Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kata w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
A ja poproszę z youtuba jeden przykład bardzo dobrze wykonanego kata. Im więcej materiału przeglądam tym bardziej jestem zdezorientowany, jak się je w końcu wykonuje 8O .
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

A ja poproszę z youtuba jeden przykład bardzo dobrze wykonanego kata. Im więcej materiału przeglądam tym bardziej jestem zdezorientowany, jak się je w końcu wykonuje 8O .


youtube to smietnik.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
i śmietnik i skarbiec, zależy gdzie grzebiesz ;)

Wyborowa, nagraj się choćby aparatem jak kata robisz i wrzuć. Bo generalnie mało kata kyokushin tam widać.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
A to? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
co styl to to kata inaczej wygląda, ale widzę, że Oyama zmienił nawet pierwszy ruch. Ciekawe co miał na myśli
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

i śmietnik i skarbiec, zależy gdzie grzebiesz ;)

Wyborowa, nagraj się choćby aparatem jak kata robisz i wrzuć. Bo generalnie mało kata kyokushin tam widać.


mam kilka kaset i dvd, ale jestem slaby jesli chodzi o komputery, wiec nic nie wyskrobie na razie.
znalazlem takie cos, ale wyglada to kabaretowo i nie ma ze mna nic wspolnego.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
No właśnie, to co pokazałeś to typowy kretyński bunkai występujący w 90% sekcji karate na świecie (niezależnie od stylu) obawiam się.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

No właśnie, to co pokazałeś to typowy kretyński bunkai występujący w 90% sekcji karate na świecie (niezależnie od stylu) obawiam się.


Bunkai tak jak sie go tradycyjnie cwiczy z partnerem to jedna akcja. Caly uklad kata i do tego bunkai to masz to co te pacholki na filmie prezentuja. Grzybnia.

Kata ma bardzo wiele aspektow. Przede wszystkim to narzedzie treningowe. O roznym stopniu skomplikowania i zaawansowania. To narzedzie proste i uniwersalne. Proste w tym sensie, ze nie wymaga zadnych przyrzadow - oprocz ludzkiego ciala, zadnych pomieszczen - wszedzie je mozna cwiczyc, mozna rozne rzeczy, poprzez rozne kata szlifowac - cechy motoryczne - rownowage, koordynacjie sile, szybkosc, wytrzymalosc, technike, oddech, zmiany tempa, itd. w zaleznosci od stopnia zaawansowania - kazdy moze cwiczyc powtarzajac, badz uczyc sie nowego kata.
Kata jest narzedziem do osiagania i utrzymania stopnia perfekcji. Dlatego waznym jest zeby schemat kata byl jak najdokladniej okreslony i nie zmieniany. Kata oczywiscie moze byc rowniez polem prob i eksperymentow z technika, szybkoscia, oddechem, i wieloma innymi rzeczami. Pisze rowniez o tym w swojej ksiazce.
Podstawa dobrego i mocnego kata jest dobra i mocna podstawowa technika kihon. Mocne i dokladne pozycje. Kontrolowany oddech. Te rzeczy musza byc drobiazgowo okreslone. Wtedy cwiczenie kata ma sens. Wtedy kata sa droga doskonalenia na kilku frontach.

Bunkai daje kata sens praktycznego spozytkowania techniki, ktorej jedynym motywem jest skutecznosc warunkowana przez poprawna akcje techniczna poparta sila i szybkoscia wykonania.
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
mnie tylko dziwi jak tysiace ludzi moga klepac tak kretynsko wykonane bunkaje i nie zadawac sobie pytan o sens takich aplikacji. przeciez to wystarczy 2 szare komorki miec, zeby skumac ze to absurd z ksiezyca jest. tu polecam podcasty mojego ulubienca (nie, nie placi mi z reklamowanie go :D ) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_korda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
Raz widzialem bunkai i bylo to calkiem co innego niz to .
Zgazam sie z Wyborowa to gzrybnia :oops: dobre :lol:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

mnie tylko dziwi jak tysiace ludzi moga klepac tak kretynsko wykonane bunkaje i nie zadawac sobie pytan o sens takich aplikacji. przeciez to wystarczy 2 szare komorki miec, zeby skumac ze to absurd z ksiezyca jest. tu polecam podcasty mojego ulubienca (nie, nie placi mi z reklamowanie go :D ) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


No dokładnie. Ja widząc ten bezsens zaniechałem kata na długie lata, teraz mam nawrót od jakiegoś czasu i sobie po kolei kombinuję.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

A to? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Mam pytanie, dlaczego niektórzy karatecy wystepują w hakama, zawsze mi sie wydawało, że hakama mogą zakładać tylko japońscy bushi, karate wywodzi się z Okinawy, która była pod okupacją reżimu klanu Tokugawa, było tam wiele zakazów dotyczących broni, i nie tylko, czy noszenia hakama to nie dotyczyło.
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin
bo wyglądaja bardziej szpanersko szczególnie gdy przy zenkutsu-dachi szurają jajami po parkiecie ... :) :) :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kata w kyokushin

bo wyglądaja bardziej szpanersko szczególnie gdy przy zenkutsu-dachi szurają jajami po parkiecie ... :) :) :)


mysle, ze nie bez znaczenia jest "szlachectwo", ktore automatycznie nabywa sie w momencie zalozenia spodni. w bialych spodniach od kimona to zasuwa plebs, a w hakama - szlachetnie urodzeni bushi.
:D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024