Skocz do zawartości


Zdjęcie

taekwondo i k-1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

taekwondo i k-1
no wlasnie :) ...czy byli jacys zawodnicy reprezentujacy ten styl na turnieju k-1?...jesli tak to jak im poszlo?....
  • 0

budo_vasyllo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
Watpie zeby byli "reprezentanci" TKD. Mozliwe ze niektorzy kiedys, albo czasem trenuja, ale samo tkd nie wystarczy niestety w K1 :) . Tam bardziej liczy sie boks + dobre loki, czyli Thai, Kickbox, Boks i wiekszosc zawodnikow wlasnie to cwiczy.
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
no wlasnie :) ....tez mi sie tak wydaje...ale zawsze mogl sie ktos zdarzyc....na ufc przeciez bylo kilku takich....pamietam ze jednego chyba bawet Tank Abbot malo co nie wyrzucil z oktagonu....mialem nadzieje ze moze na k-1 tez ktos sie pokazal :)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
Reprezentantem taekwondo na turnieju K1 był niejaki Patric Smith z USA. Brał on udział w tym turnieju w latach 94, 95 - niestety odniósł tam porazki (w 94 przegrał z Kimo Leopoldo który był drugi w trzeciej edycji turnieju UFC).
Patric Smith brał także udział w dwóch pierwszych edycjach UFC. W pierwszej przegrał z Kenem Shamrockiem, a w drugiej doszedł do finału, gdzie zmierzył sie z Roycem Gracie, lecz niestety przegrał :(

Dołączona grafika

Name Patrick Smith
Record 8 - 11 - 0
Height 6'2 / 187.96 cm
Weight 225 lbs / 102 kg
Style Tae Kwon Do
Birth Date 1963
City Denver
State Colorado
Country USA

Pozdrówka.
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
hm...gdzies czytalem ze smith oprocz taekwondo trenowal tez muay thai a wiekszosc walk wygral przez chwyty stosowane w parterze :) ... szkoda ze tylko reprezentowal taekwondo :) ...

widzieliscie moze jego walki?

ja widzialem tylko koncowke tego finalu z roycem :) ... faktycznie patrick nie mial szans :)
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
Ale po porazce na UFC 1 stał sie całkiem innym fighterem , Jego technika mi sie podobała, Samo dojscie do finału i walka z Roycem juz o czyms swiadczy:)
A co do Leopoldo Kimo to wlasnie on w 3 Edycji UFC reprezentował TKD :)
Chociaz to czy rzeczywiscie trenowal jest kontrowersyjne .Zastrzezenia budzi tez jego zdrowie psychiczne :) . Gosc ma z tyłu wytatuowane jezus z przodu krzyz , a do walki szedł niosac na swoich barkach wielki krzyz 8O .
Pozdrowienia
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1

hm...gdzies czytalem ze smith oprocz taekwondo trenowal tez muay thai a wiekszosc walk wygral przez chwyty stosowane w parterze :) ... szkoda ze tylko reprezentowal taekwondo :) ...

widzieliscie moze jego walki?

ja widzialem tylko koncowke tego finalu z roycem :) ... faktycznie patrick nie mial szans :)

Smith walczył dobrze , juz w ufc1 jak walczyl z Shamrockiem , widac było ze jest w miare przygotowany do walki w parterze (bardzo dobrze sobie radził walczac gardą) Gdyby nie dzwignie na nogi Shamrocka to kto wieee .. W kolejnych edycjach , dobrze sprowadzał w parter a tam szybko niszczył swoich przeciwnikow.Goscia z ninjutsu strasznie zmasakrował uderzeniami z dosiadu (jest na filmiku knocdown UFC , czy jakos tak- z sherdoga) Z karatekami tez sobie niezle radził jedniego skonczył duszeniam gilotynowym w stjce , gosc nie mial jak klepac to klepał nogami :-) Moim skromnym zdaniem Smith był jednym z 3 najlepszych zawodnikow pierwszych 3 czesci UFC (Royce Gracie ,Ken Shamrock , Pat Smith)
Pozdrowienia
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
Była kiedyś walka K-1 pomiędzy wielkokrotnym mistrzem Taekwon-do ITF (niestety nie znam nazwiska :oops: :( a Genki Sudo (japończyk - kickboxer uwielbiany w kraju kwitnącej wiśni). Walka w sumie wyrównana a przy końcu niestety reprezentant tkd chwycił czystego backfista i padł na deski :cry: Cóż...
Zdaje się, że nawet mam to gdzieś nagrane...
ale jak wam ew. przesłać to nie wiem...
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1

Reprezentantem taekwondo na turnieju K1 był niejaki Patric Smith z USA. Brał on udział w tym turnieju w latach 94, 95 - niestety odniósł tam porazki (w 94 przegrał z Kimo Leopoldo który był drugi w trzeciej edycji turnieju UFC).
Patric Smith brał także udział w dwóch pierwszych edycjach UFC. W pierwszej przegrał z Kenem Shamrockiem, a w drugiej doszedł do finału, gdzie zmierzył sie z Roycem Gracie, lecz niestety przegrał :(


Zdaje sie ze pomyliles UFC i K-1(a Smith walczyl i tu i tam)
W K-1 Smith walczyl z Musashim , dwa razy z Hugiem oraz z Aertsem(na 5 odbytych walk wygral pierwsza walke z Andy Hugiem)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1

Była kiedyś walka K-1 pomiędzy wielkokrotnym mistrzem Taekwon-do ITF (niestety nie znam nazwiska :oops: :( a Genki Sudo (japończyk - kickboxer uwielbiany w kraju kwitnącej wiśni).


Niejaki Kim Jingwu, ale był to gość z Pro Taekwondo, a nie z TKD ITF. Zresztą chyba większość ludzi na tym forum tę walkę już gdzieś widziała...

A BTW - starszego tematu do odświeżenia nie było? ;-)

Gizmo
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
A co za różnica czy stare czy nie :) Jest to pisze :)
Co do filmiku - Nie wiem no może. Ja to gdzieś w necie znalazłem i było podpisane że wielokrotny mistrz świata w tkd ITF. Sorry jeśli wprowadziłem w błąd. Zresztą zdaje się, że ma "ITFka" na spodniach :] No nieważne...

Pozdro :)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
hmmm niech bedzie stary ale ja go nie znam mimo iz ten watek przweijal sie juz sporo razy. Co do startow ludzisk z TKD to chyba i Stephen "Dragon" Tapilatu cos tam powalczyl tez chodz ciezko mi o nim cokolwiek wiecej znalezc. Wiem tylko, ze obecnie cwiczy w Golden Glory Club w Anglii a w Holandii ma swoj klub TKD w Groningen. W TKD ITF ma 4 dan moze teraz wyzej.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1

Reprezentantem taekwondo na turnieju K1 był niejaki Patric Smith z USA. .

Był kiedyś program na Eurosport pt legendy k-1 i podano tam informacje ze Smith jedynie zaczynał od TDK a reprezentował kickboxing... Wiem wiem czepiam sie ale ja bym go nie nazwał reprezentantem TDK w k-1 :wink:
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
TDK to firma produkująca kasety, płyty CD itp. :D Więc jak miał kontrakt z TDK, to kto wie, może reprezentował TDK w UFC :lol:
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
:rofl: to chyba ten spiker na wczorajszej KSW mnie tak wyprowadzil z równowagi ze mi sie jebło :D
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
Odkopuję temat :-)

W K-1 Max Japan GP wystąpi zawodnik TKD Keiji Ozaki, który startował w galach RISE i wywalczył tytuł mistrza wagi średniej w tejże organizacji. Na youtube jest do obejrzenia jego walka z Hiroshim, którą wygrał przez KO. Na ring wchodził w doboku (acz śmiesznym bo bez rękawów za to na plecach miał napis "Taekwon-do"). Na gali K-1 5 lutego 07 jego przeciwnikiem będzie Hiroki Shishido.

Dołączona grafika

A tak w ogóle to czy ktoś wie co się dzieje z Park Yong Soo? Na youtube są jego 2 walki w K-1 z poprzedniego roku : z Rikiyo i Daisuke Watanabe. Obie zakończyły się zwycięstwem TKD-oki.
  • 0

budo_tex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
Reprezentantem TKD w k1 jest też Serkan Yilmaz. (niezle dwity wsadza) - link do jego hl

PS ma ktos z was moze link do walki Stephena "the Dragona" Tapilatu ?????? widziałem go na HLu Golden Glory Team i zajebiscie mi sie podobały fragmenty jego walk. z góry dziękuje!!
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1
Przeszukując oficjalną stronę K-1 doszukałem się 2 ciekawych rzeczy.

1.Jako poprawka - zawodnik walczący z Genki Sudo o którym już wspominano w tym temacie nazywa się naprawdę Kim Jin Woo. "Kim Jingwu" od początku wydało mi się podejrzane ponieważ Koreańczycy mają trzyczłonowe nazwiska.
2.Ciekawsza sprawa. Był jeszcze jeden zawodnik TKD walczący na ringach K-1 a nazywał się Andrew Thomson. I był m.in. mistrzem Afryki w Taekwon-Do. Rekord niezły acz ze znanymi zawodnikami przegrywał (oprócz Cyrila Abidiego). Kilka info:

ANDREW THOMSON
South Africa / Steve's Gym / Taekwon-do

COUNTRY : South Africa
DATE OF BIRTH : 07 April, 1974
HEIGHT : 6 feet 6 inch
WEIGHT : 242 lbs

*TITLES*
Taekwon-do African Champion
K-1 World GP 2001, 2002 Africa Elimination Tournament Champion
K-1 World GP 2001 in Nagoya 3rd Place

*BOUT RESULTS*
34 Fights 27 Wins 7 Losses 25 KOs
K-1 19 Fights 12 Wins 7 Losses 10 KOs

Rozkład jego walk na officialu K-1 w "fighter's profiles"
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1

1.Jako poprawka - zawodnik walczący z Genki Sudo o którym już wspominano w tym temacie nazywa się naprawdę Kim Jin Woo. "Kim Jingwu" od początku wydało mi się podejrzane ponieważ Koreańczycy mają trzyczłonowe nazwiska.


To dokładnie to samo nazwisko, tylko inaczej zapisane. Tak jak np. nazwisko znanego mistrza i autora książek o TKD, który występuje jako Daeshik Kim (Kim Dae Shik, jesli ktoś woli...)

Po drugie - większość Koreańczyków ma trzyczłonowe nazwiska, ale nie wszyscy (sam znam takiego, co sie nazywa Oh Byol... :) )

Gizmo
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: taekwondo i k-1

To dokładnie to samo nazwisko, tylko inaczej zapisane. Tak jak np. nazwisko znanego mistrza i autora książek o TKD, który występuje jako Daeshik Kim (Kim Dae Shik, jesli ktoś woli...)


no to w takim razie "g" w środku nazwiska nie pasuje :) no ale koniec offtopu :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024