Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż w samolocie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nóż w samolocie
Hej :)

Czeka mnie za kilka chwil podróż samolotem, i chciałem się dowiedzieć co począć z moim małym, ostrym towarzyszem żeby bezpiecznie, bez konfiskat i strzelanin przewieźć go "na drugą stronę".

Czy jak sobie będzie grzecznie leżał w bagażu (tym co to trafia do luku bagażowego) to będzie OK? A może się takie zabawki zdaje gdzieś indziej? Są jakieś specjalne procedury postępowania, o których powinienem wiedzieć?
Oprócz tego, że próba wniesienia noża na pokład skończy się nieszczęśliwie... :roll:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż w samolocie
....jesli bedzie w bagazu (w luku bagazowym)....to wszystko bedzie ok...ale jesli nie bedziesz chcial sie z nim rozstac i wezmiesz go na poklad to......
spuud
ps
nie ma zadnych specjalnych procedur
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż w samolocie
Z reguły nie ma problemu z przewożeniem noży samolotami w bagażu w luku bagażowym. Większość bagaży jest wprawdzie sprawdzana, ale mam wrażenie, że sprawdza się je pod katem zawartości materiałów wybuchowych lub broni palnej a nie koniecznie broni białej. Zresztą nóż, zwłaszcza folder wygląda mało groźnie poprzez xray, ale pewnie panowie za monitorem są pod tym kątem szkoleni.
Co do bagażu podręcznego to zapomnij. Lepiej od razu wrzuć go do walizy i z bogiem. Szkoda noża, leciałem ostatnio i kobitka musiała zostawić z obsługą pilniczego do paznokci - szczęście, że strata nie była dramatyczna.
Tak, że - bagaż i heja w świat szeroki. A sprawdźm czy w państwie do którego jedziesz możesz ów przedmiot przenosić aby się nieprzyjemnie nie rozczarować. Ja się przypadkiem dowiedziałem, ze noszenie noża w Tunezji to kara 6 miesięcy więzienia - co jednak nie powstrzymało mnie od tego aby mieć ze sobą coś ostrego.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż w samolocie
6 miesiecy wiezienia!!! przestraszony oni chyba ocipieli! a ile sie dostaje za nielegalna bron palna? Stryczek?
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż w samolocie
tam nie wieszaja tylko lby scinaja na gilotynie (francuskie prawo)

w tunezji nie byles = panstwo policyjne total , zwykle "krawezniki" AUG nosza 8O = strach sie bac

za nielegalna bron, lub inne wykroczenie przeciw prawu tubylcy potrafia zniknac i juz = nikt nic nie wie,
turysci co innego = tym uchodzi duzo, ale bez przesady zreszta tam naprawde mozna sie czuc bezpiecznie a jak wspomnisz o policji to blady strach pada :)
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż w samolocie
co do noza na pokladzie
po 11-9 nawet zaostrzony olowek wniesiony na poklad.... = dlugie tlumaczenie panom z sluzb specjalnych, oj dlugie
o nozu zapomnij

w bagazu zdawanym = no problemo, na wiekszosci (praktycznie wszystkie) lotnisk tylko bagaz do odlotu jest sprawdzany

zreszta na duzych lotniskach typu Frankfurt sa w stanie sprwadzic okolo 20 % bagazu, ale w Poznaniu np. 100% :) calkowicie sprawdzany jest tylko pod wzgledem - wliza twoja = leci, niczyja = out

pech polega na tym gdy ty dolatujesz a twoj bagaz tydzien po tobie bo gdzies utknal = sam miod :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024