Skocz do zawartości


Zdjęcie

sen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Meoda Mnemonic Induction of Lucid Dreams (MILD) - powinna być w internecie :!:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Świadomy sen to świetna sprawa :D
Spróbujcie latać, przechodzić przez ściany, teleportować się ;)

Teraz idzie mi coraz cięzej, szczyt swoich mozliwości w tym klimacie miałem w wieku 10-15 lat.
Ostatnio mam trochę świadomych snów ( najłatwiej rano, gdy sen jest najpłytszy) ale wcześniej przez kilka miechów nawet snów nie pamiętałem.
Więc dziwnie bywa.

PZDR dla śniących :)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Ja nie pamietam prawie wszystkich moich snow ale kiedy jednak jest odwrotnie to kontroluje je przynajmiej swoje postepowania i zawsze sa strasznie realne :? czy co zle ze mna :?:
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

Ja nie pamietam prawie wszystkich moich snow ale kiedy jednak jest odwrotnie to kontroluje je przynajmiej swoje postepowania i zawsze sa strasznie realne :? czy co zle ze mna :?:


Ja bym się nie martwiła. Kontrola snów to wspaniała sprawa, podczas snu "układają" się wszystkie codzienne sprawy, odchodzi złość, odpoczywa się, a kiedy się go kontroluje w pełni możesz latać, biegać, rozmawiać z kim tylko chcesz, możesz robić w tym śnie co Ci się żywnie podoba.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Ciekawostki: żeglaże w pojedynczych rejsach dookoła świata śpią 20min co 3h.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Skorpiob - wszystko ok. Tez mam wielu znajomych co przez całe życie pamiętali może kilka snów. Każdy jest inny :) Może po prostu większość Twoich snów przebiega w głębokiej fazie.

Vercengetoryx - mocna ciekawostka, ja bym chyba za długo nie pociągnął w ten sposób...
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Swiadomy sen......moi znajomi najczesciej dochodzili do tego po amfetaminie...nie bylo mozliwosci wejscia w gleboka faze snu..wiec byla ta najplytsza, polswiadoma.
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
to Vercengetoryx:

chyba chodzi o sen polifazowy - masz moze jakies informacje na ten temat??
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tutaj jest napisane o śnie polifazowym.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Mnie też zawsze ciekawiło to zagadnienie świadomego snu.
Tylko że nie było wtedy materiałów na ten temat. Teraz są, ale obejrzałem Vanilla Sky i mi szybkoprzeszła ochota na eksperymenty :wink:
Z psychika nie ma żartów, wole losu nie kusić 8)
--------------------------------------
A swoją drogą zastanawialiście się czy przypadkiem przekonanie że kontrolowało się sen nie jest zwykłym oszukańcym snem?
Sposobem którym umysł przez oszustwo luzuje właściciela odprawiającego w te i nazad "czary"
Chodzi o rzecz typu: dziecko chce dostać rower i zaczyna o nim śnić jako o rzeczy wymarzonej?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Mi sie przypomnialo ze na Discovery Science czasami sa programy o snieniu do tej pory widzialem dwa rozne. W pierwszym w ktorym poddano jakiego znanego amerykanskiego radiowca eksperymentowi- pozbawiono go snu na chyba tydzien po 4 dobach zaczal On mnie urojenia, a jego temp. ciala znacznie spadla (chodzil w kozuchu w srodku lata). Po eksperymencie spal cale 2 doby czy troche wiecej ale jego psychika nie odwracalnie sie zmienila i juz nigdy nie powrocila do normy, rzucila go nawet zona i stracil prace bo byl zupelnie kims innym. Drugi program byl o koniecznosci snienia. W obu przedstawiono podzial na faze REM i SEM (rapidly/slowly eyes movements) odkryto ze snienie wypada zawsze tylko w fazie REM. Tak wiec znow zrobiono eksperyment ktoremu poddano studentow, mianowicie pozwalano im spac ale zawsze budzono tuz przed nadejsciem fazy REM ostatecznie mimo wzglednego wypoczecia zaczeli Oni snic na jawie (mieli omamy, zaczynali zyc w innym swiecie). Z jakiegos innego zrodla (czyzby Focus ??) dowiedzialem sie ze sen jest mieszanka realnych przezyc i fantazji dlatego sny czesto bywaja bardzo realne pewnie jest to zwiazane ze "stosunkiem" obu skladowych. W jednym z w/w programow na Discovery bylo jeszcze wspomniane, iz sen pomaga zapamietywac zdarzenia oraz usuwac nie potrzebne (kiedys bylo o tym troche tez w Newsweek nauka) a rowniez jesli kladziemy sie spac z problemem rozwiazywac je na podstawie znanych nam wydaren oraz doswiadczen (dlatego budzimy sie szczesliwsi!!). Konkluzja jest prosta lepiej odespac swoje i przeznaczyc na to wiecej czasu niz mniej :wink:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Jeszcze wytlumaczenie mojego pytanie skoro sam na nie w sumie odpowiedzialem :wink: Wczoraj udalo mi sie ponownie obejrzec jeden z programow na Discovery i po przespanej nocy wszystko sie ulozylo w calosc :wink:
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
ja mam zawsze tak ze jak sie przebudze to nie wiem czy mi sie cos sniło czy było na jawie...troche to głupie bo później musze sie zastanawiac co miało miejsce w rzeczywistosci a co nie
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
grozes_desperados i to jest głupie ?? Ja mam lepszy motyw.
We śnie zastanawiam sie czy śnię. Przykład ->
Znajduję się w swoim pokoju, no i jak to zwykle robie dla nabrania rozpędu do latania otwieram okno i chce skoczyć... i tu zonk. Zastanawiam sie czy to jawa czy sen. Przecież głupio byłoby zginąć skacząc z okna i myśląc że jest to sen :lol: . Ale ostatnio znalazłem rozwiązanie tego problemu ;) Mówię sobię " w górę" i jak w swoim pokoju unoszę się pod sufit to odkrywczo przekonuję się że to jest sen :)

PS Na jawie nigdy jeszcze nie miałem zamiaru skoczyć z okna "dla rozpędu" ;) JESZCZE :P 8)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Archi czasami mi sie zdarza podobnie :wink:
  • 0

budo_avio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Moja ciekawość nie zna granic więc mam pytanie. Skoro wiadomo, że brak snu powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu to czy jego nadmiar też jest szkodliwy? Mówię tu o sytuacji gdy próbuje się spać niemal "na siłę"...
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sen

Moja ciekawość nie zna granic więc mam pytanie. Skoro wiadomo, że brak snu powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu to czy jego nadmiar też jest szkodliwy? Mówię tu o sytuacji gdy próbuje się spać niemal "na siłę"...


Jak ja chciałam spać na siłę to później kiedy wstałam cały dzień kręciło mi się w głowie, i raz się :blus:
Tak zawsze mam jak długo śpię.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Goraca kapiel pobudza?
Ogladalem wywiadow z naukowcami prowadzacymi eksperymenty w tej sprawie i stwierdzili, ze grupa kobiet, ktora brala goraca kapiel przed samym spaniem, nie miala zadnych problemow z zasnieciem w porownaniu do grupy kapiacej sie z rana....
Ja zawsze bylem swiecie przekonany, ze to wlasnie zimny prysznic pobudza, bo przeciez goraca kapiel w wannie oslabia organizm i usypia, a nie na odwrot...


pozdro z rana
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Tez zawsze slyszalem ze wlasnie zimny prysznic poprawia krazenie, a mi np. goracy ulatwia zasypianie :wink: .
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: sen
Swiadome sny - kiesy mialem codziennie jak tylko wyspalem sie dosc by wejsc w odpowiednia faze snu. Kompresja czasu, transport z jednego snu do drugiego i inne bajery - dobry bylem ;) Ale teraz jakos juz nie idzie ;(

A co do snu mam podobny problem, nie zasne przed 24-1, i zeby sie wyspac potrzebuje pospac do 9-10. Jesli wstane powiedzmy o 7, to potem jestem niewyspany. Rozruszam sie, ale w ciagu dnia czesto nie daje rady i musze sie zdrzemnąć

Mnie goraca kąpiel raczej nie pobudza,. Predzej na odwrot, ale niestety nie wystarczy zebym zasnal np nie o 1 a o 23 ;(

a temat o LD mozna zalozyc w knajpie, jak wroci.

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024