Skocz do zawartości


Zdjęcie

uderzenia piescia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

uderzenia piescia
co sadzicie o uderzanu "luzna", na poczatku otwarta, zamykana zaraz przed celem reka (sposob w jaki uderza sie w wiekszosci sylow kungfu i jaki wychwalal Bruce Lee)?
czy lepiej uderzac w sposob w/w czy moze bokserski (miesnie caly czas napiete, dlon zwinieta w piesc)?
jakie sa wady i zalety obu sposobow?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
moim zdaniem reka [piesc] powinna byc caly czas zamknieta, a zacisnieta dopiero przed uderzeniem w cel. zeby nie spinac sie od razu- bo to spowalnie ruch,
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
rowniez mysle ze piesc powinna byc caly czas zacisnieta a dopiero przed celem powinno sie ja napiac wtady uderzasz szybciej nie jakbys mial caly czas naprezona piesc...
czym uderzysz szybciej biczem czy kijem??? ;)
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
No cóż... skutek uderzenia niedomkniętą pięścią może być opłakany... oczywiście dla uderzającego.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_azgar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

czy lepiej uderzac w sposob w/w czy moze bokserski (miesnie caly czas napiete, dlon zwinieta w piesc)?
jakie sa wady i zalety obu sposobow?


w boksie dlon nie jest caly czas napieta ,jest zwinieta w piesc, ale nie napieta ,powiedzmy w stanie gotowosci,¨stzela w odpowiednim momencie zaciskajac sie mocno w koncowej fazie uderzenia.
moim zdaniem leprzy jest sposob bokserski
uderzania otwarta reka i zamykanie przed celem...nie probowalem i jakos mnie nie przekonuje ten sposob...latwo rozwalic nadgarstek... :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
a kto Ci naopowiadal ze Bruce tak twierdzil jak napisales...??? 8O
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
DieselP w bokie nie uderza sie tak jak Ty to opisujesz. Kropka.
K_P
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

co sadzicie o uderzanu "luzna", na poczatku otwarta, zamykana zaraz przed celem reka (sposob w jaki uderza sie w wiekszosci sylow kungfu i jaki wychwalal Bruce Lee)?
czy lepiej uderzac w sposob w/w czy moze bokserski (miesnie caly czas napiete, dlon zwinieta w piesc)?
jakie sa wady i zalety obu sposobow?


Albo uderzasz otwarta dlonia albo zamknieta w piesc. Nie ma czegos pomiedzy..ze uderzysz otwarta dlonia a nagle ja sobie zamkniesz przed celem. Dla mnie to zupelnie nielogiczne.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
O rany dopiero teraz przeczytałem to 8O 8O

co sadzicie o uderzanu "luzna", na poczatku otwarta, zamykana zaraz przed celem reka (sposob w jaki uderza sie w wiekszosci sylow kungfu i jaki wychwalal Bruce Lee)?
czy lepiej uderzac w sposob w/w czy moze bokserski (miesnie caly czas napiete, dlon zwinieta w piesc)?
jakie sa wady i zalety obu sposobow?


Jak to słusznie stwierdził KP - w boksie jest zupełnie inaczej (dłoń zwinięta w pięść ----> Rękawice! Logika!). Spięcie ręki przez cały czas - powoduje ogromny spadek prędkości i siły uderzenia! To cechy psychomotoryczne. Nie chce mi się robić wykładu - zrób testy i poczytaj sobie. Nikt tak nie robi - to błąd.

A otwartą ręką uderza się doskonale - ale nasadą - nigdy nie słyszałem o zamykaniu pięści przed celem?! 8O 8O Nie wyobrażam sobie czegoś takiego! Bruce też czegoś takiego nie głosił...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
ja zawszerobię tak, pięść jest zaciśnięta ale luźna, spinam tuż przed trafieniem w cel. Słyszałem i jakies ziarno prawdy w tym jest, że napinanie mięśni w momencie uderzenia zwiększa siłę tegoż uderzenia
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Nie mozna udezac "luzna piescia" bo np twoj lewy zderzy sie z lewm przeciwnika, nie zgazysz domknac i masz po nadgarstku.

Pozdrawiam
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
proponuje ci segnac od ksiazek, bruca wydanych po jego smierci, przez zone.
ksiazka jaka jest taka jest, ale wazne jest to ze kazda technika przedstawiona jest na zdjeciach na ktorych pozuje bruce.i rzeczywsicie nie ma tam nic o takim sposobie zaciskania piesci...
wiec w tym przypdaku zgadzam sie z wiekszoscia
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Ostatnio Marek Piotrowski udzielał nnam lekcji na ten temat. Wg niego rece powinny być luźne(czyli pięści tezluźno "skulone") i dopiero prezd samym uderzeniem trzeba napiać mięśnie. Ja mu wierzę. W końcu trochęw swoim życiu zrobił dla sportów walki:)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Ehh - zamykanie pięści przed celem - a luźność rąk - to dwie odmienne sprawy!

"Wg niego rece powinny być luźne(czyli pięści tezluźno "skulone") i dopiero prezd samym uderzeniem trzeba napiać mięśnie. "

O to "wyboldowane" zapytaj - bo to chyba Twoja nadinterpretacja :)
Mięśnie powinny być luźne - zgoda, ale pięści zacisnięte full lub ręce całkiem otwarte (nasada i kanty dłoni + chwytanie). Pośrednie warianty to błąd i kontuzje!
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Anduina i zapewne jeszcze cos powiedzial o tzw. "strzale z nadgarstka".
K_P
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

O to "wyboldowane" zapytaj - bo to chyba Twoja nadinterpretacja :) !

Może i nadinterpretacja. A moze po prostu nie wyobrażam sobie zaciśniecia pieści na ful i jednoczesnego rozluźnienia mięśni całej ręki. No coż, może poprostu jestem jeszcze za młoda i niedoświadczona(no bo w sumie jestem :) )
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
Ja w tym momencie zaciskam piesc na full i mam rozluzniona reke.
Piesc zaciskaja palce nie cala reka.

Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia
A co ja pisałem o całej ręce? :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

Ja w tym momencie zaciskam piesc na full i mam rozluzniona reke.
Piesc zaciskaja palce nie cala reka.


Dobre :-) Chciałbym to zobaczyć. Zaciśnięcie pięści "na full" powoduje napęcie wszystkich mięśni przedramienia. Palce? A niby co je "napędza"?

Combat: po raz już niewiadomo który, kolejny raz się mylisz. Stany pośrednie istnieją i są często wykorzystywane, można mieć gardę z otwartymi dłońmi i wykonywać tak różne akcje, zwłaszcza obronne, a przy ciosie pięścią zamykać ją w czasie uderzenia.

Jednak oczywiście na początku ruchu a nie na końcu. Tuż przed uderzeniem jedynie usztywnia się pięść i nadgarstek.
Ale jasne że jak ktoś chce to może się cały czas napinać, jego sprawa :-)


Wosiu
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia piescia

Combat: po raz już niewiadomo który, kolejny raz się mylisz.


Super - pokaż gdzie jeszcze? :lol:

Stany pośrednie istnieją i są często wykorzystywane, można mieć gardę z otwartymi dłońmi i wykonywać tak różne akcje, zwłaszcza obronne, a przy ciosie pięścią zamykać ją w czasie uderzenia.


Twierdziłem coś innego?! :roll: 8O

"Mięśnie powinny być luźne - zgoda, ale pięści zacisnięte full lub ręce całkiem otwarte (nasada i kanty dłoni + chwytanie). Pośrednie warianty to błąd i kontuzje!"

Czyli nie wykluczam ZAMYKANIA pięści na początku ruchu (wykluczam za to przy końcu!). Nie wykluczyłem też akcji obronnych etc.

Jednak oczywiście na początku ruchu a nie na końcu. Tuż przed uderzeniem jedynie usztywnia się pięść i nadgarstek.
Ale jasne że jak ktoś chce to może się cały czas napinać, jego sprawa :-)


Czyli nie mam racji i mam 100% racji - ciekawe myślenie. Może byś czytał uważnie co piszę? Twierdzę to samo.

Na "ful"l - mam na myśli dokładność techniczną - nie siłowe zaciskanie i kurczowe napinanie cały czas! (jakieś tam napięcie jest przy zaciskaniu pięści- ale to na pewno nie jest max!).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024