Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak mam utwardzac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
144 odpowiedzi w tym temacie

budo_adun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

wracajac do tematu -> ostatnio na imprezie dwoch lebkow wzielo sie za siebie;] (po alkoholu) jeden z nich cala piesc spuchnieta, drugi - reka zlamana. Teraz odpowiedziec sobie nalezy, czy piesci sa az takie dobre do walki ;/
.


i własnie po to się ćwiczy Adun
jakby wszyscy umieli poprawnie uderzać tak sami z siebie to treningi sztuk walki nie miałyby większego sensu :)


dobrze technicznie wyprowadzony cios powinien uchronic Cie np. od zrobienia sobie czegos z nadgarstkiem... ale poprostu palce czasem zawodza.. co z tego ze dobrze cios wyprowadzisz a trafisz kolesia w czolo... palce albo powibijane, albo polamane...

moj brat dla zabawy szturchal sie z kolega.. zderzyli sie piesciami.. polowa reki w bandazu na tydzien :P (zderzenie piesci) heh...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

dobrze technicznie wyprowadzony cios powinien uchronic Cie np. od zrobienia sobie czegos z nadgarstkiem... ale poprostu palce czasem zawodza.. co z tego ze dobrze cios wyprowadzisz a trafisz kolesia w czolo... palce albo powibijane, albo polamane...
moj brat dla zabawy szturchal sie z kolega.. zderzyli sie piesciami.. polowa reki w bandazu na tydzien :P (zderzenie piesci) heh...


to ćwiczenie (pomki na kościach i samo stanie w tej pozycji) własnie chroni przed uszkodzeniami palców (nie tylko nadgarstka)
oczywiscie sa miejsca jak np czoło które z dużym prawdopodobnienstwem uszkodza rękę (kość jest podobno twardsza od betonu), jednak dzieki temu ćwiczeniu to prawdopodobieństwo się istotnie zmniejsza
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
Bzdura. Kosc czola to najmocniejsza i jedna z najgrubszych kosci, taka zadecydowala natura, udereznie nia tyloma malymi kosteczkami, ile ich zawiera dlon, nie wrozy dobrze dloni. Nie da sie nic "utwardzic", po prostu techniak, technika i precyzja, timing i timing. A reszta to rozmowy przestraszonych chlopaczkow, szukajacych w rece twardej jak beton, i tzw. sile ciosu - antidotum na swoje leki.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?

kość jest podobno twardsza od betonu

podejdz do sciany i sprawdz :wink:


to ćwiczenie (pomki na kościach i samo stanie w tej pozycji) własnie chroni przed uszkodzeniami palców (nie tylko nadgarstka)

a ja ci od kilku dni mowie, ze nie :P taka jest fizjologia dloni, ze jest tam duzo malych kostek, z duza iloscia malych stawow, ktore sa narazone na wszelkiego rodzaju kontuzje. pompki owszem, sa po to, zeby nauczyc sie trzymac reke prosto, bo to przy prawidlowo zadanym uderzeniu zmniejsza szanse zlamanie nadgarstka czy wybicia palcow. ale przy zderzeniu z np wspominanym tu z uporem maniaka czolem czy podloga czy chocby inna piescia nic nie pomoze. a Tameshiwari to zupelnie co innego niz walka!
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak mam utwardzac?
ja nie radzę nikomu testowac twardości betonu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024