Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
Właśnie !!
Trenuje kilku ludzi z zakresu samoobrony ponieważ mnie poprosili bo teraz wiadomo ciężko chodzić wieczorami po ulicach. 8)
No i daję im wycisk, uczę technik, ale i tak mi się wydaje, że w chwili prawdziwego zagrożenia obleci ich cykor. Co i jak powinienem im wpoić, aby nie doszło do takiej sytacji ??
Z psychologii nie jestem najlepszy więc może coś doradzicie ? :)

MARDRAs
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
Psychologia , mój żywioł :)
No więc , trzeba to bardziej przeanalizować , wtedy można coś więcej doradzić .( w szkole nad tym pomyśle i jutro rano napisze ).

Mogłbyś przedstawić w jaki sposób ich przygotowujesz do ewentualnego starcia z napastnikiem , to by pomogło .

Daj ich na forum , porozmawiamy sobie , ja lubie takie gadki ( psychologiczne ) (nawet chodze do pedagog szkolnego , by się sprawdzić , beke można czasami pokręcić ).
W tej chwili sądze , że powinieneś ich uświadomić , że tylko przez przeanalizowanie zaistniałej sytuacji jest szansa na wyjście z niej z jak najmniejszymy stratami , obrażeniami , itp.
nie mogą poddać się panice , powinni być świadomi , że napastnik może tylko blefować , może nie umieć się bić tylko może strasznie wyglądać ( spotkałem się z takim przypadkiem , chodz nie osobiście ) .
nie chce powiedzieć , że mają zakładać iż osoba , która ich napadnie jest cieniasem i będą myśleli , że nic im nie zagraża , tylko chodzi mi o to , żeby nie myśleli , że skoro zostali zaatakowani nie mają szans . Powinni myśleć , że mogą zaskoczyć czymś przeciwnika , dowartościowanie siebie dużo daje .

Czekam na więcej informacji , może wtedy pomożemy . :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
dobre jest cwiczenie- kilku na jednego, np 2 na jednego do sprowadzenia do parteru. naprawde polecam.
poza tym...sparing sparing sparing- i to z roznymi przeciwnikami, najlepiej w roznych dystansach,
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
Obicie, niech sie klepią po całym ciele, jak ktoś nie jest oklepany to zupełnie inaczej reaguje na uderzenia.
I powtarzanie tych samych technik raz za razem, bez przerwy, tak żeby wykonanie techniki było instynktowne.
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
Treningi to myślę, że prowadzę dobrze. Chodzi mi tylko o wsparcie psychiczne. Co takiemu gostkowi mówić aby nie bał się wykonać jakiejś techniki w realu ?? Może jakieś sentencje znanych mistrzów ?? :)


MARDRAs
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
Podaj mu przykłady, np. że jak nie da rady to mu na jego oczach zgwałcą kobietę, że tylko ekstremalne działanie może uchronić jego i jego bliskich itp...
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
Np. ja takiej pewności siebie nabrałem po pewnym czasie regularnych treningów. Więc może jest to po prostu kwestia czasu ???
Przecież nie można od razu wymagać wszystkiego :roll:

MARDRAs
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
dużo zależy od osobowaści , poczekaj troche , a skad wiesz , że nie użyliby poznanych rzeczy w realu ???
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??

Treningi to myślę, że prowadzę dobrze. Chodzi mi tylko o wsparcie psychiczne. Co takiemu gostkowi mówić aby nie bał się wykonać jakiejś techniki w realu ?? Może jakieś sentencje znanych mistrzów ?? :)


MARDRAs

Idź na dział o samobronie kobiet i poczytaj posty Fedrusa (Pawła Droździaka), on jest bardzo dobry w te psychologiczno/motywacyjne klocki.

Poczytaj w Budokanie (kilka numerów temu) był artykuł "Taktyka Chodnika" o psychologii walki ulicznej, były nawet mini-psychodramy do odgrywania.

Zrób im treningi w codziennym ubraniu, na dworzu, inscenizuj sytuacje realne (przejscie kolo ławki z kilkoma menelami, wejscie na schody i do klatki itp)
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
[/quote]Zrób im treningi w codziennym ubraniu, na dworzu, inscenizuj sytuacje realne (przejscie kolo ławki z kilkoma menelami, wejscie na schody i do klatki itp)[/quote]

Tak właśnie robię. Bo mnie interesuje głównie real fight, ale mi nie chodzi o to, że jak gościu potrenuje to co mu się może przydarzyć na ulicy to od razu poczuje się pewniejszy. Myślę, że tutaj kluczem jest bardzo duża ilość powtórzeń danej techniki i aby koleś po prostu ją wykonał odruchowo w czasie potencjalnego ataku, a jeśli ona mu się uda to po prostu dojdzie do tego, że to co ćwiczył nie poszło na marne. Co o tym sądzicie ??


MARDRAs
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??

Myślę, że tutaj kluczem jest bardzo duża ilość powtórzeń danej techniki i aby koleś po prostu ją wykonał odruchowo w czasie potencjalnego ataku, a jeśli ona mu się uda to po prostu dojdzie do tego, że to co ćwiczył nie poszło na marne. Co o tym sądzicie ??


MARDRAs, postów nie czytasz?

I powtarzanie tych samych technik raz za razem, bez przerwy, tak żeby wykonanie techniki było instynktowne.


A teraz się :oops: .
  • 0

budo_mardras
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wydobyć z kogoś instynkt zabójcy ??
CZytam czytam tylko teraz ćwiczę i mi pot spływa na okularki i za bardzo nie widzę :)
I faktycznie się :oops:

MARDRAs
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024