Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mad Dog ATAK i Mission MPK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mad Dog ATAK i Mission MPK
Czy ktoś wie jak to było dokładnie z testami MD i MPK?Czemu wygrał nóż z rdzewiejacej stali O-1 a nie z tytanu?Czym pokryte jest ostrze w MD?
Słyszałem gdzieś że jest wersja MPK z stali A-2.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
A o jakie testy chodzi?
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Chodzi mi o testy dla N.Seals.Wygrał MD co troche mnie zdziwiło ze wzgledu na ostrze ze stali O-1(rdzewiejace)Widocznie był lepszy w innych testach o których nie wiem. Domyślam sie że własności ostrza MD z O-1 są imponujace.
Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Chodzi o testy wykonywane dla Neavy Seals przez "Arnistradora" ( nazwisko znane redakcji) , bralo w nim udzial wiecej nozy np. SOG Seal czy Buck night hawk i nawet K-bar.
Byly tam tego typu rzeczy ja podciaganie sie na nozu wbitym poziomo przez arnistradora (110 kg ), smarzenie noza miotaczem ognia , polewanie kwasem siarkowym i inne tego typu "przyjemnosci "
JAk jestescie zainteresowani , to sobie przypomne cala historie , a i mam gdzies nawet zdjecia to zeskanuje. Ten w tescie to byl ATAK Neavy Seal , rozniacy sie od tego na twoim zdjeciu.

Zabieram sie juz od dawna do napisania artykulu o Kevinie MAd Dogu i jego nozach , knifenugenach , zajebistych holsterach i jego szkole walki nozem ...moze kiedys
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
I wszystko byłoby fajnie, ale marynarka zerwała zdaje się ten kontrakt z uwagi na niewywiązywanie się Mad Dog'a z dostaw (co oczywiście nie umniejsza jakości tych noży). Aktualnie biorą sporo MPK w wersji Ti oraz A2. Ti jest świetne dla nurka czy dla chłopców z EOD ale dla typowego Seals'a nie ma to jak dobra, wytrzymała stal. A ci prawdziwie elitarni goście nie mają czegoś takiego jak "etatowy nóż" bo swój ekwipunek osobisty wybierają, jak nazwa wskazuje OSOBIŚCIE...
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Właśnie o te testy mi chodziło.Ogólnie interesuje mnie Mad Dog.Jeszcze go w ręku nie trzymałem ale już mi sie podoba :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
No piter to nie zupelnie tak , musze bronic MAd Doga , historia opowiedziana przez samego Kevina i poparta przez Scota Moora ( ktory byl odpowiedzialny za papierkowa strone kontaktu) na jednym z Knifenugen.
NAvy zamowila noze po testach Kevin wyslam pierwsza partie 30 sztuk , ale przez rok nie doczekal sie za nie pieniedzy , po wyslaniu nastepnych 10 sztuk i nadal nie otrzymaniu zaplaty, zerwal kontrakt ( wtedy to byly jego poczatki , i nie latwo bylo przelknac wylozenie kasy na 40 sztuk nozy).
Navy bronilo sie ze nie dostarczyl wszystkich sztuk ( widzialem kontrakt , mowil o 30 pcs seriach i platnosci za nie ) i ze w tym czasie sprzedawal noze dla cywili ( kupowanie zarcia jest niezbede dla zycia , a trzeba miec za co )
Noze z tej serii to rarytas w cenie od 1000 -1500 .
Obecnie wykonuje male serie ATAK na zamowienia plutonow SEAL , Panther dla pilotow Apache , TUSK dla sniperow , nie sa to jednak duze kontrakty.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Czyli jak zawsze prawda leży po środku...

A może wiesz czemu te jego zabawki tak ciężko kupić? ATAK czy ATAK 2 jest nie do zdobycia :(
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Piter , powiem szczerze ze Mad Dogami jestem po prostu zafascynowany , znam Kevina osobscie od lat ,nie tylko robi najlepsze ( wedlug mnie ) noze na swiecie ale jest niesamowitym czlowiekiem na gruncie prywatnym , no i co wazne bardzo , ale to bardzo dobrym fighterem.
To chyba sprawia ze robi noze , ktore maja w sobie i dusze i ich wykonanie jest idealnie dostosowane do ich przeznaczenia.
MD , nigdy nie mozna bylo kupic , jeszcze za czasow jedynego dystrybutora "Groud Zero" do teraz kiedy dealerow jest dosc duzo.Noze jego sa ogromnie popularne w azji ( szczegolnie w Japonni ) , osiagaje tam niebotyczne ceny i ida jak cieple bulki.
Dlaczego sa najlepsze , dlatego ze robilem z tymi nozami rozne cuda i nigdy sie nie zawiodlem , dlatego ze wydaja sie czescia twojego ciala no i daltego za on poprostu zyja.
Pamietam taki test ATAK na Knifenugen , noz zostal zamocowany na rampie w imadle rownolegle do podloza ( 1/3) glowni ) , pickup GM jadacy
40 km/h uderzyl zderzakiem ( to stalowa szyna) w rekojesci ,bylo slychac bang ! i noz dalej siedzial nieruszony w imadle.
Ludzie zawsze pytaja Kevina i folder , on niezmiennie odpowiada , za najlepszym folderem jest fixed , no ale jezeli juz to bedzie to forma balisonga.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Seiken, jest jasną sprawą, że każdy z nas ma jakieś swoje małe zboczenie... jeden Mad Dog, inny Strider a jeszcze inny (jak ja) Greg Lightfoot Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Gorzej tylko jak ktos ma swira na punkcie i MD , i Stridera i Lighfoota i jeszcze kilku innych ,to juz katastrofa
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Wracajac do testu , poczytajcie kopie listu srg. SEAL Johna Dudinskiego , na temat testu nozy . JEzeli o sam test Hilotna Yama , to napisze o tym wkrotce.
PS.
Testy te byle robione przed testami Hiltona , dlatego nie ma tam jeszcze Mission.







1992?~Mad Dog ATAK


MEMORANDUM 4 May 1992

Fr: John Dudinsky, CNSWG-1/N8

To: LCDR Reynolds, CNSWG-l/N7


Subj: SOLE SOURCE JUSTIFICATION FOR ADVANCED TACTICAL ASSAULT KNIFE, (ATAK)


1. Over the years, NSW has recognized that the initial issue knife, the MK 3,
is not suitable for the type of use that it normally is put to. Common
complaints were that the blade rusts easily, the tip of the blade commonly

breaks, the knife blade itself breaks, and the knife does not hold an edge.
Last August, the N8 department interviewed numerous NSW operators to
determine what characteristics a new knife should exhibit. Following is a
list of key requirements.


a) The knife blade should be 7" long
B) The knife should have a full tang
c) The knife should be of a field design, with one edge and no stress
risers (wire cutters, serrations, etc. . . . )

d) The knife should be corrosion resistant
e) The handle should be plastic, non-slip, with a lanyard hole
f) The knife pommel should be suitable for pounding.
g) The entire knife should be matt black in color

h) The knife should hold an edge, yet be flexible (Our requirement was
for an edge hardness of 62-63 Rockwell "C", with a hardness of 56-58
in the blade away from the edge)
i) The sheath should be fabricated out of KYDEX plastic


2. Starting in August, 1991, CNSWG-1/N8 started procuring commercially available
knives as part of an effort to identify a replacement to the MK 3 knife. The
following knives were evaluated during the period of August, 1991 to April, 1992.

1) Gerber LMF

2) Gerber Mk I
3) Gerber Mk II
4) Gerber Patriot
5) Glock 81

6) SOG Government Recon
7) Phrobis CUK
8) Buck Model ST
9) Mad Dog ATAK

10) Scubapro Titanium
11) Gerber Mk II CS
12) SOG Trident
13) Gryphon M30A1

14) USMC KA-BAR
15) USAF Pilot's Survival
16) M-7 Bayonet
17) Buck M-9 Bayonet

18) Gerber Tac II
19) Gerber BMF Survival
20) Buck Fieldmate
21) Buck Frontiersman

22) Buck Special 119
23) Buck Apache Bowie
24) Buck Vanguard-R
25) Buck Special Prototype 01

28) Buck ST0
27) Buck ST5
28) SOG Pentagon
29) SOG Nite-Tech

30) SOG Bowie
31) Blackjack Blackmoor Dirk

The RDT&E department has made every effort to evaluate all commercially available
knives that might satisfy our requirements as part of this evaluation.


3. The knives were all evaluated based on form, function, and cost by the N8 department
and by a number of operators from our component commands. Of these knives, three were
chosen for a final operational evaluation held on 13 April at ST-5. The knives
evaluated were the SOG Government RECON model, The BUCK ST model, and the Mad Dog

ATAK model.
The knives were subjected to a harsh series of seawater submersion, wet and dry chord
cutting, wood chopping and boring, a bending stress test, and a 3/4 inch multiconductor
electrical chord cutting test. Representatives from each SEAL TEAM and NAVSPECWARCEN

were present at this evaluation.

4) The MAD DOG ATAK was overwhelmingly voted on as the best knife of the test. Both the
Buck and SOG units experienced permanent deformation as a result of the bending stress test
(this test was carried out by wedging the blade between two boards and doing pull ups

with a 200 lb man - this is indicative of actual use if the knife was needed for survival
use). It should also be noted that the Mk 3 was also tested - it's blade broke in half
during this portion of the test.

5. As part of our work, we also determined that the sheath should be constructed of KYDEX with

noncorrosive rivets and of a design that is self draining and that utilizes no fasteners
to hold the blade into the sheath. The ATAK sheath satisfies these requirements and is
included in the price of the knife.

6. Due to the fact that NSWG-1/N8 has conducted an extensive and unbiased test which

identified the ATAK, as a successor to the Mk 3, it is highly recommended that the ATAK
knife be procured using other than full and open competition.
A na koniec to jest wlasnie ten slawny ATAK
Dołączona grafika
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Chyba zachoruje na "ATAK".Myśle że gdybym miał możliwość wybrałbym własnie MD a nie Mission MPK Ti czy A2.
Orientujecie sie czy można dostać jakiś dobry nóż dł ok 7" z stali O-1 do 200$? (wiem,wiem że to nigdy nie bedzie MD)
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Bayonet:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

spuud
pozdrawia
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
...no Spuud ATAK to nie fighter....
Bayonet przyjzyj sie nozom Beckera ( oddzial Camillusa ) , uwazam ze noze nie do pobicjia w relacji cena - jakosc . MAja kilka modeli ATAKO podobnych ( moze nie w wygladzie ale w przeznaczeniu ) , jak BK7 i BK9
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
....wiem....ale tamten temat byl zblizony wiec zapodalem linksa....
spuud
pozdraffia
  • 0

budo_liko
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
A co powiecie o MAD DOG ATAK THING? zupełnie inna bajka niż ATAK. no i czy da się to w ogóle dostać?
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
A tak z innej beczki. Czy Mad Dog ma wlasna strone www. Bylbym wdzieczny za link
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Wkleje URL gdzie przeprowadzono rozmaite testy - jednoznacznie wygral MPKs - i co ty na to Seiken?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mad Dog ATAK i Mission MPK
Co ja na to ,nic.Ile testow tyle wynikow.Jeden z moich znajomych podczas swoich testow polamal 2 MD TUSK , pytany czy to swiadczy ze MD jest do dupy , odpowiedzil ze po prostu jego testy byly zbyt trudne. Pytanie bylo na temat ewaluacji nozy przez Neavy Seal i na to odpowiedzialem , dodalem tez moje doswiadczenia z posiadania ATAK przez te juz chyba 6 lat.
Wspomiany przez ciebie test , to juz historia na blade forum.
Wedlug MD , uzyty noz byl wycofany ze sprzedazy ze wzgledu na niespelnione warunki hartowania , kilka sztuk tych wycofanych nozy zostalo ukradzionych przez zwolninego pracownika i sprzedane do sklepow.NA dowod tego wykonano rendgeny noza i rzeczywicie pod rekojecia byla wyciety tang od glowni ( tak MD , zaznacza wadliwe produkty).
Ile w tym prawdy , nie wiem , znajac Kevina nie mysle ze stac by go bylo na takie klamstwa.O wartosci produktu swiadczy powodzenie na rynku , Mad Dog o to nigdy sie nie martwil , praktycznie bez reklam , jakoscia produktu doprowadzil do tego ze jest to jeden z ciezszych nozy do zdobycia ( generalnie na wszystkie noze czekalem zawsze ponad rok czasu ).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024