Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawdziwe Aiki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Prawdziwe Aiki to takie jakie cwiczymy ,wszystko inne jest historia.
Moge czasem posluchac co tam robil jakis bardzo madry dziadek, uzywam koputera ale po co mi wiedziec co myslal tworca kompa, :roll: , ucze sie od mojego sensei i mojego shihana .
Z madrosci przeszlosci przyjmuje : " cialo jest swiatynia ducha" 8)


A co ma paskuda, duch do Aiki? wyjasnili ci to juz twoi senseie? :lol: to nas oswiec jasna latarnia swego ducha... :wink:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Prawdziwe Aiki to takie jakie cwiczymy ,wszystko inne jest historia.
Moge czasem posluchac co tam robil jakis bardzo madry dziadek, uzywam koputera ale po co mi wiedziec co myslal tworca kompa, :roll: , ucze sie od mojego sensei i mojego shihana .
Z madrosci przeszlosci przyjmuje : " cialo jest swiatynia ducha" 8)


Moj Sensei powiedzial ze jesli jest cialo-umysl-duch, to Aikido trenujemy po to, aby osiagnac harmonie ciala i umyslu. Jesli ktos chce rozwijac ducha, to powinien sie chyba zajac jakimis praktykami religijnymi, nie wiem zreszta czym. Ale Aikido raczej nie zajmuje sie sprawami ducha.
Silvio
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Prawdziwe Aiki to takie jakie cwiczymy ,wszystko inne jest historia.
Moge czasem posluchac co tam robil jakis bardzo madry dziadek, uzywam koputera ale po co mi wiedziec co myslal tworca kompa, :roll: , ucze sie od mojego sensei i mojego shihana .
Z madrosci przeszlosci przyjmuje : " cialo jest swiatynia ducha" 8)


A co ma paskuda, duch do Aiki? wyjasnili ci to juz twoi senseie? :lol: to nas oswiec jasna latarnia swego ducha... :wink:


To Szczepan:Dzieki aikido moje cialo dobrze funkcjonuje,jest zdrowe.
Tak ,to wymyslil ktos ze wschodu,pewnie jakis dziadek, jesli Ci zalezy to odnajde tekst zrodlowy.Latarnia mojego ducha ,jak to slicznie :twisted: okresliles,nie moze Cie jeszcze w pelni oswiecic,nie doszlam do tego etapu rozwoju,ale dzieki mojemu umyslowi (nad ktorym aktualnie pracuje :wink: ) pojelam, ze zarty sobie ze mnie stroisz,przetlumacz sobie co znaczy slowo aikido i podumaj,jesli potrafisz :twisted:
Ja chrzanie kto i kiedy wymyslil cos madrego,sadze ,ze nie robil tego dla poklonow,dla mnie liczy sie rzeczywistosc i taka forma sw jaka mi przekazuje moj nauczyciel. :)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Ale Aikido raczej nie zajmuje sie sprawami ducha.
Silvio


Ale aikido doprowadzilo do harmoni moje cialo i o to mi chodzilo,sprawy umyslu i ducha zalatwiam gdzie indziej :twisted:
(widze ,ze ozywilam wasza nudna dyskusje :wink: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

[
To Szczepan:Dzieki aikido moje cialo dobrze funkcjonuje,jest zdrowe.
Tak ,to wymyslil ktos ze wschodu,pewnie jakis dziadek, jesli Ci zalezy to odnajde tekst zrodlowy.Latarnia mojego ducha ,jak to slicznie :twisted: okresliles,nie moze Cie jeszcze w pelni oswiecic,nie doszlam do tego etapu rozwoju,ale dzieki mojemu umyslowi (nad ktorym aktualnie pracuje :wink: ) pojelam, ze zarty sobie ze mnie stroisz,przetlumacz sobie co znaczy slowo aikido i podumaj,jesli potrafisz :twisted:
Ja chrzanie kto i kiedy wymyslil cos madrego,sadze ,ze nie robil tego dla poklonow,dla mnie liczy sie rzeczywistosc i taka forma sw jaka mi przekazuje moj nauczyciel. :)


Cieszy mnie za masz zdrowe cialo. Stare Himalajskie przyslowie mowi "w zdrowym ciele zdrowy duch"...........O! tfu, tfu, precz ty zly duchu...znowu sie nam ten duch przyplatal... :wink:

To jak ty w ogole pracujesz nad wlasnym umyslem? Myslisz ze samo cwiczenie aikido wystarczy, czy trzeba isc to jakowegos seminaruim duchownego? A moze medytowac 20 lat w pieczarze w gorach twarza do sciany?
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
To Szczepan: Zartujemy czy mowimy powaznie? :twisted:
Ale mowiac powaznie musialam bym wysilic sie na szczerosc 8O a ostatnio odechcialo mi sie szczerosci prywatnie , a coz dopiero publicznie :wink: zaraz sie znajdzie cala masz wysmiewcow, a mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera :balisong:
Moze innym razem :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

To Szczepan: Zartujemy czy mowimy powaznie? :twisted:
Ale mowiac powaznie musialam bym wysilic sie na szczerosc 8O a ostatnio odechcialo mi sie szczerosci prywatnie , a coz dopiero publicznie :wink: zaraz sie znajdzie cala masz wysmiewcow, a mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera :balisong:
Moze innym razem :)


Zartujemy czy mowimy powaznie? oto jest pytanie !!! jak mowil lord Jakostam w znanej sztuce Sheakspere'a....Czasem zarty sa forma przekazy smiertelnie powaznych tresci, nie uwazasz?
Jesli jestes za leniwa na taki powazny wysilek, to moze faktycznie dajmy sobie spokoj?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
To Przemek: za ceglowke sorry - dziecko w nocy placze, pewnie jakos nie wyspany bylem.
Drzani mnie tylko jak ktos (co chwile zreszta ) sie nowy pojawia i we wlasne gniazdo pluje!

A nawiazania lepiej robic do sensownych wypowiedzi niz oszczerczych.


To all:
Co wy z tym duchem?
wakacje z duchami - taki film byl....
do kategori top ten go wpiszmy i sprawy ducha mamy z glowy (i z ducha...) :)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
Hehe, Szczepan :) ,podpuszczasz mnie :wink:
No dobrze,nie boje sie szczerosci 8) i prawdzie umiem stawic czolo,ostatnio.Smail swiadkiem, ze radykalnie znienilam swja fizjonomie,mam sprawnosc fizyczna , z ktorej jestem dumna,to dalo mi sile zmierzyc sie z moimi pytaniami,takie tam bzdurki egzystencjonalne :) ,Ty mnie rozumiesz,np. szukanie swojego miejsca na ziemi .Aby cos madrego zrobic,trzeba popracowac nad wlasnym umyslem(ale do tego trzeba miec mozg-a ja jestem blondynka,choc sztuczna :wink: ),do tego zaden nauczyciel ,ani zadne seminarium nie jest potrzebne ( seminarium? :blus: ),trzeba zaczac od porzadkowania przeszlosci,mysle ,ze dobrze o tym wiesz,sprawdzasz moja inteligencje ? :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Hehe, Szczepan :) ,podpuszczasz mnie :wink:
No dobrze,nie boje sie szczerosci 8) i prawdzie umiem stawic czolo,ostatnio.Smail swiadkiem, ze radykalnie znienilam swja fizjonomie,mam sprawnosc fizyczna , z ktorej jestem dumna,to dalo mi sile zmierzyc sie z moimi pytaniami,takie tam bzdurki egzystencjonalne :) ,Ty mnie rozumiesz,np. szukanie swojego miejsca na ziemi .Aby cos madrego zrobic,trzeba popracowac nad wlasnym umyslem(ale do tego trzeba miec mozg-a ja jestem blondynka,choc sztuczna :wink: ),do tego zaden nauczyciel ,ani zadne seminarium nie jest potrzebne ( seminarium? :blus: ),trzeba zaczac od porzadkowania przeszlosci,mysle ,ze dobrze o tym wiesz,sprawdzasz moja inteligencje ? :wink:


co ty jestes taka podejrzliwa, ja jestem szczery czlowiek :lol: Dlaczego chodzi o tego ducha - to proste , bez ducha nie ma aiki. Tylko lagodna gimnastyka ruchowa. Ot CO! NIe ma to nic wspolnego z egzystencjalizmem, a nawet wprost przeciwnie....
ci senseie co nie daja ducha, nie cwicza w ogole aikido - to tez zupelnie pewne 8)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
To Szczepan :dlaczego wprost przeciwnie?Mnie sie to wszystko laczy.
Lubie roznego rodzaju syntezy :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
Witam :D

To Mr Smail
Przeprosiny przyjete..... :D życze duzo zdrówka dziecko , mało płaczonka i krzyczonka..... i dużo snu.....
Co do nawiazań- to była mała dygresja.....a każdy ma chyba prawo do takich dygresyjek... i każdy je tez robi na forum...z tego co widze ...jest to forma wyrażenia własnego zdania i Tobie tez się zdarza wtrącać własne zdanie w rozmowy, z ktorymi nie wszyscy sie zgadzaja, z którymi polemizuja, o które maja do Ciebie pretensje, które innych denerwują, następuje wymiana argumentów......tak chyba działa forum....Ty także nie musisz się zgadzać z moimi poglądami (i pewnie tak jest-co jest całkiem słuszne gdyż kazdy człowiek myślący je ma....- że masz swoje zdanie i niekoniecznie musisz sie zgadzac z moim zdaniem...- i pewnie tak jest :D ) ale ja takze je mam i własnie je wyrazam... a że wywołałem takie nerwy?? cóż czasami czytaja niektóre posty takze mnie krew zalewa... czy wzbudzaja salwy smiechu....ale niekoniecznie są to te które Ciebie denerwują... a nasza reakcja na te same posty moze być (i pewnie jest) krancowo różna...
A nawiazanie ne są dla mnie "oszczerczymi wypowiedziami" tylko wyrazają moje zdanie na temat "mistrzostwa"- odsyłam do mojej wypowiedzi w temacie "Syndrom czarnego pasa" z która niekoniecznie musisz sie zgadzac, ale do tego aby miec własne zdanie na ten temat i je wyrazać mam prawo (podobnie jak ty wyrazasz swoje zdanie na ten temat...) i nie cofam tej mojej dygresji, uważajac ja za forme wyrazenia własnego zdania i w pełni się z nia identyfikuje....a jeśli sie to Tobie nie podoba...trudno...
ufff jedno zdanie a tyyyyle wyjasnień...
oki...nie bede wiecej marudził i zrzędził...... przynajmniej na temat :D
Pozdrawiam serdecznie...
Do następnego.... :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

To Szczepan :dlaczego wprost przeciwnie?Mnie sie to wszystko laczy.
Lubie roznego rodzaju syntezy :)


Dlaczego? no bo prawdziwe aiki jest any-intelektualne 8) znaczy logiki w tym NIET. W kazdym razie takiej normalnej logiki. No i to powoduje, ze wszelkie tlumaczenia to psu na bude. Dlatego w dojo nie ma co tlumaczyc, tylko trzeba tluc uke ile wlezie. Jak to mowia w Himalajach "przez miesnie do glowy"

teraz zapytam jak Rysiek Jozwiak : O co ci w tej syntezie chodzi?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
Hehehe Przemku - faktycznie zes sie napisal.. dobrze ze to juz mamy zaz soba :)

Ale zeby ktos sie z moim zdaniem nie zgadzal, to nie zaowazylem :D
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Dlaczego? no bo prawdziwe aiki jest any-intelektualne 8) znaczy logiki w tym NIET. W kazdym razie takiej normalnej logiki. No i to powoduje, ze wszelkie tlumaczenia to psu na bude. Dlatego w dojo nie ma co tlumaczyc, tylko trzeba tluc uke ile wlezie. Jak to mowia w Himalajach "przez miesnie do glowy"

teraz zapytam jak Rysiek Jozwiak : O co ci w tej syntezie chodzi?


No co ty,jak to anty-intelektualne? Najwyzej w tym sensie,ze trzeba duzo cwiczyc,czyli jak to slicznie ujales tluc uke ile wlezie.Aikido jest bardzo logiczne, przyczynowo-skutkowe,powiedzialabym bardzo matematyczne.Jak nauczy sie tej matematyki cialo,umysl jest czysty,spokojny.
Wiesz Szczepan :wink: -synteza myslowa,to jedna z podstawowych czynnosci umyslu ludzkiego polegajaca na laczeniu w nowa cialosc wyodrebnionych przez analize myslowa elementow (czesci,cech relacji) danego obiektu czy problemu. :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Hehehe Przemku - faktycznie zes sie napisal.. dobrze ze to juz mamy zaz soba :)

Ale zeby ktos sie z moim zdaniem nie zgadzal, to nie zaowazylem :D


Witam :D
Tez bardzo sie ciesze że mamy to " :) " już za soba......hehe
Ale drugą cześć wypowiedzi potraktuję dyplomatycznym milczeniem...gdyż polemika na ten temat nie prowadzi do niczego...
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
Właśnie widziałem reportaż z Czaplinka i pokazy J. W. Teraz wiem co to jest prawdziwe Aiki .Uke przewracają się nawet bez kontaktu z Tori. Taa.... 8O Działanie energii Ki wraz z Ai powoduje że uke przewraca się 2 metry za tori .W końcu ,co Aiki to Aiki... :shocked!:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

Właśnie widziałem reportaż z Czaplinka i pokazy J. W. Teraz wiem co to jest prawdziwe Aiki .Uke przewracają się nawet bez kontaktu z Tori. Taa.... 8O Działanie energii Ki wraz z Ai powoduje że uke przewraca się 2 metry za tori .W końcu ,co Aiki to Aiki... :shocked!:

Witam :D
Bo przewracali sie od siły oddechu :D :wink: ..... a może powiewu hakamy.....przewracali sie od pędu powietrza przemieszczajacego się (wykonującego techniki z prędkością światła :D :wink: ) JW.... a może to było "kiai" ????? albo :multi: poklon rotfl ????
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki
Jeśli chodzi o techniki bez kontaktu, to moim skromnym zdaniem to kwestia energii, jej ekspresji, itd, but w przypadku wspominanego miszcza to niestety sprawa inszych aspektów, niestety :(
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prawdziwe Aiki

but w przypadku wspominanego miszcza to niestety sprawa inszych aspektów, niestety :(

Witam :D
A może to ........ :multi: poklon rotfl ze strachu przed miszczem?????
Pozdrawiam :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024