Skocz do zawartości


Zdjęcie

noz na ulice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

noz na ulice
mam problem w sprawie doboru noza - glownie do samoobrony.... zastanawialem sie nad balisongiem, ale po namysle sadze, ze nie zdolam zbyt szybko opanowac (a chce miec wszystkie palce)... moj wybor padl wiec na noze otwierane jedna reka (tj. chyba foldery)... zastanawiam sie nad Gerber EZ-Out (u mnie za 250 zl typu combo, a 100 zl "caly ostry"), ale po namysle nie wiem czy potrzebuje az tak solidnego noza... mysle wiec teraz o Herbertz C-Jul Restfrei 299812 (57 zl, combo) i wlasnie o ten noz chcialbym zapytac.
czy jest to noz, ktory nada sie do walki, jest w miare latwy do opanowania i czy posiada dobre zabezpieczenie (koniecznie - nie chce chodzic bez palcow)??? czy Herbertz to dobra firma (sory nie znam sie na nozach)? a moze macie jakies inne (w miare tanie) propozycje dotyczace noza na ulice?

wiem wiem... za niska cene nie mozna oczekiwac cudow, ale nie jestem jakims wielkim wielbicielem nozy - nie jara mnie mysl wydania kupy kasy na noz, ktory w moich rekach i tak by sie marnowal - i nie szukam czegos super wszechstronnego (czasem cos moze uciac, pokroic cebulke na wycieczce)

z gory dzieki za odpowiedz
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
O wyborze noza i konkretnych modelach niech wypowiedza sie inni i madrzejsi ode mnie.

Chcialem tylko zatipsowac, ze jesli masz dostep do karty kredytowej to
na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] kupisz Gerbera taniej niz "u Ciebie".
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Za 57 zł nie masz co oczekiwać cudów, czyli kumatej stali, mocnej blokady itp. Dobry folder to jakieś 400 zł w górę...
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice

Za 57 zł nie masz co oczekiwać cudów, czyli kumatej stali, mocnej blokady itp. Dobry folder to jakieś 400 zł w górę...

i nie oczekuje cudow, ale np. o tym EZ-Out czytalem, ze jest b. dobry (na stronie PiteraM) a przeciez jest dosc tani (wysylkowo niecale 30 dolarow)

wiec moze spytam tak... jak waszym zdaniem powineien wygladac noz do samoobrony? jakiego ksztaltu powinno byc ostrze? z jakiego materialu powinien byc wykonany? jak powinien byc wywazony? nie znam sie na tym wiec help me plizzzz :) ... bylbym jeszcze wdzieczny za opinie o firmie Herbertz

pozdrowko
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice

ale np. o tym EZ-Out czytalem, ze jest b. dobry (na stronie PiteraM) a przeciez jest dosc tani (wysylkowo niecale 30 dolarow)


EZ-Out jest nożem bardzo dobrym... jako użytkowy nóż "outdoor'owy" (wypadowy). EZ-Out nie był projektowany z myślą o samoobronie, tylko raczej o używaniu go na wędrówce np. w Bieszczady. Owszem, obronić się można... ale blokada BackLock, która w zupełności wystarczy do spokojnych zadań, może niestety puścić jak ktoś przywali ci w ostrze np. kijem (w kierunku składania). Dobry (powtarzam DOBRY) linerlock, AxisLock czy FrameLock powinien przetrwać taką próbę bez problemu. A przy EZ-Out'cie możesz stracić palce, a nawet jak nie to chirurg będzie miał spoooro precyzyjnego szycia (ścięgna, naczynia, skóra, nerwy itp.). Jeżeli potrzebujesz nóż nazwijmy to "taktyczny" (do samoobrony, walki i zastosowań w różnych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia) to proponuję zwracać uwagę na składane noże od 75USD (np. Kershaw BlackOut), a najlepiej 100 i w górę (np. Benchmade AFCK Axis). Jeżeli to suma zbyt duża, to osobiście proponowałbym poważnie rozważyć coś niedużego ze stałą klingą... tam odpada problem blokady. Herbertz ze stałym ostrzem (np. wzorowany na Gerberze Mark I i Mark II) będzie chyba najlepszym rozwiązaniem... No, albo wejść w Columbia River Knife & Tool (CRKT). Robią przyzwoite noże za sensowne pieniądze. Stal nieco "średnia" (AUS-6 i AUS-8) ale blokady w zasadzie bez zarzutu. Jak nie będziesz używał noża na co dzień a jedynie w sytuacjach "poważnych" to stal nie stanowi przeszkody... może więc M-16 lub L.U.S. firmy CRKT?

Wracając do EZ-Out'a... zdecydowanie polecam go jako nożyk ogólnoużytkowy, szczególnie w wersji ATS-34 jest trudno pobić stosunek jakość/cena tej konstrukcji... aha, i nie zapomnij o tym, że za transport z USA też coś policzą...
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Gdzies ktos cos wspominal o Commanderze Emersona i nie moge tego znalesc.... Wlasnie zamowilem taki z ostrzem combo...
Co wy wachowcy o nim? Musze przyznac ze kupilem go glownie ze wzgledu na wyglad, ale parametry tez mial niezle, w kazdym razie wdlug glossary Pitera..
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Aha i jest to manual nie automat...
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Ojjj sorry, wlasnie znalazlem dyskusje o Commanderze :oops:
  • 0

budo_syrin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Moim zdaniem do samoobrony najlepiej uzywac to, co mozna pozniej wyzucic - naprzyklad noz kuchenny od "Solingena" co na kazdym targowisku sa sprzedawane. Stala klinga - wiec palce masz biezpieczne, drewniana rekojec - nie wyleci z rak nawet zakrwawiona :) , tanie - kupowac mozesz czesto (czytaj - po kazdej kolejnej samoobronie :wink: ) No i zawsze masz odpowiedz - kupilem dla domu, a tu te przeklete dresiarze, tak sie przestraszylem, panie wladzo, ze nawet nie zauwazylem, jak oni siebie skrzywdzili tym nozem, co u mnie zabrali :) Szkoda marnowac setki dolcow na to, co musi byc uzyte tylko raz.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Syrin. Tylko jak sie z takigo noza wytlumaczysz w srodku nocy lub na imprezie poza domem?
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Niestety za 70 czy 100 PLN nie mozna kupic DOBREGO noza. Dzis wlasnie mialem okazje stwierdzi co to znaczy dobrze wykonany i ostry noz uzytkowy. Kupilem i Pitera NAvigatora Spyderco. Po lekkim podostrzeniu pocial jak maselko gruby plik kartek ze sciagawkami :) . Zaden noz oprocz noza do ciecia tapet i linoleum sobie z tym nie radzil a ten maly baczek :) . Wiec jesli cos do walki na ulice .. to obawaim sie ze od 400 PLN w gore.
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
santiago - a jak ty sie wytłumaczusz z noża "profesjonalnego" ?
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
Hmmm, juz ktorys raz z rzedu widze magiczna cyfre 400 zl za noz do walki ...
Zacznijmy moze od tego, ze "tactical folder" jest ... namiastka noza do walki. Proba pogodzenia takich wlasciwosci jak latwosc noszenia, skutecznosc w walce i uzyciu na co dzien, spowodowalo powstanie tej hybrydy. Tylko, ze w istocie proba polaczenia tych wszystkich cech spowodowala stworzeniem noza "do wszystkiego" czyli do niczego. Zebysmy sie zle nie zrozumieli, to sa czasami cuda wykonania, sliczne, z bajerami typu wave. Tylko nie zmienia to w niczym faktu, ze za porzadny noz do walki ze stala glownia placimy czasami 1/3 ceny foldera. Moda ? Po trosze na pewno.
Generalnie w tej rewii mody jakby zagubil sie fakt, ze noz za 400 i wiecej zl nie bedzie walczyl za nas. I na ulicy zalatwi nas oprych uzbrojony w srubokret...
Wojtek
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
....hmm....WAR......widze, ze najwyrazniej tego nie czujesz......stary to jest PASJA :!: :!: :!: ....dla mnie walka nozem to pewne ekstremum, do ktorego byc moze nigdy nie dojdzie......wielu kolegow z tego forum podchodzi podobnie do tego tematu......sorki WAR ale nie mam zamiaru kolekcjonowac, psjonowac sie srubokretami ani dlutami........ :)
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice

....hmm....WAR......widze, ze najwyrazniej tego nie czujesz......stary to jest PASJA ....dla mnie walka nozem to pewne ekstremum, do ktorego byc moze nigdy nie dojdzie......wielu kolegow z tego forum podchodzi podobnie do tego tematu......sorki WAR ale nie mam zamiaru kolekcjonowac, psjonowac sie srubokretami ani dlutami........


Masz calkowita racje spuud, nie czuje klimatu :oops:
Ale na powaznie, jezeli dzial sie nazywa "Walka bronia" a nie "Kolekcjonowanie broni" i na dodatek w poscie ktos pyta o noz do walki ( a nie do kolekcjonowania), to raczej uczciwie nalezaloby powiedziec "nie mam zielonego pojecia jak powinien wygladac noz do walki, bo ja je tylko zbieram" , prawda ?
Wojtek
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
.....nieprawda....WAR...to sie laczy w jedna calosc....ale priorytetem nie jest to jak kogo i czym najszybciej rozpruc......a co do profilu samego forum....tu sie rozwaza rozne ewentualnosci...w przeciwnym razie dyskusja skonczylaby sie na ...."wez duzy, szpiczasty, ostry...trzymaj w pogotowiu...atakuj okolice tetnic lub watrobe".....poczytaj wczesniejsze posty to bedziesz wiedzial jaka jest tendecja.......
spuud
pozdrawia
ps
nawet gdyby zebraly sie wszystkie autorytety od walki wrecz i stiwrdzily, ze bezapelacyjnie najlepsze jest "dluto".....to musialbym niestety powiedziec....Panowie (Panie)....niezmiernie mi przykro ale mam Wasza opinie gleboooko w czelusciach odbytu.........
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
......a poza tym moj drogi WAR...wydaje mi sie, ze nie wziales kilku rzeczy pod uwage..............
1. pytanko...nie obraz sie ale czy miales kiedys w dloni dobry (!) folder?....zapewniam Cie, ze biorac pod uwage jedynie kryterium "walka".....i tak okaze sie ZDECYDOWANIE lepszy od srubokretu...czy dluta.....pamietaj o ostrej jak brzytwa glowni, ktora mozna zadawac straszliwe ciecia.....
2. wiekszosc z nas mieszka w duzych miastach a tu najwazniejsze jest aby noz nie rzucal sie w oczy i byl wygodny w noszeniu...niestety niewiele nozy ze stala glownia spelnia to kryterium..(wiem sprawdzalem na sobie)......szczegolnie latem....
3. dobry noz to takze dzielo sztuki a nie litylko narzedzie :!:
spuud
pozdrawia raz jeszcze
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice

.....nieprawda....WAR...to sie laczy w jedna calosc....ale priorytetem nie jest to jak kogo i czym najszybciej rozpruc......a co do profilu samego forum....tu sie rozwaza rozne ewentualnosci...w przeciwnym razie dyskusja skonczylaby sie na ...."wez duzy, szpiczasty, ostry...trzymaj w pogotowiu...atakuj okolice tetnic lub watrobe".....poczytaj wczesniejsze posty to bedziesz wiedzial jaka jest tendecja.......


Excuse me Spuud, ale calkowicie zgadam sie z WAR-em. W kontekscie walki zadna roznica, czym delikwenta wyslesz do piachu. I dluto jest tu calkiem niezle :wink: A tendencja... tendencja do tworzenia "kultu sprzetu" jest ZAWSZE. Na kazdej liscie. Jak wejdziesz na liste poswiecona fotografowaniu, to tez najbardziej zawziete dyskusje tocza sie nad sprzetem. A 90 % ludzi nie dostrzega, ze polowe zdjec tymi swoimi cackami robia na opcji auto sprawadzajac je do poziomu malpy :) A potem jak sie poprzygladaja, to sie okazuje, ze najlepsze swoje fotki strzelili jakim jednorazowym gownem... i to przez przypadek :)
Czlowiek, nie styl :) :) :)
Faktem jest, ze o sprzecie sie po prostu najlepiej dyskutuje. Ale istoty to nie oddaje i nigdy nie odda. To chyba Musashi powiedzial kiedys "Celem jest zabicie czlowieka. I nie ma w tym nic skomplikowanego". I tyle.

A jescze a propos tego:

Tylko jak sie z takigo noza wytlumaczysz w srodku nocy lub na imprezie poza domem?


No jak to jak? Panie wladzo, szaszlyki chcialem porobic na dzialce :)

K.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
"Celem jest zabicie czlowieka. I nie ma w tym nic skomplikowanego". I tyle. ..........no z cala pewnoscia nie moim......kazdy debil to potrafi (ogladnij wiadomosci).............................a konkluzja lepsze dluto od dobrego foldera??? :) ...przenosze pytanie...."miales kiedys DOBRY folder w dloni"
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: noz na ulice
ok...ok...sami wojownicy :) trzynajmy sie twardo tematu..."kiedy ostatnio walczyles na ulicy nozem?...jakie ciosy zadawales?...kim byl przeciwnik?....skoro tu jestes to wnioskuje, ze wygrales :)
spuud
pozdrawia
ps
to nie to samo co fotografia....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024