Skocz do zawartości


Zdjęcie

Knife vs. Gun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Knife vs. Gun
Już mówię o co idzie. Założenie jest takie, że ktoś przykłada nam giwerę do głowy / pleców / brzucha / oka* (*niepotrzebne skreślić). Czy jest wg was szansa, żeby wyjść z tej sytuacji mając np. SOCOM, AFCK lub jakikolwiek inny folder w kieszeni? Trenowaliście kiedyś coś takiego? Pytam, bo wiem, że jest to jeden z punktów treningu nożem szkoły Michael'a Janich'a i zastanawiam się ile w tym prawdy a ile marketingu...

Pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Mając złożony folder w kieszeni? Nie ma szans jego skutecznego użycia (oczywiście jesli skupiamy sie tylko na tym nożu).
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Ależ nie chodzi mi o sam nóż, ale o techniki łączone. Jakieś zbicie, dźwignia i końcówka nożem...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Hmmm, moze byc ciezko ,Piter. W stresowej sytuacji musialbys jednoczesnie wykonac sporo czynnosci (kontrola uzbrojonej reki, wyciagniecie noza). Mysle, ze rozsadniej by bylo po zbiciu i dzwigni zaaplikowac kilka kopniec czy uderzen i dopiero siegac po noz.
Wojtek
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
W przydadku zagrożenia bronią palną najważniejsze jest przejęcie nad nią kontroli, co raczej trudno uzyskać jedną ręką. A gdy już mamy broń palną przeciwnika, to po co nam nóż?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Kontrola nad bronią nie oznacza przejęcia broni... i wtedy nóż może być bardzo pomocny IMHO.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Generalnie dopóki przeciwnik ma broń palną, jest ekstremalnie niebezpieczny. Ja bym używał dwóch rąk do obrony, więc tak piszę... składany nóż tutaj by mi się nie przydał...
  • 0

budo_doktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
A moim skromnym zdaniem palniecie w leb trwa jakies 0.25 sekundy i jak ktos jest zdeterminowany zeby to zrobic, to jedyne co wam moze pomoc to uderzenie meteorytu albo albo inwazja marsjan. Pozdrowka
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Doktorze, jesli ktos chce Cie ZABIC bronia palna, to nie bedzie przystawial ci pistoletu do glowy, tylko strzeli z dystansu, np. zza winkla. Wtedy nie ma mowy o samoobronie. W wypadku noza poderznie Ci gardlo od tylu lub wsadzi Ci noz w plecy.

A jesli bedzie chcial Cie sterroryzowac czy okrasc, to podejdzie blisko - i wtedy jest jakas szansa, choc bardzo mala.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun

A moim skromnym zdaniem palniecie w leb trwa jakies 0.25 sekundy i jak ktos jest zdeterminowany zeby to zrobic, to jedyne co wam moze pomoc to uderzenie meteorytu albo albo inwazja marsjan. Pozdrowka


Tu nie chodzi o obronę przed egzekucją przestraszony ale o obronę przed środkiem przymusu bezpośredniego w przedmiocie broni palnej. Krótko... o napad lub występowanie w roli zakładnika. A wtedy przeciwnik NIE CHCE cię zabić z założenia..... ale niestety może jak nie będzie miał lepszego pomysłu :(
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
to moze pogdybajmy , ale tylko teoretycznie.
Zauwazylem na roznych szkoleniach ze "profesjonalisci" maja zawodowy nawyk kladzenia wyprostowanego palca , w poprzek spustu (i tak ma byc ) , oczywiscie to tylko ulamek sekundy na minimalne przesuniecie i zgiecie palca , ale zawsze mamy ten "extra" czas i tu pytanie czy na przezycie czy na reakcje.
Osobiscie nie wierze w to , dwa razy w zyciu mi zdarzylo stanac przed wycelowanym we mnie pistoletem i naprawde nie myslalem o zadnej obronie , robilem co mi kazano i mialem kluche w gardle.Moze inaczej wyglada jezeli sprawa jest beznadziejna , ale jezeli jest jakakolwiek szansa na cos innego , zrob cos innego.
Vasiliev mowil zeby pokazac zwierzecy strach , zlac sie w spodnie , plakac , telepac, moze z litosci zostawi w spokoju , albo oslabi to jego percepcje.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Z tego co wiem co najmniej w SAS jest troche treningu na takie sytuacje, a jeden z trickow to "zdisablowanie" broni. Mocowanie sie z reka uzbrojona w pistolet/revolver to chyba nieciekawa sprawa.
W kazdym razie ich rozwiazaniem (czy raczej jednym z rozwiazan) jest chwycenie gornej, przeladowujacej czesci pistoletu i naciagniecie jej. Jesli mozesz utrzymac ten chwyt to masz jedna reke zajeta ale zamieniasz pistolet w kawalek metalu. W rewolwerze wklada sie paluch miedzy kurek a iglice, oczywiscie trzymajac rownoczesnie reszta dloni rewolwer.
No a majac w kieszeni np EC to pewnie wystarczy sekunda na zakonczenie rozmowy.

Brzmi to bardzo karkolomnie ale w dobrym i precyzyjnym uchwycie pewnie dziala. No i to z pistoletem to podobno bylo juz przetestowane in action w Belfascie.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Czy ja napisalem "zkonczenie ROZMOWY"????? Oj, co by Freud o tym powiedzial?!
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Można by też spróbować włożyć palec pomiędzy tylnią cześć kabłąka spustu a spust. Ale to wszystko jest za karkołomne jak dla mnie...
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
rozwazania o demontarzu/przytzrymaniu "z tylu" ruchomej czesci pistoletu byly juz na forum i nie wypagle pomyslnie... :?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
wiem , że minęły całe miesiące od chwili zakończenia tego tematu ale pewnie duzo ludzi sie zarejstrowało po czasie zakończenia go i nawet nie wiedzą jaki ciekawy to temat..;-)...proponuje wrócic do dyskusji dlatego,.....że mnie to bardzo interesuje : jak wychodzić z sytuacji grożenia komuś bronią..;-)..interesuje mnie zarówno jko tego któremu mozna grozic jaki i z pozycji tego który może grozić...i już nie tyle chodzi mi o uzycie noża ale o stworzenie sytuacji pewnej równowagi>>tj.odebrania,wytrącenia itp. broni agresorowi...
reanimuje ten temat...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Jest taki manewr, ktory mozna zrobic.
Tzn mi jak na razie wychodzi najlpiej gdy mam bron wycelowana z przodu bardziej niz z tylu. Polega na odwroceniu broni w strone napastnika. Wymaga szybkosci wykonania ale jest jak najbardziej mozliwy do zrobienia. Ostatnia jeszcze dodalem jeden element dzieki tipsowi od Lubomira tzn na chwile przed wykonaniem mozna spojrzec za przeciwnika/na ukos - wiekszosc sie nabiera co ulatawia jeszcze sprawe.

Co do przylozenia broni z tylu to chyba najlepsze jest szybkie odwrocenie sie z szybkim zejsciem z linii strzalu i zbicie polaczone z przejeciem reki napastnika.

Tylko qrna jakos nie polecam robic tego bez przetrenowania sobie tych opcji. Tak porzadnego przetrenowania .. w kilku roznych opcjach , z roznymi ludzmi , majac ta bron przylozona z roznych stron i na kilku poziomach.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Na poczatku zakladam ze jestem przeciwnikiem systemu Krav Maga. Lecz widzialem jeden manewr ktory mi sie bardzo spodobal. Nawet poprosilem o wyprobowanie go kumpla. Dalem mu mojego Glocka ( air soft gun) , zaladowalem kulke przycelowal mi w piers i powiedzialem mu ze ma strzlic jesli tylko wukonam jakis ruch. Polega on na tym . Zbijamy dlon chwytajac za nadgarstek i w tym samym momencie schodzimy z lini strzalu( noge przeciwna do reki obracamy w kierunku przeciwnej do ktorej wedruje bron. Sposrod paru prob ani razu mnie nietrafil . Nadodatek pare razy Glock mu wypat z reki gdy mocna walnelem w nadgarstek( oczywiscie z przechwytem).Aha ma wage przyblizona do wagi prawdziwej broni.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Ja dodam do tej dyskusji swoje trzy grosze. Jak ktoś wyciąga na Ciebie broń, to nie wiem ile byś ćwiczył i jaki byś nie był dobry, to jedynie wariat będzie stawiał opór, no chyba że chodzi o egzekucje i twoje życie.
Moich dwóch kumpli zostało zterroryzowanych bronią i oddali wszystko bez zająknięccia, a dodam, że jeden to były vice mistrz Polski w Taekwondo, a drugi brązowy pas w karate.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun

vice mistrz Polski w Taekwondo, a drugi brązowy pas w karate.

To dobrze ze oddali :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024