Skocz do zawartości


Zdjęcie

moj, nowy, sliczny, jedyny manekin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

moj, nowy, sliczny, jedyny manekin
dobrze ze moja dzieczyna nie rozumie polskiego wiec nie bedzie zazdrosna o te zachwyty ale przyznajac sie to kazda wolna chwile od soboty spedzam z moim cudownym manekinem wiec moja dziewczyna juz zaczyna sie dziwnie na mnie patrzec :)

ok. do tematu 8) na wstepie WIELKIE DZIEKI AdamowiD dzieki ktoremu pokaz mojej nowej milosci jest w ogole mozliwy :!:

pierwsze zdjatko to rzut z przodu

Dołączona grafika

drugie rzut z boku

Dołączona grafika

jak widac jest stadardowy manekin do wing chuna (i innych styli bardzo zblizonej nazwie :) ) o wysokosci ok 185 cm aktualnie (ale pewnie sperezyna na podstawie bedzie siadac wiec bedzie pewnie pozniej troszke nizszy) ramiona zostaly przedluzone do 50 cm, noga jest umieszczona rowniez wyzej niz w originalnym projekcie bo jakies 90 cm od podlogi.
jak widac ma dobrzez zaznaczona "labedzia szyje" co nie jest standardem w manekinach do WC/VT etc.
dzieki sprytnej konstrukcji opartej na sprezynach nie jest on sztywny. po kazdym uderzenie lub kopnieciu wystepuje lekkie dragania, rowniez w przypadku uderzen w ramiona czy noge co daje bardziej naturalny efekt treningowy. ramiona i noge mozna odczepiac (wysuwac poniewaz sa mocowane w wycieciach tulowia).
do podlogi zamocowana jest za pomoca podstawy metalowej (cztere wkretla) i od tego odchodzi sprezyna na ktorej osadzony jest tulow

Dołączona grafika

bardzo interesujace jest rozwiazanie mocujace do sciany co widac na zdjeciu, odleglosc od sciany 25 cm.

Dołączona grafika

kosztowalo mnie to okolo 400 zlotych polskich
aha zebyscie mnie zle nie zrozumieli ja tego nie sprzedaje 8) ja tylko sie zakochalem od pierwszego wejrzenia :serduszka:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

bardzo interesujace jest rozwiazanie mocujace do sciany co widac na zdjeciu, odleglosc od sciany 25 cm.

A co jest za tą ścianą? Głusi sąsiedzi? W bloku to by przeszło?
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

A co jest za tą ścianą? Głusi sąsiedzi? W bloku to by przeszło?


Robercie, to Ty nie wiesz, ze kazdy Chinczyk jest mistrzem kung fu :) ? U nich kazdy ma cos takiego w mieszkaniu, wiec halasy sa dla nich czyms normalnym.

Marcin
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

ramiona zostaly przedluzone do 50 cm

Wedlug mnie troche za dlugie. 30 cm by wystarczylo. No dla europejczyka 32. Mialem kiedys manekina z takimi dlugimi lapami. Co prawda byly one wklejone na sztywno. W kazdym razie problemem bylo zadawanie uderzen pod wszystkimi katami, bo te dlugie lapy zwyczajnie przeszkadzaly. Jak pozniej mialem standardowego manekin do WC, to juz nie bylo tego problemu.

jak widac ma dobrzez zaznaczona "labedzia szyje" co nie jest standardem w manekinach do WC/VT etc.

Ten standard jest pomyslem Bruce'a Lee, ktory chcial miec mozliwosc bicia hakow na manekinie. W WC jednak haki w formie manekina nie wystepuja, wiec to wyciecie nie jest tam potrzebne.
Nie myslales zeby go jakos obwiazac w miejscach uderzen? tak walic w gole drewno do przyjemnosci nie nalezy. A i stawow szkoda.

Marcin
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin


bardzo interesujace jest rozwiazanie mocujace do sciany co widac na zdjeciu, odleglosc od sciany 25 cm.

A co jest za tą ścianą? Głusi sąsiedzi? W bloku to by przeszło?


za ta sciana jest moja kuchnia :)

ja mieszkam w bloku i powiem ze halas nie jest za duzy, ten system sprezyn duzo wycisza, oczywiscie nie cwicze po 22.00 :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

Wedlug mnie troche za dlugie. 30 cm by wystarczylo. No dla europejczyka 32. Mialem kiedys manekina z takimi dlugimi lapami. Co prawda byly one wklejone na sztywno. W kazdym razie problemem bylo zadawanie uderzen pod wszystkimi katami, bo te dlugie lapy zwyczajnie przeszkadzaly.


ja najpierw sprobowalem na manekinie z 30 cm dlugosci lapkami i powiem ze tych rak to mogloby nie byc bo zadna roznica ani utrudnienie :twisted:
moje ramiona sa dluzsze niz 50 cm wiec uwazam ze jest to idelna dlugosc dla mnie
manekiny z 30 sa standartem dla malych chinczykow z krotkimi lapkami :twisted: i jhakos zgubiono na Zachodzie informacje ze manekin powinien byc dopasowany do ciala cwiczacego a nie cwiczacy do manekinu.... np firma ktora mi zrobila manekin lapki dlugosci 30 cm daje do amnekina ktory....... PRAWIE OSIAGA 1,70 M :!: :!:
moj mnaekin jest prawie o 20 cm wyzszy :!: :!: :!:

tak samo jest z chinskimi bronmi, zawsze powinny byc dopasowane do ciala cwiczacego i zobacz co mamy teraz popeline :!: :!: :!: kazdy cwiczy tym samym rozmiarem nie wazne czy ma 180 cm czy 150 cm :!: :!: :!:


Ten standard jest pomyslem Bruce'a Lee, ktory chcial miec mozliwosc bicia hakow na manekinie. W WC jednak haki w formie manekina nie wystepuja, wiec to wyciecie nie jest tam potrzebne.


i madre pomysly mial i za to go lubie :)

Nie myslales zeby go jakos obwiazac w miejscach uderzen? tak walic w gole drewno do przyjemnosci nie nalezy. A i stawow szkoda.


wiesz ja nie uderzam piescmi tylko krawedziami i nasada dloni wiec naprawde nie ma problemu ale jednak zastanawiam sie czy go nie obwiazac pod katem uderzen lokciami i kolanami
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin
Moje uwagi :
- mozna sie tego bylo spodziewac ze , samotny slowinain na obczyznie w koncu kupi sobie cos taka "manekinke" , ale zeby z drewna.???? ( nie mow ze mowisz do niego Pinokio)
- technicznie nie wiem jak uderzasz , ale mialem takiego samego "pinokia" w garazu ( tylko moj nie byl tak eksluzywnie wykonczony) i wyrwalem go w niecaly miesiac ( 10 cm sruby do betonu...poszly ) , ma za mala podstawe , zarowno na dole jak i na scianie , po tym jak dospawali mi wieksze plyty nie mam problemu
- co do dlugosci lap , to moim zdanie im dluzsze tym wieszke mozliwosci techniczne , czyli jest Ok
- z tego co widze noge ma kwdratowa , u mnie tez tak byla , ale wyienilem na okragla ( piszczele nie lubia kantow)
- jezeli jestes tak zajaty Pinokiem , czy mozesz dac telefon do tej dziewczyny ( delikatniej kantonki z duzym biustem i mowiacej po angielsku , mam nadzieje )
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin
Jeszcze cos :
- na prawo od "pinokia " wisi biedny "Mikolaj" , tam to tak caly rok swieta ?
- po lewej stronie wisi tarcza , moja wyobraznia podpowiada cuda, ale co ty z nia robisz { a) darts . B) air gun , c) modern art , d) boje sie nawet napisac}...wiec ?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin
Wzruszylem sie Seiken, w najsmielszych marzeniach bym nie przypuszczal ze cos na ten temat napiszesz :)

- mozna sie tego bylo spodziewac ze , samotny slowinain na obczyznie w koncu kupi sobie cos taka "manekinke" , ale zeby z drewna.???? ( nie mow ze mowisz do niego Pinokio)


nie myslalem jeszcze nad imieniem, hmmmmmmm Pinokio, w sumie to on nie ma nosa wiec imie nie pasuje
kupilem z drewna bo innych mozliwosci nie ma, nie mam rowniez partenerow do treningu (wyobraz sobie dalem ogloszenie do gazety po angielsku dla bialych i nikt nawet nie zadzwonil...), mam dobrego partnera treningowe (brazyliczyka) ale on mieszka 700 kilometrow ode mnie i widzimy sie raz w miesiacu na 2,3 dni
sam worek nie ma raczek ni nozek wiec odpodaja kombinacje z blokami

- technicznie nie wiem jak uderzasz , ale mialem takiego samego "pinokia" w garazu ( tylko moj nie byl tak eksluzywnie wykonczony) i wyrwalem go w niecaly miesiac ( 10 cm sruby do betonu...poszly ) , ma za mala podstawe , zarowno na dole jak i na scianie , po tym jak dospawali mi wieksze plyty nie mam problemu


jak na razie to mysle zeby raczej trenowac kombinacje na pol gwizda a walic to moge w worek z calej sily, moj nauczyciel twierdzi poza tymze walenie w drewno z calej uszkadza stawy wiec....
mam nadzieje ze moj sie tak szybko nie rozpieprzy a sumie tez jest na 10 cm srubach :)

- z tego co widze noge ma kwdratowa , u mnie tez tak byla , ale wyienilem na okragla ( piszczele nie lubia kantow)


na to nie ma rady niestety, robia tylko kwadratowe

- jezeli jestes tak zajaty Pinokiem , czy mozesz dac telefon do tej dziewczyny ( delikatniej kantonki z duzym biustem i mowiacej po angielsku , mam nadzieje )


Seiken zaskoczyles mnie :!: :!: :!: kantonki :?: :!: przeciez one maja takie ohydnie wychudzone pyski jak pieski i sa takie wrednie niskie, tfu...
moja jest z Polnocy (pol Mandzurka) i nie wyglada za nic na Kantonke z 177 cm wzrostu
w sumie mieszkamy razem i telefen jest w pokoju gdzie ja i moj manekin :twisted:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

- na prawo od "pinokia " wisi biedny "Mikolaj" , tam to tak caly rok swieta ?


wiedzialem ze ktos to wyhaczy w koncu :) brawo Seiken poklon
to mja dziewczyna zrobila w zeszlym roku na swieta dekoracje (jej pierwsza gwiazdka rozumiesz) i tak jej ladnie wyszlo ze wisi caly rok i jest szczesliwa :) co bede malenstwu radosc odbieral i sciagal 8)


- po lewej stronie wisi tarcza , moja wyobraznia podpowiada cuda, ale co ty z nia robisz { a) darts . B) air gun , c) modern art , d) boje sie nawet napisac}...wiec


to nie moja :twisted: wiesz to wisi zeby moja panna zawsze pamietala o wynikach jakie miala na strzelnicy, z 10 strzalow jeden wszedl w tarcze na obrzezach :)
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

moje ramiona sa dluzsze niz 50 cm wiec uwazam ze jest to idelna dlugosc dla mnie
manekiny z 30 sa standartem dla malych chinczykow z krotkimi lapkami :twisted: i jhakos zgubiono na Zachodzie informacje ze manekin powinien byc dopasowany do ciala cwiczacego a nie cwiczacy do manekinu....

W WC ramiona manekina powinny miec dlugosc rowna odleglosci od nadgarstak do lokcia cwiczacego mierzonej po zewnetrzenej krawedzi przedramienia. Wiec dla europejczyka bedzie to ok. 32 cm. Jest to styl krotkodystansowy, wiec takie rece ucza blokowania we wlasciwej z punktu widzenia WC fazie uderzenia przeciwnika. No i samemu bije sie krotkodystansowo, wiec rece nie powinny ograniczac mozliwosci odpowiedniego z punktu widzenia WC skrocenia dystansu. Kiedys znalem wszystkie proporcje manekina WC w odniesieniu do ciala cwiczacego, ale wszystkiego nie pamietam. Choc jak bym sie zastanowil, to bym sobie pewnie przypomnial, bo byly one dosc logicznie pomyslane.
Oczywiscie te proporcje sa dostosowane do nauki technik WC. Jak ktos stosuje inne zasady techniczne niz WC, to bedzie potrzebowal innego manekina. Nie wiem jakich technik Ty uzywasz, wiec traktuj moje uwagi tylko jako sugestie.

Marcin
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

delikatniej kantonki z duzym biustem i mowiacej po angielsku , mam nadzieje


Seiken tak mi sie teraz rzucilo na mysl gdzie Ty widziales Kantonke z duzym biustem :?: :!: no chyba ze wychodzila od chirurga plastycznego :twisted:

ja co jesten na poludniu Chin to jedno co widze co schodzi w tempie zastraszajacym to: STANIKI Z PODUSZKAMI W SRODKU :)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin
Po pierwsze Kantonki - dobriii.
Tomek, nie wiem czy wiesz, ale masz bardzo polnocnochinski gust. :-)
Siedzialem w Kantonie i wiem, ze jest naprawde sporo b. ladnych Kantonek, ktore Chinczykom z polnocy jawia sie jako buroki. Co do polnocy to mimo tego, ze tez sporo ladnych Chinek tam zyje, to tyle wsiurskich gab gdzie indziej nie widzialem :) .
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin
No... dalej panowie...
Niech sie stanie wojna miedzy Południem a Północą :wink:

Sam się zastanawiałem, jak manekin od Wing Chun pasuje do technik Bagua wysławianego w podpisie Tomka...

No, Tomek... Teraz to musisz umieścić tu zdjęcie Twojej dziewczyny, żeby nie wyszło, że Pinokia bardziej kochasz...
  • 0

budo_cwiara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

dobrze ze moja dzieczyna nie rozumie polskiego wiec nie bedzie zazdrosna o te zachwyty ale przyznajac sie to kazda wolna chwile od soboty spedzam z moim cudownym manekinem wiec moja dziewczyna juz zaczyna sie dziwnie na mnie patrzec :)


No wiec wytlumaczylem zonie co to to drewniane na zdjeciach jest, a ona stwierdzila ....

".. jak sie ma odrobine fantazji to mozna na tym zronic wszystko.."

chyba sobie kupie manekina...
:twisted: :oops: skoczek belzebub
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

Po pierwsze Kantonki - dobriii.
Tomek, nie wiem czy wiesz, ale masz bardzo polnocnochinski gust. :-)
Siedzialem w Kantonie i wiem, ze jest naprawde sporo b. ladnych Kantonek, ktore Chinczykom z polnocy jawia sie jako buroki. Co do polnocy to mimo tego, ze tez sporo ladnych Chinek tam zyje, to tyle wsiurskich gab gdzie indziej nie widzialem :) .


wiem widzialem setki jak nie tysiace takich jak to mowisz wsiurskich gab:)
ale chinki z poludnia sa jakies takie wychudzone i male i w ogle jak wspominalem mordki jak pieski :)
ale podzielmy terytorium:
Ty bierzesz poludnie
ja polnoc i przynajmniej nie bedziemy sobie wzajemnie dup wyrywac :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

Sam się zastanawiałem, jak manekin od Wing Chun pasuje do technik Bagua wysławianego w podpisie Tomka...


no to juz nie jest manekin do wing chuna 8) ma za dlugie lapy i noge za wysoko :twisted: i teraz moge na nim trenowac techniki bagua 8)

No, Tomek... Teraz to musisz umieścić tu zdjęcie Twojej dziewczyny, żeby nie wyszło, że Pinokia bardziej kochasz...


no tak ale AdamD pojechal na dwa tygodnie do Niemiec wiec nie ma zadnego miejsca gdzie wrzucic te zdjecia :?
wyjasnial ze Adam wrzucil zdjecia manekina na swoj serwer, ja nie posiadam zadnej mozliwosci
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

dobrze ze moja dzieczyna nie rozumie polskiego wiec nie bedzie zazdrosna o te zachwyty ale przyznajac sie to kazda wolna chwile od soboty spedzam z moim cudownym manekinem wiec moja dziewczyna juz zaczyna sie dziwnie na mnie patrzec :)


No wiec wytlumaczylem zonie co to to drewniane na zdjeciach jest, a ona stwierdzila ....

".. jak sie ma odrobine fantazji to mozna na tym zronic wszystko.."

chyba sobie kupie manekina...
:twisted: :oops: skoczek belzebub


manekin rulezzzzzzz :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: moj, nowy, sliczny, jedyny manekin

ale AdamD pojechal na dwa tygodnie do Niemiec wiec nie ma zadnego miejsca gdzie wrzucic te zdjecia :?
wyjasnial ze Adam wrzucil zdjecia manekina na swoj serwer, ja nie posiadam zadnej mozliwosci


Ale szczesliwie AdamD zorganizowal sobie stanowisko pracy, i jak tylko uda mu sie zwalczyc drobne i tymczasowe problemy z dostepem do ftp'a (qrna... windows po niemiecku, explorer po niemiecku... wszystko po niemiecku 8O ) to jak najbardziej sluzy pomoca...

Taaa... mysl o tym ze lada chwila mailem trafia do mnie zdjecia Chinskiej Krolewny daje niezla motywacje do rozwiazywania klopotow z softem ;)

Pozdrawiam (w oczekiwaniu na maila)
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024