Skocz do zawartości


Zdjęcie

sztylety naciskowe - push daggers ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

sztylety naciskowe - push daggers ?
No wlasnie co myslicie o tym wynalazku? Czy jest to "dobra" bron do samoobrony dla kogos kto trenuje kicka? I jaka jest wasza opinia o push daggerach Cold Steel'a (Safe Keeper II i III, ja osobiscie sklaniam sie do wersji III). Tu sobie mozna je obejzec: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ).
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Wyobraź sobie, że uderzasz tym jak pięścią. I jesteś bokserem, kickerem czy kimkolwiek innym kumatym w MA. Jaki będzie efekt trafienia? Najpewniej śmierć przeciwnika. Jeszcze pewnie z przyzwyczajenia wyprowadzisz cios w twarz przestraszony .
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Niebezpieczna broń... i do tego zabroniona w wielu krajach. W Polsce z tego co wiem nie (?) ale w razie czego wytłumacz się policjantowi że to tylko taki nożyk i cytrynke nim w pracy kroisz. Poza tym jestem zdania, że dobry "klasyczny" nóż pozwala na zastosowanie dużo większej ilości technik niż push-dagger np. głębokie cięcia czy zasłony...
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
No ja mam swoje watpliwosci co do tej broni, wiec sie pytam.
I tak mi sie nasunelo jeszcze jedno pytanie. Do czego mozna jeszce (poza walka) urzyc takiego czegos? Ratownictwo moze?
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?

Niebezpieczna broń... i do tego zabroniona w wielu krajach. W Polsce z tego co wiem nie (?) ale w razie czego wytłumacz się policjantowi że to tylko taki nożyk i cytrynke nim w pracy kroisz. Poza tym jestem zdania, że dobry "klasyczny" nóż pozwala na zastosowanie dużo większej ilości technik niż push-dagger np. głębokie cięcia czy zasłony...


W Polsce jest dozwolony. A wlasnie brak mozliwosci wykonania bloku/zaslony i wspomniany efekt uderzenia tak uzbrojona piescia budza moje watpliwosci a nawet obawy.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?

Do czego mozna jeszce (poza walka) urzyc takiego czegos? Ratownictwo moze?


Do ratownictwa to nóż z klingą hawkbill i ostrzem serrated lub part serrated. Np. taki:

Dołączona grafika

Taki nóż najlepiej nadaje się do cięcia pasów bezpieczeństwa czy lin. Push daggers to nadają się tylko do push :) .
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Nie jest to moj ulubiony typ noza , troche za radykalne dzialnie ( choc te mniejsze , czemu nie).
Ciezko tez nim jest bronic przed drugim nozem , do extremalnej samoobrony na pewno skuteczny , ale .....
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Uwielbiam pasjami defendery. Mam nadzieje, ze kiedys nabede najwiekszego z push dagger robionych przez cold steel. Dla mnie nozem, ktory troche pelni funkcje push - jest LaGriffe, przy czym niewatpliwie LaGriffe ma napewno wieksza funkcjonalnosc (jesli chodzi o defender podobnych rozmiarow).
Gdzies na WWW widzialem push daggera, tak uformowanego, ze zapewne umozliwial tez jakies dorzeczne ciecia. Co sadzicie na temat takich wynalazkow?
K_P
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
....dla mnie sztylety naciskowe to jedynie ciekawe wariacje na temat noza jako takiego........wydaje mi sie, ze w samoobronie moga sie sprawdzic........ale.......jest to jedyne pole na jakim moga sie popisac...choc i w tym przypadku ich ukierunkowanie na pchniecia moze byc sporym minusem.......wszyskie inne czynnosci, ktore zazwyczaj wykonuje sie nozem (takze tym noszonym jako bron) dla push dagerow sa nieosiagalne.........no chyba, ze ich uzytkownikiem bedzie azerbejdzanski akrobata :balisong3: :)
spuud pozdrawia
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
A ja dla odmiany takie lubię :) Może dlatego że jestem puncherem i dobrze się czuję w tradycyjnych MA. Ale faktycznie taki nóż jest pewną wariacją i nie za bardzo daje się zastosować do bloków np. tak jak tradycyjny nożyk.
  • 0

budo_hal
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Tego rodzaju broń niezbyt zdrowo kojarzy mi sie ze sztyletami skrytobójców. Może to przesada ale...
Tak przy okazji to słyszałem że walka takim cudem jest dużo prostsza niż zwykłym nożem, a to z powodu bardziej prawidłowego ułożenia reki przy wyprowadzaniu ciosu.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Przeciez 90% atakow wyprowadzanych przez niedoswiadczonego w walce nozem faceta skonczy sie zejsciem smiertelnym przeciwnika, jeszcze dochodzi strach, adrenalina...nie, na atak czyms takim bym sie nie odwazyl. BEz sensu kupowac cos takiego, o ile zastosowanie normalnego noza, nawet bojowego - moze sprowadzac sie do uzytku codziennego to w tym przypadku mozna robic tylko dziury w czyims brzuchu - takie jest moje zdanie.
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
A ja lubie push daggerki zwane przeze mnie "antidogami". ( kumpel kiedys sobie kupil wlasnie do obrony przed psami, ja to u niego widzialem po raz 1, a tak go na okrągło nazywał). Oczywiście jest to "argument ostateczny" ale niezwykle skuteczny. Poza tym nożem umiem tak sobie walczyć a pięściami już lepiej.
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Aha . Z tą ratowniczą funkcja to niezła bajka. Chyba , ze rybki chcesz uratowac bo zapomniales dziurek w sloiku zrobic :wink: Wtedy taaak.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?

Przeciez 90% atakow wyprowadzanych przez niedoswiadczonego w walce nozem faceta skonczy sie zejsciem smiertelnym przeciwnika


Oswieccie niekumatego bo nie kuma :)

No bo na chlopski rozum:
Przeciez takim pushdagerem nie da rady walczyc.
To znaczy mozesz, ale nie ma ciec z nadgarstka, nie ma szybkiej
zmiany kata nachylenia ostrza, nie ma ciec z roznych stron,
nie ma ciec po kablach. Rozbrajanie tego powinno byc pestka.
Jak ktos probuje zrobic wejscie w nogi komus z puszem, to
teoretycznie moze walnac w czaszke albo ramiona, ale nie ma
uderzenia w plecy z gory.
To znaczy wiem ze nigdy nie probowalem, to moze odpowie ktos kto
sie tym bawil
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
Wiekszosc push-daggerow mozna chwycic uchwytem szablowym (z kciukiem na tylnej stronie ostrza) w razie naglej potrzeby. Jest to bardzo zblizone do trzymania normalnego noza - dobrze jest dolny koniec uchwytu (mlotka) przeprowadzic miedzy palcami, utrudnia to ewentualne rozbrojenie przez przeciwnika.

Wiem ze jest to troche karkolomne i mocno niestandardowe, ale w razie potrzeby spokojnie da sie tak zlapac, ja nie mam problemu z moim "piesciakiem".

Ktos spyta po co w takim razie nie miec zamiast pusha "normalnego" noza. Ano dlatego, ze jest to staly (niekladany- przez to bezawaryjny) i krotki noz, ktory wszedzie sie zmiesci, nawet w kieszeni od koszuli, ze o spodniach nie wspomne.

Czy ktos zna jakis model p-d ktory da sie uzyc poprzecznie i normalnie "z zalozenia" to znaczy ze takie uzycie jest przewidzine przez producenta ?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?
.....Cold Steel Desperado....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylety naciskowe - push daggers ?

Przeciez 90% atakow wyprowadzanych przez niedoswiadczonego w walce nozem faceta skonczy sie zejsciem smiertelnym przeciwnika


Oswieccie niekumatego bo nie kuma :)

No bo na chlopski rozum:
Przeciez takim pushdagerem nie da rady walczyc.
To znaczy mozesz, ale nie ma ciec z nadgarstka, nie ma szybkiej
zmiany kata nachylenia ostrza, nie ma ciec z roznych stron,
nie ma ciec po kablach. Rozbrajanie tego powinno byc pestka.
Jak ktos probuje zrobic wejscie w nogi komus z puszem, to
teoretycznie moze walnac w czaszke albo ramiona, ale nie ma
uderzenia w plecy z gory.
To znaczy wiem ze nigdy nie probowalem, to moze odpowie ktos kto
sie tym bawil


Jesli z jakiejs pozycji mozesz piescia walnac to mozesz i puszdagerem. Mozliwosci jest wiele
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024