Skocz do zawartości


Zdjęcie

wejście w nogi na ulicy ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_dero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wejście w nogi na ulicy ??
Witam co sądzicie o wejściu w nogi na ulicy ?? przecież można rozwalić kolana !! macie jakiś sposób?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Zgadza sie mozna rozwalic kolana - to nie mata :)

Wejscie w nogi jesli juz co to wykonuje sie bardzeij jako uderzenie barkiem z przytrzymaniem nog - a nie jako wslizg na kolanach.

Ogolnie powiem z doswiaczenia na bramkach - nawet tam gdzie sa w poblizu kluby wolniakow to jak dochodzilo do rozruby to nikt nie bawil sie w wchodzenie w nogi a raczej szly piachy do roboty ewentualnie obsciskiwania w stojce. Nawet zapasnicy nie kulali sie bez potrzeby po podlodze.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Samo kulanie sie to juz ostatecznosc...zreszta duzo zalezy od sytuacji i ilosci przeciwnikow :-) I na pewno nie jest polecane szorowanie kolanami po betonie no chyba ze jest to podloze mniej utwardzone :) Zreszta wchodzac w nogi przeciwnika nie ma potrzeby kleczenia calkiem na kolanie. :wink:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??

Witam co sądzicie o wejściu w nogi na ulicy ?? przecież można rozwalić kolana !! macie jakiś sposób?

Nie koniecznie, można wejść na zasadzie obchwytu kolan i uderzenia barkiem w brzuch. Obalenie z takiego obchwytu jest bardzo, bardzo niebezpieczne dla upadającego ( łeb mu się rozleci na kawałki na betonie ) oraz dla rzucającego ( kiedy niezbyt dynamicznie wejdziesz i koleś będzie miał czas by coś wykombinować ). Takie numery przeważnie kończą się tak, że wywracają się obaj, bo jak wiadomo ładna technika na ulicy prawie się nie zdaża. A jak już się wywracają, to dramat. Taczanki są fajne na macie lub na trawce, ale na betonie..... Na a jak twój przeciwnik ma w pobliżu koleżkę? To po tobie.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
zgadzan się wpełni z tym co powiedział martius, w końcu kolana i głowa to takie części ciała które jak się uszkodzi to się to odczuwa przez całe życie.
  • 0

budo_cwikus
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piekary Śl.

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Na poczatku chcialbym sie bardzo ladnie przywitac ze wszystkimi, jest to moj 1 post na tymze forum - wczesniej dzialalem i dzialam nadal (sukcesywnie :) ) na innych forach o podobnej tematyce. Tak wiec zaczynam moje wywody:)

Witam co sądzicie o wejściu w nogi na ulicy ?? przecież można rozwalić kolana !! macie jakiś sposób?


Nie wiem, mnie uczono takiego wejscia, w ktorym nie wjezdza sie "na hokejowego" po podlodze kolesiowi w kolana, tylko obniza sie pozycje, wypychajac barkiem i niejako podcinajac rekami za kolana w strone 'moj tyl', ew. mozna tak mocno popchnac aby upasc z kolesiem, ale to chyba nie o to chodzi, jeno o to co by sie kolo zapoznal z asfaltem "od tylu" :) .

Na a jak twój przeciwnik ma w pobliżu koleżkę? To po tobie.


Tak, o ile nie udalo nam sie poprawnie rzucic eliminujac niejako rzucanego:). Ale to czysta teoria. Z reszta, ja bym tak nie rzucal taka ryzykowna technika gdybym wiedzial ze np. z oddali podbiega drugi koles. Wtedy to raczej nogi za pas i w las :) . Chyba, ze bym o tym kolesiu nie wiedzial :) . Ale to pierwsza technika jaka sie uczylem (ha!:)) wiec mysle ze bym chociaz ja wykonal instynktownie w razie potrzeby :P .

zgadzan się wpełni z tym co powiedział martius, w końcu kolana i głowa to takie części ciała które jak się uszkodzi to się to odczuwa przez całe życie.


Dobrze mowisz, sam mam problemy z kolanami (rzepki) i wiem co to znaczy :[
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
raz wypowiem sie w temacie (wejscie w nogi, ulica).

nie podoba mi sie - trzeba opuscic garde.

dziekuje, dziekuje, dziekuje... :oops:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Odnosnie wejscia w nogi na ulicy.
Pierwsza rzecza jaka jest mowiona na ulicy to to aby w czasie walki nie stawiac kolana na ziemi. Dlaczego ? Bo to zly nawyk ktory moze niekorzystnie sie odbic na naszym zdrowiu na ulicy.
Druga to taka ze nie zawsze ten ktorego obalamy musi pociagnac nas za soba. Ale to juz szczegoly odnosnie samego wejscia wiec nie ma co sie rozpisywac bo ciut za dlugo by bylo :wink: .
Zreszta pod koniec akcji on lezy, my na ogul stoimy a nie zawsze tylko rzucany ma znajomych w poblizu :wink: .[/i]
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Chlopak od nas z sekcji obronil sie pare lat temu przed niespodziewanym atakiem brzytwa wlasnie za pomoca wejscia w nogi na ulicy. Mial tylko rozciety koniec nosa a faceta spizgal straszliwie dokladnie w stylu "w nogi, dosiad i bomby" w czasach kiedy po sieci nie krazyly jeszcze takie smieszne filmiki z polnagimi pakerami. Prorok jaki czy co?
:-)

Mozna wejsc w nogi wysoko, chocby glowa w klatke piersiowa, mozna nizej nie schodzac na kolana, ale mozna i wslizgiem na jednym kolanie o ile to jest wlasnie wslizg, a nie tapniecie kolanem o beton. Moze na chodniku to nie najlepsze uczucie, bo i spodnie sie przedra i kolano tez sie rozharata, ale nie wyobrazam sobie zeby nie szkolony osobnik umial na to jakos sensownie zareagowac. Poza tym "ulica" to nie tylko chodnik. Moze byc trawa, plaza, snieg, dywan itp.

Co do wykladania sie na ulicy zgadzam sie w stu procentach, ale z czlowiekiem nie szkolonym przy wejsciu w nogi nawet bym sie nie bawil w zbieranie nog i przekrecanie w powietrzu zeby uniknac wciagniecia w garde, bo o jakiej gardzie moglaby tu byc mowa?
Masz po prostu jego nogi na boki a jaja w zasiegu swojego strzalu,
walisz raz i idziesz do domu.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Tutaj znalazłem tą technikę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie ma wejścia kolanami po ziemi itp. Ale koledzy z bjj uważają że można w kontrze wejść na plecy lub założyc dźwignie na kręgosłup. Tu ten obalany tez dość długo sie trzymał na plecach
Ja nie urzywam tej techniki i mam pytanie jak wygląda kontra na nia (pomijając to co napisałem). Czy nie może byc kopniecia na twarz, uderzenia łokcim z góry? W końcu to o ulice chodzi.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??

Nie ma wejścia kolanami po ziemi itp. .


Tu akurat kolego nie masz racji. Jest cała grupa technik obalania z wejścia w nogi do klęku. A takie wejście to właśnie kolanami po ziemi. Jeśli chodzi o kontry, to trzeba założyć, że wejście w nogi zostało wykonane nieprawidłowo, tak jak na wymienionym przez ciebie filmiku. Ponieważ wykonywali go koledzy, uke na przykład nie włożył tori kciuków w oczy, nie założył dźwigni na kręgosłup poprzez oburęczny nacisk broda-potylica ze skręceniem bocznym, nie zastosował żadnego nacisku na bardzo bolesne punkty w okolicach szyjnych i wiele wiele innych. Kontrą oczywiście mogą być wszelkie uderzenia lub kopnięcia atakującego w trakcie wykonywania wejścia. Także reasumując, zawsze można coś wykombinować. Szczególnie kiedy mamy tyle czasu co koleś na filmiku, z niewiadomych przyczyn nazwanego morote2 ( nie morte2 ).
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??

Tutaj znalazłem tą technikę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie ma wejścia kolanami po ziemi itp. Ale koledzy z bjj uważają że można w kontrze wejść na plecy lub założyc dźwignie na kręgosłup. Tu ten obalany tez dość długo sie trzymał na plecach
Ja nie urzywam tej techniki i mam pytanie jak wygląda kontra na nia (pomijając to co napisałem). Czy nie może byc kopniecia na twarz, uderzenia łokcim z góry? W końcu to o ulice chodzi.
Pozdrawiam.


Tak. Mozna w wyniku kontry na technike wejscia w nogi zajsc za plecy zawodnika. Podobnie jak mozna zalozyc dzwignie na odcinek szyjny kregoslupa czy zalozyc duszenie polaczone z dzwignia, tak zwane gilotynowe duszenie.
Co do kopniec, uderzen, lokci i palcow w oczy. To jest wszystko do zastosowania. Jednakze probujac kopac lub uderzyc w zblizajacego sie do nas przeciwnika wykonujacego wjazd mamy, przewaznie, 1 szanse aby zadac cios. Jezeli trafimy dosc silnie to jest KO i jest pieknie. Gorzej jak to nie zda egzaminu gdyz wtedy to czeka nas szarpanina z napastnikiem w parterze z dosc niekorzystnej pozycji.
Kontra zapasnicza nie daje nam co prawda zbytniej mozliwosci uderzenia przeciwnika zanim sie do nas zblizy lecz daje nam przewage jezeli chodzi o szamotanie sie z przeciwnikiem w zwarciu czy na ziemi.
Oczywiscie to wszystko teoria. Praktyka dosc czesto wykazuje ze ta 1 szansa na uderzenie zblizajacego sie starcza. W koncu uderzac w zblizajacego sie przeciwnika jest latwiej sie nauczyc niz nauczyc sie poprawnie techniczego wejscia w nogi.
Pz.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Zgadzam się w zupełności. Ale dokładnie takie same szanse ma atakujący. Źle wykonane wejście i dupa blada. Ale zawsze tak jest, albo się uda, albo się nie uda. Jakby był taki, co mu się wszystko udaje, to panowie, powiem wam, że byłby naprawdę niezły. Niepokonany mistrz Yoda.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??


Nie ma wejścia kolanami po ziemi itp. .


Tu akurat kolego nie masz racji. Jest cała grupa technik obalania z wejścia w nogi do klęku. A takie wejście to właśnie kolanami po ziemi

Miałem na mysli tylko ten film.
I dziękuje za odpowiedz. Wywnioskowałem jeszcze z tego co mówicie że jeśli to da sie skontrować to zostało wykonane źle. Czym w takim razie charakteryzuje sie dobre wejście w nogi i jak powinno być wykonane?
Pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tam podales bledny link to jest prawidlowy

co do skutecznosci tego moze cos powiedziec Ko-Jot ;) )

aha... to nie jest technika pokazowa - ten filmik jest z prawdziwej walki kttora zakonczyla sie w pierwszych sekundach jak widac

acha byla to walka sportowa bez udezen i tylko gora - ale wbrew pozorom nie jest tak latwo cos zrobic kiedy nam grozi uderzenie potylica w beton a kazde rozluznienie trzymania do uderzenia tym grozi ;)

po tym jak upadniemy z glowa rozzbita dopiero kombinujemy ze znamy 1000 obron przzed ttym ;)
bo jest ich tyle albo wiecej ;)

druga sprawa wejsc jest rozznych bardzo duzo - z zejsciem na kolana, ze slizgiem bocznym na udzie, typowe wyrwanie jak to, uderzenie barkiem, wejscie w nogi z wycieciem na o-uchi-gari czy tez ko-uchi-gari i obron jest jeszcze wiecej kwestia tylko umiejetnosci zastosowania
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Pamiętam, pamietam.
W tym wykonaniu jest po połączenie z ko-uchi-gari, prawie nie zauważalne, ale jednak. Po prostu Andrzej przytrzymał prawą nogę a moje wejście było wysokie i nieco siłowe (zmęczenie). Pozatym w tedy nie miałem brody - stary kawałek tu puszczacie. Co do skuteczności morote-gari jest w różnych wersjach niezwykle skuteczne jak wiele innych technik w sytuacji jak zaistnieje taka możliwość. Napewno w walce sportowej tak.
Pozdrawiam
Ko-jot
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??

Pozatym w tedy nie miałem brody


No tak.... tylko broda zapewnia odpowiedna technike ;) 8)

- stary kawałek tu puszczacie


ktos wygrzebal ze strony ;)

musze jakichs nowych filmikow narobic
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
>Czym w takim razie >charakteryzuje sie dobre wejście w nogi i jak >powinno być wykonane?

Generalnie dobre wejscie w nogi musi zapewniac odpowiednia

a. rownowage wchodzacego, zeby nie zostal
- nakryty ciezarem ciala broniacego sie i przybity do ziemi
- przewrocony na plecy wypchnieciem biodrami w przod
- rzucony przez broniacego sie uchwytem za pas, glowe itd.

b. ochrone szyi i glowy wchodzacego przed
- dzwigniami na kark
- duszeniami

c. ochrone przed kontra za pomoca uderzen

d. dobra kontrole ciala atakowanego, zeby po prostu nie uciekl
z techniki zostawiajac atakujacego w niewyjsciowej pozycji

Opisanie jak to zrobic jest niemozliwe przez internet, czyli
musisz po prostu zapisac sie gdzies gdzie takie rzeczy sa cwiczone
i sie nauczyc :-)

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
Powiem szczerze, że nad tym sie troszke zastanawiam. Moze Bjj? Jeszcze nie wiem jak z czasem będzie to wyglądało, ale coś pomyśle:)
Dzięki za odpowiedź
  • 0

budo_ashen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: wejście w nogi na ulicy ??
to wejscie nie zakonczylo walki jak widac...
poza tym technika wykonania tego wejscia pozostawia wiele do zyczenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024