Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bracia (?????) Nakamura.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Bracia (?????) Nakamura.
Przeglądałem ostatnio na jakiejś stronie skład reprezentacji Japonii (w Judo oczywiście) na IO w Atlancie i było tam aż 3 gości o nazwisku Nakamura:Yukimasa, Kenzo i Yoshio.Podejrzewam że są to bracia ,ale jeżeli ktoś mógłby przedstawić bliżej ich sylwetki byłbym wdzięczny.Swoją drogą można by zacząć tu pisać o znanych zagranicznych Judokach (nie tylko tych ,którzy nadal startują).W końcu ludzie z BJJ mają swoją rodzinę Gracie, więc dlaczego my mamy być gorsi.
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bracia (?????) Nakamura.
Mi sie odechcialo pisac po tym wszystkim :( ehh...
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Bracia (?????) Nakamura.
A w ogole to watpie zeby byli to bracia...nazwisko Nakamura jest bardzo popularne w Japonii.
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bracia (?????) Nakamura.
wiecie za 100lat beda pisać o mojej rodzinie :D :lol: :D a tak a propo to niupodabniajmy do bjj w końcu to judon a nie bjj2
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Bracia (?????) Nakamura.
Nie chodziło mi o upodabniani się do Bjj.Chyba źle mnie zrozumiałeś ,ale mam nadzieję że nie widzisz nic złego w tym żeby poznać trochę lepiej znanych zawodników.
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Bracia (?????) Nakamura.
przeciwko temu nie mam nić :!:
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Bracia (?????) Nakamura.
Dobra, jeśli nie daliście się namówić żeby napisać o kimś parę słów, to ja to zrobię.A przedstawię wam bliżej sylwetkę kolesia , o którym pewnie nie słyszeliście chociaż prezentuje bardzo wysoki poziom,a mowa o Martinie Boonzaayer.Oprócz tego że trenuje Judo jest świetnym kulturystą i szkoda, że nie mam skanera żeby pokazać wam jego zdjęcia bo są naprawdę imponujące.Zachęcam do przeczytania bo w tekście przewija się polski wątek
Przed ukończeniem 27 roku życia planuje wstąpić do US Navy.Teraz ma 24 lata.Jego przygoda z judo zaczeła się gdy miał 8 lat.Wtedy jego ojciec-zaawansowany judoka z Holandii-postanowił znalężć mu zajęcie na okres wakacji które zabiłyby nudę i nauczyły dyscypliny.Zapisał go więc do miejscowwego klubu YMCA.(Gdzieś w USA)
Z zaangażowaniem trenował on 2 razy w tygodniu do momentu osiągniecia 16 lat. Ponieważ wcześniej nie brał udziału w zawodach(zdecydowana większość odbywała się w niedzielę ,a więc dzień zarezerwowany na wizytę w kościele ) chęć rywalizacji rosła w nim coraz bardziej. „Nieszczęśliwym trafem w moim zmierzeniu się z innymi było to.że ze względu na moje rozmiary właściwie nie było nikogo w mojej grupie wiekowej z kim mógłbym się równać.Byłem dużym dzieckiem i nikt w mojej grupie nie był mi fizycznie równy.” Martin był tak wielki, że przypadkowo uszkodził kilku kolegów „Nikt potem nie chciał ze mną trenować.Trenowanie codziennie samemu było bardzo frustrujące.Do judo potrzeba przynajmniej dwóch” Zaczął więc startować w poważniejszych zawodach, gdzie musiał mierzyć się z przeciwnikami dużo starszymi i bardziej doświadczonymi od niego. Mając 19 lat rozpoczął trenowanie kulturystyki, a efekty pojwiły się tak szybko , że zdecydował się odłożyć judo na bok.Powrócił do Judo dopiero na którymś roku studiów.Kiedy wpadł do klubu przy uniwersytecie poznał swojego obecnego trenera , Piotra Rennika, byłego członka polskiej drużyny olimpijskiej.W 1996 Martin zajął 2 miejsce w US Open Judo Championship, międzynarodowym konkursie organizowanym co roku w USA.Po tym wydarzeniu ,w momencie kiedy nie załapał się na IO w Atlancie , jego głownym celem stał się start na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

PS.:Słowa te pisałem na podstawie artykułu z 1998 r.Martin załapał się do kadry na IO.
Bushi
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Bracia (?????) Nakamura.
Jak ktoś wie coś na temat tego polskiego trenera i napisze pare słów to się nie obraże.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024