Skocz do zawartości


Zdjęcie

Knife vs. Gun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
jesli napastnik czyli ten z bronią jest w odległości takiej, że reka (jedna) z bronia jest w naszym zasięgu (dłoni) to jest sposób na rozbrojenie go w 98 procentach skuteczny;-))..skąd wiem?? bo osobiscie robiłem to 200 razy (treningowo) i tylko 2 razy zostałem tragfiony i to chyba tylko dlatego, że kolega wiedział co zrobię..;-)...
metode te stosowac mozna także do broni trzymanej oburącz ale jest to już bardzo trudne i bardziej zawodne...
dlatego : uzywajac broni staram sie stac mimo wszystko jak najdalej od przeciwnika a juz na pewno nie przykładam mu broni do niczego nawet z tylu bo pozwala to na okreslenie miejsca polozenia pistoletu :
jesli czzuje lufe na plecach to mając rece w górze obracając sie b.szybko zbijam broń ...a dalej to juz raczej kwestia szczęścia...i umiejetności..
na filmach szkoleniowych bardzo dobry zawodnik wyzwalał sie z każdego prowadzenia pod bronią oprócz jednego..
wyglada to mniej więcej tak: prowadzisz gościa stojąc za nim blukując jego rekę lewą z tyłu,blisko ciała.pistolet masz włożony w dołek na szyi od przedu opierając lufe w tym dołku.uniemożliwia to suwanie sie broni po szyi. mimo wolnej prawej reki prowadzony w ten sposób gośc nic nie mógł zerobic bo nawet jak prawą reką (błyskawicznie) odrywał broń lufą w dół od szyi to dostawał zamkiem w zęby w momencie wystarzału...z tego nie mógł wyjśc..troche to skomplikowane i w sumie wole jednak stać 2-3 metry od tego którego mam terroryzować bronią.
wracając do jedej ręki...
mając broń najczęsciej na wysokości klatki piersiowej w naszym zasięgu trzymaną przez gościa jedną ręką w momencie gdy podnosimy ręce do góry co jest normalną reakcją na widok broni nagle i niespodziewanie a także bardzo szybko uderzamy kantem lewej ręki w dłoń z bronią -śródręcze od naszej lewej strony a kantem prawej dłoni w zgiecie nadgarstka od naszej prawej strony schodząc jednocześnie z lini strzału w lewo..działania te sa odruchowe i naptrawde łatwe do opanowania..polecam przetrenować>>broń wypada z ręki jak wystrzelona;-)nawet jak napastnik trzyma ją mocno....z dwoma rekami nie jest już tak łatwo...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
ogólnie nie polecam "stawiać sie " napastnikowi z gnatem ale....widząc jak mordują ludzi bez pardonu nawet jak nie stawiają oporu to coraz częściej mysle, że jednak nalezy coś zrobic żeby nie dac sie zabić...kwestia tylko czy ten ktoś da nam sznsę spróbowac nie dac sie zabic ...
poza tym..jesli napastnik nie ma zamiaru nas zabijac to najczęsciej nawet przy naszym ataku nie bedzie chciał uzyc broni...a jak chce nas zabic to..i tak nie mamy nic do stracenia...
przypomina mi sie tu pani ze sklepu która w faceta z bronią rzuciła odwaznikiem i gośc zwiał..;-)...pistolet był prawdziwy a jednak go nie uzył..
sposób pozbycia sie zagrożenia przez uchwycenie broni i szarpanie sie z napastnikiem może doprowadzic do przypadkowego strzału i smierci nie wiadomo kogo...;-(..
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
i jescze jeden post bo juz chyba do nowego roku nic nie napisze....broń kontra nóż >>>
z testów (moich prywatnych) wynika, że jeśli ktos atakuje mnie nozem a ja mam kabure na wierzchu to moge go zastrzelic jesli stoi 4 m ode mnie!!! bliżej nie da rady....to jest w sumie straszne bo wynika z tego, że nie ma obrony prz\ed nożem..no chyba , że zareagujesz unikiem....
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Z tego co widze wszystko znaja podobna metode.
  • 0

budo_maverick
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Nie wiem, czy odwiedzający kojarzą film pt. "Godziny szczytu".Tucker trzyma broń w wyprostowanej ręce (prawej) przed twarzą Jackiego Chana(odległosć max 30 cm.). Jackie wszedł prawą ręką na wierzch dłoni trzymającej pistolet, schodząc jednocześnie na prawo od wycelowanego pistoletu, obracając się tyłem do napastnika. Doszło dołożenie drugiej ręki i wtedy ściągnięcie ręki uzbrojonej w dół, a następnie wykręcenie nadgarstka do góry na zewnątrz, co powoduje rozluźnienie uchwytu i mozliwość ławego przejęcia broni. Tak to wygląda na filmie :) Czy jednak wg was da radę to zrobić w sytuacji kryzysyowej na ulicy?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
Zauważ, że on tego nie zrobił wcale tak szybko. I podstawowa sprawa: podczas każdej techniki obrony przed zagrożeniem bronią palną należy zejść z linii strzału. W tym filmie nie miało to miejsca.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Knife vs. Gun
A co do filmów w Zabójczej broni 4 ten chińczyk(niepamietam nazwiska) w domu fajnie rozbraja dwóch bohaterów filmu.
A tak szczerze to ja znam te wyżej wymienione metody czy może troszke zmodyfikowane. Ale nie wiem na ile one sa skuteczne w sytuacji stresowej. Na treningu wychodzą naprawde nieźle tak jak wszystko obrona przed nożem, pałką itd. Ale wszyscy wiemy że na codzień nie jest talk różowo. Nie miałem i niechciałbym mieć okazji do wypróbowywania ich w życiu. Raczej podporządkowałbym sie agresorowi.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024