Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak mam utwardzac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
gratuluje spostrzegawczosci, dokładnie tak jest ...
ale ja nie jestem fanem Adamka,nie podoba mi sie to ze (moim zdaniem) nie wyprowadza ciosów do końca nie mam w pamięci świeżo jego walk ale tam mi się coś jeszcze u niego nie podobało. Znacznie bardziej podoba mi się styl Włodarczyka
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

ja własnie pisze wyzej że cieżar ma być na tylnej a nie na przedniej nodze. przednia podąża naturalnie za ruchem biodra wykonując niewielki ruch ( konieczny zeby nie uszkodzić kolana) jeszcze raz podkreślam jest ona odciązona, ugięta (pisze na wszelki wypadek) i luzna

A o ciosie którą ręką mówimy?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
środek ciężkości jest na tylnej nodze (ewentualnie mdz. nogami nigdy na przedniej) i przy uderzeniu z wykrocznej (przedniej) ręki i z (tylnej) zakrocznej.
ale cały czas mówimy chyba o uderzaniu z tylnej reki..?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

środek ciężkości jest na tylnej nodze (ewentualnie mdz. nogami nigdy na przedniej) i przy uderzeniu z wykrocznej (przedniej) ręki i z (tylnej) zakrocznej.
ale cały czas mówimy chyba o uderzaniu z tylnej reki..?

Mnie uczą, że środek ciężkości jest między nogami w pozycji wysokiej, a w niższych (np. zenkutsu dachi) jest lekko przesunięty do przodu (tak 60-65% ciężaru na przedniej). Do tego wydaje mi się, że o ile przy ciosie ręką przednią bez problemu można zrobić tak, jak piszesz, to przy ciosie tylną trzeba troszkę masy włożyć w ten cios, właśnie poprzez przesunięcie ciężaru trochę do przodu, co owocuje trochę większym zasięgiem. Wtedy jednak noga wykroczna powinna być nieco sztywniejsza, aby ten ciężar utrzymać i aby kolano nie gibało się na boki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
Ta pozycja (zenkutsu dachi) jeśli występuje w kicku lub boksie chyba tylko i wyłącznie przy uderzeniu w brzuch z dystansu, w innych sytuacjach tak się nie uderza , głównie dlatego że szeroko rozstawione nogi osłabiają siłę uderzenia (bo nie ma możliwości zrobić odpowiedniego skrętu biodro – bark koniecznego do wyprowadzenia silnego uderzenia), a pozatym taka pozycja unieruchamia nogi a w walce musisz się przecież poruszać

W uderzenie nie możesz wrzucać ‘masy ‘ przenosząc ciężar w przód, bo siła bierze się ze skrętu, cios to tylko wyprowadzenie tej siły, nie może być tu pchania – taki ruch (przeniesienie środka ciężkości w przód ) daje właśnie ten efekt i to osłabia siłę uderzenia a nie wzmacnia je.
A ze przy ciężarze na przedniej jest dłuższy zasięg, to fakt ale raz ze mniejsza siła a dwa wystawiasz wtedy głowę w przód stając się łatwym celem
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
Oczywistym jest, że w zenkutsu dachi nikt nie będzie walczył, a jedynie przyjmował ją na ułamek sekundy, wyprowadzając cios, np. tak jak piszesz: w brzuch z dystansu. ;)

Jeszcze jedno tylko. Czy ten "niewielki ruch," który wykonuje noga wykroczna i o którym piszesz, jest krokiem (tzn. z oderwaniem stopy od podłoża), czy jedynie ruchem kolana i uda lekko do przodu?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
nie ma tam kroku to jest lekki ruch po łuku (ale nie w przód), wymuszony skrętem biodra.
Nie możesz mieć usztywnionej nogi jednocześnie skręcając biodro..bo poprostu go nie skręcisz.. w ten sposób nie da się tego zrobić.
na nogach musi być luz taki żeby kolana miękko poddały się ruchowi a nie hamowały go.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
Tak jak myślałem. Znowu gadamy niemal o tym samym, tylko inaczej to opisujemy. ;) Na ten ruch, o którym mówisz, nie zwróciłem dotąd uwagi, bo jest on po prostu naturalny. Sztywność nogi, o której ja pisałem, wcale mu nie przeszkadza, bo nie znaczy ona unieruchomienia, a jedynie specyficznego napięcia mięśni, aby noga stała twardo na ziemi. Dzięki za zwrócenie uwagi na kilka szczegółów, w których wszak tkwi diabeł, i pozwólmy tematowi wrócić do kwestii usztywniania. :)
  • 0

budo_adun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
wracajac do tematu -> ostatnio na imprezie dwoch lebkow wzielo sie za siebie;] (po alkoholu) jeden z nich cala piesc spuchnieta, drugi - reka zlamana. Teraz odpowiedziec sobie nalezy, czy piesci sa az takie dobre do walki ;/
ja robie osobiscie raz palec (kciuka) wybilem jak uderzylem kolesia...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

wracajac do tematu -> ostatnio na imprezie dwoch lebkow wzielo sie za siebie;] (po alkoholu) jeden z nich cala piesc spuchnieta, drugi - reka zlamana. Teraz odpowiedziec sobie nalezy, czy piesci sa az takie dobre do walki ;/
.


i własnie po to się ćwiczy Adun
jakby wszyscy umieli poprawnie uderzać tak sami z siebie to treningi sztuk walki nie miałyby większego sensu :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
tak, to pewnie dlatego w ufc zawodowcy zaczeli uzywac rekawic :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
rękawice wprowadzono juz gdzies w XVII wieku (albo trochę później, nie pamiętam) w boksie, własnie dlatego żeby można się bezpiecznie uczyć uderzać.
ale poprawne uderzenie jest 'poprawne' albo nie , bez wzgledu na to czy jest wykonane w ochraniaczu czy bez :)
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
kiedy robi sie pompki na kosciach na twardym podłożu ta kostka od palca wskazującego nie dotyka nawet ziemi co z tym zrobić? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

rękawice wprowadzono juz gdzies w XVII wieku (albo trochę później, nie pamiętam) w boksie, własnie dlatego żeby można się bezpiecznie uczyć uderzać.

a jak to sie "bezpiecznie uderza"? :wink: moze i wprowadzono w xvii wieku, ale na ufc sami zaczeli uzywac jak paru zawdonikow sobie rece porozwalalo.

ale poprawne uderzenie jest 'poprawne' albo nie , bez wzgledu na to czy jest wykonane w ochraniaczu czy bez :)

problem w tym, ze w walce ciezko o "poprawne" uderzenie, a utwardzanie nic tu nie pomoze.
tak ja przynajmniej uwazam.

to zrob tak, zeby dotykala? :P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

[ utwardzanie nic tu nie pomoze.
tak ja przynajmniej uwazam.

ale to nie jest żadne 'utwardzanie' tylko przygotowanie ręki do wykonywania techniki poprawnie, bez ćwiczenia nie da się nauczyć tak dokładnego skaładania pięści i ułożenia nadgrastka który pozwoli na to ze uderzenie nie uszkodzi kości. Dlatego własnie meczy się długo w tej pozycji żeby ręce 'nauczyły' się układac tak (tzn w jedynie poprawnej pozycji) że jak przyjdzie do uderzenia to ręce "wiedzą" - bo się nauczyły że trzeba wytrzymać dużą siłe, czyli same ułożą sie najefektywniej

valq ,a jak robisz te pomki , dłonie ułożone równolegle do ciała czy prostopadłe(jak te to to jak szeroko trzymasz pięści- na wysokości barków, szerzej??). Bo jezeli kostka nie dotyka to najprawdopodobniej robisz coś źle (chyba ze masz coś nie tak z kostkami akurat tych palców ale wątpię)
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
ręce trzymam na szerokości barków wy też tak macie?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
różnie mozna.
nie da się tłumaczyć tego opisowo, musisz zapytać kogoś kto wie jak, niech Ci pokaże
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

kiedy robi sie pompki na kosciach na twardym podłożu ta kostka od palca wskazującego nie dotyka nawet ziemi co z tym zrobić? :)

Zrobić tak, żeby dotykała. :)
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
wtedy dotykam tylko tymi dwoma najwiekszymi kostkami :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
i tak ma być
(tam pisaleś coś o palcu wskazującym-ze ta kostka nie dotyka)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024