Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sila ciosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Sila ciosu
Oto co powiedzial Dariusz Michalczewski w rozmowie na chat. (Przytaczam, zebysmysicie juz raz na nazawsze przestali zadawac durne pyatnia, zwiazane z tym aspektem).
Tajpan#: - Które mięśnie są odpowiedzialne za silne uderzenie?
Dariusz Michalczewski: - To nie ma z mięśniami nic wspólnego. Na mocne uderzenie wpływa przede wszystkim koordynacja ruchowa, celność, precyzja i również dynamika.
K_P
PS. I Jeszcze jedno. Ali mial 38 cm w bicepsie.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu

(...)I Jeszcze jedno. Ali mial 38 cm w bicepsie.

To tyle co ja :)
  • 0

budo_gregbal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Miesnie nie sa najwazniejsze aby miec silne uderzenie ale powyzej pewnego poziomu staja sie z powrotem wazne.

A co do Alego i jego 38cm to nie jest to najlepszy przyklad, bo slynal akurat nie z sily ciosu i w kategorii "puncher wszechczasow" na pewno nie znalazlby sie w top10. Foreman i Tyson - ktorzy na pewno mieli mocniejszy cios - mieli tez duzo grubsze lapy (Tyson chyba 46cm jesli dobrze pamietam)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Gregbal zatem zycze Ci "TYLKO" takiego uderzenia jakie mial Ali.
Napisales takze, (czyli znowu zaczynamy produkowac te jalowe dyskusje. Czyzbys lepiej wiedzial od Michalczewskiego?): - Miesnie nie sa najwazniejsze, aby miec silne uderzenie ale powyzej pewnego poziomu staja sie z powrotem wazne.
Tylko trzeba miec swiadomoc, ze TEGO POZIOMU 99,9 proc. z obecnych tutaj na forum nigdy nie przekroczy.
K_P
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
A po mojemu z tym to jest tak.
Kazdy ruch ludzkiego czlonka powodowany jest sila miesni. No nie tak? Wiec im miesien silniejszy, tym ruch bedzie mial wieksza moc i trudniej czynnikom zewnetrznym (jak mordzie przeciwnika) bedzie ten ruch powstrzymac. Ale wraz ze wzmacnianiem miesnia nastepuje rowniez pewna utrata koordynacji oraz dynamiki, ktore dla sily ciosu sa niezwykle istotne. Aby temu zapobiec, nalezy rozwijac kompleksowo wszystkie cechy motoryczne, a nie tylko jedna. Wtedy wzrost sily miesnia bedzie powodowal rowniez wzrost sily ciosu. Jezeli natomiast ktos zacznie jedynie pakowac stosujac powolna prace miesni i nic poza tym. To najprawdopodobniej sile ciosu oslabi.

Marcin
  • 0

budo_gregbal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu

Gregbal zatem zycze Ci "TYLKO" takiego uderzenia jakie mial Ali.

Dzieki, bede sie staral :)

Tylko trzeba miec swiadomoc, ze TEGO POZIOMU 99,9 proc. z obecnych tutaj na forum nigdy nie przekroczy.
K_P

Pewnie, ale to juz inna sprawa. W koncu post zaczal sie od cytatu wywiadu z DM, czyli wlasnie jednym z tych ktorzy sa powyzej owego 99.9%.

Co innego, gdyby to byl kolejny post z cyklu "chce cwiczyc sile ciosu i zeby to zrobic cwicze ze sztanga 150kg" - wtedy pierwszy bym sie z Toba zgodzil.
  • 0

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
MarcinD, zapewniam Cię ,że nie każdy ruch członka następuje pod wpływem siły mięśni ,chyba że ktoś stosuje wspomaganie:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu

MarcinD, zapewniam Cię ,że nie każdy ruch członka następuje pod wpływem siły mięśni ,chyba że ktoś stosuje wspomaganie:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Nie rozumiem :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Czasem wystarczy fajna kobitka, czy to też wymaga tłumaczenia.
  • 0

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Czasem wystarczy fajna kobitka, czy to też wymaga tłumaczenia.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Ale nie byl mocarnym puncherem?????????

"Wywalal" na przyrzadach spokojnie ponad tone...
  • 0

budo_kask
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Sila ciosu a sila ciosu zalezy do czego Ci ta sila. Mowicie o dwoch roznych rzeczach. Jezeli chcesz miec jedynie silny cios to te miesnie sa za niego odpowiedziane : naramienne, triceps , plecy i klatka piersiowa. Zbyt duża masa jednak usztywnia i należy robić więcej ćwiczeń dynamicznych. Klasykiem wśród takich ćwiczeń jest rąbanie drewna.
Natomiast dla boksera to nie jest najwazniejsze bo sam silny cios do niczego sie nie przyda jezeli nie masz techniki, dynamiki , timingu. wyczucia dystansu, czucia przeciwnik itp. Nokauty nie sa jedynie wynikiem silnego ciosu a calego wieloletniego wyszkolenia boksera. Dlatego Darek mowil w tym kontekscie i powiedzial prawde.
Ali nie mial silnego ciosu.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
ale silownia jest jednym z obowiazkowych cwiczen boksera zawodowego



_____________
Marcin
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Hmm... gdyby przeprowadzićeksperyment.... dwóch facetów o podobnej kondycji i predyspozycjach. Jeden zaczyna trenować pod okiem instruktora waląc rok na siłowni ( ćwieczenia z ciężarami ). Drugi przez rok uderza z trenerem w worek robiąc od czasu do czasu pompki ewentualnie.... Myślę że ten drugi dysponowałby dużo silniejszym, mocniejszym ciosem chociaż "na rękę" przegrałby z pierwszym...

ale silownia jest jednym z obowiazkowych cwiczen boksera zawodowego

więc w sumie to sam nie wiem...
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
sami kickerzy na zawodach mowia ze silka to podstawa kadra polski w kicku jako podstawowe cwiczenia to silownia na wyrobienie sily

___________
Marcin
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu

sami kickerzy na zawodach mowia ze silka to podstawa kadra polski w kicku jako podstawowe cwiczenia to silownia na wyrobienie sily

___________
Marcin


Sorry Aklaw ale dla mnie oni nie sa autorytetami w tej dziedzienie... polski kickboxing obecnie ma zalosny poziom wszystko sprawadzilo sie do silowni i braku techniki :!: kiedys (jak popatrzysz na video) to nasi kolesie ktorzy cos osiagneli nie wygladali jak banda sterydow ale za to potrafili cos zrobic...

spojrz na profesjonalnych fighterow wystapujacych chociazby w K1, czy np tajbokserow z Tajlandii czy chocby kolesi z gum Chakuriki jak Peter Aerts. Ci ludzie nie wygladaja jak Arnold z nadmiernie rozbudowanymi miesniami gornej czesci ciala czy bicepsu, oni maja glownie misenie dlugie a nit krotkie (z pompowania na silowni)

zauwaz ze w boksie rowniez uczyc sie jak caly ciaos wychodzi z ciala i nie jest to machanie tylko lapa w ktorej mam 50 w bicepsie
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
to popatrz na lebanera wazy 120 kilo i raczej pompkami tej masy nie wypracowal nastepny hant 122 kilo zlana masa tuszczowa z miesniowa widzales mali zawodnicy nie daja radu na k1 same byki ponad 100 kilo wagi biarusin jest slabo zbudowany ale zato ma warunki fizyczne 198 cm wzrostu no to oczym tu mowic ,



Sorry Aklaw ale dla mnie oni nie sa autorytetami w tej dziedzienie... polski kickboxing obecnie ma zalosny poziom wszystko sprawadzilo sie do silowni i braku techniki kiedys (jak popatrzysz na video) to nasi kolesie ktorzy cos osiagneli nie wygladali jak banda sterydow ale za to potrafili cos zrobic..

nie wiem czy wiesz ale mamy mistrza swiata w full i polacy dalej sukcesy odnosza zwlaszcza kobiety w lajt ,i w full a kadra polski to czolowka w ktorej jest wielu utytulowanych zawodniow nie sadze ze by byli w polsce lepsi udezacze niz kadra polski w kicku wielu bokserow trenuje kickerow zawodnicy w kadrze boksu sparuja z kickerami z kadry kicka po za tym patrzac na wczesniejsze czasy to walki piotrowskiego zachwycaja bo walki salety wydawaly mi sie slabe teraz saleta nie dal by rady w kicku nie dziwe sie ze jest slabym bokserem gadalem kiedys z trenrem z wisly bodajrze piwowarski sie nazywa i mowi ze silownia to podstawa trenigu boksera

____________
Marcin
  • 0

budo_kino
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
heh dziwna dyskusja i wogle niepotrzebna
uderzenie sie ma albo nie ma(chodzi mi o konkretne udezenie w swojej wadze)i treningi zabardzo tego nie zmienia(wielu bokserow na swiecie ma maly prcent nokautow mimo ciezkiego treningu)
a silownia udezeniu moze dodac jedynie masy(czyli powiedzmy zamiast udezyc kogos pala 5kilowa to udezymy 10kilowa) i to wszystko
  • 0

budo_bongo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
aklaw.jestes kickersm,nie?
nie mow mi ze cwiczysz na silowni zamiast treningu bokserskiego.
silownia moze byc tylko uzupelnieniem.napewno nie jest podstawa.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sila ciosu
Uczac sie chinskiego studiowalem anuniwersytecie w Pekinie z Tajem, ktory tak 175 wzrostu, bez zadnej specjalnej budowy ciala, z lekkim brzuszkiem kasowal notorycznie ruskich bokserow (tez z naszej uniwerku, zalozyli sobie Fight club kazdy wtorek wieczorem) a gosc nigdy nawet w silowni nie byl

ja sam nie wycisne pewnie 70 kg, mam sam 86 kilo a sparowalem ostanio z kolesiem 120 kilo, wielbicielem silowni i on nie mogl uwierzyc ze jestem slabszy od niego, po moich strzalach jego glowa w (helmie z krata) to az odlatywala i pozniej prownywal moja sily w slowaniu sie na lapy i nie mogl uwierzyc ze tak latwo mnie pokonuje...

a info ja nie moge cwiczyc na silowni bo kiedys mialem skomplikowane zlamanie wewnetrzne barku i nie moge go obciazac ciezarami
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024