Skocz do zawartości


Zdjęcie

popularność bjj w polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Jesli mozna cos od siebie...;
Przede wszystkim marketing. Musi byc profesjonalny. Tak mloda w Polsce MA nie moze pozwolic sobie na taka cisze wokol siebie. Niekoniecznie telewizja, moga byc np pokazy publiczne, pokazy w szkolach itd.
Poza tym BJJ ma zla opinie (dzieki zle zrozumianej przez niektore osoby intencji jakie mialo w sobie "wyzwanie Graciech") i nieraz bedzie ciezko rodzicow namowic aby pozwolili dzieciom cwiczyc.
Poza tym brak oficjalnych uprawnien instruktorow sportowych panstwowych - to tez jest wazne aby nie tylko trener posiadal "kwit z pralni" ale potwierdzony zdanym egzaminem dyplom instruktora sportowego. Nie chodzi mi tu o umiejetnosci stylowe ale czysto sportowe jak znajomosc anatomi i umiejetne, zdrowe prowadzenie zajec.
Poza tym cena (jak juz mowili przedmowcy).
Pozdrawiam
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

dyplom instruktora sportowego


A takich to praktycznie nia ma (tylko byli Judocy)...


Jeszcze dużo pracy przed nimi... bardzo dużo...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Moim zdaniem leży kompletnie reklama. Źle trafiona do ludzi, z podejściem: bjj najlepsze wszystko inne to syf nie zdobędzie się dużo ludzi.
Pomijam normalną drogę np w telewizji czy w gazetach bo tego nie ma i nikt nie może się tym zająć. chodzi mi raczej o "bagno" trzymające się bjj. Ciężko coś wypromować jeżeli się lży na inne systemy, no do tego dochodzi jeszcze "młodość" bjj w Polsce i brak prawnych struktur organizacji bjj w polsce jak powiedział Roslon.
No i oczywiście "nieatrakcyjność" tego systemu dla postronnego obserwatora, dlatego np dobrym elementem jest włączanie np boksu do treningu.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Miejmy nadzieję, że wszystko przyjdzie z czasem. Na sławę i pieniądze trzeba cięzko zapracować.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Witam

Faktem jest że pewne dyscypliny sportu lepiej są traktowane przez media niż inne i nie jest to nawet sprawa sukcesów na arenie światowej. Do końca pewnie też nie jest to kwestia widowiskowości. Widział ktoś w telewizji kiedyś reportarz z zawodów np. w lataniu precyzyjnym, w którym Polska nie od dzisiaj jest potęgą? A może oglądał ktoś zawody w akrobacji samolotowej, w której niestety nie żyjący już od 3 lat (w 1998 zginął w katastrofie samolotowej) Janusz Kasperek był trzykrotnym mistrzem świata, a przez szereg lat nie wracał z nich bez medalu?

A jeśli chodzi o wiedzę ludzi co to jest i z czym się je Bjj - Ustawa o Prawie Lotniczym, znowelizowana, dostosowana do realiów dzisiejszej Europy, została zawetowana przez prezydenta, który tłumaczył to wydarzeniami września w USA. rotfl To co się dziwicie, że Bjj jest traktowane albo za Capoeire, albo za walki morderców.

Ech sorka, może trochę mnie poniosło :)

Pozdrawiam, Aviator

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Hmmmmm....... jak dla mnie to zla promocja ma tu wplyw na mniejsza popularnosc Bjj , lecz wydaje mi sie , ze po pierwszym treningu czlowiek jest uzalezniony =] , zas w aikido jest na odwrót , duza promocja tej sztuki walki ale im dluzej sie cwiczy tym szybciej chce sie przestac ! ( przynajmniej ja tak mam , mialem ) , nie watpie w to , iz aikido dla kogos moze byc bardziej ciekawsze od Bjj , nieeee jednak w to watpie =] !
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

zas w aikido jest na odwrót , duza promocja tej sztuki walki ale im dluzej sie cwiczy tym szybciej chce sie przestac !


To jest mniemanie niestety nie poparte niczym ;)

Realia mowia co innego - w aikido jest chyba najwiecej osob dlugo cwiczacych. Nikt im tam nie mowi ze po 3 miesiacach beda skuteczni i ludzie idac do takiej sekcji z gory nastawaja sie na conajmniej kilka lat cwiczen - a ci co odchodza to najczesciej tez po kilku miesiacach odchodza z sekcji i innego stylu i tak probuja wszystkiego po trochu ale nigdy w niczym nie beda dobre.
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
- a ci co odchodza to najczesciej tez po kilku miesiacach odchodza z sekcji i innego stylu i tak probuja wszystkiego po trochu ale nigdy w niczym nie beda dobre.

jup

lub po kilku miesiacach chodzenia na aikido widza ze jednak mit Stevena Seagala to jednak naprawde mit i ida poszukac czegos naprawde nadajacego sie do walki
  • 0

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

lub po kilku miesiacach chodzenia na aikido widza ze jednak mit Stevena Seagala to jednak naprawde mit i ida poszukac czegos naprawde nadajacego sie do walki

Niestety mylisz się, bardzo duża liczba osób zostaje, a mit seagala nie wykorzenią teksty w internecie. Wystarczy spojrzeć na sekcje aikido.
A na bjj? po ile jest osób? po 15, 20?
Co by nie pisać wszyscy skłaniają się do stylów "stojących" i raczej wątpliwe aby się to zmieniło.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

Co by nie pisać wszyscy skłaniają się do stylów "stojących" i raczej wątpliwe aby się to zmieniło.


Z tym bym sie nie zgodził...
Na moim podwórku własniel udzie odchodzą z Karate i Taekwondo i przechodza do mnie lub na Judo...


Oczywiście nie wszystkim to leży, więc po pewnym czasie się wykruszają, ale sporo osób trenuje np. równocześnie u mnie i Judo...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Fajter:
Co sie dzieje ze wiecej ludzi trenuje stojke ?
Wiele jest czynnikow wplywajacych na to jaka sztuke walki wybiera mloda osoba ( przewaznie cwiczenie rozpoczyna sie w mlodym wieku ).

Jednym z nich jest widowiskowosc.
Cos ladnie wyglada, jest atrakcyjne dla oka. W filmach pokazuja, ladne to, czemu nie sprobowac ?

Kolejna sprawa to powszechnosc.
Szkol uczacych najogulniej walki w stojce jest bez porownania wiecej niz szkol uczacych chytow ( zapasy, judo, bjj ). Wiekrza ilosc oznacza wiekrza dostepnosc co przelicza sie takze na liczbe osob trenujacych.

Nastepna sprawa to mity.
Mity wziete z filmow. Ktore ukazuja walke w formie ukladow wyrezyserowanych. Neguja one w wiekrzosc zarowno walke w zwarciu jak i "realne" podejscie do walki co wiaze sie z tym ze jest to po prostu bardzo malo atrakcyjne dla widza w porownaniu z kopniakiem po ktorm ktos teatralnie upada rozwlajac po drodze stol. Kolejny mit o ultra wysokiej skutecznosci niektorych systemow. Wywodzi sie to bezposrednio z kolejnego elementu.

Kolejna sprawa to niewiedza.
Wiekrzosc ludzi nie wie jak wyglada walka na ulicy. Nie ma o tym pojecia, nigdy sie nie bila. Ten brak wiedzy w polaczeniu z obiegowymi opiniami skutkuje tym ze style z natury bardziej widowiskowe sa bardziej popularne.

Nie poruszylem tutaj tematu celow dla ktorego dana osoba zaczyna cwiczyc. Zawsze jednym z elementow jest chec nauczenia sie skutecznej samoobrony. Jak wazny jest ten element dla poszczegolnych ludzi to jest juz ich indywidualna sprawa.
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
jup

jak to niedawno zauwazylismy w rozmowie z cwiczacymi kolegami , skutecznosc danego stylu w walce ulicznej jest wazny dla ok 95% ludzi...

prawda Hascie?
:P
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

lub po kilku miesiacach chodzenia na aikido widza ze jednak mit Stevena Seagala to jednak naprawde mit i ida poszukac czegos naprawde nadajacego sie do walki

Niestety mylisz się, bardzo duża liczba osób zostaje, a mit seagala nie wykorzenią teksty w internecie. Wystarczy spojrzeć na sekcje aikido.
A na bjj? po ile jest osób? po 15, 20?
Co by nie pisać wszyscy skłaniają się do stylów "stojących" i raczej wątpliwe aby się to zmieniło.


jup

ale ja odpowiadalem Martiusowi - ktory mowil ze ludzie ktorzy odchodza z aikido odchodza bo sie po prostu wykruszaja - ja twierdze ze oczywiscie tak jest , ale odchodza takze bo widza ze jednak ten styl jest do niczego w realnej walce.
  • 0

budo_nagato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Kotlet z lodówki na patlenię.

Minęły 3 lata od założenia topicu. Ciekawe co się u was (w waszym mieście, w waszej sekcji) zmieniło od tego czasu?

Pozdrawiam
  • 0

budo_suda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
U nas ja sie pojawiłem :)
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
U nas w mieście BJJ pojawiło się jakieś 7 miesięcy temu i sytuacja wygląda tak, jak u niektórych 3 lata temu :wink:
15-20 ćwiczących, z promocją trzeba będzie dopiero ostro ruszyć, w mieście nikt nie wie o co w tym biega, choć niektórzy słyszeli o UFC.
Jedyna różnica, to to, że trener jest po AWF z odpowiednim wykształceniem.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
wtrace swoje 3 grosze (a wlasciewie jeden ;) ) , otoz moim zdaniem, oprocz wszystkich powodow, ktore zostaly wymienione, glownym (przynajmniej dla mnie) jest zdecydowana niechec do sciskania sie na glebie ze spoconymi, stekajacymi facetami. Mysle, ze to dla wielu jest niezbyt przyjemne, innymi slowy : tylko niektorzy fajterzy znajda w tym cos dla siebie.
takie moje zdanie, ale oczywiscie moge sie mylic (jesli chodzi o proporcje - moze wielu facetow to lubi, a ja nic o tym nie wiem :) )
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

wtrace swoje 3 grosze (a wlasciewie jeden ;) ) , otoz moim zdaniem, oprocz wszystkich powodow, ktore zostaly wymienione, glownym (przynajmniej dla mnie) jest zdecydowana niechec do sciskania sie na glebie ze spoconymi, stekajacymi facetami.


Sadzac z avataru, kolega woli trzymanie sie za raczke z wymuskanymi i uduchowionymi (wschodnio) mezczyznami, z wyraznymi sklonnosciami do intelektualizowania.

To ja juz wole swoich spoconych z sekcji...
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
a co ma znaczyc ten personalny atak ?? poczules sie urazony, ze powiedzialem co mi sie w tym nie podoba ?? nikogo personalnie nie zaatakowalem, ani nie zaatakowalem tego stylu walki, mowiac krotko : zachowalem sie w porzadku, czego w przyszlosci i tobie zycze.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Stekasz to conajwyzej ty ze swoimi koleszkami w szatni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024