Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mario Stapel-pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Mario Stapel-pytanie
Vacirca Jiu-Jitsu,czarny pas w......Co to ma wspolnego z Bjj?Gdzie byli,gdzie walczyli,co osiagneli?O ile sie nie myle to W Bjj organizowane sa walki...przynajmniej sportowe(mundiale Bjj o turniejach Vale tudo nie wspomne ),gdzie w tym wszystkim jest Vacirca?.Czyzby to bylo uzasadnieniem atrakcyjnych cen nauki umiejetnosci walki .Jaka jest jakosc czarnego pasa Mario Stapela?.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie

Vacirca Jiu-Jitsu,czarny pas w......Co to ma wspolnego z Bjj?Gdzie byli,gdzie walczyli,co osiagneli?O ile sie nie myle to W Bjj organizowane sa walki...przynajmniej sportowe(mundiale Bjj o turniejach Vale tudo nie wspomne ),gdzie w tym wszystkim jest Vacirca?.Czyzby to bylo uzasadnieniem atrakcyjnych cen nauki umiejetnosci walki .Jaka jest jakosc czarnego pasa Mario Stapela?.


Możesz poczytać wersja niemiecka i angielska:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Misiek2
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
A wiec kilka slow o MARIO STAPEL :

Swoja przygode ze sztukami walki rozpoczal w wieku lat 9. W wieku lat 16 rozpoczal trening Thai Boxu jak i Sanda. Czesto wizytowal Holandie celem odwiedzenia najleprzej szkoly Thaia w Europie.
W 1996 roku zaczal trenowac BJJ. Od owego czasu trenuje pod Prof. Franco i Prof. Demetrio Vacirca.
Rok pozniej zostal czlonkiem grupy zawodniczej "European Competition Team" a takze tego samego roku zostal oficjalnym reprezentantem VJJ ( Vacicra Jiu Jitsu )

Info z SherDog'a:

Name Mario Stapel (Brownbelt Vacirca Jiu Jitsu)
Record 1 - 1 - 0
Association Power Academy
Weight 167 lbs / 76 kg
Country Germany


Kilka slow o Braciach Vacicra ( FRANCO , DEMETRIO )

Franco:
Przygode ze Sztukami walki rozpoczal w wieku lat 6 od nauki Judo i jiu jitsu, nastepnie zapisal sie do szkolki kung fu (1982). W 1989 po raz pierwszy pojechal do Brazylji gdzie nawiazal znajomosc z kilkoma czlonkami rodziny Gracie. Od tego czasu spotkal On kilkunastu instruktorow i obaj Bracia zdecydowali odwiedzac Rio kilkanascie razy do roku aby uczyc sie u nich. Czarny Pas (1 stopien) otrzymal z rak Flavio Behring ktory to uprawnienia otrzymal od Helio Gracie.

Demetrio:
Trenowal razem z Bratem. Takze jest posiadaczem czarnego pasa nadanego przez Flavio.

Dołączona grafika
Zdjecie obu braci.

Co do ich stopni mistrzowskich to sa oni wymienieni, podobnie jak ich nauczyciel Flavio Behring na oficjalnej stronie BJJ:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak i na innej stronie gdzie jest pelna lista osob z pasami mistrzowskimi:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Helio Gracie --> Flávio Behring --> Demetrio Vacirca,Franco Vacirca


Informacja po Angielsku odnosnie owych panow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Dyzio:
Mario nie posiada czarnego pasa, jest aktulanie posiadaczem paska brazowego. Uczniowie Vacicra startuja w zawodach i odnosza sukcesy. Wiecej na stronce.Ich paski sa autoryzowane przez bardzo waza osobe Behringa ktory to raczej swojego 8 dana nie dostal przez przypadek.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie

Dyzio:
Mario nie posiada czarnego pasa, jest aktulanie posiadaczem paska brazowego. Uczniowie Vacicra startuja w zawodach i odnosza sukcesy. Wiecej na stronce.Ich paski sa autoryzowane przez bardzo waza osobe Behringa ktory to raczej swojego 8 dana nie dostal przez przypadek.


Przedwczoraj miałem okazję rozmawiac tel. z Mario Stapelem między innymi na temat stopni. Mario posiada czarny pas w bjj. (data otrzymania wypadła mi zgłowy, ale to nie jest istotne)

Misiek2
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Ok dzieki za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie ,czym pokierowane sa tak niskie ceny stazy Mario ,przeciez wiadomo ze za kazdym czarnym pasem Bjj ida tez nimale sumy.
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie

Ok dzieki za odpowiedzi.Mam jeszcze jedno pytanie ,czym pokierowane sa tak niskie ceny stazy Mario ,przeciez wiadomo ze za kazdym czarnym pasem Bjj ida tez nimale sumy.


Bo:
1. Seminarium z Mario robiono po kosztach - nikt na tym nie zarabial (tak przynajmniej bylo w Krakowie).
2. Osoby robiace bjj w Krakowie sa czlonkami Power Academy - szkoly Maria i jego osobistymi uczniami i mysle ze to normalka ze ze swoich sie nie zdziera. Jakby bylo robione otwarte seminarium dla wszystkich to pewnie byloby drozsze.

Sprawe Vacircow juz na tym forum opisywano, zreszta Hast juz prawie wszystko napisal w tym watku. Ich bjj jest NORMALNYM bjj a nazwa Vacirca Jiu-Jitsu to taka sam nazwa jak Aliance Jiu-Jitsu albo Machado Jiu-Jitsu - to jest nazwisko (szkola) a nie jakis rodzaj bjj. Zatem pasy ktore Mario otrzymal od Vacircow maja taka sama wartosc jak inne pasy w bjj. I faktycznie ma juz czarny. Ostatnio jak bylismy u niego w Niemczech to mial jeszcze brazowy z czterema belkami czyli tuz przed czarnym i mial dostac czarny jeszcze w kwietniu przed wyjazdem na shooto do Japonii. Ja osobiscie nie pytalem go czy dostal juz czarny ale widzialem ostatnio jakis ranking profesjonalnego shooto (gdzie byl zreszta sklasyfikowany jako nr 1 w Europie w swojej wadze) i tam mial juz podany czarny. Tak samo z czarnym byl zapowiadany do walki vale tudo z Kazeka Munizem z Gracie Barra Team Carlosa Gracie Juniora teraz w maju (do walki nie dojdzie bo Mario polamal zebra - ta walka miala byc juz wczesniej ale wtedy ja Muniz odwolal z powodu kontuzji).

dudu
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Mario Stapel ma pewien dlug wdziecznosci w stosunku do braci Vacirca, ktory splaca w ten sposob, ze kiedy zglosilo sie do niego pare osob zza wschodniej granicy, aby sie czegos nauczyc potraktowal to nie w celach zarobkowych, ale jako wyciagniecie pomocnej dloni :lol: . Biorac pod uwage, ze w tamtym okresie potrzebowal na gwalt pieniedzy zgodzil sie przyjechac i tak juz zostalo. Dudu go odwiedza on czasami przyjezdza do Polski i jakos sie to kreci. Z tego co mi wiadomo Mario ostatnio mial brazowy pas w BJJ, ale jadac do Japonii mial otrzymac czarny. Co z tego wyniknelo pytajcie dudu bo on tutaj wszystko powinien najlepiej wiedziec.

Pozdrawiam
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Jeszcze dodam, ze slowa ktore kiedys do mnie powiedzial ciagle tkwia w mojej pamieci:

"Well, I always want to show my students that to be a good fighter it doesn't mean to be an animal".

Pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Ogólnie, jaki to jest człowiek? Jak podchodzi do swoich uczniów i do nauczania. ?
  • 0

budo_boom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warsaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Mario jest czlowiekim bardzo otwartym. Jego treningi BJJ sprawiaja ogromna przyjemnosc. Kiedy mialem okazje cwiczyc u niego, widzialem w nim profesjonaliste, czlowieka ktory duzo, zrobil, duzo wie itd. Niby trening jak trening, ale jednak cos w tym bylo... Jak podchodzi do swoich uczniow? Tego tak naprawde nie wiem dokladnie, na pewno najlepszych promuje i nie lubi jak powtarza sie ten sam blad kilka razy pod rzad, wtedy na prawde jkest ostry....
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie

Ogólnie, jaki to jest człowiek? Jak podchodzi do swoich uczniów i do nauczania. ?


Ja z Mario widzialem sie tylko dwa razy - na seminariach w Krakowie i Warszawie - wiec pewnie znam go troche gorzej, niz Dudu, Boom i Misiek2 (junior... :wink: ), ktorzy byli u niego w akademii. Moge wiec tylko powiedziec ze Mario zrobil na mnie wrazenie bardzo sympatycznego i wiecznie usmiechnietego gostka, z ktorym mozna pogadac na kazdy temat (...a juz o sztukach walki i plci pieknej moglby gadac calymi godzinami ). Poza tym jest to facet otwarty i tolerancyjny, inne style i organizacje traktuje z szacunkiem (okay - krav magi zdecydowanie nie lubi :wink: ) i nie traktuje BJJ jak ostatecznego objawienia.

Jesli chodzi o jego styl, to nieco rozni sie od stylu nauczanego w BOA. Na seminariach pokazuje bardzo duzo technik i mniejsza zwraca uwage na szczegoly, natomiast wieksza na plynnosc, umiejetnosc szukania luk w taktyce przeciwnika i przechodzenia z jednej techniki do drugiej. I strasznie sie wkurza sie jak ktos walczy silowo, zamiast... troszke pomyslec. :?

Aha, BTW - jakos nikt jeszcze o tym nie wspominal - Mario ma 24 lata i utrzymuje sie z prowadzenia swojej akademii sztuk walki w Wetzlarze (Muay Thai, BJJ, Shooto).
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Hi Dudu,

"Tak samo z czarnym byl zapowiadany do walki vale tudo z Kazeka Munizem z Gracie Barra Team Carlosa Gracie Juniora teraz w maju (do walki nie dojdzie bo Mario polamal zebra - ta walka miala byc juz wczesniej ale wtedy ja Muniz odwolal z powodu kontuzji)."


Z tymi polamanymi zebrami - to nie jest do konca pewne.
Mario mowil mi, ze trzaslo mu cos zebrach - byc moze pekniecie.
Pytalem sie go czy dostal z kopa czy jak - nie - mowil, ze stalo sie to podczas grapplingu.

Za dobry tydzien bede sie z nim widzial, wiec wtedy bede mogl napisac cos wiecej.

Co do cen seminariow w Polsce, to sa one zdecydowanie nizsze niz w Niemczech, bo Mario bierze pod uwage sytuacje finansowa ludzi w Polsce.

Ciao
Chris
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
[quote name="budo_Chris"]PS: Jak zrobic, zeby cytaty byly w bialym polu???[/quote]
Witaj chris, to co chcesz cytować musisz wziąść w tag [quote] jakistamtext [/qote] bez odstępu między słowem a tagiem.
Informacje masz tu:
http://www.fabrykasi...php?mode=bbcode
i tu:
http://www.fabrykasily.pl/faq.php
  • 0

budo_chris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Braunschweig

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Dzieki Fiodor!

Jak chcesz, to mozesz wywalic tego posta :wink:

Nara
Chris
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
Orto napisał:

......wiec pewnie znam go troche gorzej, niz Dudu, Boom i Misiek2 (junior... )....,



Orto!
Podoba mi się to stwierdzenie. Masz rację Orto, Michał to do mnie junior (niestety latka lecą). Przy okazji wyjaśnienie dla niezorientowanych, Michał kumpel Dudu, na którego tez mówią Misiek to nie ta sama osoba co Misiek2.
Pozdrawiam Orto.
Misiek2
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie

A wiec kilka slow o MARIO STAPEL :

Swoja przygode ze sztukami walki rozpoczal w wieku lat 9. W wieku lat 16 rozpoczal trening Thai Boxu jak i Sanda. Czesto wizytowal Holandie celem odwiedzenia najleprzej szkoly Thaia w Europie.
W 1996 roku zaczal trenowac BJJ. Od owego czasu trenuje pod Prof. Franco i Prof. Demetrio Vacirca.

A tak mi teraz do oczu wpadło. :)
Napisałeś "Prof. Demetrio Vacirca" - czy to taki tytuł nieformalny, czy naukowy (on sam wygląda dość młodo)?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Mario Stapel-pytanie
A wiec tak, Tytul Prof. Jest nieformalny ( nie mam informacji swiadczacych o tym ze tak nie jest ). PEREZ uzywa tego tytulu, przypuszczalnie z powodu jego duzego wkladu w rozwuj jj jaki i jego duza wiedze.
Raczej to nie sa stopnie naukowe, przypuszczalnie chodzi o to aby podkreslic ich wyjatkowa wiedze. Moze Dudu cos wyjasni. Tyle moich spostrzezen.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024