Skocz do zawartości


Zdjęcie

okulary a MA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_mikael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
I ile się trzeba go naczyścić... :-) Ale można się przyzwyczaić, a niektórym nawet pomaga (poza lepszym widzeniem, dodaje powagi :D )
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
hmm wlasciwie to ja lubie czyscic innym okularki nie wiem ale jak widze jak ktos ma brudne to mnie telepie tak samo jak monitor ze sladami paluchow grrr jak to widze staje sie :evil: a co do powagi to niektorym nawet okolary nie pomoga
  • 0

budo_mikael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Co prawda to prawda-niektórym nic nie pomaga :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
ogolnie ....balem sie treningow zee wzgledy na okulary przelamalem sie nie okazaly sie jakas...tam wielka przeszkoda...i poprostu ..bije sie... coz oczywiscie zdejmuje okulary tylko do walki i jakis...sparringow.. tylko po to .. jezeli nei musze to trenuje w okularach poprostu wygoniej z przyzwyczajenia !!
  • 0

budo_jakub kuźniacki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch szyb na nosie od 4 klasy podstawówki...nie przeszkadzają w niczym...w razie W zdejmuje...chyba,że nie zdążę...mam już chyba 10 parę bryli:)
:)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
ja mam od zawsze .. od kiedy moglem je nosic a mianowicie od.. ? ..chyba 2 roku albo 3 roku zycia... coz ja sam nie wiem juz ktora mam pare.. tez cos kolo 10 albo i wiecej..:P::):):):)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Pare spraw odnosnie okularow:

1) Na ulicy przyciagaja bliznich chcacych czegos od ciebie, czy to beda pieniadze czy po prostu chec sprawdzenia siebie. Tak czy owak ktos kto nosi okulary jest bardziej narazony na ataki limo , skladaja sie na to wzgledy psychologiczne, ale nie chce sie w to zaglebiac.

2) Noszac okulary musimy sie nastawic psychicznie: okulary ida na straty w czasie walki, nalezy jak najszybciej zapomniec o okularach i zajac sie naszym adwersazem.

3) Mozna przeciez i polecam wykorzystac okulary jako bron improwizowana. Wsadz koncowki do oczu przeciwnika, zapewniam szok gwarantowany :flasingsmile: !!!. Zreszta zobaczcie to sami na stronce:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] maja tam filmik pokazujacy wykorzystanie okularow jako broni improwizowanej.
Pozdrowienia.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
hehe dobry ten filmik tylko jeszcze musisz trafić okularami w jego oczy jak je sciągniesz, a to może być problemem :?
Ja nosze okulary na treningu - rozgrzewka i trening technik, form 8)
Ale sądze że na walki, sparringi to trzeba je sciągać bo są wtedy niebezpieczne nie tylko dla nas ale i dla naszego partnera...
Niestety szkła kontaktowe to nie dla mnie :cry:
  • 0

budo_arcticus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow/Rzeszow

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
jestem rowniez krotkowidzem, mam niecale -2, to niby nie tak duzo. ale jesli chodzi o schody, to mam czasem takie przypadki, ze o malo co sie nie wyworce, ale wtedy strasznie sie staram pilnowac... to jest tak jak, z podsiwadomoscia chyba. jak ide i nie mysle o tym to ide, ale jak popatrze pod nogi, to zaraz musze strasznie uwazac, zeby nogi postawc tamgdzie trzeba. nie powiino sie zastanawiac na d ty, tak samo jak nad oddechem (no chyba ze jaks medytacja czy cos...).
ktos wspomnial wczesniej o metodzie dr.Batesa. duzo o niej slyszalem mialem nawet ksiazeczke A. Huxleya, tego pisarza slynneog, ktorego bardzo skutecznie leczyl (niestety, pozyczylem raz i tykle ja widizlaem...). ale genralnie na rynku jest pare innych ksiazeczek opracowanych na bazie jego metody (np. "Lepsze zycie bez okulraow", "Samoleczenie wzroku" chyba ). Mam je, ale dosc trudno stosowac wytyczne Batesa, na prawde trzeba duzo samozapracia (ja niestety nie mam za duzo). Sa tez seminaria organizowane czasem przxez jakies stowarzyszenia czy cos, na ktoych ucza tych technik.
skadinad najprostsze technik jek palming (przykrywanie dlonmi oczu, bez dostepu swiatla i rerlaxacja sa bardzo efektywne.
zgodze sie rowniez z tym, ze duzo okulranikow cwiczy M.A., ale wynika to raczej chyba z tego, ze jest ich coraz wiecej posrod nas. W l.o bylo ni tak wielu, na studiach drastyczny wzrost, a teraz w pracy to tez duzo.
chociaz duzo osob nie nosi okularkow na co dzien, mimo posiadania wad wzroku (ja tez staram sie je ogranioczac ile sie tylko da),
cwiczy sie bez okularowq nieciekawie, w moim odczuciu, no ale z 2. strony sadze, ze moze to ulatwiac treningi w tym sensie, ze uczysz sie czuc te techniki, rozwijac czujnosc o cos w tym rodzaju. moze cos w tym jest?
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Ja noszę szkła kontaktowe i generalnie jest ok. Bywa jednak czasem, że przy nagłych zmianach kierunku patrzenia (szczegolnie w plaszczyznie pionowej), (wiadomo ze czasami trzeba niezle machać tymi oczami) soczewka sie zsunie i wtedy trzeba przerwać na chwile trening (praktycznie sie na to oko nie widzi, a i widzenie drugim jest pogorszone). Problem może być gdy są to jakies zawody albo walka na ulicy, wtedy jest troche przechlapane... ale coz shit happens...
  • 0

budo_krycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Ja tez mam wade wzroku. Jak duza to sam nie wiem. w kazdym badz razie nosze szkla -7 i jakies przedpotopowe okulary (cos kolo -5 zdajesie). Problem na treningach z soczewkami polegal na tym, ze zdazalo mi sie je 'wytrzec' z oka. Przestalem cwiczyc w soczewkach. W okularach nigdy nie cwiczylem i dziwe sie jak ktokolwiek moze byc na tyle szalony by probowac. Naprawde sie nie boice?

Kiedys byl to problem ale jakos sie przyzwyczailem. Wydaje mi sie, ze podobnie trafiam, oceniam odleglosc i reguje w szklach jak i bez. Najgorsze jest to, ze w czasie cwiczen lub sparingu nie widze kolegow oczu. Sklaniam sie przez to do skracania dystansu.

OT. Pozdrawiam wszystkich swiatecznie i serdecznie. Jade do rodzicow jutro wiec nie bedzie wiecej okazji. Uwaga na karpie. Nie objedzcie sie na swietach no i bawcie sie na sylwestra. milego :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
8O -7 i ćwiczysz bez szkieł 8O
Dziwne :? Ja przy -4,25 bez soczewek to nie moge walczyć :roll:
Co do okularów to można w nich ćwiczyć... ćwiczyłem w nich (oczywiście plastikowe szkła :wink: ) pewien czas i nigdy mi nie spadły :)
  • 0

budo_krycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Jak mowie. przyzwyczailem sie. Takiej wady nie nabywa sie z dnia na dzien. Moje problemy ze wzrokiem zaczely sie gdzies na poczatku szkoly podstawowej. Zdazylem sie przyzywczaic. Na szczescie oko przestalo sie rozwijac a wada poglebiac. Na pewno nie bedzie gorzej. :)

Poza tym, nawet bez szkiel (okularow) radze sobie stojac metr lub dwa od partnera. Widze wystarczajaco duzo by trenowac. Na szczescie :-) Mam wtedy wlasny swiat i swieci w nim slonce :)

Przyznaje, ze odrobine to klopotliwe. Ale nie ma wyjscia. Okularow na trening nigdy nie zaloze. Bez wzgledu na to czy sa plastikowe czy nie. Przeciez byle udezenie w glowe, w najlepszym wypadku, straca je na ziemie. Szkiel nie moge, bo wytre je sobie wlasna rekawica :? Moze jak zaczne cwiczyc cos chwytanego, kiedys bede mogl wesolo biegac w szkielkach. Poki co, albo cwicze prawie 'po omacku' albo nie cwicze w ogole. Wybor jest prosty. Przesadzam z tym 'po omacku' - wcale nie jest tak zle. Kto zna to wie.

Dziwie sie, ze czesc osob zdajac sobie sprawe z ryzyka naraza sie na niebezpieczenstwo rozstrzaskania okularow na wlasnym nosie. Utrate zdrowia, przerwy w treningach, szycia, blizny i inne watpliwe przyjemnosci tego typu. Dziwie sie, bo to ryzyko podejmowane niepotrzebnie.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Co do okularow to ja w nich trenowalem na samym poczatku, sparingow nie bylo, wiec nie bylo ryzyka, ze ktos mi je rozwali :wink: Teraz nosze soczewki, nie mam odruchu przecierania oczu w rekawicach, a napewno nie otwartych oczu 8O wiec ich sobie nie wytre. Jest naprawde duzo wiekszy komfort w soczewkach niz bez nich :) [/list]
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Odchodząc od tematu, a pijąc do obrazka u Krychy.
Czyżbyś trenował Kailindo? Czyżby w Nowym Sączu byli Stargazersi?
Czy też mi się wydaje?
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
A może poprostu MT ?
  • 0

budo_krycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Az musialem poszukac o co chodzi :) Rysunek wydal mi sie ... na miejscu.
Sloniak: Rozumiem, ze obrazek pochodzi z karcianki. tak?
RPG ostatnio bardzo sporadycznie. Niestety. Coraz mniej czasu :( No i tez nigdy nie przekonalem sie do kart. Zawsze klasycznie: podstawka, kosci, plansza z hexami i tak do rana.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Nigdy nie grałem w karcianki. Wilkołakiem trzeba się urodzić :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024