Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kata w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Jeszcze się nie jest, ale niedługo się będzie :!: Nie wcinaj mi się między kiszone ogórki...może dla Ciebie to słowo nic nie znaczy, a dla mnie tak! Filozof z bożej łaski się znalazł!


tak sie koncza rozmowy z babami o filozofii i karate, a kolacja w domu nie wyrychtowana. i jak tu nie byc specjalistom od ogorkow.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin


Ja uciekałam z wuefu..i widzisz na co mi teraz przyszło :wink: za chwile kończę kurs instruktorski. Nie zgadzam się z Tobą! Można miec wiedzę i umiejętności i zupełnie nie umiec ich przekazac albo zanudzic ludzi na śmierc. Charyzma jest bardzo ważna, a jesli idzie jeszcze w parze z szacunkiem do drugiego człowieka, wiedza i umiejętnościami to nie ma lepszego nauczyciela!


no i wyszlo szydlo z worka. trzeba miec charyzme zeby z wuefu uciekac. a potem swinski tupet, piszac ze sie jest instruktorem.
Charyzma to do dupy slowo. wywodzi sie z socjologii Maksa Webera, dzis kompletnie nic jz nie znaczy, bo jak sie okazuje to byle wyzelowany ciul, albo przyglupawy blond pizdong, ktory charczy cos w telewizji, jak sie okazuje ma charyzme.
nie cierpie oblakanych slow, ktore nic nie znacza.

Jeszcze się nie jest, ale niedługo się będzie :!: Nie wcinaj mi się między kiszone ogórki...może dla Ciebie to słowo nic nie znaczy, a dla mnie tak! Filozof z bożej łaski się znalazł!

-normalnie mnie zaskakujecie 8O . Wasze posty czytało się jak listy Abelarda i Heloizy, a tu nagle taki zwrot akcji. Zaskakujecie jak w brazilijskim seriali, gdzie na końcu wszyscy się dowiadują, że są rodziną i 100 odcinków o dupe rozbić :) :) :)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

tak sie koncza rozmowy z babami o filozofii i karate, a kolacja w domu nie wyrychtowana. i jak tu nie byc specjalistom od ogorkow.


:lol: :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
[quote name="budo_jersey"]
[/quote]-normalnie mnie zaskakujecie 8O . Wasze posty czytało się jak listy Abelarda i Heloizy, a tu nagle taki zwrot akcji. Zaskakujecie jak w brazilijskim seriali, gdzie na końcu wszyscy się dowiadują, że są rodziną i 100 odcinków o dupe rozbić :) :) :) [/quote]

Ze mnie taki Abelard jak z Shu lien Heloiza, a z ciebie narrator. Nie trawie jak ktos uzywa slow ktore sa zarezerwowane dla jezyka klasyki, w dowolnym i potocznym znaczeniu.
Na koncu sie dowiaduja ze sa rodzina i maja szostke dzieci z kazirodczego zwiazku. Jedyme co pozbawilo ich charyzmy to to ze dzieci w ogrodku sie bawily a nie byly przez 20 lat trzymane w piwnicy. Moze tak na temat kata Kyokushin ktos cos madrego napisal, moze jakas ksiazka sie ostatnio w temacie ukazala. albo cos innego
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
[quote name="budo_wyborowa"][quote name="budo_jersey"]
[/quote]-normalnie mnie zaskakujecie 8O . Wasze posty czytało się jak listy Abelarda i Heloizy, a tu nagle taki zwrot akcji. Zaskakujecie jak w brazilijskim seriali, gdzie na końcu wszyscy się dowiadują, że są rodziną i 100 odcinków o dupe rozbić :) :) :) [/quote]

Ze mnie taki Abelard jak z Shu lien Heloiza, a z ciebie narrator. Nie trawie jak ktos uzywa slow ktore sa zarezerwowane dla jezyka klasyki, w dowolnym i potocznym znaczeniu.
Na koncu sie dowiaduja ze sa rodzina i maja szostke dzieci z kazirodczego zwiazku. Jedyme co pozbawilo ich charyzmy to to ze dzieci w ogrodku sie bawily a nie byly przez 20 lat trzymane w piwnicy. Moze tak na temat kata Kyokushin ktos cos madrego napisal, moze jakas ksiazka sie ostatnio w temacie ukazala. albo cos innego[/quote]
Jersey sie nie przejmuj Wyborowa się starzeje i ma andropauzę to się wyżywa na mnie niewinnej bo Pani Wyborowa by mu w łeb dała. za takie teksty..
Wyborowa z tego, co wiem słowa są po to by je używac :!: i nie przypominam sobie żebyś miał prawo do orzekania, które można używac, a które nie :!:
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

normalnie mnie zaskakujecie 8O . Wasze posty czytało się jak listy Abelarda i Heloizy, a tu nagle taki zwrot akcji. Zaskakujecie jak w brazilijskim seriali, gdzie na końcu wszyscy się dowiadują, że są rodziną i 100 odcinków o dupe rozbić :) :) :)

Acha ode mnie by też w łeb dostał, ale skubany się zamelinował w tej Szwajcarii i nie bardzo mam jak :lol:
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Wyborowa jest równo uprawnienie " Kobiety do kopalń " a ja moge obiad rychtować.
Wogóle jakos niema materiałów na temat bunkai w Kyokushin ostatnio zakupiłem DVD Brnarda Kron ale nic ciekawego nie pokazali. Teraz wyszło kilka pozycji Kyokushinkai kata bunkai. I zastanawiam sie czy nie nabyć ale jakos po ostatnim DVD watpie żeby było coś wartosciowego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sorki Shu Lion nic osobistego i uprzedzajac twoja odpowiedz tak moja baba mnie bije i krótko trzyma :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Jersey sie nie przejmuj Wyborowa się starzeje i ma andropauzę to się wyżywa na mnie niewinnej bo Pani Wyborowa by mu w łeb dała. za takie teksty..
Wyborowa z tego, co wiem słowa są po to by je używac :!: i nie przypominam sobie żebyś miał prawo do orzekania, które można używac, a które nie :!:


Nastepne slowo w uzyciu bez do konca poznanego znaczenia. ANDROPAUZA
Szczotki tez sa po to zeby ich uzywac, ale przeciez nie chodzi o to zeby szczotka do klozetu zemby pucowac.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin


Jersey sie nie przejmuj Wyborowa się starzeje i ma andropauzę to się wyżywa na mnie niewinnej bo Pani Wyborowa by mu w łeb dała. za takie teksty..
Wyborowa z tego, co wiem słowa są po to by je używac :!: i nie przypominam sobie żebyś miał prawo do orzekania, które można używac, a które nie :!:


Nastepne slowo w uzyciu bez do konca poznanego znaczenia.
Szczotki tez sa po to zeby ich uzywac, ale przeciez nie chodzi o to zeby szczotka do klozetu zemby pucowac.

Wyborowa, a kiedyś napisaleś, ze wiesz czym się szafa od toalety różni to wyobraź sobie, że szczotka do klozetu wygląda zupełnie inaczej niż szczoteczka do zębów...napisz na priva adres to Ci przykładową szczoteczkę do zębów wyślę :lol:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Wyborowa, a kiedyś napisaleś, ze wiesz czym się szafa od toalety różni to wyobraź sobie, że szczotka do klozetu wygląda zupełnie inaczej niż szczoteczka do zębów...napisz na priva adres to Ci przykładową szczoteczkę do zębów wyślę :lol:


no i jestesmy blisko zeby dyskutowac detale szamba. ja wole cos na temat kata. byc moze to ja zaczalem, z tym klozetem, ale jak widze mam kogos kto pociagnie i rozwinie temat. czemu na temat kata taka elokwentna nie jestes?
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin


Wyborowa, a kiedyś napisaleś, ze wiesz czym się szafa od toalety różni to wyobraź sobie, że szczotka do klozetu wygląda zupełnie inaczej niż szczoteczka do zębów...napisz na priva adres to Ci przykładową szczoteczkę do zębów wyślę :lol:


no i jestesmy blisko zeby dyskutowac detale szamba. ja wole cos na temat kata. byc moze to ja zaczalem, z tym klozetem, ale jak widze mam kogos kto pociagnie i rozwinie temat. czemu na temat kata taka elokwentna nie jestes?

Może dlatego, że dopiero się uczę i nie czuję się ekspertem w tej sprawie. Jednak moi nauczyciele nauczyli mnie kilku fundamentalnych zasad. Kata stanowi o tozsamości stylu i jest przekazem starych mistrzów dla nas. Kata powinny byc zachowane w niezmienionej formie bo każdy ruch, technika, tempo ma swój cel i znaczenie. Są jak utwór muzyczny, czy wiersz mozna je interpretowac, ale nie wolno zmieniac :!:
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Istnieje jeden wielki problem w tym temacie. Całe archiwum działu karate jest zapchane wypowiedziami o wyższości stylu "dawania w łeb" nad stylami "gdzie ćwiczy się balet". Wszyscy podejrzewaliśmy, że jest takie magiczne miejsce we wszechświecie, gdzie są ćwiczone i rozumiane bardzo mądre kata kyokushinu ale był to zawsze biały wieloryb. Każdy już pogodził się z myślą, że to jakaś metafizyka ( może tylko taka przenośnia?), a ty nagle pod burtą naszego statku wynurza się...Jak tu mówić o czymś co miało być nieważnym dodatkiem (wg.polskiej wersji wydarzeń). Zakupimy książki i przekonamy się, co też tak naprawdę jest tam w środku :D Wtedy pogadamy na całego :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Istnieje jeden wielki problem w tym temacie. Całe archiwum działu karate jest zapchane wypowiedziami o wyższości stylu "dawania w łeb" nad stylami "gdzie ćwiczy się balet". Wszyscy podejrzewaliśmy, że jest takie magiczne miejsce we wszechświecie, gdzie są ćwiczone i rozumiane bardzo mądre kata kyokushinu ale był to zawsze biały wieloryb. Każdy już pogodził się z myślą, że to jakaś metafizyka ( może tylko taka przenośnia?), a ty nagle pod burtą naszego statku wynurza się...Jak tu mówić o czymś co miało być nieważnym dodatkiem (wg.polskiej wersji wydarzeń). Zakupimy książki i przekonamy się, co też tak naprawdę jest tam w środku :D Wtedy pogadamy na całego :)


Tak to wyglada dla postronnego obserwatora. Od momentu wydania ksiazki do kata (1985) przez Steve Arneila do dzis minelo troche czasu. Wedlug tego przewodnika (ksiazki i czlowieka) ludzie cwicza przez dekady. Wiedza jak i wiedza po co.
Wiekszosc ludzi Kyokushin cwiczy jednak tak, ze te historie o bialym wielorybie uchodza za prawdziwe.
Ja tu zadnej wiedzy objawionej nie przedstawiam.
Jakosciowo kata wykonywane przez Kyokushin kan, shinkyokushin, IKO Matsui sa na tym samym poziomie, wiec historia o bialym wielorybie bedzie jeszcze przez lata prawdziwa.
TO co odroznia kata IFK Kyokushin od calej reszty, to przede wszystkim precyzja, tradycyjny - niezmienny schemat wykonania, interpretacja ruchow kata w samoobronie. Nie ma tu nic z metafizyki czy magii.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Jersejowi chodziło to to, że nawet na tym forum lat temu jeszcze z 5 królowały ataki kiokushinu na innych i obśmiewanie przez nich idei kata i treningu kata. Z biegiem czasu to ewoluowało w dobrą stronę.

Ja się niezmiernie cieszę, ze dziś tu dyskutujemy o karate jako takim tak naprawdę a ludzie z kyokushin rozmawiają o kata. To jest bardzo budujące ;)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Wyborowa czy to jest aktualna wersja tego kata w IFK? i czy końcówka to jest jedna z wersji kata in ura ? Bo własnie w tej formie juz gdzies spotkalem że było normalne in ura ale i wykonywane odwrotne właśnie od konca do początku.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Wyborowa czy to jest aktualna wersja tego kata w IFK? i czy końcówka to jest jedna z wersji kata in ura ? Bo własnie w tej formie juz gdzies spotkalem że było normalne in ura ale i wykonywane odwrotne właśnie od konca do początku.


shihan Kron nie prezenzuje IFk Kyokushin kata. szczerze mowiac nie znam kolegi ani jego video. ura kata sa wykonywane na egzaminach na czarne pasy. obowiazkowo.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
sorki wcieło mi link ktory chcialem wkleic :)

Bardzo przepraszam wiem że to jest stary klip
podejrzeqwam ze ta koncówka była tylko pod pokazy :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

sorki wcieło mi link ktory chcialem wkleic :)

Bardzo przepraszam wiem że to jest stary klip
podejrzeqwam ze ta koncówka była tylko pod pokazy :)


dokladnie tak. od 30 sekundy fimu Jeff Whybrow wykonuje kata nie tyle ura co "do tylu" tak jak "przewijanie" filmu do tylu na podgladzie.
niestety nic nie ma z kata najutubie co byloby intersujace jesli chodzi o kyokushin kata.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Ksiazka do kata Steve Arneila to jedyna sensowna ksiazka o kata kyokushin, ktora ksiazka o zastosowaniu kata w samoobronie uzupelnia. Na dodatek to jest jedyna w tej chwili dostepna ksiazka.


W google books wyskakuje też coś takiego:

Kyokushin Kata: The Complete Collection of Kyokushin Katas Including Those Performed in Ura
By Brian Fitkin
Published by B. Fitkin, 2003
ISBN 9163144387, 9789163144387

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Ksiazka do kata Steve Arneila to jedyna sensowna ksiazka o kata kyokushin, ktora ksiazka o zastosowaniu kata w samoobronie uzupelnia. Na dodatek to jest jedyna w tej chwili dostepna ksiazka.


W google books wyskakuje też coś takiego:

Kyokushin Kata: The Complete Collection of Kyokushin Katas Including Those Performed in Ura
By Brian Fitkin
Published by B. Fitkin, 2003
ISBN 9163144387, 9789163144387

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


kiedys zszywana z pojedynczych kartek ksiazka do kata Briana Fitkina byla w Polsce dostepna. W latach 80 tych ubieglego wieku. Ksiazka zawierala same zdjecia bez opisu. Mniej wiecej podobnie pokazane kata jak w ksiazce Davida Cooka. Tej pozycji akurat nie znam, nie widzialem co jest w srodku.
Jesli ktos posiada ta ksiazke chetnie dowiedzialbym sie, czy sa w srodku jakies teksty na temat wykonywanych kata.
Warto zauwazyc rowniez, ze Brian Fitkin trenowal u Steve Arneila.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024