Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dany w kilku stylach...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
3 dana w aikido dostał od Ueshiby, 3 dana w judo dostał od Jigoro Kano
facet siedział 27 lub 29 lat w Japonii...
Zapytaj sensei Eryka Murlowskiego, to Ci wiecej wytłumaczy....
W każdym bądź razie większego mistrza nie widziałem...
Gość ma 63 lub 64 lata i jest naprawdę świetny
Na stronie Eryka jeszcze nie ma historii T.Wingrova, ale w niedługim czasie pewnie będzie.
Narazie możesz poczytać o jego historii w Polsce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to tyle niedowiarku :)
mam nadzieje, że jak będzie następnym razem T.Wingrove w Polsce to przyjedziesz na seminarium i zobaczysz być może go zapytasz o te stopnie. Jest otwartym człowiekiem i udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi.
I wtedy będziesz mógł coś powiedzieć. Mam nadzieję, że nie głupiego. :)
tak na marginesie nie wiem z czego Ty się tak śmiejesz, ale widocznie z własnej niewiedzy... :)
dobrze jest się śmiać z siebie..


pozdrawiam 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Aikidudi,
nie chodzi o to kto mu podpisywal dyplomy(choc mocno watpie czy J.Kano cos takiego podpisywal, w koncu od jego smierci to minelo juz ok 70 latek :wink: ) ale u kogo konketnie zdawal(np nazwisko Ueshiba to kto, Dziadek, Syn czy Wnuk?). To znaczy, kto byl jego instruktorem, kto konkretnie go egzaminowal na te dany.

Smieje sie bo to smieszne, te dziesiatki danow u jednego czlowieka. Np w aikido, taki N.Tamura sensei, wiele lat byl bezposrednim uczniem Dziadka himself, majac 7 dan, musial czekac pewnie z 20 lat zeby mu przyznali 8 dan. Wiesz, istnieja pewne minimalne okresy czasu, ktore musza byc respektowane pomiedzy kolejnymi stopniami. Jesli to maja byc powazne stopnie, to delikwent musi caly czas cwiczyc. Im wyzsze stopnie, tym dluzej trzeba czekac.

Jakos sobie slabo wyobrazam, zeby ktos mogl cwiczyc 4 czy wiecej rozne SW w tym samym czasie, no bo skad by mial kase na jedzenie dla siebie i rodziny? A nawet, jesli mial spadek i nie musial pracowac, to policz sobie ile musialoby mu zajac lat faktyczne zdawanie na te stopnie. 8O :?

No i nie roznawiamy o tym, czy gosciu jest dobry w te klocki, tylko o danach. :roll: :lol:
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
dany-cóż jesli ktoś zasługuje to czemu nie...
osobiście nie miałem przjemnosci poznac kogoś z takimi licznymi ciemnymi stopniami..mój sensei dzięki któremu poznałelm tzn. pierwszy raz miałem styczność w ogóle ze sztukami wlaki miał 1 kyu w karate kyokushin i 1 dana w ju-jitsu..
ale mój kolega z uniwerka uwaha szczepan judoka :) ma mistrza z bielka który ma chyba 4 dan w judo 3 w ju-jitsu 1 w kickboxingu..coś tam w tai chi..coś tam w aikido(chyba 1) i jakiś 2 dan w karate bodajże..
ale gosć całe życie tylko cwiczy...widizałem go na jakimś cd jego techniki..to robi wrażenie... nazwya sie jarosław wolny..
ale to tak nawiasem powiedziwaszy..
jesli kto ś załuguje i nie są top zbyt wysokie stopnie to czemu nie..czasami jednak te stopnie są mozę poprotu podziękowaniem za propagowanie jakies sztuki wlaki..
acha majac stopnie w różnych Ma i tak jest jakaś jedna która bardzoiej czujemy i do której dodajemy techniki..wspomniany przeze mnie mój sensei bazowłą w sparringach na jj a przy okazji lepiej kopał..trzymał dobry dystans..
mistrz mojego znajomka uwaza sie w głownej mierze za judoke..
pozdrawiam
rei all
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Jarek Wolny z tego co zdążyłem go poznać trenuje KENDO :!:
i jest jednym z czołowych Kendokó w kraju....
o reszcie nic mi nie wiadomo...
Uważam, że jest w porządku...
mam nadzieje, że mówimy o tym samym Jarku :)



pozdrawiam 8)
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Szczepan ok.
Jarzę już o co chodzi. Chodź z jego historii wynika, że ćwiczył u Morihei Ueshiba. Co do Kano, to tego do końca nie wiem.
Wiem natomiast, że ze szkoły Yawara ryu jest jedynym nie japończykiem, który ma tak wysoki stopień w tym stylu.
Z resztą przewodzi teraz EJJU.
Faktycznie można byłoby się pokusić o stwierdzenie, kiedy on to wszystko zrobił??!!
Ale wydaje mi sie, że jest osobą która ma Wielką wiedzę i świetnie potrafi ją przekazywać...

Też nie znam faktów o których wspomniałeś, więc pozostaje mi dopytać się :oops:



pozdrawiam 8)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
niektorzy ludzie po prostu maja talent i szybciej im przychodzi nauka czegos, slyszalem o kolesiu co po 2 latach kicka byl mistrzem europy light contact (nie wiem czy to prawda ale jestli tak no to ilu tu jest takich co cwiczyli 2 lata i nic nie wygrali)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

niektorzy ludzie po prostu maja talent i szybciej im przychodzi nauka czegos, slyszalem o kolesiu co po 2 latach kicka byl mistrzem europy light contact (nie wiem czy to prawda ale jestli tak no to ilu tu jest takich co cwiczyli 2 lata i nic nie wygrali)

ec są fascynaci i fanatycy i ajcześciej ci drudzy mogą pochwlaić sie czymś takim jak kilka danów..
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
nomenklatura pasów i odznaczeń typu "dan"
nie trzeba mieć pasów żeby zgłębiać sztukę walki.
odznaczanie ma pewnie na celu wyróżnienie kogoś za trwałość i rozwój, ale z drugiej strony, sztuka walki sama się obroni i bez odznaczeń.
ja takowych nie kolekcjonuję, nie będę , trenuję dla siebie, nie dla odznaczeń.
poza tym odznaczenia nie są obiektywne w żadnym stopniu.

taka moja opinia do tematu.
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Jak to? Przecież włąsnie widzę jak masz pod nazwą użytkownika dwie kropki zaznaczone. Czyli jednak zbierasz. :lol: :-) Mniejsza... Ojciec mojego kolegi- boxera, trenował Judo przez cztery lata. Nie zdawał na żadne pasy bo miał to w dupie. I raz na jakiś zawodach on z białym pasem walczył z innymi lepszymi pasami, którzy sie przed walka z niego śmiali. Dostawali szybko wpierdy i koniec śmiechu. Dopiero zatrzymał go brązowy pas. :wink:
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
jacy są u was ludzie na sekcji, biegają za stopniami?? ja zauważyłem jak to jest na jednej sekcji aikido, gdzie ludzie sie prześcigają w zdawaniu egzaminów...



pozdrawiam 8)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Moj trener cwiczy juz 29 lat i po 17 latach treningu zdal na 1 dana i od tamtej pory siedzi na nim a juz mu proponowali 4 dana a on to ma w d.. bo on chcial 1 dan i ma :) i to mnie sie podoba :twisted:
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
ja właściwie nawet nie wiem skąd te dwie kropki są, po prostu wchodze na forum i są.
w każdym razie, kiedyś powiedziałem sobie że ne żadne egzaminy nie idę, i faktycznie, większośc się dziwi, bo już niejeden był, i nie poszedłem.
w sumie to indywidualna sporawa, czy ktoś trenuje dla stopni czy dla sztuki, ale niestety w sztukach walki ostatnio modna robi sie ta pierwsza tendencja, nie wiadomo czemu zresztą.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
wiadomo...kasa, kasa, kasa :)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Moj trener cwiczy juz 29 lat i po 17 latach treningu zdal na 1 dana i od tamtej pory siedzi na nim a juz mu proponowali 4 dana a on to ma w d.. bo on chcial 1 dan i ma :) i to mnie sie podoba :twisted:

mój pierwszy sensei..tez chciał zdobyć 1 dan i powiedzaiła ze dalsz esą mu niepotrzebne.....satysfakcje ma z treningu a nie z kolekcjonowania pagonów..
podziwiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
To jedna strona medalu. Druga jest taka, że często wyższy stopień daje większe uprawnienia - możliwość ukończenia kursu sędziowskiego czy uzyskanie licencji egzaminatora związkowego. W niejednym stylu jest tak, że 1 dan nie może być np. egzaminatorem, bądź też może egzaminować w ograniczonym zakresie... Tak jak wszędzie, jest chyba po prostu potrzebna duża doza zdrowego rozsądku.

Gizmo
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

To jedna strona medalu. Druga jest taka, że często wyższy stopień daje większe uprawnienia - możliwość ukończenia kursu sędziowskiego czy uzyskanie licencji egzaminatora związkowego. W niejednym stylu jest tak, że 1 dan nie może być np. egzaminatorem, bądź też może egzaminować w ograniczonym zakresie... Tak jak wszędzie, jest chyba po prostu potrzebna duża doza zdrowego rozsądku.

Gizmo

uprawnienia egzaminatora czy sedziego niestety rzeczywiście często (gęsto) wymagaja któregos tam dana..wydaje mi sie że powinno to zależeć nie tyle od kolejnej belki na czarniaku a od konkretnej ilości lat doświadczenia turniejowego a właściwie szkoleniowego-zwłaszcza od sukcesów w tej dziedzinie..
rei all
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

ja właściwie nawet nie wiem skąd te dwie kropki są, po prostu wchodze na forum i są.


a ja wiem skad... przegladnij swoje wypowiedzi i styl pisania postow, np. 3 posty pod rzad, jakby nie mozna bylo wszystkeigo napisac w jednym (to sie nabijanie postow nazywa)... no offence, ale nie moglam sie powstrzymac ... i przepraszam autora tematu za OT...
pozdrawiam
blackgirl
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
moj trener tez ma ten 1 dan od ilus juz lat w kazdym razie dlugo i kiedys z nim rozmawialismy na ten temat daleczego nie chce isc wyzej itd... krotka odpowiedz: Po co?
i jak by mial nie wiem jak duzo danow to i tak bedzie uczyl tak samo

P.S. Czy ta dziewczyna nie jest okrutna? :wink: pozdrawiam cie Madziu :-)
  • 0

budo_hyakusen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

jakby nie mozna bylo wszystkeigo napisac w jednym (to sie nabijanie postow nazywa)

pocałuj mnie gdzieśie mam jeszcze opcji edycji postów i jak będę chciał to napiszę 20 pod rząd, tot obie się wydaje że to nabijanie postów, po moich wypowiedziach powinnaś wiedzieć że akurat na postach mi nie zależy.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

pocałuj mnie gdzieśie mam jeszcze opcji edycji postów i jak będę chciał to napiszę 20 pod rząd, tot obie się wydaje że to nabijanie postów, po moich wypowiedziach powinnaś wiedzieć że akurat na postach mi nie zależy.


:splat:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024