Skocz do zawartości


Zdjęcie

JKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Szczerze?
nawet "pewniaki" jak vale tudo, shootwrestling itp. prowadzone w zly sposob,przez slabego trenera moga byc w ogole nie przydatne.
teoretyczne zalozenia JKD sa jak najbardziej sensowne, bo klada nacisk na radzenie sobie w kazdej sytuacji-klincz,parter,uderzanie, bron typu palka czy noz i pod tym katem przeprowadza sie trening. JKD moze byc traktowane jak "zwykle" MMA ale tez jako wersja bardziej pod ulice.i znow wszystko zalezy od instruktora.
prosty wniosek: JKD bedzie na tyle dobre,na ile bedzie dobra osoba ktora naucza (ja wiem,ze to taki komunal ale jak najbardziej prawdziwy).
  • 0

budo_jjarro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
witam !

Ja do wypowiedzi Kenjiro dodam jeszcze, że JKD to nie walka sportowa, lecz koncepcja stworzona do obrony na ulicy. Czyli dźgnięcie w oczy, gryzienie itd. Nieważne jakimi metodami, byleby się obronić.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Update strony!!!
Relacja z pobytu czarnego pasa BJJ z Gracie Barra... :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
1) GRATULUJE PASKA :)
2) FILII 8)
3) Macias - ladna fotka :)

Czy daloby sie zrobic zeby fotki na stronce otwieraly sie jako wieksze w jakim pop-up'ie? Bardzo mi takiej funkcjonalnosci brakuje..

ee.. GRATULACJE :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
update : w niektorych relacjach ta funkcja dziala hehe..
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Dzieki Maciek... We wszystkich poprzednich fotki sie powiekszaja, na tymi pracuje ale cos mi sie wali...
Cierpliwosci... :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
prosze, juz dziala... :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Popolemizowalbym z Toba Macias, z tym, ze w miejsce JKD, wstawilbym dowolna sztuke XYZ, zatem: "XYZ bedzie na tyle dobre, na ile bedzie dobra osoba ktora naucza (ja wiem, ze to taki komunal ale jak najbardziej prawdziwy)".

Nie prawda. Jest takie powiedzenie - z gowna bata nie ukrecisz. Np. wybitni trenerzy pilki noznej nigdy nic ciekawego nie osiagneli z przecietnymi druzynami. Bylem kiedys nauczycielem i powiem Ci tak - nieprzecietni uczniowie, potrzebowali mnie mniej niz przecietni, tyle, ze lepiej potrafili wykorzystac czas dla nich. W zasadzie ja malo z nimi pracowalem, a za to pozniej wszyscy poklepywali jakiego to zdolnego "olimpijczyka", czy "innego" wychowalem. Tlumaczylem, ze to nie prawda... Ze on sam...

Jak sadze odnosi sie to tak samo do tzw. sztuk walki. Jesli dokladnie wtlocze, to samo do glowy i ciala, adeptowi 85-100 kg, moze sie okazac, ze na ulicy sobie doskonale poradzil. Te same techniki wykonane przez 60 kg zawodnika moga okazac sie niekoniecznie tak samo skuteczne. Choc nie da sie ukryc, ze znacznie zwiekszaja jego szanse, gdyby nie daj Bog co do czego przyszlo, czego nikomu i sobie nie zycze.

K_P

"Czuwajacy nad rownowaga swiata".
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Dlatego tez napisalem,ze "teoretyczne zalozenia JKD sa jak najbardziej sensowne" a juz jak ciebie naucza i jak bedziesz wykonywal to inna manka.
MAciek-fotka? taaaa,wiem.... :wink:
  • 0

budo_ragingdemon
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
macie może linka do ebooka Jeet Kune Do ??
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
zaraz zaraz Vu byl w Polsce?!!!
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Niestety nie. Ja mam takie niesmiale plany aby zajechac do niego...
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
ja zajade do niego najprawdopodobniej w okresie zimowym
planowalem w nastepnym miesiacu ale nadal rechabilituje sie z choroby(cale 1.5 miecha treningow w plecy :( (( )
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
no bo wakacje mam 2 razy w roku 2 tygodnie w lecie i dwa w okresie swiat etc(ale te 3 dni zawsze jakos by sie moglo zorganizowac)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
grafik zajec na nowy sezon na stronie...
  • 0

budo_taktyk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - poczytajcie sobie o Filipińskich Sztukach Walki
  • 0

budo_johhanan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
z pewnoscia jest na tym forum ktos kto zrozumial koncepcje jkd:) w zwiazku z tym mam pytanie: w sowjej ksiazce tao of jeet kune do bruce jako narzedzia walki wymienil kultywacje umyslowa i podaj tam 3 punkty:
-zen
-taoizm
-krishnamurti

czy wiec jeet kune do narzuca nam filozofie zen,taoizmu i krishnamurtiego? jestem chrzescijanem i dobrze mi z tym. czy wiec moge trenowac jeet kune do nie zmieniajac religi;)? co doslownie ma znaczyc kultywacja umyslowa? z gory dzieki
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Jak pewnie wiesz, JKD oznacza w wolnym tlumaczeniu styl wolny od ograniczen, czyli brak stylu, bo styl to ograniczenie. Styl bez stylu jak mowil Bruce. To jak walczysz, zalezy od tego, jak dobrze zrozumiales przekaz swojego nauczyciela i jak bardzo przesiakles ta wiedza. Umiesz sie dostosowac do realiow walki, do otoczenia. Mozna to rozszerzac w nieskonczonosc.
JKD niczego nie narzuca. Stara sie zwrocic uwage na to, by wybierac rzeczy dobre dla nas samych - czyli w przypadku walki - techniki najskuteczniejsze w naszym wykonaniu.
Jesli odniesiesz to do religii, czy w ogolnosci do sfery duchowej - oznacza to, by zyc w zgodzie ze swiatem, z ludzmi, z samym soba. Wiekszosc religii swiata ma podobne przeslanie.
Kultywacja umyslu? Ja rozumiem to w ten sposob: cwiczac sztuke walki nie przestajesz byc czlowiekiem... Nie cwiczymy jedynie fizycznie - masz rozum, masz psychike - to tez wymaga treningu. Gdy zespolisz swoj umysl z cialem - bedziesz dobrym wojownikiem. Na pewnym etapie treningu dostrzegasz, ze wszystko sie laczy i zamyka w jedna calosc. Yin-Yang.
JKD jest jak najbardziej pozytywne, wiec nie kloci sie z chrzescijanizmem, a wiec nie ma przeszkod bys trenowal te metode walki.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
update strony - informacja na temat treningow od 1 wrzesnia....
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: JKD
Mam takie śmieszne pytanie :-) , ale czy JKD to tak mniej więcej MMA + FMA ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024