Skocz do zawartości


Zdjęcie

balisong(motylek)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

balisong(motylek)
nabylem na targu motylka i zaczalem sie nim bawic (jak mi sie spodoba to kupie porzadniejszego :) ). wiedze czerpie (poza znajomymi) ze strony
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
troche przeszkadza mi zapiecie. noz bedzie mi sluzyl raczej do cwiczen nadgarstka niz samoobrony badz atakowania kogos, wiec zastanawiam sie czy nie zniszcze go jesli odetne to zamkniecie. prosze o sugestie. i jeszcze jedno: dlaczego jedna raczka powinna byc krotsza od drugiej? co to daje?
przeczytalem to na stronie jednego z czloonkow tego forum:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
Ja zapięcie wyjałem i działa, tylko grzechocze w kieszeni. Jak kupisz kumaty (za 100$ na przykład :) ) to wejdź np. na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i kup sobie pokrowiec z kydexu.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)

wiec zastanawiam sie czy nie zniszcze go jesli odetne to zamkniecie. prosze o sugestie. i jeszcze jedno: dlaczego jedna raczka powinna byc krotsza od drugiej? co to daje?
przeczytalem to na stronie jednego z czloonkow tego forum:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na mojej stronce, dzięki :)
Jak obetniesz zaczep, to jak ustalisz na macanego (w kieszeni kurtki np.) które ramię jest "bezpieczne"? Dłuższe ramię (możesz też zrobić w nim wgłebienia, karby, cokolwiek itp.) pozwoli Ci wyczuc dotykiem za które trzymasz.
Normalnie zaczep identyfikuje ramiona, zwalniajac go wiesz gdzie jest ostrze.
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
czyli bezpieczne ramie powinno byc dluzsze. dobrze zrozumialem??
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)

czyli bezpieczne ramie powinno byc dluzsze. dobrze zrozumialem??

Niekoniecznie, po prostu musi miec cechę które pozwoli je odróżnić "na macanego". Możesz je zrobić krótszym i pamiętać, że bezpieczne jest krótsze. Ja mam dluższe, bo przy uderzeniach zamkniętym motylkiem akurat to ramię trzymam mocniej.
  • 0

budo_andorfine
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Czestochowy

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
ja tez mam zamiar kupic sobie motylka od ruskich i pocwiczyc troche.
na razie macham sobie dziadkiem do orzechow... :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
No to motylkiem troche trudniej jednak bedziesz mial :)
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
Machałem tak nożyczkami :) . hardcore - 2 ostrza zamiast 1 . . . dobrze,że przynajmiej tępe :wink: .
Pershendetje
Laserdance
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
tak sie wtrące
jeżeli masz ruski bazarowy i tylko do ćwiczenia
utnij zapięcie, stęp ostrze pilnikiem żeby było tępe jak cholera
jak si enauczysz machać i Ci sie nie znudzi kupisz sobie taki który będzie i zabawką i nożem
ale najpeirw naucz sie zabawką.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
Ja w swoim Herbertzie upitoliłem zapinkę (latcha?) w połowie, ale on (balek oczywista) służy mi wyłącznie do "ćwiczeń nadgarstka" w domu...
Kup sobie Benchmade'a ze spring latchem - przestanie Ci przeszkaszać (czyli - telepać się) zapinka...
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
ja w motylku ( piewszy moj noz ) zrobilem sobie zabki na gornej krawedzi ostrza, efekt taki ze obie strony ostrza byly niebezpieczne :) i dopiero wtedy sobie wybobilem nadgarstek :) szybkie otwarcie "na 3" i ostrze nigdy nie dotykalo palca :) zadnemu kumplowi sie to nie udawalo i nie mialem ochotnikow do zabawy moim nozykiem :twisted:
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)

jeżeli masz ruski bazarowy i tylko do ćwiczenia
utnij zapięcie, stęp ostrze pilnikiem żeby było tępe jak cholera



cholera ja miałem juz kilka ruskich balków ale kazdy z nich juz na starcie był tak tepy ze mozna było zacisnąć pięść na ostrzu :)

Taka drobna uwaga. Jak kupujesz u ruskich to wybierz taki który ma możliwie najmniejsze luzy. Oba ramiona powinny byc solidnie zamocowane. U mnie niestety po kilku miesiącach oba strasznie sie poluzowały i teraz strach uzywać bo nie chce skonczyc z nożem w oku :)
  • 0

budo_balisongman
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
Ja niedawno połamalem swojego balka niewytrzymał upadków itp. bo jestem poczatkujący. Mój miał ząbki duż e i małe z drugiej strony czyli nóz obronny juz takiego teraz niewidziałem nigdzie to z kumplem zycalismy im do siedzie tak zeby podczas lutu sie otworzył i ten co łapie złąpał otwarty nuz ale nie za ostrze. Niezawsze sie udawałe ale cuż... takieżycie:)
  • 0

budo_sovq
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
Rzucaliście do siebie nożem? czy źle zrozumiałem? 8O
  • 0

budo_sovq
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
Rzucaliście do siebie nożem? czy może źle zrozumiałem... 8O
  • 0

budo_balisongman
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
OJ narobiłęm troche byków. Tak rzucaliśmy do siebie motylkiem. Dziś w sumie kupiłęm za 7zł nowy balik i w szkole znów się troche rzucało, oczywiście tak na boczku żeby nikogo nietrfić.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
A propos rzucania balim:

Mam pytanie (mój znajomy to robił) rzucanie motylkiem do celu - dla mnie jest to trochę kosmiczne - otwierał go i przed ukończeniem drugiego ruchu dokonywał rzutu, trochę jak z biodra - z kilku metrów w tarczę dartsów trafiał i jego bali nie odpadał. Niestety nie wiem co to był za bali, z pewnością nie ruski.
Pytanie brzmi - czy jest takie cudo które się zamyka w locie czy raczej umiejętności cyrkowe tego gościa?
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
jak ktoś chce a z wawy jest do Świata Noży właśnie doszły nowe zajebiste motylki, na śrubach, podkładkach - chodzą miodnie straaaaaaaaasznie. Właśnie sie bawie swoim ze wstawkami z drewna cocobolo ;-)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)
Troszkę się nowosci pojawiło - parę dni temu kupiłem (w Krakowie) hiszpańskiego balka - 70 zł, na śrubach, przekładany latch, wstawki z drewienka (???) - całkiem miły.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong(motylek)

A propos rzucania balim:

Mam pytanie (mój znajomy to robił) rzucanie motylkiem do celu - dla mnie jest to trochę kosmiczne - otwierał go i przed ukończeniem drugiego ruchu dokonywał rzutu

Pytanie tez troche kosmiczne,sposobow na otwarcie balka jest kilkanascie i prawie kazda ma przynajmniej kilka wariacji...skad mamy wiedziec o jaki ruch Ci chodzi?

Tak z 6 lat temu musialem kupic nowego balka(herbertza zmienilem na herbertza ;) wtedy na slasku to byly jedyne 'nie-ruskie' butterfly'e do zdobycia...) i starym sporo porzucalem sobie wedlug tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale po pierwsze,co latwo sie domyslic,strasznie niszczy to noz,po drugie moze byc niebezpieczne,a po trzecie,powiedzmy sobie szczerze,to strasznie wieśniacko-szczeniacka zabawa...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024