Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kata w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
jeden jest ale trzeba to pozamawiać po kolei, mówisz że dobre?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Ja też bym chciał (prosił) na priv. :wink:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

kata bylo kiedys technika zapisu informacji dla przyszlych pokolen. doslowne przekladanie ruchow z kata na walka to jakis absurd, niestety czesto w shotokanie i stylach mu podobnych praktykowany. kata zapisuje zasady i koncepty walki, nie jest w zadnym wypadku doslowna walka z cieniem i takie jego trakotowanie jest absurdalne nawet dla osob postronnych. na szczescie w stylach tradycyjnych od jakiegos czasu jest spory nacisk na wyciaganie z kata ich aplikacji 'bojowych'. Jissen Magazine polecam w tym temacie np.

jest to bardzo smutne ze w wiekszosci dojo kata to taki dodatek nie wiadomo po co, albo cwiczone sa absurdalne bukaie z atakami z 2m, kiedy to wszystko powinno byc 'jak najszybsze zakonczenie konfrontacji'. kazda sekwencja w kata to mialo byc KO, a teraz mamy zero graplingu i block block block. ja tez dlugo na treningach musialem znosic absurdy bunkai, az machnalem reka i sam draze z innych zrodel. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak np to ;)


Temat jest o kata Kyokushin.
W obecnej sytuacji, jedynym rzetelnym zrodlem wiedzy jest osoba Steve Arneila.
Reszta- tak jak piszesz, robi na czuja albo bez glowa, albo rzezbi na wlasna reke - na wlasny uzytek.
Jest swietna ksiazka do interpretacji kata Kyokushin, autorstwa Steve Arneila i dwoch shihan z Rosji. Szczegoly dot. ksiazki sa na mojej stronie.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
sciagnij ten co jest, ja to dawno sciagalem i obawiam sie ze oslowych plikow nie mam juz. nie wiem czy po kolej koniecznie trzeba, on ma po prostu 'no nonsense' filozofie rozpracowywania bunkaiow, wszystko jest blisko szybko i konkretnie. na blogu ma sporo freebies, duzo podcastow itp, ebooka za free i takie tam rozne, wiec moze tam zajrzyj najpierw zeby zlapac pojecie o czym mowi i w jaki sposob zanim zaczniesz wydawac kase. umie sie reklamowac, ale towar wg mnie pierwszej jakosci ;)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Masz moze jakies namiary na te ksiazke mozna ja jakos zakupic ?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Masz moze jakies namiary na te ksiazke mozna ja jakos zakupic ?


rok wydania- 2003, wydawnictwo orbita (Rosja), ksiazka wydana w jezyku angielskim.
ISBN 5-852 10-215-6
Z tego co sie orientuje to cale wydanie jest wyprzedane.
Mam zamowione kilka autorskich egzemplarzy od shihan Fomina.
W marcu dostalem przesylke z siedmioma nowymi publikacjami rosyjskojezycznymi, w tym bardzo ciekawa historia powstania kyokushinkai w Rosji - Krasnoje Kyokushinkai. Jest nawet troche o Drewniaku :) , bo jak wiadomo shihan Taniuszkin przez lata mieszkal i studiowal w Polsce.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Ja znalazlem info ze ksiazke mozna nabyc przez IFK w UK bedziem próbować
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Ja znalazlem info ze ksiazke mozna nabyc przez IFK w UK bedziem próbować

Hanshi Arneil na pewno ma jakies egzemplarze, w koncu jest autorem, aczkolwiek nie widzialem ksiazki zeszlym razem na stoisku podczas zawodow w Londynie.
Byla tylko ksiazka do kata, no i ja wyskoczylem ze swoja ksiazka w angielskiej wersji.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Zawsze warto zapytac :) tym razem tez tylko kata były ale zato mam z dedykaja od Hanshi :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Zawsze warto zapytac :) tym razem tez tylko kata były ale zato mam z dedykaja od Hanshi :)


Ksiazka do kata Steve Arneila to jedyna sensowna ksiazka o kata kyokushin, ktora ksiazka o zastosowaniu kata w samoobronie uzupelnia. Na dodatek to jest jedyna w tej chwili dostepna ksiazka.
A jesli juz o ksiazkach mowa, to dziwi mnie fakt ze ludzie ktorzy lata cwicza kyokushin nie znaja podstawowych pozycji w tym zakresie.
Pisze o tych ksiazkach na swojej stronie. opisalem kilka zaledwie z kilkudziesieciu ktore posiadam, bede wiec mail zajecie przez nastepna chwile ale z pozytkiem dla innych cwiczacych.
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
niedługo się dowiemy, że kiszone ogórki hanshi Arneil też robi lepiej... :?
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Nie bój się Monk24, gdyby tak było to Wyborowa nie przywoziłby ich z Polski razem z Borowikami...tylko zamawiał w Anglii :D
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

niedługo się dowiemy, że kiszone ogórki hanshi Arneil też robi lepiej... :?

Nie musi ja mu zrobię jeśli tylko będą Hanshie smakowały :wink:
Monk a byłeś kiedyś na treningu u Arneila? To jest bardzo charyzmatyczna osoba, a trening z nim do niedościgłe doswiadczenie. Miałam to szczęście byc u niego na treningach, uczyc się i słuchac. To Mistrz pisany przez wielkie M i uwierz mi, że niewielu takich w świecie kyokushin. Dziwi mnie Twój sarkazm. czy Ci się to podoba, czy nie to jest autorytet i jeden z ostatnich przywódców kyokushin, który uczy "tak, jak jego uczono", jak uczył Oyama :!:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Panowie bez prywatnych wycieczek.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

niedługo się dowiemy, że kiszone ogórki hanshi Arneil też robi lepiej... :?


niestety kiszone ogorki to nie jest brytyjska specjalnosc, Oni zreszta nie maja kuchni, tylko ochydne fish and chips.
w niemczech i szwajcarii wszystko co kiszone czyli sfermentowane to jest zepsute wiec ciemniaki tez nie maja pojecia o kisszonych ogorkach. A wrwcajac do kata to nie chcesz chyba powiedziec, ze kata porzadnie moga cie nauczyc tacy bohaterowie jak pokazany temat obok Kazumi czy Midori. O tym to oni maja bardzo slabe pojecie.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

niedługo się dowiemy, że kiszone ogórki hanshi Arneil też robi lepiej... :?

Nie musi ja mu zrobię jeśli tylko będą Hanshie smakowały :wink:
Monk a byłeś kiedyś na treningu u Arneila? To jest bardzo charyzmatyczna osoba, a trening z nim do niedościgłe doswiadczenie. Miałam to szczęście byc u niego na treningach, uczyc się i słuchac. To Mistrz pisany przez wielkie M i uwierz mi, że niewielu takich w świecie kyokushin. Dziwi mnie Twój sarkazm. czy Ci się to podoba, czy nie to jest autorytet i jeden z ostatnich przywódców kyokushin, który uczy "tak, jak jego uczono", jak uczył Oyama :!:


tu nie chodzi o charyzme. innym tez nie mozna jej odmowic. tu chodzi o wiedze i umiejetnosci w konkretnym temacie, ktorych innym brak. stad te pytania na forum, ile jest kata w kyokushin, golym okiem widoczna ignorancja, nieznajomosc techniki i bunkai, itd. To wszystko owocuje tym, ze ludzie cwiczacy kyokushin - w przewazajacej wiekszosci zlewaja kata bo ich nie znaja i nie ma ich kto uczyc.
Tak jak z matematyka w szkole, nie lubisz przedmiotu ktorego nie kapujesz. Zostajesz na wuefie i uciekasz z matematyki.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

niedługo się dowiemy, że kiszone ogórki hanshi Arneil też robi lepiej... :?


monk, moze wrzucisz jakies namiary na ksiazke do kata Kyokushin, chetnie kupie i poczytam, bez wzgledu na osobe autora i organizacje ktora prezentuje. Ja wiem ze to trudno przelknac, ze ktos lepiej niz stwoj shihan, albo nawet szef organizacji maja niewielka wiedze w zakresie kata. ale mnie to nie boli. wiem na przyklad, ze jesli chodzi o metody koncentracji i medytacje Zen w karate to pod kazdym wzgledem najwybitniejszy jest Tadashi Nakamura, ktory reprezentuje swoje Seido. Chetnie bym sie cos dowiedzial i nauczyl, ale Seido jest hermetyczne i zamkniete dla obcych, co osobiscie uwazam za glupote.

A wracajac do ogorkow, ja tez mam swoj przepis i wcale niezle malosolne mi wychodza.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

niedługo się dowiemy, że kiszone ogórki hanshi Arneil też robi lepiej... :?

Nie musi ja mu zrobię jeśli tylko będą Hanshie smakowały :wink:
Monk a byłeś kiedyś na treningu u Arneila? To jest bardzo charyzmatyczna osoba, a trening z nim do niedościgłe doswiadczenie. Miałam to szczęście byc u niego na treningach, uczyc się i słuchac. To Mistrz pisany przez wielkie M i uwierz mi, że niewielu takich w świecie kyokushin. Dziwi mnie Twój sarkazm. czy Ci się to podoba, czy nie to jest autorytet i jeden z ostatnich przywódców kyokushin, który uczy "tak, jak jego uczono", jak uczył Oyama :!:


tu nie chodzi o charyzme. innym tez nie mozna jej odmowic. to chodzi o wiedze i umiejetnosci w konkretnym temacie, ktorych innym brak. stad te pytania na forum, ile jest kata w kyokushin, golym okiem widoczna ignorancja, nieznajomosc techniki i bunkai, itd. To wszystko owocuje tym, ze ludzie cwiczacy kyokushin - w przewazajacej wiekszosci zlewaja kata bo ich nie znaja i nie ma ich kto uczyc.
Tak jak z matematyka w szkole, nie lubisz przedmiotu ktorego nie kapujesz. Zostajesz na wuefie i uciekasz z matematyki.

Ja uciekałam z wuefu..i widzisz na co mi teraz przyszło :wink: za chwile kończę kurs instruktorski. Nie zgadzam się z Tobą! Można miec wiedzę i umiejętności i zupełnie nie umiec ich przekazac albo zanudzic ludzi na śmierc. Charyzma jest bardzo ważna, a jesli idzie jeszcze w parze z szacunkiem do drugiego człowieka, wiedza i umiejętnościami to nie ma lepszego nauczyciela!
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

Ja uciekałam z wuefu..i widzisz na co mi teraz przyszło :wink: za chwile kończę kurs instruktorski. Nie zgadzam się z Tobą! Można miec wiedzę i umiejętności i zupełnie nie umiec ich przekazac albo zanudzic ludzi na śmierc. Charyzma jest bardzo ważna, a jesli idzie jeszcze w parze z szacunkiem do drugiego człowieka, wiedza i umiejętnościami to nie ma lepszego nauczyciela!


no i wyszlo szydlo z worka. trzeba miec charyzme zeby z wuefu uciekac. a potem swinski tupet, piszac ze sie jest instruktorem.
Charyzma to do dupy slowo. wywodzi sie z socjologii Maksa Webera, dzis kompletnie nic jz nie znaczy, bo jak sie okazuje to byle wyzelowany ciul, albo przyglupawy blond pizdong, ktory charczy cos w telewizji, jak sie okazuje ma charyzme.
nie cierpie oblakanych slow, ktore nic nie znacza.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin


Ja uciekałam z wuefu..i widzisz na co mi teraz przyszło :wink: za chwile kończę kurs instruktorski. Nie zgadzam się z Tobą! Można miec wiedzę i umiejętności i zupełnie nie umiec ich przekazac albo zanudzic ludzi na śmierc. Charyzma jest bardzo ważna, a jesli idzie jeszcze w parze z szacunkiem do drugiego człowieka, wiedza i umiejętnościami to nie ma lepszego nauczyciela!


no i wyszlo szydlo z worka. trzeba miec charyzme zeby z wuefu uciekac. a potem swinski tupet, piszac ze sie jest instruktorem.
Charyzma to do dupy slowo. wywodzi sie z socjologii Maksa Webera, dzis kompletnie nic jz nie znaczy, bo jak sie okazuje to byle wyzelowany ciul, albo przyglupawy blond pizdong, ktory charczy cos w telewizji, jak sie okazuje ma charyzme.
nie cierpie oblakanych slow, ktore nic nie znacza.

Jeszcze się nie jest, ale niedługo się będzie :!: Nie wcinaj mi się między kiszone ogórki...może dla Ciebie to słowo nic nie znaczy, a dla mnie tak! Filozof z bożej łaski się znalazł!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024