonych sekciarzy. :wink:
To mniej więcej tak, jakby twierdzić, że szkoła szabli polskiej jest nierozerwalnie związana z katolicyzmem ;)

K.
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?

Ja odradzam dlatego, że po półtora roku ćwiczeń tam, nabawiłem się sporo kontuzji, a to czego się najwięcej nauczyłem to robienia pompek i jumpingu przez pół treningu.


Hmm to _bardzo_ dziwne, poniewaz jumping jest bardzo rzadko i trwa jakies 3-5 minut. Heh

A może lepiej pochodź na pare treningów i wtedy coś powiedz. Chyba kung-fu nie jest tym lepsze im lepszy ma serwis www??


Chodzilo mi oczywiscie o treningi w Poznanskiej sekcji (przy Glownym budynku Policji...)

A mowienie uczniom "badz agresywny, to wszystkich pozabijasz", czy "Dalej ! Zlosc sie ! Tylko tak mozesz wyzwolic sile" jest lekko mowiac irytujace.

Przepraszam...kto tak mówi??


Prowadzacy zajecia.Nie chce tu po nazwiskach... chodzi mi o tego, ktory jest wymieniony na stronie internetowej. Pozatym jak na wstepie koles mi mowi, ze Wing Chun i Wing Tsun sa do siebie, jak karate do judo, to cos jest nie wporzadku, co ?. Co jeszcze.... widac bylo,ze facet wszystko agresywnie, bez opanowania i bez dynamiki robil.

Nie przesadzajmy Sarathiel. Jakiś tam związków zawsze można się dopatrzyć, ale jednak w większości przypadków jest to szukanie ich na siłę. Zjawisko jak najbardziej rozpowszechnione wśród nawiedzonych sekciarzy.
To mniej więcej tak, jakby twierdzić, że szkoła szabli polskiej jest nierozerwalnie związana z katolicyzmem


Jesli chodzi o sztuki walki - mialem na mysli nastawienie do walki i cwiczen. Akurat szabla polska i katolicyzm nie maja chyba wspolnych korzeni :) A mowiac o takich sztukach walki - chodzi mi o to, by myslec, nie atakowac "na chama" i nie denerwowac sie przy kazdym ruchu. Nalezy byc spokojnym i skoncentrowanym. A tamten facet wszystko robil tak, jakby to byl niewiadomo jaki Combat, czy "Rambo Mambo Jumbo Dream Team" :D


Btw. Teraz trenuje w sekcji Leszka Starybrata i uwazam, ze jest najlepsza w Poznaniu jesli mowa o Wing Chun'ie. (nie chodzi mi o sam styl, lecz takze o nastawienie do ludzi, zwracanie uwagi na podstawy oraz dobra organizacje wszystkiego)

pozdrawiam
  • 0

budo_xiamen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
to ja - NgMui - niestety zapomniałem hasła ;) mam nadzieje ze moderator mi wybaczy...

"badz agresywny, to wszystkich pozabijasz", czy "Dalej ! Zlosc sie ! Tylko tak mozesz wyzwolic sile"


chyba coś przekręciłeś prawda? :> przyznaj się jaki kontekst wypowiedzi był dokładny :twisted:

Wschodnie sztuki walki maja bardzo duzo wspolnego z religia (taoizm, buddyzm). W niektorych sekcjach nauczyciele tego chyba nie rozumieja

to kwestia podejścia, niektórzy nie lubią religijnych otoczek, bo w gruncie rzeczy są one niepotrzebne do walki jakiej takiej

Hmm to _bardzo_ dziwne, poniewaz jumping jest bardzo rzadko i trwa jakies 3-5 minut. Heh

nie na tzw. "sekcji specjalnej", no chyba ze zmieniły sie metody treningowe...

A tamten facet wszystko robil tak, jakby to byl niewiadomo jaki Combat, czy "Rambo Mambo Jumbo Dream Team"

hmm tamten facet (precyzuj o kim piszesz) mógłby odebrać to za komplement :>

Leszka Starybrata i uwazam, ze jest najlepsza w Poznaniu jesli mowa o Wing Chun'ie


jedyna sekcja WC z tego co mi wiadomo wiec niewątpliwie najlepsza 8)
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
To malo wiesz, poniewaz jest wiecej sekcji WCh w Poznaniu 8)

"sekcji specjalnej", no chyba ze zmieniły sie metody treningowe... "

Kiedy ostatnio cwiczylas w tej sekcji ? Zmienilo sie "troche".
pozatym nie zamierzam tu nikogo oczerniac, poniewaz nie po to jestem na tym forum.

Pozdrawiam
  • 0

budo_xiamen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
gdzie jeszcze takowe są?

no i co sie zmienilo - bo jak spotykam ludzi którzy ćwiczyli w późniejszym czasie to niezbyt dużo zmian tam nastało...

nie ma juz grupy specjalnej?
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?

Btw. Teraz trenuje w sekcji Leszka Starybrata i uwazam, ze jest najlepsza w Poznaniu jesli mowa o Wing Chun'ie. (nie chodzi mi o sam styl, lecz takze o nastawienie do ludzi, zwracanie uwagi na podstawy oraz dobra organizacje wszystkiego)

pozdrawiam

Powiem tak. Nie wiem jak wygladaja treningi u rzeczonego Pana. Przyznaję się. Miałem natomiast z tym człowiekiem do czynienia prywatnie i służbowo i jakoś nie moge stwierdzić abym polecił go komuś kto spytałby mnie o SW z rodowodem chińskimw Poznaniu.

A teraz pytanie. Czy pan Leszek też robi jumping? :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?

Hmm to _bardzo_ dziwne, poniewaz jumping jest bardzo rzadko i trwa jakies 3-5 minut. Heh

To już jest o jakieś 3-5 minut za dużo.
A ile trwa do tego rozgrzewka, pomki, brzuski i pozostała część z fizolstwa przy całym treningu trwającym 90min??

Pozatym jak na wstepie koles mi mowi, ze Wing Chun i Wing Tsun sa do siebie, jak karate do judo, to cos jest nie wporzadku, co ?.


Moja mama lepiej wie czym się różni Wing Chun od Wing Tsunu, niż Karate od Judo :D ..ale to tak żartem.

Istota tkwi w szczegółach, a te różnią się znacznie...Może porównanie tych różnic z Judo i Karate nie jest w 100% trafne, ale chodziło zapewe o to aby podkreślić fakt ich istnienia i to jak są one istotne.
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
Jak juz mowa o wing tsunie w POznaniu to mysle ze moge wtracic swoje 3 grosze. Jak widac zdania sa podzielone. Ale kiedy jakies pol roku temu szukalem jakies sekcji, ktora mogla by mnie zainteresowac to znalazlem 2. Wing Chun na palacza i Wing Tsun ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Zaczalem cwiczyc Wing Tsun z powodu rozkladu zajec i wyboru tego nie zaluje, wrecz przeciwnie. Jestem jak najbardziej zadowolny. A komentarze w stylu, badz agresywny, to wszystkich pozabijasz sa mi kompletnie obce wiec chyba rzeczywiscie cos pokreciles Sarathielu :) . SiHingowie rowniez zasluguja na pochwale bo wykazuja olbrzymie zainteresowanie uczniami i widac ze im zalezy. Atmosfera na treningach jest jak nabardziej pozytywna.
Poza tym kiedy uslyszalem o pompkach, jumpingach i innych to jeszcze bardziej sie ciesze z mojego wyboru. Po co te cwiczenia skoro zajmuja one polowe treningu jak nie wiecej. PO co jezeli moge robic to samo w domu? Rozciaganie, pompki, brzuszki itd. powinny byc w zakresie kazdego adepta sztuk walki, ale w domu bo na treningu szkoda na to czasu.
8)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?

SiHingowie rowniez zasluguja na pochwale bo wykazuja olbrzymie zainteresowanie uczniami i widac ze im zalezy. Atmosfera na treningach jest jak nabardziej pozytywna.


Zwłaszcza jeden z nich :)
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
To znaczy? :)
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
Heh nie lubisz pompek, brzuszkow, i innych cwiczen ? Mi sie wydaje,ze poczatkujace grupy powinny miec tego typu cwiczenia. Malo jest osob cwiczacych w domu, taka jest prawda. Nawet w zaawansowanych grupach. Wiec nie wierze, ze koles, ktory chodzi do poczatkujacej powiedzmy miesiac, czy dwa, juz ostro cwiczy w domciu poza normalnymi treningami... Pozatym - kto ich nauczy poprawnego rozciagania, treningow silowych (a nie "pakowania" na silce) i wielu innych. A ze grupy podstawowe u mnie w sekcji sa do tego "przygotowane", to sie ceni. I tyle mam do powiedzenia.

O WT juz wiecej sie nie wypowiadam 8)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
Myślę że nie ważne jaki styl ćwiczysz ale na początku musi być "trochę" ogólnorozwojówki, bo jak wspomnial przedmówca w domu tylko nieliczni ćwiczą 8)
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
Wing Tsun jest o tyle dobre ze nie trzeba byc bardzo dobrze rozciagnietym. Nie mowie ze nie trzeba wcale, ale nie jest to to samo co przy np. karate itp. gdzie kopie sie o wiele czesciej i zupelnie inaczej. ja np. jestem zawsze przed treningiem i w tym czasie sie rozciagam.
I wiadomo ze ogolnorozwojowka sie przydaje, ale jesli trwa ona wiecej niz 20 min to juz przesada dla mnie :wink: Ale to tylko moje skromne zdanie :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
a tak ogolnie to koniec na ten temat bo przez przypadek zrobil sie Offtopic ;P Jesli chodzi o inne szkoly to wiecej grzechow nie pamietam :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
Większość styli tzw "południowych" kopie dość nisko więc rozciągnięcie nie jest aż "TAKIE" ważne :)
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?

I wiadomo ze ogolnorozwojowka sie przydaje, ale jesli trwa ona wiecej niz 20 min to juz przesada dla mnie :wink: Ale to tylko moje skromne zdanie :)

Pozdrawiam


Rozgrzewka przed porzadnym treningiem musi trwać około 20 min., nie wspomnę wyciskach 1.5h jak bywało kiedys czasami... :) + rozciaganie z 5-10 zależy co się ćwiczy.
Celem jest ,żeby kontuzji nie odnieść, obojetnie czy gra sie w piłkę czy kosza, czy trenuje sztuki walki, trzeba się rozgrzać a czym człowiek starszy to bardziej na to zwracać uwagę :D
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
Zgadzam sie tutaj z Tsailifo,ze si hingowie bardzo dbaja o swoich uczniow moglbym sie nawet pokusic o stwierdzenie ze czasem bywaja az nadopiekunczy :)
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
[quote name="Sarathiel"]Heh nie lubisz pompek, brzuszkow, i innych cwiczen ? Mi sie wydaje,ze poczatkujace grupy powinny miec tego typu cwiczenia. Malo jest osob cwiczacych w domu, taka jest prawda. Nawet w zaawansowanych grupach. Wiec nie wierze, ze koles, ktory chodzi do poczatkujacej powiedzmy miesiac, czy dwa, juz ostro cwiczy w domciu poza normalnymi treningami... Pozatym - kto ich nauczy poprawnego rozciagania, treningow silowych (a nie "pakowania" na silce) i wielu innych. A ze grupy podstawowe u mnie w sekcji sa do tego "przygotowane", to sie ceni. I tyle mam do powiedzenia.

Co do osób poczatkujących to to, czy ćwiczą samemu w domu po godzinach czy tez spotykają się po zajęciach to jest kwestia indywidualną i zależy od celu treningu. Co do Sekcji WT w Poznaniu (obecnie m.in. w dawnym kinie Dąbrówka) to mogę cię zapewnić, że wiekszość osób ćwiczy po treningach albo samemu albo umawia się ze znajomymi. Co do rozgrzewki to jest to rozwiązane w ten sposób, że jeżeli chcesz to możesz przyjść przed zajęciami i rozgrzać się indywidualnie na sali, ale w ramach normalnego treningu się tego nie robi, bo szkoda na to czasu. Poza tym ćwicząc bez rozgrzewki ćwiczysz w warunkach bardziej zbilizonych do realnych. Na ulicy nikt nigdy nie da ci czasu, abyś zrobł pare pompek, jumping, streching itp. W sekcji WT możesz bez problemu dowiedzieć się jak należy się rozciągać, dostać konkretne ćwiczenia dla ciebie najbardziej właściwe, ale to czy będziesz je ćwiczył samemu to twoja indywidualna sprawa. jeżeli nie masz zaparcia to nzawet ogólnorozwojówka na tereningu niewiele ci da. prze wiele lat ćwiczyłem wczesniej jj i kickboing i wielokrotnie widziałem jak ludzie na rozgrzewce oszukują. o.k. instruktora może oszukasz, ale samego siebie chyba nie.
a tak przy okazji to brak rozgrzewki przed treningiem nie jest czymś wyjatkowym w sekcjach sztuk walki w Poznaniu, np. niektóre sekcje jj.
a co do prowadzącego zajęcia w miejscu w którym byłeś to mogę cię zapewnić, iż jest to wysokiej klasy specjalista, który ma szczegółowo opracowany plan treningu zarówno pojednynczego jak i wielomiesięcznego.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoly w Poznaniu?
Kwestia podejscia... faktem jednak jest że rozgrzewka jest m.in. po to aby przygotować organizm do wysiłku, a co za tym idzie zabezpiecza przed wieloma kontuzjami jakie mogą się przytrafić w trakcie treningu... nawet w wewnętrznych systemach występuje rozgrzewka... nawet ludzie ćwiczący qigong "rozgrzewają" się co nieco...

czy można ćwiczyć bez rozgrzewki ??? Oczywiście... ale naprawdę warto się rozgrzać i właściwie to właśnie instruktor powinien o to zadbać... każdy kto ukończył kurs instruktorski ma to wpojone...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024