Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy trening Tejkłando :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)

Większym przeżyciem od pierwszego treningu jest chyba jednak pierwszy obóz.
Dla mnie był to Olsztyn lato 1997.
Aro


To był równiez mój pierwszy obóz, to były czasy aż się łezka w oku kręci :cry:


a moj byl w Limanowej w 1993.. no czasy byly, oboz byl swietny !
jeszcze byli tam Kickboxerzy z Ś.P. trenerem Andrzejem Firstem ... :cry:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
A ja 91 w Borach Tucholskich, oboz KF , to byly czasy .....

Pozdrowki
Niedziel
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Hahaha, moj pierwszy trening tekuondo ^^
Pamietam calkiem dobrze bo bylo to niecale 2 miesiace temu.. Wkoncu nadeszla chwila kiedy to postanowilem wybrac sie tam i rzeczywiscie przekonac na wlasnej d... jak to jest trenowac to co pokazuje Hworang w Tekkenie :D A poniewaz do tamtej pory mialem 5 dana ale raczej w wysiadywaniu fotela przed konsola/komputerem, a dzien pierwszego treningu nie byl w najlepszym okresie mojego zycia <: poprostu.... UMARLEM po rozgrzewce :D Zastanawialem sie czy nie przejsc sie pozniej do jakiegos lekarza na badania wydolnosci pluc. Pozniej szereg.. i uklady.. ktore ogladalem z lawki obok usilujac zlapac oddech.. no i to pamietne 'ciuchanie' haha :D "Co oni qrcze robia?_?" Z czasem zrozumialem.. Staralem sie dolaczyc do dalszych cwiczen nieudolnie nasladujac ich ruchy.. i sila woli tamujac krwawienie ze stop :D [mieciutkie jak kaczuszka.. --;] Wlasciwie to bralem udzial w 1/2 treningu ale z sali ledwo wyszedlem o wlasnych silach, pamietam jeszcze jak w polowie takiego treningu myslalem 'boshh.. niech to sie juz skonczy, wymiekam'. Rano KOSZMAR, wszystkim znane zakwasy, bol w doslownie kazdym miejscu mojego niepelnosprawnego juz ciala :D , stopy przypominajace kiepsko ubite kotlety.. echh.. ale to bylo poprostu piekne. Odkad wyszedlem z sali rogal nie schodzil mi z twarzy, a caly nastepny dzien myslalem o kolejnej rzezi (: ktora z czasem stawala sie coraz znosniejsza..,a na dzien dzisiejszy zdarza mi sie narzekac, ze bylo za slabo :D Ale pierwszy trening to jest jedno z najfajniejszych wspomnien z moich ostatnich lat (: wkoncu poczulem ze zyje..
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Co do mojego pierwszego treningu, to był on jakieś 3 lata temu w zimę. Mieliśmy trening na takiej małej sali. Pamiętam tylko, że ćwiczyliśmy przy muzyce, leciała chyba Metallica. Jeśli chodzi o szczegóły to dobrze pamiętam jak rozmawiałem z trenerem, czy coś już kiedyś trenowałem, a później była ta paskudna rozgrzewka, po której ledwie chodziłem. Następnego dnia musiałem się czołgać po schodach, ale to był jeden z najfajniejszych i najmniej oczekiwanych efektów treningu. Spodobało mi się kilka rzeczy m.in. trafianie przez bardziej doświadczonych kolegów w piłkę do nogi techniką bandae dollyo chagi. Wtedy jeszcze nie wiedziałem nawet co to jest i to było dla mnie straszne cudo, dosłownie jak na filmach z Van Dammem Trening jak się okazało wcale taki ciężki nie był, bo w ciągu tych trzech lat zdażały się o wiele gorsze, ale chyba najlepiej pamietam ten pierwszy. Przypomina mi się jeszcze taka śmieszna sytuacja, kiedy po treningu wszyscy zamiast obejść taki mały pół-metrowy płotek przeskakiwali go, a ja po prostu nie miałem siły i musiałem go obejść dookoła
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
> hide ---> gdzie cwiczysz w Krakowie ?? :? :-)
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Hehh.. musiales pytac..? :D obil mi sie twoj nick o uszy, ale nie jestem pewien czy to ten sam klub :D jesli tak to nie polewaj ze mnie zabardzo.. jestem niesmialy ^^ W Krakowskiej Akademii TKD na Francesco Nullo..
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Ja tez :) Napisz mi na meila swojego emaila i swoje gg. Wejdz na moj profil, tam masz. Odezwe sie jutro to dokladnie sie wybadamy kto jest kto :) Ja to jestem ten co zawsze w pilke chce grac :wink: A na imie mam Krzysiek. Powinienes kojarzyc (to ten co mu caly Grzesiek nawija "nie tak" , "mozesz dac z siebie wiecej") itd.

Pozrowki i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Moj pierwszy trenibg byl w Lublinie, w szkole Dan Kyol.
Prawda jest taka, że w klasie bya dziewczyna ktora kiedys mi sie pochwalila, że chodzi na tae kwon do. Wtedy sie troche poczulem gorszy i mowie - kurde - też będę chodzi, a co!
Przed treningiem czekalismy na podjeździe do jednostki wojskowej przy Al. Raclawickich. Ocenialem tych co przyszli. Szczupli, wysocy i z jakimś takim ogniem w oczach. I piękne dziewczyny.
Wcześniej chodzilem na judo w szkole podstawowej.
Dlatego sama rozgrzewka nie byla trudna. Potem pierwsze techniki. Chodzenie w pozycjach, churugi, pierwszy blok.
I nieustanne poprawianie: nie tak, noga w bok, do przodu, nie tak daleko!
Dyscyplina, cisza, spokój. Karne pompki za spóźnienia, gadanie, nieuwagę, powracające blędy.
Nie do pomyślenia bylo wychodzenie z sali czy picie.
Potem wracalem na rowerze do domu. Na drugi dzień mialem zakwasy nawet w malych palcach u rak! :)
Ale zakochalem sie w tae kwon do na ponad 5 lat!!
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
I trudne dla stóp byy pierwsze 4 miesiące. Ćwiczyliśmy boso na kanciastym parkiecie, gdzie zwykle żolnierze grali w butach w pilke. Na porządku dziennym byly zdarcia naskórka, odbicia pięt.
Ale rozgrzewki byly tak solidne, ze nie zdarzaly sie cięższe kontuzje.

pozdro
  • 0

budo_puczek82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włodawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Totalna powaga i 100% koncentracji!!!
  • 0

budo_mazzi
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)

Hehh.. musiales pytac..? :D obil mi sie twoj nick o uszy, ale nie jestem pewien czy to ten sam klub :D jesli tak to nie polewaj ze mnie zabardzo.. jestem niesmialy ^^ W Krakowskiej Akademii TKD na Francesco Nullo..


Szak ty zlamasie :) Wsypaly cie odwrocone usmieszki :) Nie bede opisywal swoich pierwszych wrazen bo byly identyczne - po 1 treningu jakims cudem dotarlismy do spozywczaka, gdzie wygulgalismy spory galon wody mineralnej :) Zreszta jesli chodzi o zapedy masochistyczne w stosunku do nas samych, mamy podobny poziom szalenstwa :) Nie ma jak przekraczanie granicy bolu i sprawdzanie, ile sie jeszcze moze zniesc :) Kurka chyba przyjde z tym gipsem na trening niedlugo :)
  • 0

budo_djimpreza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
hmm... pierwszy trening byl niezapomniany super bylo co prawda zakwasy tez byly :-) co prawda proby wykonywania technik szczegolnie noznych mialy wiele do zyczenia ale z czasem umiejetnosci rosly najlepsze jest to ze zawsze myslalem ze trenerem jest jakis niesamowicie wypasiony gosc wymiatajacy jak bruce lee tyle ze po teklondowsku :-) a tu przychodze na first trening a tam instruktorem byla nizsza o dwie glowy ode mnie kobieta co prawda wymiatala jak malo kto :-) po pierwsszym treningu juz bylem mozn apowiedziec wkrecony w ITF'a i mozna powiedziec ze wciagnelo mnie na maksa jedno czego zaluje ze tak pozno odwazylem sie pojsc na trening. pozdrawiam
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Ja pamietem ale słabo, chociaż nie było to bardzo dawno (3 lata). Wszedłem na sale było tam ok 60-70 osób, biegających i łażących po drabinkach. Po chwili przyszła grupa ludzi w białych strojach z jakimiś kolorowymi paskami :) i zaczeli na ustawiać. Po jakimś czasie przyszedł trener. Poprosił zebyśmy usiedli. Opowiedział w skrócie historie powstania, zyciorys Generała, potem uczyliśmy sie pozycji. Trener i ci ludzie z paskami którzy byli na oko w moim wieku poprawiali nas.

Tyle pamiętam, pamętam ze potem zawiązały sie różne grupki które spotykały sie po treningach. Z tych 60-70 osób do chwili obecnej przetrwało 5 osób. :) ale bardzo mile wspominam "pobyt" w początkującej

Pozdrawiam Hajo
  • 0

budo_walok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
na pierwszym treningu bylem jakis tydzien temu - tylko jako obserwator. Co do zakwasow wypowiem sie w srode, po pierwszym przetrenowanym :D
im wiecej czytam o problemach ze wstawaniem z lozka po pierwszym treningu tym bardziej nie moge sie doczekac :)

oczywiscie nie bedzie tego co na treningu, ktory obejrzalem, gdyz wybralem sie na sekcje zaawansowana, ale wolalem wiedziec co mnie czeka i co mozna w tym sporcie osiagnac :) no coz, gdyby mi sie nie spodobalo, nie pisalbym tego teraz :)
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
u mnie tak hardcorowo nie było bo pierwszy trening TKD miałem w trakcie trenowania karate (miałem akurat czas to pomyślałem sobie czemu nie). Było spoko, dużo osób bo jeszcze nie było podziału jakoś na zaawansowanych i poczatkujacych (chyba początek roku był)
W trakcie treningu trener sie mnie zapytał czy ja cos trenowałem no to mu powiedziałem. No i od tego czasu trenowałem już w zaawansowanej grupie (trener uznał że nie ma co się uczyć od podstaw uderzania i kopania, które i tak mam dobrze opanowane)
zakwasów nie miałem, ale tak ostrego rozciagania nigdy nie miałem ;)
było na sali chyba koło 50 osób
  • 0

budo_walok
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
opowiesci o zakwasach bynajmniej nie byly przesadzone :)
strasznie mnie nogi nawalaja, nie wiem czy od trzymania ich w gorze czy od rozciagania, ten sam pies, ale w koncu o to w tym chodzi :)

wchodze na sale, patrze - dzieci siegajace mi do pasa. mysle sobie - bedzie kit, nie zmeczy przeciez dzieciakow. Ale mylilem sie :D ciekawe ile sie wykruszy
  • 0

budo_ziomek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
siemka ja na swuj pierwszy trening taekwondo czekalem 230 dni :) ...(od grudnia ubieglego roku do wszesnia br)
Miałem podniete jak nadszedl termin 1 treningu:)...Zaczołem trenowac u J.Jeduta w klubie MKS Lewart lubartów.

Trening wyglądal tak ze przyszło ze 40-50 osób w tym 20-30 w strojach. Po któtkiej przemowie (30min:)) była krótka rozgrzewka (1h) i niestety zabrakło czasu na techniki:?

Nie mogę sie doczekac następnego treningu :)

pozdro4all
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Z tego co pamiętam to po pierwszym treningu ledwo mogłem chodzić, a na następny dzień wychodzenie po schodach nie mogło się obyć bez: "Aaa.. Oj..... Ała....... O k%&$@! "itf.

Taekwondo rulez :)
  • 0

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
Moj pierwszy treinng pamietam bardzo dobrze. Bardzo sie przed nim stresowalem. Zaczelismy rozciaganie ( wtedy przeszkadzal mi brzuszek ;P ) pozniej bylem wpatrzony w wyzsze pasy jak smiesnie "syczka" i jak swietnie kopia i robia rozne formy ... :)
  • 0

budo_dudeki6
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy trening Tejkłando :)
ja swoj pierwszy trening taekwondo pamietam bardzo dokladnie poniewaz byl zaledwie rok temu, najpierw rzedy, kilka minut wykladu na temat powstania i zalozyciela, ogolne zasady panujace na dojang , no a pozniej rozgrzewka i troche techniki dollyo i ap chagi przygotowanie do form, a na drugi dzien oczywiscie okropne zakwasy, ale i tak pokochalam to od pierwszego treningu zreszta zawsze chcialam trenowac SW, nie zamienilabym taekwondo na zadna inna dyscypline sportu, po prostu kocham ciezkie treningi i tak jak to wiekszosc okreslila jestem nalogowa masochistka :twisted: a tak wogole to trenuje TKD GTF w Krakowie, uklon dla wszystkich trenerow a szczegolnie dle trenera Marcina Migasa :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024