Skocz do zawartości


Zdjęcie

Związki sportowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Związki sportowe
Zainteresowała mnie ostatnio kwestia zrzeszania sportów walki w obrębie związków sportowych.Jakie są plusy i minusy objęcia dyscypliny patronatem związku. Czy na przykład ewentualne zorganizowanie powiedzmy mistrzostw Polski musi być pod patronatem związku ,albo czy sędzia bądź lekarz sportowy również musi być homologowany przez związek. Sczerze mówiąc zainteresowało mnie to na skutek prężnego rozwoju w Polsce BJJ; nie słyszałem mianowicie aby dotąd powstał Polski Związek BJJ, co wydało mi się zastanawiające.Czy planujecie coś takiego założyć ,czy też działacie w ramach Polskiego Zwiazku Ju Jitsu , o którym wiem, że istnieje :?: :?: :?: :?:
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Ustawa o Kulturze Fizycznej z dnia 18.01.1996

Dziennik Ustaw 01.81.889 z dnia 2001.10.06
ze zmianami
Dz.U.01.102.1115


Przerabialiśmy to juz częściowo na forum Jiu-Jitsu


R.
  • 0

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Dzięki wielkie, czytam ustawę i jestem w trakcie czytania dyskusji na forum Ju-jitsu i trochę mi się rozjaśniło ale cały czas nie wiem jak wygląda sprawa z BJJ. Czy podpinacie się pod Polski Związek Ju-Jitsu, czy też planujecie zorganizować własny związek(co wydaje sie być naturalną koleją rzeczy biorąc pod uwagę rosnącą popularnośc BJJ). Czy założenie takiego związku jest w naszym kraju dużym problemem. :?: :?: :?:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe

nie wiem jak wygląda sprawa z BJJ. Czy podpinacie się pod Polski Związek Ju-Jitsu,


jak na razie nik z BJJ nie nalezy do PZJJ
nawet chyba nie ma jak na razie zadnej oficjalnej organizacji np. Stowarzyszenia BJJ - ale tu niech sie wypowiedza ludzie z BJJ
Pozdrawiam
martius
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe

Zainteresowała mnie ostatnio kwestia zrzeszania sportów walki w obrębie związków sportowych.Jakie są plusy i minusy objęcia dyscypliny patronatem związku.

Poczytaj też wątek [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Bardzo bym prosił o odpowiedź dotyczącą sytuacji BJJ (chyba nie poruszyłem zbyt drażliwego tematu). :?:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Chyba jednak poruszyłeś. :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Dalczego drażliwy?

BJJ to efemeryda... kilka klubów nie liczących się w właściwie w świecie polskich SW

Jeśliby stworzyli organizację i znaleźli środki na jej działalność może wtedy ktoś by się z głosami BJJ liczył, a tak?

Za kilka lat będzie można dopiero coś powiedzieć sensownego o organizacjach BJJ.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Jezeli Roslon mozesz to napisz jaki klub wg Ciebie liczy sie w polskich SW i jakie sa Twoje kryteria zaliczania jakiegos klubu do tych liczacych sie w polskich SW?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Jesli klub to taki, który jest cos w stanie zrobić dobrego dla SW, a nie ośmieszający to środowisko...

Jeśli organizacja to licząca się w życiu społecznym...

Tak trudno to zrozumieć?

To że ktoś głośno krzyczy, że jest super nie oznacza, ze ktoś na te krzyki zwraca uwagę...
Przypomina to ujadanie ratlerka na konia przy wozie... każdy sobie z tego g.. robi...

dawno temu wymyslono taki termin "praca u podstaw" tylko mało kto zauważa, jakie to mądre podejście...

R.
  • 0

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe

Jesli klub to taki, który jest cos w stanie zrobić dobrego dla SW, a nie ośmieszający to środowisko...


czyli? Podobnym kryterium jest, ze maja byc fajne ;) . Tylko co to znaczy?

BJJ to efemeryda... kilka klubów nie liczących się w właściwie w świecie polskich SW


Czy rzeczywiscie kluby bjj nie licza sie w Polsce? To o co tyle halasu?
I sprecyzuj co znaczy "licza sie".

Jeśli organizacja to licząca się w życiu społecznym...

Tak trudno to zrozumieć?


Ja w ogole tego nie rozumiem. Jak mozesz to podaj jakakolwiek organizacje np ju jitsu "liczaca sie w zyciu spolecznym".


To że ktoś głośno krzyczy, że jest super nie oznacza, ze ktoś na te krzyki zwraca uwagę...
Przypomina to ujadanie ratlerka na konia przy wozie... każdy sobie z tego g.. robi...


Problem w tym, ze to nie ujadanie ratlerka. Nawet Pan Jozwiak napisal ksiazke Kombat skuteczna samoobrona a w srodku wiekszosc to zawodnicy valetudo i rodzina gracie. :)

Ponadto chyba wiele osob bardzo sie przestraszylo tego ratlerka
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe

Bardzo bym prosił o odpowiedź dotyczącą sytuacji BJJ (chyba nie poruszyłem zbyt drażliwego tematu). :?:

Bjj w Polsce jest na etapie "tworzenia struktur" oznacza to że nie ma jeszcze żadnej organizacji tego typu. Myślę że do końca roku się to powinno zmienić.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe
Zakładacie związek?
:?:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Związki sportowe

Zakładacie związek?
:?:

Roslon na razie nic Ci nie powiem bo muszę się spotkać z kilkoma osobami. Związek raczej odpada.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024