Skocz do zawartości


Zdjęcie

okulary a MA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Po zdajeciu takiego "uzbrojenia" to ty chyba latasz a nie chodzisz :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Hehe, ja tam lubię jak mi pot po dupie spływa i z uszu kapie. A i na apetyt to dobrze robi. I człowiek docenia to, jak mu jest zazwyczaj lekko :-)
  • 0

budo_clark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Słoniak , szczęśliwym motylem to na pewno jesteś. Ale skąd ty bierzesz na to wszystko czas, na cwiczenie MA i ganianie z mieczem? Przeciez to w cholere czasu to zajmuje:).

A walczysz ekstremalnie, tzn. sztyl od kilofa, zamiast miecza, sprzet na sobie i naparzasz sie na chama , zero techniki , tylko czysta ,brutalna, zwierzęca siła?

A tak na margniesie, ludzie w sredniowieczu jak nie widzieli dobrze, to szybko gineli, tzw. naturalna selekcja, a nie co teraz , okulary czy kontakty ,i czlowiek żyje sobie dłużej;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Miecz raz, góra dwa razy w tygodniu. Ci co myśleli, że to głównie siła, już nie żyją :-) zwłaszcza przy mieczu (topór ma swoje prawa). A 86 kilo to prawie motyl :)
  • 0

budo_mikael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Dla mnie osobiście (-5,5) problemem jest nawyk: chronić głowę, bo na niej są okularki, a jak się rozstrzaskają to będzie mnie to kosztowało mnóstwo kasy (na nowe). To jest bardzo wkurzające, gdyż w dotychczasowych treningach objawiało się to unikaniem i ucieczką przed wszystkim co leciało w kieruku twarzy (pięść itp.). :splat: To ograniczało moje postępy-zbyt koncentrowałem się na ochronie głowy.
Zaś kontaktów również za długo nie mogę nosić, bo mam zespół suchego oka i po prostu pod żelem ze szkiełek jest za sucho (oj piecze!).
  • 0

budo_ashen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
szkla kontaktowe nie sa idealne.
nalezy pamietac ze noszenie ich codziennie przez wiecej niz okolo 8-10 godzin dzinnie po jakims czasie doprowadzi do zniszczenia rogówki.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
No cóż, pozwolę sobie na lekkie zmiękczenie wypowiedzi poprzednika. Dodam, iż nie jestem opłacany przez Ciba, Johnsons, ani żadną inną firmę produkującą soczewki kontaktowe (a szkoda - przedstawiciele firmy, tu jestem :) ) Jest faktem, że nie ma nic za darmo. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż kontakty są tylko protezą, bezdusznym urządzeniem i jego ewentualna szkodliwość zależy od wielu czynników. Od istniejących przeciwwskazań i ograniczeń, prawidłowego doboru szkieł pod względem mocy, wielkości i rodzaju, właściwej higieny i poprawności ich używania. Po spełnieniu w/w warunków są one równie bezpieczne jak okulary, albo bardziej. Na przykład nie można się nimi skaleczyć w tyłek siadając przez pomyłkę :) Osobiście używam kontaktów do walki i innych form aktywności fizycznej. Na codzień chodzę jednak w okularach, ale nie ze względów bezpieczeństwa, ale czysto estetycznych. W okularach jestem jeszcze piękniejszy :-) (choć to prawie niemożliwe). Słowem kontakty: TAK, ale mądrze.
  • 0

budo_mikael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
No właśnie-te ..lerne przeciwwskazania :2gunfire: ! Ja ostatnio mniej ćwiczę czegokolwiek (niestety), ale do furii mnie doprowadza zwyła proza z okularkami typu: spocę się i czy to w bieganiu, czy nawet chodzeniu po górach, ba i w tańcu :D (co szczególnie wnerwia przy cudownej partnerce!) trzeba co jakiś czas sięgnąć i je poprawić bo z potem (tym słonym) dostają takiego poślizgu że hej! (tak po góralsku, bo to teraz modnie :) )
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
I robi się z tego taki nawyk, że ja poprawiam okulary, nawet jak ich nie mam :)
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
a nie mieliscie takiego problemu na poczatku z przyzwyczajeniem sie jak patrzyliscie na boki lub pod nogi i mieliscie takie podzielone pole widzenia ze wlasciwie nie mogliscie oceniac odleglosci itd :?:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Problem z oceną odległości to mam, jak zdejmę okulary. Potem koledzy narzekają, że brutalny jestem. No bo jak mam nie być, skoro mało co wtedy widzę. Trzeba bić mocno i patrzeć jak puchnie. :wink:
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
ale mi chodzi jak np wchodzicie po schodach i nagle jak popatrzycie pod nogi to nie mozecie np na stopien natrafic macie cos takiego :?:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA

ale mi chodzi jak np wchodzicie po schodach i nagle jak popatrzycie pod nogi to nie mozecie np na stopien natrafic macie cos takiego :?:

Pewne problemy są z przyzwyczajeniem oka do nowych okularów. Szczególnie, gdy mają inną ilość dioptrii niż poprzednie. Ale po paru dniach oko się przyzwyczaja.
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
a przez te pare dni to c nie patrzysz czy moze sie ciagle potykasz :?:
  • 0

budo_mikael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Ja to mam-to co Ty Martika. Już parę razy nieźle bym wyrżnął na schodach :crazyeyes: . Zwłaszcza gdy się spieszę i chcę tylko szybciutko zerknąc gdzie stawiam stopy. Przy kontaktach które trochę nosiłem pole widzenia było wspaniałe... :lol: Na codzień jednak to mi bardzo nie przeszkadza. Problemem jest to, że nasząc okularki przestajemy pracować mięśniami ocznymi (tzn. gałki ocznej), a zaczynamy szyją. To dobrze nie wpływa na ogólną sprawność oka i dlatego warto jest troszkę oczami poćwiczyć :paker: ! Podobno nawet są jakieś metody "rehabilitacji" wzroku-krótkowidzenia, dalekowidzenia, zeza, np. metoda Batesa. Nie wiem jednak wiele więcej na ten temat i nie wiem czy jest to bezpieczne i, co ważniejsze, skuteczne!

A z tym nawykiem, o którym pisał Słoniak-to też go mam :) . Jak nosiłem kontakty, to często dodatkowo poprawiałem okularki, które sobie leżały schowane na biurku... :) Cóż taka dola idola...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
wlasciwie to ja tylko pytam okularow nigdy nie nosilam :) nie musze i narazie chyba nie bede ale co ciekawe mialam to przy przeciwslonecznych i pare razy mialam powazny problem zeby sie nie wywrocic na schodach
co do tych cwiczen to czytalam gdzies o nich ze przynosza efekty ale mnie to zbytnio nie dotyczylo wiec musisz sam poszukac..
  • 0

budo_mikael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Ha! Więc jesteś fałszywym okularnikem! A ja się tutaj zwierzam ze swoich problemów :oops:




Żartowałem!
Ale okulary noszę. I reszta też prawda. :peace:
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
ojj nie chcialam urazic twoich uczuc i ten temat ma pomoc wszystkim a napisalam go bo dostrzeglam wasz problem i chcialam sie dowiedziec jak sobie z nim radzicie
  • 0

budo_mikael
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
Spoczko, nie jestem obraźliwy :-) I doceniam Twoje zaangażowanie w sprawy okularników. Jesteśmy przecież normalni, tylko nieco inaczej ubrani :)
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: okulary a MA
a ja bym powiedziala ze macie jedynie dodatkowy element garderoby :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024