Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Pelne info jest tu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A w skrócie
Dwaj policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszkowie (Mazowieckie) przyjechali do Żyrardowa w sobotę około godziny trzeciej nad ranem. Byli po służbie i odwozili do domu koleżankę z pracy....
Gdy wysiedli z fiata, zostali zaczepieni przez grupę pięciu wyrostków stojących razem z dwiema dziewczynami na chodniku. ...
Funkcjonariusze po cywilnemu wyciągnęli legitymacje, potem prawdopodobnie broń.Dalej przebieg zdarzenia nie jest dokładnie znany. Napastnicy wyrwali policjantom broń i zaczęli strzelać. Jednego policjanta trafili trzy razy...
- Któryś z bandytów zranił policjanta trzy razy. Jednym strzałem strzaskał mu żuchwę, potem trafił w brzuch i pierś. Jedna kula utkwiła w kręgosłupie - mówi Kaczmarek....
W trawie śledczy odnaleźli dwie sztuki broni krótkiej zrabowanej policjantom: pistolet P-64 i służbowy rewolwer....
Postrzelony policjant jest od ośmiu lat w służbie, pobity - od sześciu lat


Smutne, ze policjant moze zostac kaleka, ale lepiej chyba, zeby nie zostal w ogóle policjantem.
Reasumujac: dwaj teoretycznie zawodowcy, jeden uzbrojony w starego grata, drugi w lepsza broń (umozliwiajaca szybkie otwarcie ognia) daje sie rozbroic i zranic z wlasnej broni bandzie pijanych wyrostków.
Pewnie nawet gdyby mieli glocki, to tez by im nic nie pomoglo. To tyle w temacie sprzetu.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
A czemu się dziwić? Strzelanie treningowe dla typowego policjanta obejmuje wystrzelenie powiedzmy 15 może 30 sztuk amunicji rocznie... jak ma dużo szczęścia. Trening jest bezwzględnie konieczny i chyba wszyscy z TEGO FORUM o tym wiedzą. A jak nie, to właśnie się dowiedzieli :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Tak to jest z wyszkoleniem strzeleckim nasz policjantów...
Często przebywam na strzelnicy i widzę co się dzieje, lipa...
Co do P-64, to sie z toba nie zgodzę. Ten pistolet, jak każdy inny, zabija róznie skutecznie jak bomba atomowa. Mój mi sie nigdy nie zaciął, jedyną jego wadą jest korozyjność stali, rdzewieje mi po jednym dniu noszenia na gołym spoconym ciele.
Słuchajcie ludzie, nie ma kasy na wyszkolenie strzeleckie i koniec. Nie ćwiczy sie strzelań sytuacyjnych, CQB czy innych. W Polsce ciągle strzela się do tarczy sportowej na punkty. A co za róznica, czy trafię w lewą czy prawą pierś gnoja - żadna. Prawie w ogóle nie ma tarcz imitujących ludzką sylwetkę. Strzela się do tarcz typu "francuz", a takie strzelanie może tylko być wstępem do nauki strzelectwa. Nie ma też kasy na amunicję. W ogóle jest lipa. Nie wpajane są nawyki ćwiczenia wyciągania broni, taktycznego przeładowania itp.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
To nie tylko problem Polski nietak dawno temu ( 7-8 lat) , policja w kanadzie standartowo byla uzbrojona w rewolwery i nauki strzelania taktycznego praktycznie nie bylo.
Kilka przykrych wypadkow ( czytaj kompromitacji ) smutno zakonczonych , totalnie zmienilo sprawe , znalazly sie $$$ , na Glocki i na instruktorow ,no i wypadki przy pracy juz sie nie zdazaja.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
...teraz maja dostac lepsze pistolety (polskiej produkcji.. nie pamietam nazwy)....ale to i tak niewiele zmieni skoro nie ma kaski na trening.......a scierwosy maja kaske i trenuja.....ostatnio coraz czesciej na gliniarzach..........
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Nowe giwery to Walther P99, produkowane na licencji w Łuczniku.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Tylko co z tego ze beda mieli nowe giwery jak BRAK TRENINGU .. o czym pisaliscie. A poza tym to chyba jednak nasi policjanci maja pewne opory przed strzelaniem. "Bo bedzie krewa z prokuratorem " itp itd :(
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Gdzieś czytałem, że w magazynach naszego wojska jest więcej amunicji 9mm short oraz do TT niż całe wojsko i policja byłyby w stanie "skonsumować" przez kilka lat całkiem intensywnych treningów... ale zamiast dać to ludziom aby nieco postrzelali to ammo gnije w magazynach a po przeterminowaniu jeszcze duże koszty utylizacji dochodzą. Nie wiem jak wygląda to w rzeczywistości, ale trochę prawdy to w tym jest. A może nawet więcej niż trochę...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)

. A poza tym to chyba jednak nasi policjanci maja pewne opory przed strzelaniem. "Bo bedzie krewa z prokuratorem " itp itd :(

Spoko, po zabójstwie w Nadarzynie i potem tych dwóch w kafejce internetowej, chyba nie ma sądu, co by wsadził gliniarza za użycie broni. Dlatego uważam, że dali d...
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)

Spoko, po zabójstwie w Nadarzynie i potem tych dwóch w kafejce internetowej, chyba nie ma sądu, co by wsadził gliniarza za użycie broni. Dlatego uważam, że dali d...


TAk oczywiscie ze teraz juz nie bedzie sie prokurator czepial, ale czy musialo zginac kilku gliniarzy zeby dojsc w prokuraturze do takich wnioskow ? Ja nie mam skrupolow zeby odebrac komus zycie w sytuacji ekstremalnego zagrozenia zycia, ale to jest kwestia przelamania psychiki raz poprzez odpowiedni trening, dwa o malo nie zabil mnie taki skurczybyk ... wiec :2gunfire:
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
A gliniarze dopiero teraz moze zaczna sie przelamywac
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)

ale lepiej chyba, zeby nie zostal w ogóle policjantem.
...
Pewnie nawet gdyby mieli glocki, to tez by im nic nie pomoglo. To tyle w temacie sprzetu.


Wiesz, pewien policjant wracając kiedyś po cywilnemu zareagował
na napad na przystanku. Potem okrążyło go kilku pijanych meneli,
nie dał się rozbroić, i ma za sobą sprawę karną (sędzia stwierdził, że
nie było zagrożenia życia i zdrowia), przeprowadzkę,
utratę pracy, a co drugi dziennikarz wycierał se nim twarz.

Jak by dał się rozbroić (może postrzelić przez pijaków), miał opory, to tez byś tak o nim napisał?

A
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Ten gliniarz poszedł siedzieć i dopiero niedawno został ułaskawiony przez Kwacha.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)

Ten gliniarz poszedł siedzieć i dopiero niedawno został ułaskawiony przez Kwacha.

I właśnie o to mi chodzi.
Z jednej strony zakazuje się uzywania broni w sytuacji
napadu (bo może to dobrzy chlopcy i tylko chcieli pozartowac)
Z drugiej strony atakuje policjantów, za nie strzelanie i
nieinterweniowanie. Sam bym takiej sytuacji "nie zauwazal"

Jak dla mnie, mojej ulicy mogl by pilnowac "Brudny Harry"

A
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)

Wiesz, pewien policjant wracając kiedyś po cywilnemu zareagował
na napad na przystanku. [...]
Jak by dał się rozbroić (może postrzelić przez pijaków), miał opory, to tez byś tak o nim napisał?

Nie i bardzo sie ciesze, ze go ulaskawiono (choc w ogóle nie powinien byc skazany) Ale co innego jeden policjant kontra knajpiane towarzycho, a zupelnie co innego dwóch policjantów, którzy tam wjechali samochodem.
Jak patrzę na jakąkolwiek interwencje, to zawsze wygląda jak głupia konwersacja. Ten drugi koleś nie wie, że ma stać z boku i ubezpieczać? Gdy padly strzały do kumpla, to co zrobił ze swoją giwerą, wtedy już mógł walić bez oporów. Prawda? Popełnili kupę kardynalnych błędów, jeden z nich może to przypłacić życiem lub kalectwem. Współczuję mu, ale gdy dwóch uzbrojonych policjantów, z kilkuletnim stażem, daje sobie odebrać broń bandzie pijanych wyrostków to jest totalna kompromitacja systemu szkolenia i ich umiejętności
Jak mają chronić mnie, jak nie potrafia upilnować własnej d...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Mam troche kontaktow z policjantami.
Wnioski... Wiekszosc w ogole nie dba o kondycje fizyczna, a 40-letni ludzie tam, to juz obtluszczone, zachlane wraki.
Wiekszosci nie zalezy na jakiejs dobrej, jakiejkolwiek broni. Jako nowinke pokazywalem im m.in. teleskopa, (abstrahujac od tego, czy policjant moze go nosic), stwierdzili, ze skoro nie ma go na wyposazeniu, to nie beda dokladali do "policji" i kupowali za wlasna kase. Argument o bezpieczenstwie wlasnym (m.in. jeden z nich wraca czesto pociagiem w nocy) nie przekonal nikogo. Nadal wierza w moc legitymacji.
Jak czegos policjanci nie potrafia, nie umieja, to zaraz krzyk, ze policja niedofinansowana i to wszystko dlatego. (Odnosze wrazenie, ze chodzi o kolejne wymuszenie pieniedzy od podatnikow. Wg mnie relatywnie oczywiscie do kondycji spoleczenstwa, wiekszosc policjantow jest niezle uposazona. Oczywiscie nie wystarcza to m.in., na takie modele samochodow, jakim jezdza zlodzieje, a dla wiekszosci policjantow, te auta i ten styl zycia, to najskrysze MARZENIE. Plus niepracujaca kobieta (tleniona blondyna z wydatnym biustem, jeszcze jeden wspolny mianownik ze zlodziejami), bez wyksztalcenia, kwalifikacji, pracy i gromadka srednio inteligentnych dzieci, ktore na podworzu szybko brataja sie z dziecmi zlodziei. Ale za to z aspiracjami do wyzszej polki klasy sredniej (zachodnioeuropejskiej).
A to gowno prawda. Chodzi o ten Krzyk! Kazdy rozsadny czlowiek Cos tam cwiczy za swoje pieniadze! A wiekszosc policjantow, to nie chodziloby nawet jakby mu to zafundowac.
W ogole podnoszenie kwalifikacji przez wiekszosc policjantow to abstrakcja! Czekaja na rozporzadzenia i to, zeby im podatnik np. sfinasowal jakis kurs, z ktorego oni i tak wyniosa glownie skacowane glowy.
Wracajac do tematu. Cwiczenie wyjmowania broni nic nie kosztuje! Statystyki amerykanskie mowia, typowy napad i obrona to - trzy strzaly, trzy sekundy, trzy metry. Jesli komus potrzebny kosztowny trening strzelecki zeby trafic z 3 metrow... A techniki wyjmowania broni mozna cwiczyc i powinien robic to prywatnie kazdy policjant SAM, do usranej smierci.
Jeszcze jedno - przyjrzyjcie sie wiekszosci naszych policjantow mundurowych. Sa brudni, w nieswiezych koszulach, niedopastowanych butach itd. Podobnych zdarzalo mi sie widziec tylko na Ukrainie i raz w Niemczech, ale w czesci postenerdowskiej.
Oczywiscie tego tez nie mozna zmienic. Potrzeba debaty sejmowej, pre ofiar smierci z powodu odoru w czasie legitymowania, a wtedy zostanie uchwalony dodatek na proszek do prania, mydlo etc.?
K_P
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Smutne ale prawdziwe. Nie generalizowal bym moze az tak bardzo ... ale to co Kubus napisal ma odniesienie do wielu glin ktorych znam :(
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron nie wystarczy, gdy brak ...(cojones, umiejetnosci itp.)
Oczywiscie ta WIEKSZOSC, to sa z tych ludzi, ktorych znam. Nie wiem jak jest np. w Poznaniu, moze lepiej. Przepraszam zatem tych, ktorzy poczuli sie obrazeni ta mimowolna "generalizacja".
Zeby nie byc jednostronnym. Znam takze wspanialych policjantow. Np. na mojej dzielnicy, do pracy przyszedl mlody chlopak i w rok zrobil porzadek z tymi, z ktorymi nie mogl NIC zrobic sztab jego poprzednikow i moja skromna osoba, wychodzaca wieczorem z palka w reku.
Szkoda, ze tylko wyroki byly takie male i Ci, ktorych pozamykal znowu wracaja i szumia. Ale jak zdolalem go poznac, napewno ich obserwuje i zbiera nowa kartoteke.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024