Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modliszka czy Długa pięść ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Modliszka czy Długa pięść ???
Witam wszystkich

Jestem z warszawy,ćwiczę od roku yiquan i mam zamiar dołączyć do tego jakis jeszcze styl.Myśle o modliszce albo długiej pięści,może ktoś mi doradzi co wybrać :?:

W warszawie z tego co wiem sa 2 sekcje modliszki bemowo i bielany,a dlugiej piesci szkola YMAA (chyba tak się to pisze) i jakąś drugą Artura Szczepaniaka (może ktoś coś slyszał otym panu),więcej niewiem.

Aha,może ktoś chodzi do YMAA w warszawie i napisze jak tam jest,słyszałem że uczą standard.

Zgóry dzieki za posty.

Pozdrawiam all 8) 8) 8)
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???

Witam wszystkich

Jestem z warszawy,ćwiczę od roku yiquan i mam zamiar dołączyć do tego jakis jeszcze styl.Myśle o modliszce albo długiej pięści,może ktoś mi doradzi co wybrać :?:

W warszawie z tego co wiem sa 2 sekcje modliszki bemowo i bielany,a dlugiej piesci szkola YMAA (chyba tak się to pisze) i jakąś drugą Artura Szczepaniaka (może ktoś coś slyszał otym panu),więcej niewiem.


Eeee.... Bielany to my nie jesteśmy.... Sekcje w Warszawie są na Bemowie (dwie szkoły) i na Stegnach (dolny Mokotów). Właśnie wczoraj rozpoczęliśmy treningi... Zapraszam serdecznie - przyjdź i przekonaj się, czy nasze treningi Ci pasują...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Notak masz racje ,stegny,coś mi się pokiełbasiło.

Ok ,sproboje wpaść, a jak macie z zajęciami,w jakie dni ?

Pozdrawiam

Gumiś
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Wszystko jest na stronie internetowej... ale masz:

Wtorek, czwartek o 18:30 i sobota o 10:30 (to na Stegnach)

Na Bemowie, w zaleznosci od szkoly (czy na Szobera, czy na Thommego) wtorek i czwartek (Szobera) 17.30 i sroda piatek (Thommego) godziny w zaleznosci od wieku ucznia (dla dzieci od 17, poczatkujacy 18, zaawansowani 19).

Pozdrawiam,
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Wielkie dzięki,postaram się wpaść w przyszłym tygodniu.

Codo drugiego wątku,to czy ktoś wogóle uczy się lub uczył długiej pięści ?
Jeśli tak to będe wdzięczny za komentarz.

Pozdrawiam

Gumiś
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Ja cwiczylem kiedys dluga piesc wg YMAA, ale to bylo dawno.
Fajne. Nawet nie wiedzialem, ze w Warszawie juz tego ucza. Do niedawna byl tylko bialy zuraw i taiji..
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Ztego co wiem , długa pięść jest mieszanką paru systemuw północnych i powstała w Centralnym Instytucie Kuo Su w 1928 po wizycie takich północnych mistrzów Gu Zou-Chang,Won Lai-Shen,Fu Chan-Song,Wong Shao-Chou i Li Shan-Wu specjalizujących sie w północnym Shaolinie,Pa Gua, mieczu LI Far i Tan Twe,byli znani jako Pięć Tygrysów z Północy.Oprucz nch byli mistrzowie ze stylu Ta Chan ,Yang Tai Chi Chuan i Lo Han.Puzniej w tym samym instytucie,ci sami sptkali sie z mistrzami południa min.Tan Shan Chai Li Fou,Chang Li-Chuan styl Białej Brwi,Lin Shih-Zon z Hun Gar itd.połączyli techniki i też powstały jakieś nowe style.
Ciekawe mieszanka.Postanowiłem sie przejsc i zobaczyc.


Jakby ktos miał ochote zapisac sie czy dowiedziec,to natej stronce
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam

Gumiś
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Aha, nikomu nierobie,żadnej reklamy,to tylko w celach informacyjnych.
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???

Ja cwiczylem kiedys dluga piesc wg YMAA, ale to bylo dawno.


Czy moze cwiczyles to w W-wie?

Marcin
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Tak, pomiedzy '86 a '88. :-)
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???

Tak, pomiedzy '86 a '88. :-)

Jesli jeszcze mi powiesz, ze u Marka Steuermarka, to nie ma takiej mozliwosci zebysmy sie nie znali :) .

Marcin
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Nie nie, to byla jakby podsekcja A. Braksala. Cwiczylem glownie z Krzyskiem Turkiem :-) . A Marka Steuermarka pamietam, choc ze dwa razy z nim rozmawialem tylko. Sedziowal nawet raz zawody w "Orle" w 89r. Moglismy sie widziec :) .
  • 0

budo_aion
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Cześć!

Nie to żebym się wtrącał albo co ale ja ćwiczę jakby nadal również u Steuermarka (w zasadzie to mistrz czasami wpada). Normalnie mistrzem jest Artur Dybcio.

Jeśli chodzi o długą pięść to w YMAA może i jest ale jest również częścią białego żurawia. Nie mam tu na myśli żurawia z fukkien tylko tybetańskiego (Pak Hok, którego uczył Steuermark) a który był chyba pierwszym stylem który zacząl być prowadzony w w-wie.

Po poprzednich postach widzę tu ludzi którzy ćwiczyli kiedyś u pana Marka a o których jeszcze czasami się wspomina :)

pozdrowienia!
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
aioN, cos chyba namieszales :-) W YMAA jest dluga piesc i bialy zuraw (ten fujianski) cwiczone lacznie. Bodajze bialy zuraw zostal lekko zmodyfikowany, zeby bardziej pasowal do dlugiej piesci. A jezeli Ty cwiczysz "tybetanskiego" bialego zurawia, to badz tak dobry i napisz cos wiecej na ten temat. Byl tu kiedys ktos kto to rzekomo cwiczyl, ale wiele nie napisal :-) . Czy to to samo co Hop Gar / Xiaquan? Dzieki. :-)
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???

Nie to żebym się wtrącał albo co ale ja ćwiczę jakby nadal również u Steuermarka (w zasadzie to mistrz czasami wpada). Normalnie mistrzem jest Artur Dybcio.

Pan Marek mial kilku asystentow. W branzy instruktorskiej ostal sie chyba tylko Artur. Reszta poszla swoja droga.

Nie mam tu na myśli żurawia z fukkien tylko tybetańskiego (Pak Hok, którego uczył Steuermark) a który był chyba pierwszym stylem który zacząl być prowadzony w w-wie.

Nie wiem gdzie zaczal uczyc Janusz Szymankiewicz. Ale jesli w Warszawie, to stalo sie to na dlugo przed zalozeniem sekcji przez Marka Steuermarka. No i jest jeszcze Andrzej Braksal.

Po poprzednich postach widzę tu ludzi którzy ćwiczyli kiedyś u pana Marka a o których jeszcze czasami się wspomina :)

Bo fajte to byly czasy i milo sie je wspomina :) . Ja mialem wtedy nascie lat. Piekny wiek, nieprawdaz 8) .

Marcin
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Na ile pamiętam zamierzchłą historię, to Szymankiewicz i Stefaniak zaczęli kombinować z Wing Tsunem coś koło 1979 roku. Później zaczął do nich przyjeżdżać Milan Prosenica, a później Leung Ting (zakończyło się to około 1985 roku).
Ale za najstarszą sekcję kungfuoidalną uważana jest ta założona przez Krzysztofa Łozińskiego, gdzieś na początku lat 70. Przez jakiś czas zdaje się kombinowali tam trochę z Namem. Stamtąd wywodzą się m.in. późniejsi hunggarowcy.
  • 0

budo_aion
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Mnie się wydaje, że to właśnie długa pięść została zmodyfikowana do płd. żurawia, a nie na odwrót ale co tam :)

Ćwiczę północnego od 8 lat a więcej to nie wiem co chcesz dokładniej wiedzieć. Historia stylu, charakter... itp?

A jeśli chodzi o podobienstwo to kiedys cały system nazywal sie Pak Hok (Pai) potem nastapil rozlam i podzielil sie na 3 czesci.
Jedna z nich jest Hop Gar.
Reszta to juz dluzsza historia...
Zalezy czy ktos sie tym bardziej zainteresuje :)

ps. A ten co pisal kiedys to chyba taki młodziak ode mnie z sekcji :)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???

A jeśli chodzi o podobienstwo to kiedys cały system nazywal sie Pak Hok (Pai) potem nastapil rozlam i podzielil sie na 3 czesci.
Jedna z nich jest Hop Gar.


Ja czytalem, ze pierwotnie tobyl Shizi hou (ryk lwa ), ktory pozniej w Guangdongu zostal przemianowany na Lama pai, ktory to pozniej podzielil sie na Hop Gar i Pak Hok, czy jakos tak. :-)


nie wiem co chcesz dokładniej wiedzieć. Historia stylu, charakter... itp?


W sumie wszytko moze byc ciekawe. Napisz, jesli mozesz, jak to do nas trafilo (tzn od kogo Twoj nauczyciel sie tego uczyl). Jak wyglada trening. Chetnie sie czegos dowiem. Mam taka ksiazeczke "Xiaquan", ktora kupilem kiedys w Kantonie w szkolce Xiaquan :-) Fajnie to wszystko wyglada. Momentami troche choyleefutowsko, czasem hunggarowsko...
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???
Ja tam nic na ten temat nie wiem. Ale co tam, podzielę się odrobiną niewiedzy :-)

Początki tego sięgają podobno środowisk związanych z buddyzmem tybetańskim w prowincji Qinghai. Jedna z pierwotnych nazw to shi ming - ryk lwa. Było to podobno swego czasu dość znane na północy Chin, także w Pekinie, jako lamapai/lamaquan i są tam jeszcze opowiadane historyjki o mnichach ćwiczących lamapai. Jakoś to jednak na północy wyginęło, a dotarło za to na południe. Tam wpływ na to miał m.in. hung-gar i inne style południowe, stąd to podobieństwo niektórych ruchów hop garu do hung-garu, czy choy lee fut.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Modliszka czy Długa pięść ???

Początki tego sięgają podobno środowisk związanych z buddyzmem tybetańskim w prowincji Qinghai. Jedna z pierwotnych nazw to shi ming - ryk lwa. Było to podobno swego czasu dość znane na północy Chin, także w Pekinie, jako lamapai/lamaquan i są tam jeszcze opowiadane historyjki o mnichach ćwiczących lamapai. Jakoś to jednak na północy wyginęło, a dotarło za to na południe. Tam wpływ na to miał m.in. hung-gar i inne style południowe, stąd to podobieństwo niektórych ruchów hop garu do hung-garu, czy choy lee fut.


Tak :-) , jest tez wersja, ze nie Qinghai, a Sichuan. No i ze ten polnocny lama pai jeszcze ponoc gdzies w Shandongu cwicza. Prawda czy nie, to chyba jest to jednak w tej chwili nanquan. Czesc ludzi od Hunggaru w Kantonie cwiczylo rownolegle rowniez Hopgar. Na obcojezycznym forum, ktos tez wysunal teorie, ze Lama pai to Choyleefut z bardziej chwytliwym lineazem :) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024