Skocz do zawartości


Zdjęcie

Guja Jiu jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Guja Jiu jitsu
Ktoś moze coś powiedzieć o Guji, btw który on ma dan i ile lat ma?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Ma chyba ponad 30 lat ( do 35 ) i 7 dan
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ma również kilka znaczących tytułow m.in. mistrza swiata w JJ sportowym
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Tomek o ile pamietam to rocznik 1969.
Stopien jak stopien - kazdy wie jak to jest z niektorymi stopniami ;)
Organizacje sobie same nadaja potem inni potwierdzaja ;)

Moim zdaniem bardzo dobry organizator i sportowiec - no niestety Polska slynie z marnowania talentow sportowych.

Nie przypominam sobie aby sie chwalil mistrzostwem swiata - zdobyl chyba puchar swiata w Leeds (ISJA) i Mistrzostwo Europy wedlug WKF i kilka innych tytulow
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
33 lata i tylko 7 dan? myslalem ze 17 :rofl:
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

33 lata i tylko 7 dan? myslalem ze 17 :rofl:

Taaaak, to ten gosc wlasnie przyprawil mnie kiedys o spazmy smiechu, gdy owe dany, na necie surfujac, zobaczylem :))

Tylko cos mi swita, ze to nie 7 bylo a 8 danow nawet, chociaz na stronie jest skromna 7...

pozdro
E2rd
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Uwaga, bo mówicie o Wielkim Mistrzu Międzynarodowym Twórcy Stylu Guja Ju-Jitsu...... Dalej nie mogę bo dech mi zapiera..........
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Dany, danami, mniej lub bardziej słusznie (na)dane. Gorsze jest to, że wyśmiewacie się z człowieka, którego jak mniemam nie znacie - ot taka polska przywara. Myślę, że najpierw należy poznać człowieka a potem ferować wyroki. Ja nie znam za dobrze Tomka - widziałem kilka jego walk i uważam, że jest niezłym sportowcem a jakim człowiekiem, trenerem itp. tego nie wiem.
Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_sikor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Mam takie glupie pytanie, ale sie nie znam.Czy Jiu jitsu to to samo co jiujutsu ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

Mam takie glupie pytanie, ale sie nie znam.Czy Jiu jitsu to to samo co jiujutsu ?


Nie ma czegos takiego jak jedno ju-jitsu/ ju-jutsu/ jiu-jitsu - to jest nazwa ogolnie okreslajaca jakas sztuke walki oparta na jakis ogolnych zasadach tego systemu.

Tak jak sie mowi ze ktos cwiczy np karate to tak naprawde nic nam nie mowi. Np jesli ktos powie karate kyokushin, karate shotokan, karate shidokan wtedy wiemy wiecej i konkretniej o co chodzi ale jak ktos powie ze np karate kyokushin to powinien dodac jeszcze organizacje itd abysmy wiedzieli jeszcze wiecej
Ju-jitsu jest bardziej porozbijane i tu jeszcze przydaje sie dodanie organizacji a jeszcze bardziej nazwiska trenera aby cokolwiek moc powiedziec.
Nazwa jiujutsu nigdzie nie jest spotykana oprocz szkoly TG i dlatego kojarzy sie jak na razie tylko z ta osoba.

A Ko-jot ma racje nasza narodowa cecha jest negowanie wszystkiego nawet jesli tego sie nie zna. No coz kazdy Polaczek chce byc najmadrzejszy i jedyny majacy racje zamiast skupic sie na sobie i wlasnym cwiczeniu.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
O Tomaszu G. mogę powiedzieć tylko tyle, że trzy lata temu OBIECAŁ mi odesłanie negatywów w ciagu dwóch tygodni.

Do tej pory ich nie zobaczyłem...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

O Tomaszu G. mogę powiedzieć tylko tyle, że trzy lata temu OBIECAŁ mi odesłanie negatywów w ciagu dwóch tygodni.

Do tej pory ich nie zobaczyłem...


I nie zobaczysz dopoki nie wykupisz pakietu do odbioru Telewizji Sat...... :) :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Wiem, że nie zobaczę- od tamtej pory nie pożyczam ani zdjęć, a ni negatywów obcym... :?
  • 0

budo_sikor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

Mam takie glupie pytanie, ale sie nie znam.Czy Jiu jitsu to to samo co jiujutsu ?


Nie ma czegos takiego jak jedno ju-jitsu/ ju-jutsu/ jiu-jitsu - to jest nazwa ogolnie okreslajaca jakas sztuke walki oparta na jakis ogolnych zasadach tego systemu.

Tak jak sie mowi ze ktos cwiczy np karate to tak naprawde nic nam nie mowi. Np jesli ktos powie karate kyokushin, karate shotokan, karate shidokan wtedy wiemy wiecej i konkretniej o co chodzi ale jak ktos powie ze np karate kyokushin to powinien dodac jeszcze organizacje itd abysmy wiedzieli jeszcze wiecej
Ju-jitsu jest bardziej porozbijane i tu jeszcze przydaje sie dodanie organizacji a jeszcze bardziej nazwiska trenera aby cokolwiek moc powiedziec.
Nazwa jiujutsu nigdzie nie jest spotykana oprocz szkoly TG i dlatego kojarzy sie jak na razie tylko z ta osoba.

.




Ale ogulnie zasady sa takie same ? Tez sa kopniecia, dzwignie i rzuty? Roznia sie sposobem wykonywania?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

Ale ogulnie zasady sa takie same ? Tez sa kopniecia, dzwignie i rzuty? Roznia sie sposobem wykonywania?


Szkola jj powinna charakteryzowac sie zasada ustap aby zwyciezyc i wykorzystaniem sily napastnika.

Ciosy i kopniecia jako uzupelnienie (troche inaczej w odmianach nowoczesnych moze byc) a baza na rzutach, dzwigniach, unieruchomieniach i uciskach. JJ charakteryzuje sie specyficzna praca bioder (najbardziej zblizone pod wzgledem pracy bioder do jj jest judo chodz malo jest tam technik na odwrotne biodro)

Nowoczesne systemy to tzw systemy walki wrecz w oparciu o jj duzo z nich zatracilo specyfike jj to nie znaczy ze zle po prostu inaczej sie ukierunkowaly to juz bardziej mma niz modern jj chodz pod taka nazwa wystepuja.

JJ ma bardzo duzo technik i rozne szkoly specjalizuja sie w innych (nie da sie wszystkiego znac) dlatego sa takie roznice pomiedzy szkolami i kazdy twierdzi ze tylko on naucza tego jedynego prawdziwego :) :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Martius, uważasz, że Guja "stworzył" styl walki? Guja jujutsu to wg ciebie odrębny autonomiczny system? A czym się wyróżnia i co konkretnie mistrz Guja "stworzył"? Tak dla porównania:
Sokaku Takeda, pan który jako pierwszy zaczął propagować Daito Ryu w ciągu życia spośród kilku tysięcy uczniów nadał prawa "instruktorskie" 12 osobom. Podkreślam dwunastu!!!! Pośród nich byli tacy wybitni mistrzowie jak Morihei Ueshiba czy Takuma Hisa. Ci ludzie poświęcili życie sztukom walki, by po kilkudziesięciu latach ogłosić, że wypracowali systemy, które zawsze nazywali interpretacją!!!! Daito Ryu. Morihei pomimo konfliktu z Takedą zawsze podpisywał się "Morihei Ueshiba oddany uczeń Sokaku Takedy".
Tymczasem 31 letni mistrz z ośmioma danami reklamuje się, że stworzył system, a mistrzów wyszkolił bez liku.
No to ja jestem typowym polakiem, bo takie rzeczy rozśmieszają mnie do łez. Guja jest wybitnym sportowcem. Niestety najwyraźniej przy okazji megalomanem i mitomanem.
Ale tak to jest w zaściankach. Podejrzewam, że jeśli chodzi o ilość danów w ju-jitsu, polska jest światową potęgą, pozostawiając daleko w tyle konkurencje. Bez obrazy dla posiadaczy rzetelnych stopni.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

Ale tak to jest w zaściankach. Podejrzewam, że jeśli chodzi o ilość danów w ju-jitsu, polska jest światową potęgą, pozostawiając daleko w tyle konkurencje.


Niestety, nie...
Jeszcze lepsi są Amerykanie (oni we wszystkich MA przodują)...
A w Ju-Jitsu, Niemcy , Szwedzi i Francuzi też nie są tacy źli... :oops:
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

Gorsze jest to, że wyśmiewacie się z człowieka, którego jak mniemam nie znacie - ot taka polska przywara.

Wesola w tym jest liczba danow w polaczeniu z wiekiem posiadacza :)
Przynajmniej dla mnie.

pozdro
E2rd
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
zgadzam sie w 100% z mkimura. 33 lata i 7 dan - to mnie gosciu zabija smiechem. Moze byc najwiekszym fighterem wszechczasow - no i co z tego? To nie ma nic do rzeczy. Stopnie nie dostaje sie tylko za wygrane walki :roll:
Istnieje mnostwo innych kryteriow - mn inn kryterium wieku - chocby byl gosciu najzdolniejszy to i tak np dopoki nie przekroczy 40 nie powinien dostac 4 dana. Kwestia dojrzalosci i doswiadczenia zyciowego.
Ale po to wlasnie wiele szkol jj sie oderwalo od korzeni japonskich zeby nadawac stopnie jak i kiedy chca. csysty marketing.
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu
Mnie nie interesuje liczba danów u poszczególnych osób. Widywałem Japończyków, czy "zachodnich" eurpoejczyków mających wysokie stopinie a ich umiejętności były porównywalne z polskim 1 - 2 kyu - to też są realia. Zanam wielu bardzo dobrych Polaków nie legitymujących się oszałamiającą liczbą tzw. danów, ale znam takich, którym się te stopnie nie należą (według mnie). Tomka nie znam prawie wogóle dlatego niczego nie neguję - zasada domniemanej niewinności.
Pozatym mam strasznego kaca a w planach jeszcze dwa spotkania z delegacjami z Indii oraz Taiwanu - koszmar!!! RATUNKU!!!
Pozdrawiam
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Guja Jiu jitsu

zgadzam sie w 100% z mkimura. 33 lata i 7 dan - to mnie gosciu zabija smiechem. Moze byc najwiekszym fighterem wszechczasow - no i co z tego? To nie ma nic do rzeczy. Stopnie nie dostaje sie tylko za wygrane walki :roll:
Istnieje mnostwo innych kryteriow - mn inn kryterium wieku - chocby byl gosciu najzdolniejszy to i tak np dopoki nie przekroczy 40 nie powinien dostac 4 dana. Kwestia dojrzalosci i doswiadczenia zyciowego.
Ale po to wlasnie wiele szkol jj sie oderwalo od korzeni japonskich zeby nadawac stopnie jak i kiedy chca. csysty marketing.


Wszelkie kryteria są ważne - natomiast kryterium wieku jest w stosunku do stopni technicznych zupełnie bez sensu. W wieku 40 lat można mieć 30 lat świadomego treningu za sobą. W tej sytuacji nadanie do np. 5 dana jest jak najbardziej słuszne. Kolejnym tematem jest dojrzałość - przecież jest oczywistym, że wielu 30 latków jest bardziej dojrzałych emocjonalnie niż 40-latków. A więc np. totalnie nie dojrzały 45 latek posiadający za sobą 20 latach treningu otrzymuje 4 dan i wszyscy mówią ok, natomiast w pełni dojrzały emocjonalnie 38 latek po 28 latach treningu (będąc jednocześnie lepszym technicznie) ma 3 dana i nie może aspirować na więcej - bzdura.Niczego nie można uogólniać.
Na koniec ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem danomanii - jednak od jakiegoś czasu olewam temat - niech każdy posiada jak nawięcej daników mata wszystko zweryfikuje.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024