Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki nóż ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

jaki nóż ?
poczytałem , przemyslałem i chce kupic nóż do noszenia na ulicy , który ma być ostatecznym argumentem w ekstremalnej sytuacji , prosze o radę i może jakiś konkretny adres ? - jestem z wa-wy
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
..........bezapelacyjnie producentem najlepszych "ostatecznych argumentow" jest MICROTECH......pogadaj z PiteremM
adresik jego sklepiku (polecam)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
Zależy ile masz kasy i czy to ma być nóż ze stałą klingą czy składany? A jak składany to zwykły folder czy automat?
W Polsce raczej nic ciekawego nie kupisz, proponuję sklepy internetowe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oni wysyłają do Polski.
Jeśli nie masz wprawy w kupowaniu online, to chyba zostaje ci tylko PiterM:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
lordzie - ile mam kasy ? hmmmmm.... , czy dla mnie jest potrzebny nóż za 1000$ i wiecej ?
folder , automat , ze stałą klingą ? - o to sie was pytam, przecież jesteście praktykami , wiecie co jest praktyczne i łatwe w obsłudze - nie chcę spłycać tematu ale jestem laikiem ,każdy kiedyś zaczynał - czyż nie ?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
..hmm...hmmm....ODPOWIEDZ BRZMI: MICROTECH LCC..........najlepszy stosunek ceny do jakosci......mozna powiedziec, ze jest to custom w cenie noza produkowanego.....

Dołączona grafika

spuud
chciales konkretu.......
pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
Rozumiem że chcesz to nisoć na co dzień. Ze stałą klingą to może MOD Razorback, PiterM mnie już zaczął przekonywać :D . (PITER, może dasz zdjęcie swojej nowej zabawki). Chyba że Camillus CQB. Automat to może Microtech SOCOM Elite, no chyba że masz więcej kasy. A folder to REKAT SIFU albo Camillus CUDA MAXX, jeśli ci zależy na wielkości. Jesli nie i nie masz kupy kasy to może Emerson CQC7B Wave...
Oto fotki opisanych przeze mnie produktów:
Camillus CQB:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Microtech SOCOM Elite:
Dołączona grafika
REKAT SIFU:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Camillus CUDA MAXX:
Dołączona grafika
Emerson CQC7B Wave:
Dołączona grafika

Soryy za dużą ilośc zdjęć, ale nie mogłem się powstrzymać...
Zdjęcia MOD Razorback nich zaprezentuje Piter, ma wypasione...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?

Ze stałą klingą to może MOD Razorback, PiterM mnie już zaczął przekonywać :D . (PITER, może dasz zdjęcie swojej nowej zabawki).


No to parę słów na temat MOD RazorBack... ten nóż jest po prostu stworzony do "szybkiego rozwiązywania konfliktów" - wrażenie po wzięciu w łapkę jest takie, że mocnym ciosem tej zabawki przebijesz drzwi i gościa, co się za nimi schował. Nie sądzę także, aby jakakowiek kamizelka z kewlaru oparła się tej maszynie. Ostrze se stali 154CM o grubości 0.175" na penetrację na poziomie pocisku Lapua Magnum :) Można także jakby co wyważyć okno, wyciąć dziurę w samochodzie itp. Do tego wygodna jest rękojeść ze stopu aluminium. Trzyma się go pewnie i przyjemnie. W sumie ciekawa zabawka jak dla mnie.

Co do pochwy RazorBack'a, to bardzo sie obawiałem o noszenie tego towaru, ale leży idealnie jak noszę podkoszulke lub koszulę na spodniach. Nóż ląduje pionowo na pasku pod lewą pachą i nie widać NIC. Noszenie jest wygodnie... wyciąganie mniej :( ale będę robił z kydexu patent do noszenia go w poziomie np. nad paskiem plecach. Jakby co, to może dokupię jeszcze Tech-Lock i będzie cacy. A być może zagości na stałe nie na pasku ale w mojej teczce? Kto wie...

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_tauro1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
jezu , przerażacie mnie
ale dzięki za odpowiedź
byłem na stronce pitera , jest ok.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
...taaa...wybor jest duzy.....masz juz jakis swoj typ?
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
Moje typy z dostepnych u Pitera to:
1. Spyderco Navigator - taki na codzien, do biura, czasem do pracy typu obciac kabel, przeciac karton itp itd.
2. Do powaznego "uzytku" :balisong: ulicznego Emmerson Specwar lub CQC7a
3. Noz "ostatniej szansy" Emmerson LaGriffe

Z niedostepnych ... chyba Sebenza ... tak o niej pisal Piter (chyba ??) ze zapragnalem jej.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
Camillus CUDA MAXX zrobil na mnie wrazenie. M.in. dltego, ze garda nie jest elementem rekojesci, ale ostrz. Co sadzicie na temat takiego patentu?
K_P
A moje typy
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
Musisz się przygotować, że CODA MAXX ma ostrze długości 5,5 cala czyli jakieś 14 cm. To się nazywa megafolder!!!
Dopiero co wypuścili ten nóż, ja zamawiam, ale poczekam ok. 4 - 5 miesięcy, bo coś na sieci plotkują, że są jakieś problemy z ostrzem. Na razie na tapecie drugi mały nóż do papieru, REKAT SIFU :) .
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
jup

wrocilem , i z ciekawoscia czytam tutajesz posty - mam jedna prosbe - w miare mozliwosci piszcie orientacyjne ceny nozy...
ten na gorze mi sie podoba - ale jak znam zycie , nie jest na ma kieszen.
ale by nie zyc w niepewnosci - prosze o cene ;-]
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
.....Popey....u mnie masz go za 750 zeta.......nawet jutro... :wink:
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
....ten na zdjeciu...to wlasnie moj.... :)
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
Jeż dołączę się do pytania o nóż ale nieco je sprecyzuję. Chodzi mi o folder stricte taktyczny. Która z poniższych pozycji podeszłaby takim navajeros jak wy :)

- Emerson Commander
- Microtech Socom Elite
- Rekat Sifu

Innych nie podaję bo cena powyżej 1000PLN za nóż jest jak na razie dla mnie nie do przyjęcia...

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
.....do 1000 zlotych.....mozna znalezc o wiele wiecej nozykow spelniajacych to kryterium...(zreszta nie tylko to :) ).....a z tych, ktore wymianiles....zdecydowanie Socom......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
SIFU to raczej nie tactical. To monstrum :evilbat: .
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
W poniedzialek doszla od Pitera (dzieki ci Wodzu) paczuszka z Navigatorem. I pierwsze wrazenie ... cudne cacuszko. Maly, zgrabny o niebojowym wygladzie, wiec mozna wyjac w biurze.
Blokada jest bardzo dobra, ostrze jak w imadle. Zadnych luzow na boki. Tylko przy silnym nacisku ostrze minimalnie idzie w tyl ale to juz naprawde tylko moje wrodzone czepiactwo :)
Rozklada sie bardzo plynnie przy pomocy kciuka i przy prawie zerowym treningu mozna go takze zamknac jedna reka. Uchwyt jest pewny a dzieki wycieciu na kciuk mozna bardzo dokladnie kontrolowac ostrze.
Test ostrza wykonany na butelce PET oraz grubym tygodniku ilustrowanym potwierdza doskonala ostrosc.
Klips trzyma noz bardzo pewnie w kieszeni ale wyjmuje sie go latwo i szybko.
Jako noz czysto uzytkowy - super, potestuje go jeszcze na kablach , grubej tekturze itp. i skrobne opis krotki.
Moze takze sluzyc w ostatecznosci jako "bron ostatniej szansy". Przy odpowiednim chwycie daje sie nim zadawac plytkie ciecia lub pchniecia ... mimo ze nie do takich celow zostal stworzony.

Ogolnie male cudenko do noszenia na codzien i napewno zostanie moim najlepszym przyjacielem.
IMHO - dla osob nie potrzebujacych tacticala czy noza surivalowego - konieczny zakup, a rowniez w kobiecej rece bedzie ladnie wygladal.


P.S. I jeszcze podziekowania dla Pitera za doradztwo w wyborze i WIELKA pochwala za super terminowosc i szybkosc i solidnosc zalatwiania. Niedlugo w planach zakup Benchmade Aresa .. wiec DOBRE zrodlo zakupow juz mam :D TYlko jak ja zone przekonam ze jest mi on N I E Z B E D N Y :lol:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki nóż ?
El Primo: Hmmm.... jeszcze niedawno powiedziałbym bez wahania Socom Elite. Ale odkąd udoskonaliłem swoją technikę wave'owania to może jednak Commnader - wave jest szybszy niż automat! Wave to wyciąganie otwartego już noża. Odpowiednio zadbany (ostrość!) Commander to "enemy devastating machine" :) czyli jak mawiają fani Emersona... Wave him out El Primo!

mrnikt: cool... thx :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024