Skocz do zawartości


Zdjęcie

ninjitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

ninjitsu
Chyba kazdy kiedys marzyl zeby poskakac po dachach w czarnych ciuszkach z husta na glowie. Co sie stalo z ninjitsu? Jak to teraz wyglada i co o tym myslice?

Napisalem ten topic poniewaz mam problem, na czwartek, (czyli mam ok 36 godzin) umowilem sie na sparing z kolesiem od ninjitsu i nie mam pojecia czego moge sie spodziewac. Bede wdzieczny, za wszelkiego rodzaju wskazowki, czyli czego unikac, na co uwazac, i przedewszystkim jak sobie z nim poradzic :D
Pozdrawiam
clans
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
A gdzie masz ten sparring? Jak w terenie, to przede wszystkim rozgladaj się dookoła - może siedzi na drzewie albo pod samochodem? :lol:
Ukrywanie się to podstawa ninjitsu, więc najważniejsze to nie dać się zaskoczyć. Jeszcze ci jakąś linkę zarzuci na szyję albo jakieś ostrze znienacka wbije... nigdy nie wiadomo. :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
ninjitsu to byla taka moda, tak naprawde to nie istnialo nigdy. Nie ma zadnych dokumentow historycznych, ani w archiwach oficjalnych, ani w prywatnych - a jak wiadomo, w SW japonczycy zapisuja WSZYSTKO. Kazda rodzina posiada spisy, kazda gmina czy miasto prowadzi rejestry, kazdy mistrz notowal wszystkich swoich uczniow, ktorzy poswiadczali swoj wpis wlasna krwia.

Dlatego jestem przekonany ze to tylko zarabianie forsy i rolowanie naiwnych.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Będziesz pewnie miał bardzo udziwnione JJ, przynajmniej takie Ninjitsu u nas występuje... :-)
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Najpierw pewnie dostaniesz shurikenem w plecy.
Załuż tez moze jakies gogle, bo gosc moze sypac piaskiem w oczy.. :) :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Charakterystyczne są uderzenia o dalekim zasięgu ( takie wychylone tsuki ), zamiast "miękich" bloków twarde wejścia na mięśnie ( ramion przy uderzeniach, nóg przy kopnięciach ). A tak to Roslon ma rację - udziwnione ju-jitsu. Acha, jakby gość wyparował w kłębach dymu, to normalne. Uważaj wtedy na nadlatujące gwiazdki. No i bankowo będzie w czarnej masce. 8)
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

Najpierw pewnie dostaniesz shurikenem w plecy.
Załuż tez moze jakies gogle, bo gosc moze sypac piaskiem w oczy.. :) :)


Aha, no i faktycznie jak gościu wypuści jakieś kłęby dymu znienacka, to od razu spierdzielaj - nigdy nie wiadomo, co skurwiel zeżarł na obiad... :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Przede wszystkim będzie walczył w dystansie, dużo doskoków, odskoków i niskie pozycje. Kiedy zaatakujesz będzie starał się znaleźć za Tobą, albo chociaż obok. Zadawać będzie pewnie same ciosy proste, a z kopnięć mae geri i ew. yoko. Dużo ataków na korpus, mniej na buźkę. Zna na pewno kilka dźwigni i podstawowych rzutów, ale na bank ich nie wykorzysta. Dźwignie stosują ( cały czas mówię o tym jak to wyglądało w moim mieście ) jak uda im się do kogoś zakraść, albo po prostu kiedy ktoś się nie spodziewa. Najprawdopodobniej na potrzeby pojedynku sparingowego zrezygnuje z niehbezpiecznych trechnik ( ataki na oczy, gardło, krocze ) i przegra :) [/quote]zamiast "miękich" bloków twarde wejścia na mięśnie[quote] i od razu kontrataki prostymi.

Mój brat to ćwiczył, ale bez kija nie ma ze mną szans chociaż jest 6 lat starszy :) [/quote]
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
cośmi nie wyszło cytowanie dziecko
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Ciekawe... Wszyscy dają rady, jakby spędzili życie uganiając się za "nindżami" po lesie i tocząc dziesiątki pojedynków ;)

Cóż... tak czy inaczej, powodzenia w sparringu życzę (tylko sobie nie wyrabiaj na jego podstawie zdania o ninjitsu ;) )

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Sparing odbyl sie dzisiaj. W jednej chwili dowiedzialem sie jaka jestem piz.... Nigdy nie bylem tak bezradny, nie umialem kolesia uderzyc. Wiekszosc moich uderzen byla blokowanych, a reszta nie trafiala. Koles zatrzymywal piesci przed moja szczeka, lub uderzal otwarta reka. Piesciami oderzal tylko po gardzie. Rece mnie teraz wyjatkowo bola.

Za pierwszym razem udalo mi sie wejsc w nogi. Polozylem sie na kolesiu, on chwycil mnie za gardlo i propowal podniesc> Odchylilem sie i zalozylem balache. Raz mi sie udalo.
Pozniej juz nie umialem go sciagnac. Opuszczal sie na nogach i tak na nich sie poruszal, ze ja zaczalem sie gubic. Jak mi sie udawalo i trzymalem go w gardzie, to zawsze lapal mnie za gardlo (a wiezcie mi, ze umie zlapac...) i musialem odklepac.

W stojce rowniez lapal mnie za szyje. Byl tak cholernie szybki ze nawet nie wiedzialem kiedy to robil.

wiec koniec tego pisania, lece cosik potrenowac.
Pozdrawiam
clans

ps. zeby nie bylo ze przegralem z leszczem... on jest instruktorem ninjitsu :P
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Co Ty trenujesz?
Jak długo?
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Kiedys boksowalem. Nie regularnie, ale prawie 3 lata. Od dziecka, moze 12 lat, codziennie uderzam w worek. Na ulicy sobie calkiem niezle z uderzeniami radzilem.

Jezeli chodzi o chwytanie to na wlasna reke, z pomoca kolegow trenujacych, kaset i podrecznikow poznalem bjj. Obecnie nie mam czasu na nic, jedynie kilka minut na worku. Odczasu do czasu umawiam sie ze znajomymi na sparingi. I to wszystko.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
widze ze jestes z Poznania, mozesz mi powiedziec cos wiecej o tym kolesiu? ja pamietam ze zanim wyjechalem to jest na poczatku 2000 roku to w Poznaniu nie byla zadnego goscia z ninjutsu co umialby sie bic. To raczej byla popelina i sciema ktorej krolem byl niejaki Vader (opowiadajacy ze uczyl sie w Japonii ale nie ma stepla w paszporcie bo to bylo jego pierwsze zadanie jako ninji :twisted: )
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Watpie zeby koles sobie zyczyl zebym o nim pisal. Jedynie 2 zdania moge Tobie na prv podac.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

Watpie zeby koles sobie zyczyl zebym o nim pisal. Jedynie 2 zdania moge Tobie na prv podac.


bardzo bylbym wdzieczny i np jakies info gdzie ta sekcja powiedzialbym kolegom, jak jest koles rzeczywiscie taki dobry to im sie przyda przejsc

czy Ty cwiczysz u Karola?
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Dzis pierwszy raz trafilem na prawdziwego przeciwnika, ciesze sie tylko ze nie na ulicy. No i wyszlo, ze nie umiem nic. Teraz, tylko bede pytal na forum. Rady zaczne dawac za kilkanascie lat.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pasjonat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu

Kiedys boksowalem. Nie regularnie, ale prawie 3 lata. Od dziecka, moze 12 lat, codziennie uderzam w worek. Na ulicy sobie calkiem niezle z uderzeniami radzilem.

Jezeli chodzi o chwytanie to na wlasna reke, z pomoca kolegow trenujacych, kaset i podrecznikow poznalem bjj. Obecnie nie mam czasu na nic, jedynie kilka minut na worku. Odczasu do czasu umawiam sie ze znajomymi na sparingi. I to wszystko.


No teraz widzisz ile sie jeszcze musisz nauczyc :) :) .
Tak wogole to twoj kumpel nie jest taki swietny, tylko Ty musisz jeszcze podciagnac. Kiedy masz przerwe w treningach, pozostaje Ci TYLKO wrazenie, ze nadal cos umiesz. Kiedy dochodzi do konfrontacji, okazuje sie, ze glowa wie co zrobic, ale glowa jest tak daleko od ciala, ze nic kurde nie wychodzi. Bez obrazy, ale sam tak mialem wiec Cie rozumiem. Nie wystarczy tez cwiczyc tylko na worku, bo nie koniecznie rozwijasz wtedy inne umiejetnosci nieodzowne w walce..

pozdrawiam,
pasjonat
  • 0

budo_bongo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
clans boksowales? tzn w klubie.czy tak sobie samemu?
gdzie odbyl sie ten sparing?
zdenerowowalem sie :)
kopal?
  • 0

budo_clans
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ninjitsu
Teraz juz wiem ze zeby cos umiec nie wystarczy trenowac kilka lat, tylko kilkanascie. Ciesze sie, ze dowiedzialem sie o tym teraz, gdy jeszcze nie jestem taki stary :) Jeszcze tyle lat pracy przedemna :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024