Skocz do zawartości


Zdjęcie

popularność bjj w polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

popularność bjj w polsce
Dlaczego (waszym zdaniem) bjj jest tak mało popularne w Polsce?
Czym to jest spowodowane? Dlaczego np ludzie nie walą tłumami jak np na aikido? Czyżby zła promocja? a może ludziom nie chce się turlać w parterze?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Myślę, że większości ludzi BJJ kojarzy się z walkami w klatkach, w których dwóch wchodzi a jeden wychodzi. Myślą, że styl ten jest dla psycholi czy twardzieli, którzy biją się na fulla w małych rękawiczkach, lecą zęby, łamią się ręce itp. Winę ponosi słaba reklama, ewentualnie umieszczanie na plakatach takich rysunków, jak np. logo vortalu Budo.
  • 0

budo_hermann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
1. bjj jest malo popularne dlatego ze malo ludzi wie o jego istnieniu - przecietny czlowiek wie o karate, kung fu boksie itp. (poprostu te style czesto sa w tv) ale o bjj nie slyszal, do tego jest nagminie mylone z capo.

2. bjj w Polsce istnieje od niedawna i sila rzeczy jest mniej popularne od innych styli/sportow.

3. element finansowy - wezmy takie judo - na wielu uczelniach istnieja sekcje w ktorych nauczane jest za free, istnieja sekcje itp. - to odrazu przeklada sie na popularnasc - nie chodzi mi o to ze ktos ma nauczac bjj charytatywnie ale wsrod sekcji komercyjnych bjj nalezy do najdrozszych.

4. no i zla atmosfera (nie chodzi mi o atmosfere na treningach) - ciagle klotnie itp. - niektorych to odpycha.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Tak jak pisał przedmówca - zgadzam sie całkowicie!
Poza tym wielu ludzi patrzy na sztuki walki jako hobby, chca milo spędzić czas a nie udowaqdniać sobie światu, że
Patrząc z pozycji ojca nie oddał bym dziecka do sekcji gdzie instruktor wychwala swój styl tylko od strony skuteczności i mówiąc mi, że mój malolat pokona czarnego pasa np. karate po 3 miesiacach.
Mnie bardziej interesuje to czy mój małolat będzie zdrowy i czy w razie czego obroni się przed łobuzem.
czynnik walki - sposób ( agresywny ) przedstawienia stylu przyciąga często dresiarzy a z nich po krótkim czasie żaden porzytek bo i tak wypadną z sekcji jak tylko zobaczą, że trening jets cięzki.
Sprawa reklamy nasza mentalność ( na szczeście ) jest trochę inna niż w USA. Taki sposób reklamy też nie zawsz trafia. Obrzucanie innych systemów ma czasami odwrotny skutek.
BJJ to bardzo ciekawy system - polecam go każdemu kto chciałby poznać efektywny zapasniczy kierunek MA. W Polsce jest to jednak nowość z czasem okrzepnie i to tylko od prowdzącego bedzie zależało czy będzie miał dużo uczestników zajęć.
MOIM ZDANIEM !
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Ludzie walą tłumami na aikido bo nie wiedzą zbyt dużo o jego "skuteczności" na ulicy. Są pod wrażeniem filmów z Segalem.
Możliwe że właśnie chodzi o promocje. Skąd przeciętny człowiek może się dowiedzieć o bjj?Skąd weźmie filmy o vale tudo? Jeżeli już jakieś sporty walki to boks , karate , tkd.
Bjj ma chyba troche "egzotyczną nazwe" :roll: :D
A co do niechęci turlania się w parterze to niektórzy poprostu nie wiedzą że to odbywa się w parterze. Ostatnio mój kolega(kompletny laik) spytał się mnie "co to jest parter"? :) Ale to już odizolowany przypadek , mógł się przecież domyśleć :roll:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

Skąd przeciętny człowiek może się dowiedzieć o bjj?Skąd weźmie filmy o vale tudo? Jeżeli już jakieś sporty walki to boks , karate , tkd.

A nawet jak dopadnie taki film to co? Ja mam parę lat treningu judo, dla mnie dwóch gosci, którzy leza kilkanascie minut na ziemi walczy w parterze, zazdroszcze im kondychy. Milosnik straznika Texasu widzi ze leżą. I nic (dla niego) się nie dzieje. Wysokie obrotowe kopy zawsze lepiej wyglądają w filmie/TV. Taki skuteczny, niewidowiskowy styl cięzko wypromować. A promocja przez UFC,Pride :) To tak jakby Tyson promowal szlachetna szermierkę na pięści.
  • 0

budo_vhailor
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
przede wszystkim brak informacji, jest po prostu malo znane ale zmienia sie to w wielkim tepie (na wszystko trzeba czasu) poza tym cena np w Warszawie 200 pln drobna przesada, ale mysle ze jak bedzie wiecej klubow zmieni sie to a i tak w porownaniu z sambo 2 trningi po 1,5 godziny w tygodniu 150 pln to male miki cos nie najlepiej dzieje sie na polskim rynku sztuk walk za mala konkurencja z tego wynikaja tak wysokie ceny, a co za tym idzie...
  • 0

budo_dziaslo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
witam. trenuje bjj w poznaniu, i musze na wstępie przyznac ze na macie jest az za duzo par (co np. znacznie utrudnia trening w stojce). oznacza to ze chetnych nie jest mało. poza tym nie szczęsliwi będą ci co poznali co to BJJ a reszta niech trwa w niewiedzy!
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Skad mala popularnosc ? Moje zdanie jest mniej wiecej takie:
1. Cena. Cena za treningi, zgodnie z dewiza iz BJJ musi byc najmniej 2x drozsze niz inne systemy, jest duzo za duza. Bjj jest jednym z najdrozszych sztuk walki. I to jak skuteczny on by nie byl nie zmienia faktu iz wiele osob bardzo chetnie zaczelo by trenowac gdyby tylko pozwalala by im na to sytuacja finansowa.
2. Reklama. A w zasadzie jej brak. Przyzwyczailem sie iz ludzie znaja i kojarza mniej wiecej judo, zapasy, capoeire, ale o Bjj to slyszal 1 na 100 i to przewaznie w znaczeniu synonimu do Vale Tudo.
3. Dostepnosc. Tutaj sytuacja podobna jak w pkt. 1. Ludzie chcieli by trenowac ale w okolicy sekcji brak. Inna sprawa ze nie moga powstawac blyskawicznie z tego powodu iz wyszkolenie kadry instruktorskiej na dobrym poziomie wymaga czasu i pieniedzy.
4. Czas. Czyli jak dlugo Bjj w polsce istnieje i jak wyglada sytuacja na ryku szkol sztuk walki. Szkol sztuk walki jest bardzo duzo w polsce, nie da sie ukryc. Na ten zatloczony juz rynek wchodzi cos nowego, w dodatku poparte niewlasciwa reklama.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
czas i odpowiednie PR to dwie najważniejsze rzeczy. Do tego jeszcze trzeba dodać odpowiedniego człowieka, który poświęci swój czas i zrobi dobrą firmę bjj. Największą reklamę robią ci którzy to ćwiczą, a jeżeli jest ich mało to trudno szeroko rozpropagować.
W Poznaniu Bjj jest dość szeroko znane, plakaty są właściwie na każdym słupie i to w dodatku bardzo wysoko zawieszone. I to jest prawda, że jest czasem tyle ludzi, aż nie ma miejsca ćwiczyć.

Jednak to na prowadzącym spoczywa duża odpowiedzialność za porpagowanie. Trzeba pojawić się w odpwiednim miejscu, załatwić miejsce w gazecie i napisać artykuł, zorganizować zawody i je rozreklamować, itd. Ziarnko do ziarnka.
  • 0

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

Dlaczego np ludzie nie walą tłumami jak np na aikido? Czyżby zła promocja? a może ludziom nie chce się turlać w parterze?


Aikido, Wu Shu, Capoeira... To wszystko jest przeciez bardzo ladne, estetyczne, efektowne... Kilka (niezbyt wyczerpujacych) treningow wystarczy zeby nauczyc sie robienia dzwigni na nadgarstek, kopniecia z obrotu, czy poczatku jakiejs fajnej formy. No i pieknie, bo jest sie czym pochwalic przed kumplami z klasy, lub zaimponowac plci przeciwnej.

Zas BJJ...? Prawda jest taka, ze wielu ludziom ten styl sie po prostu nie podoba. I malo komu chce sie tarzac po ziemi (na dodatek w takich podejrzanych pozycjach!). Zas jesli ktos juz cos cwiczy/cwiczyl, to zazwyczaj wydaje mu sie ze potrafilby sie obronic przed grapplerem bez wiekszego problemu, nie dajac mu najmniejszej szansy na dojscie do zwarcia (i naprawde w to wierza... przynajmniej dopoki sie nie przekonaja na wlasnej skorze: :scatter: 8O )
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
1. Fatalna reklama.
2. Karol Matuszczak
3. Skojarzenia z walkami w klatkach
4. Brak ( z całym szacunkiem dla chwalebnych wyjątków ) wyszkolonej kadry instruktorskiej
5. Brak stosownego zaplecza finansowego i prężnej organizacji dbającej o promocję stylu, a nie "walącej w mordę" każdego jeszcze nie przekonanego.

Bardzo słusznie zauważył p. Jóźwiak, że bardziej od faktu, że trenujący po 3 miesiącach "pokona wszystkich", interesuje mnie fakt, że tak w istocie niebezpieczne techniki będą nauczane przez osobę kompetentną ( popatrzcie jak uczy np Harris !!! ) a nie przez killera dyszącego rządzą mordu. Gdzieś tu na forum, widziałem wypowiedz odnośnie tzw. skrętki ( dźwignia na stopę ) w której jakiś małolat cieszył się jak nie wiem, że na treningu w grupie początkującej 2 kolesie tak się zabawili, że jeden zerwał więzadło krzyżowe, a drugi uszkodził łąkotkę. Prowadzącemu takie zajęcia, trzeba tego czym prędzej zabronić, bo na kolejnych nauczy młotków łamać kręgosłup, a oni się pozabijają, żeby udowodnić, że są twardzi.
Myślę, że BJJ to bardzo interesująca forma ju-jitsu. Myślę, że skuteczność BJJ jest bardzo wysoka ( choć nie tak jak widzą to ortodoksi ). Szkoda, naprawdę szkoda, że propagatorzy wybrali tak fatalną drogę propagowania tego stylu.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Zwróciłbym uwagę na jeszcze jeden szczegół. Otóż trenerzy w klubach (judo, w innych sportach walki nie wiem) nie orientują się z czym się je BJJ. Raczej kojarzą z .... capoeirą(?). Z lekkim zdziwieniem i niedowierzaniem przyjmują informację o parterze BJJ i zasadach. Jeżeli ktoś pyta swojego trenera , a otrzymuje taką informację, którą następnie powiela, to w połączeniu z tym co pisali przedmówcy nie ma się co dziwić, że popularność "rośnie".

Misiek2.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Nie - nie tylko BJJ jest malo znane.
Ogolnie przecietny czlowiek rozroznia tylko dwie rzeczy - tam gdzie sie rzuca i szarpie w kimonie to dzudo a tam gdzie sie kopie to karate.
Bardziej wyedukowani w tej dziedzinie to jeszcze wieda ze tacy w czarnej spodnicy co dookola nich ludzie lataja jak piorka to jest aikido a jak ktos biega w kolorowych szmatkach i wydaje dziewne dzwieki udajaz ze czaruje rekoma to kung-fu ;)

Powiem tak ju-jitsu ogolnie chodz jest to najstarsza u nas cwiczona sztuka walki jest ogolnie bardzo malo znana i ludzie nie wiedza co to jest a juz ponad 100 lat w kraju

Oczywiscie BJJ ma szanse szybko stac sie popularne ale do tego musialo by byc mase robionych otwartych zawodow i rozpropagowanych prasa telewizja. Wtedy tak znajda sie sponsorzy i reklama - a najwyzej jeszcze jeden znaczek na kimonie roznicy i tak nie zrobi. A to ludzie lubia ogladac im bardziej kolorowo z rozneglizowanymi panienkami pomiedzy rundami, popcornem na trybunach a jeszcze jakby mozna piwo bylo wnosic to juz wogole git ;)
Ale zeby cos takiego zrobic musza sie znalezc sponsorzy bo inaczej jest to tylko imitacja popularnosci.
Ale jak to stanie sie popularne - duzo terazniejszych instruktorow BJJ straci robote - pojawia sie nowi wyksztalceni po AWF szkoleni za granica na stazach - nie bedzie miejsca dla sportu amatorskiego. BJJ - przerobi sie w judo z innymi zasadami. Zajecia bedzie trzeba zaczynac od dziecka starsi juz nie beda przyjmowani bo nie ma szans na wyniki sportowe od nich. Tak jak w judo ciezko jest znalezc sekcje dla starszych.
Wiec jak uwazacie czy co niektorym w tym przypadku bedzie zalezalo na propagowaniu BJJ jak juz teraz mozna uwazac ich za Guru - a nie wiedzac co potem ?

Wszystko ma swoje zalety i wady
Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
No ja ostatnio widzialem reklame ATW z trojmiasta i obrazek na plakacie wydał sie mi jakos dziwnie znajomy. a zgadnijcie jaki??

odp. popatrz w lewy górny róg tej strony :twisted:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce

No ja ostatnio widzialem reklame ATW z trojmiasta i obrazek na plakacie wydał sie mi jakos dziwnie znajomy. a zgadnijcie jaki??

odp. popatrz w lewy górny róg tej strony :twisted:


Lysy dres wali bezlitosnie drugiego dresa na ziemi .....


o kurcze oni maja wlosy :oops:

to cos pomililem :)
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Zauważylem zee na dzwięk słowa "BJJ" większośc moich znajomych mysli o Capoeirze!!!!!! taka jest obecna znajomośc BJJ (ale walki z UFC widzieli prawie wszyscy i sa pod ich wrażeniem :) )
  • 0

budo_hermann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Jak juz to ktos tutaj powiedzial bjj jest czesto mylone z vale tudo- stad biora sie jeszcze mylne opinie ze aby trenowac bjj trzeba byc napakowanym herosem - czesto spotkac mozna pytania:
"czy wazac 60kg moge trenowac bjj - tam przeciez potrzebna jest masa i sila" ale to porpostu wynieka z tego ze bjj jest nowe na polskim rynku i z biegiem czasu bedzie lepiej rozpoznawane.
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Nikt w polsce nie ma czarnego pasa BJJ... a na ludku to robi największe wrażenie gdy przy nazwisku jest kilka "danów" :wink:
Ludzie z którymi rozmawiałem o BJJ zazwyczaj mówili, że wiedzą co to jest - "to taki taniec" :)
Taaakk... jeszcze trzeba popracować nad doinformowaniem społeczeństwa czym jest BJJ... a z tym będzie trudno... najlepszym medium jest TV, ale w Polsce nieprędko ktoś zainteresuje jeśli nasi "mistrzowie" nie będą odnosić spektakularnych sukcesów na arenie międzynarodowej... najlepsza reklama to gdyby BJJ było powiedzmy dyscypliną olimpijską :wink: ale na to raczej nie ma co liczyć... potencjalnemu oglądaczowi judo na olimpiadzie wystarczy.
Zobaczymy jak się potoczą losy BJJ w Polsce... na razie jesteśmy w powijakach, a już dochodzi do waśni i podziałów... to raczej nam nie pomoże :(

PERUN
  • 0

budo_dakeyras
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: popularność bjj w polsce
Im mniej ludzi będzie wiedziało co to jest i ćwiczyło BJJ, tym bardziej będę się czuł bezpieczny.
Joke :)
Powiedzieliście już chyba wszystko. Ja tylko od siebie dorzucę, że według mnie podstawową "przeszkodą" w rozpropagowaniu BJJ jest jego mała widowiskowość. Wiem to z autopsji. Rok temu chciałem się zapisać na jakąś sztukę walki. Słyszałem już wtedy trochę o BJJ, ale jakoś nie brałem go pod uwagę. W końcu TKD i Aikido tak ładnie wyglądały :) . Poszedłem więc w końcu na TKD. Z czasem zaczęło do mnie docierać, że co prawda TKD jest fajne, ale do walki się nie nadaje. Miesiąc temu poszedłem na trening BJJ zobaczyć konkretniej z czym to się je. I już z niego na pewno nie zrezygnuję. Chociaż jakbym się wcześniej nie nasłuchał i nie naczytał wypowiedzi na temat walki ludzi, którzy się na tym znają dużo lepiej ode mnie i takich, którzy mieli wątpliwą przyjemność walczyć na ulicy, to bym został na TKD przekonany o jego hipermegaskuteczności. Żałuję tylko trochę, że nie poszedłem na BJJ ten rok temu. Ale chociaż sobie kondychę poprawiłem i się trochę rozciągnąłem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024