Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyzwanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie

Dlaczego osoby z Aikido ktore wierza w system ktory trenuja nie odpowiedza na takie wyzwanie i nie wskaza miejsca w szeregu tym, ktorzy sie sami o to prosza?


Wybacz ale wielu z tych którzy ćwiczą aikido mają inne ambicje niż udowadnianie komukolwiek czegokolwiek i wali sprawe tego co jest najbardziej skuteczne. Każdy niech robi swoje i pozwoli robić to innym.

I prosze nie piszcie ze Aikido to styl zycia i ze nic nie trzeba nikomu udawadniac.


Ja jednak jestem za tym żeby nikomu nic nie udowadniać. Udowodnisz jednemu przyjdą następni bo powiedzą że poprzednik nie był kompetenty i mamy niekończąca sie historie. Jeśli ludzie z bjj są przekonani że aikido jest do niczego to ich sprawa. Zresztą kilku instruktorów aikido jest teraz instruktorami bjj więc panowie z bjj moge sie przekonać o tym u siebie na treningach. Co udowadniania, który styl jest najlepszy to podstawa marketingu bjj - po co masz ćwiczyć inne sztuki walki, zapisz sie do nas - "do jedynego słusznego stylu"... ale o tym też już było.

Bo jesli by tak bylo to nie bylo by takze tak zacieklych dyskusji na sieci na temat wyzszosci jednego czy drugiego.


te zaciekłe dyskusje wywołują tylko ludzie z bjj, którzy na siłe muszą udowadniać całem światu kto jest najlepszy wojownikiem. a przecież sam Rickson Gracie powiedzial: "being a true warrior means you don`t need to beat people or prove you`re better"

nie myslicie ze trzeba miec troche odwagi proponujac sparing, wspolny trenig nawet walke?


zawsze byłem zdania ze od odwagi do głupoty może być jeden krok, jak jest w tym przypadku niech każdy sam oceni.

Powalczcie ale nie na zasadach ogolnego lomotu kto jest lepszy tylko wspolnej nauki. Moze sie wszyscy czegos nowego dowiecie nie tylko o innych ale takze o swoim stylu


jeśli chodzi o nauke to jestem zdecydowanie "za"

I to chyba jest jedna z najwazniejszych rzeczy aby znac ograniczenia tego co sie robi a nie mowic tylko mozliwosciach


słusznie!

Adam
P.S. a co do poprzednich tematów i niektórych postów to fascynuje mnie dogłębna wiedza, wielu z krzykaczy na tym forum, na temat aikido i innych sztukach walki, mimo że wielu z nich zna te sztuki tylko z nazwy...
  • 0

budo_bogus
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Moze troche zle mnie zrozumiano.

Chodzilo mi o to ze jesli ktos moze zapalczywie walczyc o dobroc swego stylu na sieci ( a takich wypowiedzi mielismy tutaj i nie chodzi tylko o Aikido) to powinien byc wstanie rowniez je obronic w dojo.

Co do walki treningowej, sparingu to bedzie on na tyle "dobry" na ile sie zgodza walczacy.

Pozatym wezmy na przyklad karate kyokushin (chyba gdzies walnalem byka w pisowni - przepaszam) i ich zasady walki sportowej czy tez sparingu na treningu (skupmy sie tylko na sile i szybkosci a nie na strefach ataku, gdzie i czym mozna atakowac) to mozna zauwazyc ze ci ludzie sie do tego przykladaja ni nie zwalniaja cisow . W tedy masz mozliwosc wejscia i zejscia. I jesli unikniesz lawiny ciosow, lockow lub wejdziesz, to przetrwasz. Wcale nie trzeba sie umawiac na wolniejsze ruchy.

Mysle ze kazdy moze powiedziec ze: "moge walczyc i sparowac ale musze miec mozliwosc:
uderzania w glowe
mocnych dzwigni
rzutow
walki w parterze
uzycia ochraniaczy
w pzeciwnym razie nie walcze bo to mnie ogranicza"

Ale czy kazdy z "sieciowych wojownikow o wolnosc swojego stylu" jest gotowy stanac do sparingu z kims obcym?

Bogusalw Dawiec
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
bylam na treningach innych sztuk walki m.in.,zeby sie nauczyc uderzac czy blokowac, a samo bronienie tu nie chodzi o to dla mnie aikido nie jest po to zeby komus dowalic uwazam ze nic nie umiem a im dluzej sie ucze tym jest gorzej ale to tylko moje indywidualne zdanie
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
hmm zachowam sie jak Tewie Mleczarz. Ty masz racje, on ma racje i ty tez masz racje.
Bo tak jest. Bogus ma racje mowic o srodowisku aikido, wallace ma tez duzo racji i Kenny.
Nie można tego osądzić.
Poza tym.. sparring.. hm.. to juz narzuca jakies ograniczenia.. W aikido takich nie ma.. dyskusyjne to..

Aiki
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Aiki, nie przejmuj się, wszedłem na to forum bo myślałem że mozna sensownie pogadać o aikido. Widać jednak że na forum aikido zabierają głos w przewadze ludzie nie mający zielonego pojęcia o sztukach walki (czyt. Dahkr, Fajter) a już z pewnością nie o aikido i rozsiewają niezdrowy ferment. Szczyt bezczelności że właśnie na forum aikido, obrażając tym samym nas i sztukę której nie jest im dane nie tylko docenić ale również zrozumieć. Dają do zrozumienia tym samym nam aikidokom że to co robimy to jedno wielkie kami-kadze, bo trenujemy sztukę walki która nam pozwoli dostać po ryju na ulicy, paranoja. Zresztą to jakieś podrostki, jest takie powiedzenie nie ruszaj .... to nie śmierdzi.

Do Szczepana: Jako moderator forum aikido wydawało mi się że powinieneś chronić tematów które tyczą się aikido i jeśli jakiś dwóch dupków zasiewa ferment to natychmiastowe zamykanie uważam jest nie far wobec ludzi z aikido, może jednak miałem ochotę z Aiki tudzież z innymi porozmawiać na tamtym temacie, również inni. Najłatwiej jest zamknąć, jeszcze parę osób wyrzucić.

Oby tak dalej :)
Żegnam wszystkich, nie chce mi się tutaj więcej nic pisać.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Makhala - spokojnie. Nie przystoi buddyscie sie tak unosic. To są ludzi i mają prawo do własnego zdania. To,ze nasze racje nie pokrywają sie z ich racjami.. no coż.. bywa.
Poza tym.. zawsze masz możliwośc omijania niechcianych uczestnikow forum. ( np. ja tak zrobilem z yokotem- bo co nie napisale to jakis wulgaryzm) .
A poza tym.. hmm.. w sumie tez nie mamy prawa twierdzic ,ze aikido jest the best on the world - i chyba nikt z naas tego nie twierdzil. Odpowiadalismy jedynie na zadane pytania..

Tez mam w pracy ok 40 st.. i nie zawsze sie myśli rozważnie. emocje latwo puszczają

Aiki
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Spojrzmy na statystyki. Nasza podgrupa jest najczesciej odwiedzana, najwiecej postow. Wyroznia sie poza tym periodycznym nawrotem tematow dyzurnych (aikido&reality, aikido&self defence, aikido&bjj, aikido&women), wsrod ktorych dominuja dyskusje techniczne na poziomie akademickim (katy&wektory :) ). Co jakis czas zdarzaja sie najazdy ludzi pokroju sp. belzebub , wyzywajace wprost do walki w formie przypominajace zaczepki gowniarza z gimnazjum.
Czy jakis aikidoka wlazi na grupe judo, karate by prowadzic swoja krucjate?
I jeszcze jedno porownanie z forami angielskojezycznymi. Jakos wiecej tam ciepla, kultury, mniej jatrzenia, tak jakby aikidocy byli jedna rodzina.
Moze czas najwyzszy stworzyc vortal tylko o aikido z podzialem na grupy (ogolne, techniczne, treningowe, zdrowotne etc.).
Wydaje mi sie, ze przynajmniej kilku z nas podjeloby sie tego zadania.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie

Aiki, nie przejmuj się, wszedłem na to forum bo myślałem że mozna sensownie pogadać o aikido. Widać jednak że na forum aikido zabierają głos w przewadze ludzie nie mający zielonego pojęcia o sztukach walki (czyt. Dahkr, Fajter) a już z pewnością nie o aikido i rozsiewają niezdrowy ferment. Szczyt bezczelności że właśnie na forum aikido, obrażając tym samym nas i sztukę której nie jest im dane nie tylko docenić ale również zrozumieć. Dają do zrozumienia tym samym nam aikidokom że to co robimy to jedno wielkie kami-kadze, bo trenujemy sztukę walki która nam pozwoli dostać po ryju na ulicy, paranoja. Zresztą to jakieś podrostki, jest takie powiedzenie nie ruszaj .... to nie śmierdzi.

Ja chętnie dowiedziałbym się paru rzeczy o aikido, ale jak dotychczas zostałem zbywany i nie dostałem konkretnej odpowiedzi. Dyskutowałem na priv ze Szczepanem i on jakoś potrafił mi pewne rzeczy wyjaśnić. Dlaczego nie potrafią tego inni?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Waldek - cool.. i jeszzce miejsce dla sparringow. Jak np. w "Podziemnym kręgu" ang tytuł " Faithing club"

Aiki
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Nie unoszę się, spokojnie wygłaszam swoje opinie, to wszystko, niestety net wypacza i nie widać ani nie słychać reakcji i tonu.
Nie uważam ze aikido jest the best, ale naturalnym odruchem jest obrona jeśli ktoś atakuje.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
ale co mogels zrobic.. odpowiedziec na pytania.. wnioski niech sobie sam wyciag.. tyle, odfajkowac.

Aiki
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Prawdę mówiąc to mam podobne odczucia co Mahakala.
Klimat na tym forum jest niezdrowy. Ćwicząc sztukę harmonii żremy się nawzajem. Każdy szuka w cudzych postach do czego możnaby się przyczepić.
Jak ja piszę jakiś post to misię ręce trzęsą ze strachu że jeszcze jakieś słowo przekręcę i wszyscy się przyczepią.
:agrue:
Ale z drugiej strony to trzeba bronić swoich przekonań. Tylko że to nie prowadzi do niczego.
Myślę że głupie posty w stylu "Aikido do dupy" treba olać bo będzie się ich pojawiało coraz więcej.
Inni będą pisali takie bzdury żeby popatrzeć jak Aikidofcy się wkurzają :bad-words:

Tyyylko spokój nas ratuje.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie

Ja chętnie dowiedziałbym się paru rzeczy o aikido, ale jak dotychczas zostałem zbywany i nie dostałem konkretnej odpowiedzi. Dyskutowałem na priv ze Szczepanem i on jakoś potrafił mi pewne rzeczy wyjaśnić. Dlaczego nie potrafią tego inni?


Miej troche cierpliwosci 8)
Ja dyskutuje na necie od 5 lat, na roznych forumach, codziennie. A ty wymagasz tego samego od ludzi co napisali 5 postow w zyciu i cwicza rok...to nie faire...
Kulture dyskusji sie wyrabia albo w szkole albo naturalnie, stopniowo, poprzez rozne utraczki, ataki, obrony..itd. Do tego dochodzi wlasne doswiadczenie w cwiczeniu.
Poza tym niektore rzeczy mozesz powiedziec publicznie inne nie.
Rzeczowa dyskusja, szczegolnie pomiedzy ludzmi z roznych stylow, juz nie mowie z roznych SW wymaga duzej dojrzalosci z obu stron, czego czasami brakuje na magazynie. A szczegolnie jak masz przed soba wlasny ekran, a nie gebe ktora mozna obic...
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Mahakala po preczytaniu tego co ty tutaj pokazalas odechcialo mi sie cokolwiek czytac wchodza tu ludzie po to zeby sie czegokolwiek dowiedziec a ty odrazu masz jakies chore pretensje,nie masz z kim rozmawiac? jak masz jakies pytania lub watpliwosci to zadawaj a nie odrazu najezdzasz na innych sama czytam co tu sie dzieje od bardzo dawna mimo ze sie nie udzielam a czesto dlatego ze jak widze co i jak piszesz do innych to rece mi opadaja tworzysz tu niezdrowa atmosfere ktora przynajmniej mi nie odpowiada powinnas sie zastanowic nad tym co piszesz i jak to robisz :!:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
to szczepan: hm ja jestem na necie od 8 lat. Przeżyłem niejedno.
"Rzeczowa dyskusja, szczegolnie pomiedzy ludzmi z roznych stylow, juz nie mowie z roznych SW wymaga duzej dojrzalosci z obu stron" - taaa. kiedys spytałem Xantha (sammozwańczy op #wiaraa )ile razy bil swoja zone? jakos nie chcial dyskutowac, jeno zbanowal na forever.. dziwny czlowiek nie chcial dyskutowac :-))))))
". A szczegolnie jak masz przed soba wlasny ekran, a nie gebe ktora mozna obic..." - obijesz i co ? spocisz sie jedynie.. Efekt edukacyjny - zaden...

Aiki
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
to Martika:
"jak widze co i jak piszesz do innych to rece mi opadaja tworzysz tu niezdrowa atmosfere ktora przynajmniej mi nie odpowiada powinnas sie zastanowic nad tym co piszesz i jak to robisz " ufff.. mocne to. Nie sadze ,ze dobrze bylo strzelac z tak mocnego dziala. Moze jakies lzejsze srodki negocjacji? hmm???
anie tak od razu w morde i nożem..?

Aiki
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Aiki co do ciebie osobiscie mam dosc tego,ze traktujesz wszystkich lekcewazaco.NIE jestes panem i wladca nie zapominaj o tym.Przesadzasz dopuki czepiales sie pojedynczych zdan czy wypowiedzi bylo to do przezycia,ale teraz zaczynasz jechac po ludziach a to mi sie nie podoba.Mam nadzieje,ze postarasz sie to zmienic.Nie zapominaj,ze vortal to ludzie a ty swoim zachowaniem wszystkich odstarasz i irytyjesz :!:
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
Aiki dosc juz milczenia z mojej strony jak cos mi sie niepodoba to czekam az moze cos sie wydazy ale ostatnie wasze dzialania nie sa pojedynczymi przypadkami.Moge zaryzykowac nawet stwierdzenie,ze ty z Mahakala rujnujecie tu wszystko :!:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
no ja tak.. rujnuje jak leci.. na pewno zdrowie psychichne kobietom.. ale Makhala? gośc napisal kilka postow? i JUZ DESTROYER? szybko idzie...:-)))))
Aiki
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyzwanie
moze ma dobre wejscie a tak poza tym to po co zaczyna odrazu tak samo jak ty od oceniania innych a najpierw przeczytalam wszystkie twoje i Mahakala posty i opisalam moje wnioski
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024