Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dany w kilku stylach...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Drogi Szczepanie,
Zapewniam Cię, że w żadnym przypadku nie jestem zgryźliwy - co nie oznacza, że zgadzam się z Twoją oceną judo. Ja zaczynałem trenować judo na początku lat 80-tyc, ale i obecnie chętnie wchodzę na matę (mimo że ten etap w moim życiu już się zakończył). Moja żona trenuje na mnie troszkę inne techniki - które są też swojego rodzaju SWW ;-) . Zresztą każdy ma prawo do własnej oceny zaistaniałych zdarzeń - może ja się mylę -(.
Pozdrawiam bez urazy
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Witaj Szczepan,

Czyli jak napisalem cwiczyc sobie rozne SW mozna dla wlasnego rozwoju, choc dla poczatkujacych nie polecam, nie polecam....Ale co innego pretendowac do mistrzostwa w kilku SW ...no to przegiecie totalne - z calym szacunkiem dla posiadaczy stopni shihana w kilku SW. Wiem ze dal ego to ciezkie zadanie, ale spojrzcie nienerwowo w lustro, i zapytajcie siebie szczerze...


bawi mnie to, że w Twojej opinii nie uwzględniaż wielu mistrzów Aikido, którzy posiadają stopnie mistrzowskie np. w Judo, Iaido, Karate itd.
Rzecz chyba w tym, że danego mistrza czy eksperta nie oceniamy po ilośći danów a po umiejętnościach. Mata wszystko weryfikuje.
Mam przed soba lustro i nie wstydzę się !!!, ( jok ). Wydaje mi się ( MOIM ZDANIEM ), że wyrazjąc taka opinie w jakiś sposób krzywdzisz ludzi ( nie chodzi mi o mnie ! ) o dużej wiedzy i doswiadczeniu. Nie chodzi mi tu o niestety duzy tłum oszolomów, ale o prawdziwych ludzi BUDO.
Moim zdaniem po kilku latach uprawiania danej sztuki walki warto poznać inny system i tak np jezeli ktoś ćwiczy styl zapaśniczy warto poznać inny, który zawiera uderzenia. A czy się osiągnie w nim mistrzostwo czy nie to inna sprawa. Zreszta wracając do danów - np. w przypadku mojej skromnej osoby - nigdy nie uważałem się z mistrza, wiem tylko ile przede mna pracy i o co chodzi w tym bałaganie. Jezeli podaje stopnie to tylko w celach komercyjnych. Dla mnie liczy sie trening i tylko ciężka prac na nim, dzięki czemu mam teraz 3 miechy w plecy z treningami bo zapomniałem ile mam lat, a pan doktor powiedział P. Rysiu spokojnie, a może tak bardziej do Tai Chi.Kurna wzruszyłem się, czy z kobietami też tylko w Tai Chi ?.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Taaak, z kobietami też :)
Należy ich w kierunku techniki a nie siły i witalności :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
A co do danów :) tak sobie myślę, że skoro mi zabrało to długie lata aby dojść do pierwszego z nich to o większej ilości nawet nie myślę. Uważam, że te wszystkie dany i niedany w różnych styla i systemach, systemikach, formułach itp. służą oprawie samopoczucia wIELKICH mISTRZÓW. 3 stopnie by mnie zadowoliły: leszcze, mniejszy leszcz, już nie taki leszcz :) , ale jakby wówczas na egzaminach zarabiali owi MISZCZOWIE, fuj...
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Panowie... przecież dróg jest kilka - można się bawić w swoje jet kun do i kombinować z kilku styli jakiś własny (ale tu trza mieć dużo doświadczenia i predyspozycji)... można też uprawiać jeden - dwa style...

ALE... nie oszukujmy się każdy z nas się wciąż uczy i trenuje przez calutkie życie... po co się zajmować 10 skoro i tak ich wszystkich nie opanujemy? jednego też nie opanujemy (prawdopodobnie, choć takie nastawienie uznaje zabłędne... :) ) szkoda czasu na inne :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Witaj Szczepan,

bawi mnie to, że w Twojej opinii nie uwzględniaż wielu mistrzów Aikido, którzy posiadają stopnie mistrzowskie np. w Judo, Iaido, Karate itd.
Rzecz chyba w tym, że danego mistrza czy eksperta nie oceniamy po ilośći danów a po umiejętnościach. Mata wszystko weryfikuje.
Mam przed soba lustro i nie wstydzę się !!!, ( jok ). Wydaje mi się ( MOIM ZDANIEM ), że wyrazjąc taka opinie w jakiś sposób krzywdzisz ludzi ( nie chodzi mi o mnie ! ) o dużej wiedzy i doswiadczeniu. Nie chodzi mi tu o niestety duzy tłum oszolomów, ale o prawdziwych ludzi BUDO.


Czesc Rysiek,
Wbrew dyskusyjnym pozorom, mam duzy szacunek do porzadnie cwiczacych ludzi. Do nas do dojo przychodza ludzie z roznych SW to mi sie ten szacunek wyrobil przez cwiczenie z nimi.

Ale, jak ty to czesto powtarzasz O CO CHODZI?

KAzda SW mozna cwiczyc na poziomie "turystycznym" oraz "finezyjnym". Moim zdaniem, ktos kto cwiczy od poczatku rownolegle kilka SW nigdy nie zblizy sie do poziomu finezyjnego w zadnej z nich. Szczegolnie widac to w tych SW ktore sa swego rodzaju mixtami z kilku wyspecjalizowanych styli. Owszem, moze miec 1-2 dan w kilku SW ale powiedzmy te jego dany sa "turystyczne". Co samo w sobie nie jest zle, nawet jest doskonale w porownaniu z przecietnym osobnikiem co swoj wolny czas spedza ogladajac soap-opera w TV i popijajac nienerwowo pifko.
Problem zaczyna sie w momencie, jak taki "turysta" staje sie dzialaczem i dzilajac wsrod innych, mu podobnych, zaczyna stwarzac rozne organizacje, co pociaga za soba niezwykle szybki awans w stopniach i we wzroscie ego. Turysci wszystkich krajow wspieraja sie!

Zupelnie inna sytuacja jest kiedy ktos po kilkunastu latach intensywnego treningu i osiagnieciu powaznego poziomu zaczyna cwiczyc inna SW.Oczywiscie ze szybciej sie rozwija bo ma "martial background" i doskonala koordynacje ruchow. Ale tacy ludzie, sa bardzo zadko spotykani. Oni nie wykorzystuja swoich stopni w celach komercjalnych- im to wisi. Powod jest prosty - ci ludzie cwicza na poziomie finezyjnym i wiedza ze tego poziomu nie mozna kupic za zadne pieniadze, czy dany. Tylko codzienny, wieloletni trening.


Moim zdaniem po kilku latach uprawiania danej sztuki walki warto poznać inny system i tak np jezeli ktoś ćwiczy styl zapaśniczy warto poznać inny, który zawiera uderzenia. A czy się osiągnie w nim mistrzostwo czy nie to inna sprawa. Zreszta wracając do danów - np. w przypadku mojej skromnej osoby - nigdy nie uważałem się z mistrza, wiem tylko ile przede mna pracy i o co chodzi w tym bałaganie. Jezeli podaje stopnie to tylko w celach komercyjnych. Dla mnie liczy sie trening i tylko ciężka prac na nim, dzięki czemu mam teraz 3 miechy w plecy z treningami bo zapomniałem ile mam lat, a pan doktor powiedział P. Rysiu spokojnie, a może tak bardziej do Tai Chi.Kurna wzruszyłem się, czy z kobietami też tylko w Tai Chi ?.


Ja nie jestem przeciwko poznawaniu innych systemow. Wprost przeciwnie. Tylko uwazam ze to jest nonsens pretendowac do posiadania tego samego poziomu(np: poprzez posiadanie wysokich stopni) w przykladowo 5 SW co specjalisci z danej SW. To po prostu nie ta liga.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Witam,
Czyli mamy podobne poglady,
pozdro
  • 0

budo_saba-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Matplanety

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
>Ja judo w ogole nie cwicze, zona mi nie pozwala.<

Czemu Ci nie pozwala??? 8O
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Mysle ze mozesz cwiczyc kilka SW ale tak naprawde mozesz zglebic tylko jedna. Tak ze te wszystkie dany w kilku stylach to proste, komercyjne badziewie.


A ja myślę że żadnej sztuki walki nie da się zgłębić do końca. Zawsze można się nauczyć czegoś nowego. Takie moje skromne zdanie.

Pozdrówka.


Aby opanować wszystkie techniki jednego stylu do perfekcji, nikomu życia :( nie starczy. Gichin Funakoshi umierając wykonywał techniki...
Ale nawet dany zawierają pewien (niewielki) margines błędu, więc dany w np. 2 stylach są osiągalne.
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Powiem jedno może się z tym nie zgodzicie ale ja uważam ze jeżeli ktoś ma kilka danów w kilku SW to napewno dobrze. Tylko co by tu duzo nie mówić wszystko zalezy od wieku.Jak długo trenowalismy im starszy jest posiadacz tych kliku danów tym bardziej zyskuje moje zaufanie. Ale jeżeli widzę chlopaka 18 lat który ma 3 dana w TKd i któregoś w innym stylu to jakoś zaufania do niego nie nabieram ,a może powinienem ??:P
  • 0

budo_eaquer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Mysle ze mozesz cwiczyc kilka SW ale tak naprawde mozesz zglebic tylko jedna. [...]


Ilosc opanowanych sztuk walki zalezy tylko od ilosci czasu poswieconego na trenowanie oraz zwiazanych z tym umiejetnosci trenujacego. Jezeli bedziesz cwiczyl codziennie po kilka godzin, to mozesz opanowac bardzo dobrze kilka sztuk walki (oczywiscie dopiero po dluzszym czasie). Wszystko zalezy tylko od tego, ile czasu poswiecasz na treningi.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
ale o czym tu wogole mowic...
rownie dobrze mozna byloby zadac pytanie czy mozna miec tytul magistra na roznych uczelniach? (lub nauczyc sie paru jezykow).
W czym jest problem???
Pewnie ze mozna robic pare fakultetow, wystarcza checi, zainteresowania, i jakakolwiek motywacja.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
A mi sie wydaje ze te dany to nie sa takie istotne. Koles pojdzie sobie ta taka i owaka sztuke walki, duzo pocwiczy, wyciagnie najskuteczniejsze techniki z tej i z tamtej i z owamtej i poprostu dobry zawodnik z niego bedzie. A mistrzami w kilku dziedzinach zostaja tylko ludzie wyjatkowo do tego stworzeni. Nie kazdy moze zostac mistrzem w powiecmy 2 sztukach walki, ale takie pojedyncze egzemplarze sa. Ale zeby w wiecej niz dwa to nie wydaje mnie sie. :>
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
ze sztukami walki jest tak ze studiami, studiując jeden fakultet robisz to dobrze i osiągasz odpowiednie wyniki - kiedy dojdziesz np: do 4 roku , możesz zacząć studiować coś innego, bo masz już jakąś ugruntowaną wiedzę. podobnie jest ze sztukami walki, nie można zacząć ćwiczyć kilku styli naraz, ale po kilku latach treningu jest to nawet wskazane celem poszerzenia własnych horyzontów. co do nachalnego danowania się, to nigdy nie oceniam kogoś, zanim nie zobaczę co potrafi.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Jak to jest z takimi gośćmi którzy mają dany w kilku stylach np. Karate + Judo + Akido. Pytanie brzmi czy zaczynając trenować następny styl zaczynają od biełego paska czy nie. Generalnie jak to możliwe, czy tacy ludzie są rzeczywiście takimi mistrzami, czy jak to się mówi w przypadku muzyków "gra na wszystkim, czyli na niczym dobrze". prosiłbym o odpowiedzi najbardziej tych którzy posiadają czarne pasy w kilku stylach i innych oczywiście też.


Jezeli sztuki walki sa ze soba pokrewne jak judo czy jiujitsu to na pewno łatwiej jest osobie ktora ma zalozmy 1 dan w judo rozwijac sie w jiujitsu i na odwrót.

Osób które mają w swoim dorobku parę pasów mistrzowskich z różnych sztuk walki nie ma wiele.Jak sa to sa to ludzie dla ktorych jest to po prostu ich zawód.Prowadzą praktykę trenerską lub zawodnicza. Ale mistrz-trener sam stawia przed soba cele i stale chce sie rozwijac. Chodz sztuke walki poznaje sie przez cale zycie ciezko trenujac.

Komuś kto zajmuje sie sztukami wyłacznie hobbystycznie zazwyczaj wystarcza dojscie do jednego czarnego pasa w danym stylu.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Coz, moj trener ma 5 czarnych pasow. Ale wyglada to tak, ze jeden ma w EOS (o ktorym, pewnie nikt tu nie slyszal :wink: ), a jest to system w pewnym sensie bedacy mixem jiu-jitsu i ashihara karate. Drugi ma w jiu-jitsu a trzeci w ashihara karate. Czyli na razie wszystko jasne :) Nastepnie ma kolejny w systemie zwanym Allkampfsystem, z ktorego bezposrednio wywodzi sie EOS. A ostatni ma w Combat Hapkido :) i mowi o nim, ze dostal go za najwiekszy blad w swojej karierze budo, czyli za bodajze dwuletni zwiazek z organizacja Combat Hapkido. (Nb. egzamin zdal na 2 dan, ale przyznali mu 1).
Podsumowujac: efektywnie ma dwa czarne pasy, bo inne sa pochodna tych dwoch. Sztukami walki na powaznie zajmuje sie 15 lat, w tym pare lat zawodowo.
A przez to, co napisalem powyzej, chcialem powiedziec, ze nie widze niczego niestosownego ani podejrzanego w tym, ze ktos ma wiele czarnych pasow, bo jest to mozliwe bez sciemy i kombinowania.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

ale o czym tu wogole mowic...
rownie dobrze mozna byloby zadac pytanie czy mozna miec tytul magistra na roznych uczelniach? (lub nauczyc sie paru jezykow).
W czym jest problem???
Pewnie ze mozna robic pare fakultetow, wystarcza checi, zainteresowania, i jakakolwiek motywacja.

prawda to co piszesz nikt nikomu nie broni uczyc sie na kilku uczelniach tylko nie wiem czy do konca wiesz jak to przebiega? nigdy taki ktos nie ma normalnego toku nauczania czyli w jakis sposob to co robi jest ubozsze niz gdyby kazdym z osobna sie zajmowal...przyczyna jest prosta jak ktos robi dwa kierunki na raz to poprostu czasu nie starcza...pozniej oczywiscie maja kilka tytulow ale tak naprawde w kazdym z nich nie sa zbyt biegli...mam na swojej uczelni pania profesor co jest doslownie od wszystkiego...ma tytulow mniej wiecej tyle co przecietny czlowiek wlosow na glowie :) ale nie bardzo sie w czymkolwiek orientuje :( i podobnie mysle jest z ludzmi trenujacymi sw, moga miec kilka stopni z roznych sw ale beda w kazdej z nich co najwyzej dobrzy...aczkolwiek ludzie tak trenuja i nie jest to zle do momentu gdy ktos ma porownywalne stopnie w podobnych stylach badz sztukach walki np. 5 dan w kk 3 w shidokan lub cos w tym stylu ( np. G.Gordeaux ktory ma 8 dan w kk i 4 ow oyama karate) klopot pojawia sie gdy gosc ma 6 dan w judo 5 w jujitsu 6 w aikido 7 w karate( czesto jakis dziwaczny styl) do tego jeszcze kickboxing i dziwne jakies inne wynalazki gosc albo jest fenomenem i trenuje cale zycie cala dobe nie jedzac nie spiac nie sikajac tylko caly czas trenujac albo pewne rzeczy robi na odpierdol( i najczesciej jest to drugie :( )
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Ja bardzo bym chcial miec 1 dan w Shidokan ale zapewne nigdy go nie osiagne... a wystarczylby mi :) Jestem za jednym stylem i tylko zaczerpywaniem jakichs przydatnych technik z innych.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Mysle ze mozesz cwiczyc kilka SW ale tak naprawde mozesz zglebic tylko jedna. Tak ze te wszystkie dany w kilku stylach to proste, komercyjne badziewie.


skoro tak mówisz, to jak wyjaśnisz mi, że sensei T.Wingrove
ma 9 dan Jiu-jitsu, 7 dan Karate, 3 dan Aikido i 3 dan Judo

więc jak to jest??

Chyba nie powiesz, że są to dany komercyjne?!


pozdrawiam 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

skoro tak mówisz, to jak wyjaśnisz mi, że sensei T.Wingrove
ma 9 dan Jiu-jitsu, 7 dan Karate, 3 dan Aikido i 3 dan Judo

więc jak to jest??

Chyba nie powiesz, że są to dany komercyjne?!


pozdrawiam 8)

Ja mam wyjasniac? To lepiej niech on wyjasni :roll: :lol: U kogo, kiedy zrobil te dany. No i ile czasu trwalo cwiczenie na kazdy dan :rofl: :rofl: :rofl:

Sa organizacje na swiecie, w tym i w Japonii, co utrzymuja sie z nadawania roznorodnych tytulow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024