Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Dla mnie to bylo irimi nage rozniace sie od normalnego,
podczas ktorego jedna reka wedruje na kark/ucho uke, druga prowadzi jego reke (i ta reka rzuca), tym, ze rzucasz ta sama reka, ktora kontrolujesz kark uke.
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
ale Waldek o co ci chodzi :?: :?: :?: :splat: skoczek :silly:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Najdziwniesza?????????
A co w niej takiego dziwnego? To najnormalniejsze na swiecie wykonanie iriminage jesli uke zdarzy ci zblokowac rzucajaca reke. Jakbys zwykle cwiczyl z aktywnym uke, tobys musial znalesc mnostwo takich detali zeby cokolwiek skutecznie zrobic.
Takie wykonanie iriminage uczy jak uzywac ciala(bo rekal ktora trzyma kark uke jest "zespawana z cialem na amen") zamiast wymachiwac rekami na wszystkie strony. Uczy tez ze rzut (a raczej obalenie) jest mozliwe wylacznie przy przesunieciu ciala tori.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Ciekawy konkurs.. na najdziwniejsza... hmm.. róznie by na tro patrzeć.. kote-gaeshi po pas w wodzie? Shiho-nage z ataku mawashi-geri? ( tak, tak.. jak najbardziej!!) hmm.. No i techniki oparte na KI... och... ( no a teraz sie przewróc! Dlaczego.. ? Bo Ki...) Hmm.. co by tu jeszcze?
Oj.. pamięc już nie ta...

Aiki
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Aiki, to z shiho nage z mawashi musi być nesamowite. W mojej hierarchii ląduje na pierwszym miejscu.

Szczepan, 100% zgody. Dla mnie to idzie jeszcze dalej, to podstawa irimi nage. Bez kontroli karku / głowy, nie ma techniki (co najwyżej uke sam upada), bez reki pod brode to nadal jest irimi. Często gdy ćwiczę z początkującymi, a wcześniej mu tego nie pokazywałem, radzę wykonać kilka razy właśnie w ten sposób irimi. I nagle skuteczność przy tym "tradycyjnym" wykonaniu wzrasta radykalnie. Heh, brawo WG ;)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
khem,.. Grey.. ja sądziłem,ze kontroluje się centurm... ale to moze plotki :-)))))

Aiki
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
1.Technika jest malo uzyteczna.
2.Na 90% wrecz a-wykonalna (jak sie po dojo rozejrzalem- zenada, no moze poza dwoma sempaiami, co udawali, ze wszystko gra :) ).
3.Widze, ze straszne faux pas popelnilem i nic, tylko czekac, jak mnie Szczepan do debiutanta zdegraduje :) .
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Aiki, a te centrum to jak kontrolujesz, wzrokiem :?: :lol:

Akurat w iriminadze punktem zaczepienia jest glowa i faktycznie kontrolujesz centrum ale za pomaca dzwigni na kark, potem dzwignia na kregoslup i oto dochodzimy to slawetnego CENTRUM :!:

W_G, nie rozumiem ciebie, jak to nieuzyteczna????? Jak karku nie kontrolujesz, to uke moze dowolnie obracac swoje biodra i sobie pojdzie do domu(w najlepszym wypadku) a najgorszym to lekko odkreci biodra i ciach , juz lezysz i kwiczysz. Pocwicz sobie iriminage z wszelkimi mozliwymi kontrami (np jesli uke wykorzystujac luz jaki ma, rzuca cie na suples albo na winde jak zapasnicy lubia rzucac...)to zobaczysz ze bez tej dzwigni ani rusz :wink:

A to ze w twoim dojo nikt tego nie umie robic to moze znak z nieba zebys sobie poszukal lepszego dojo? Jakby co , zapraszam!
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie

W_G, nie rozumiem ciebie, jak to nieuzyteczna????? Jak karku nie kontrolujesz, to uke moze dowolnie obracac swoje biodra i sobie pojdzie do domu(w najlepszym wypadku) a najgorszym to lekko odkreci biodra i ciach , juz lezysz i kwiczysz. Pocwicz sobie iriminage z wszelkimi mozliwymi kontrami (np jesli uke wykorzystujac luz jaki ma, rzuca cie na suples albo na winde jak zapasnicy lubia rzucac...)to zobaczysz ze bez tej dzwigni ani rusz :wink:

A to ze w twoim dojo nikt tego nie umie robic to moze znak z nieba zebys sobie poszukal lepszego dojo? Jakby co , zapraszam!


Szczepan, zebysmy sie dobrze rozumieli:
kontrola karku przy irimi nage to podstawa. O wiele trudniej jednak rzucic uke te sama reka (nie przyciskasz mu wtedy glowy do barku, a rzucasz de facto przedramieniem, co jest do zrobienia, ale to dopiero latwiej przejac lub zablokowac) niz reka przeciwna.
Po prostu za wielki leszcz jestem, zeby to robic :) .

pozdr.

P.S. to ja zapraszam (na wode :) ).
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie

Szczepan, zebysmy sie dobrze rozumieli:
kontrola karku przy irimi nage to podstawa. O wiele trudniej jednak rzucic uke te sama reka (nie przyciskasz mu wtedy glowy do barku, a rzucasz de facto przedramieniem, co jest do zrobienia, ale to dopiero latwiej przejac lub zablokowac) niz reka przeciwna.
Po prostu za wielki leszcz jestem, zeby to robic :) .

pozdr.

P.S. to ja zapraszam (na wode :) ).


co :?: jak nie przyciskasz glowy uke do wlasnego barku, to nie mozesz rzucic uke w ogole!
No chyba ze sam ci skacze :wink:
A to wy robicie iriminage bez przyciskanie glowy uke do wlasnego barku :rofl: :?: to ladne czary....
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie

A to wy robicie iriminage bez przyciskanie glowy uke do wlasnego barku :rofl: :?: to ladne czary....


Czytaj uwaznie moje posty papieros
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie

O wiele trudniej jednak rzucic uke te sama reka (nie przyciskasz mu wtedy glowy do barku, a rzucasz de facto przedramieniem


No coz, piszesz wyraznie... nie przyciskasz mu wtedy glowy do barku

to co, dalej nie umiem czytac? i sie nie denerwuj :vamp:

Fizycznie nie mozesz rzucic kogos samym przedramieniem, bez wychylenia go w jakis sposob, co najwyzej rozwalisz mu pysk a on bedzie dalej stal jak dziki osiol, a to podpada pod atemi.
No wiec w jaki sposob wychylacie uke bez przyciskania mu glowy do wlasnego barku?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Co do wychylenia za głowę, to w 100% się zgadzam i właśnie tak staram się wykonywać technikę, ale przy dużej dynamice i wejściu bezpośrednim można wykonać iriminage bez przechwycenia głowy(karku) partnera ....
I przy dobrym timingu działa, że hey :)
I nie są to żadne czary....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie

ale przy dużej dynamice i wejściu bezpośrednim można wykonać iriminage bez przechwycenia głowy(karku) partnera ....
I przy dobrym timingu działa, że hey :)
I nie są to żadne czary....


moze dlatego ze za uke masz aikidoke ktory jest tak wytresowany ze odchyla sie do tylu, lub pada......spobuj z kims spoza aikido...albo urwiesz mu glowe a tulow bedzie dalej stal, albo sie od niego odbijesz...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
To Szczepan:
centrum się kontroluje od samego początku... do końca.. inaczej nie ma.Nie można powiedzieć ,ze kontroluje się glowe.. bo to nic nie daje... moge pokazac technike iriminage, gdzie kierunek rzutu (hmm jak to opisac? ) może tak.. kierunek ge-dan.. O!
W sumie.. moje doświadczenie mówi mi.. że każda technika powinna być wykonywana.. omote i ura.. i na trzech poziomach jo-, chu-, ge-dan...

To Wadek Goszcz: Mam wrażenie ,ze mówisz o tej slynnej iriminadze podczas której uke wącha pache partnera a ręka tori (wyprostowana i zadarta wysoko w góre) wygląda jakby taańczył krakowiaka...
To już umarło... jest równie skuteczne co smaroanie sie cytryna pod pachami na kaca.

To szcsepan. hmm przyciskać głowe do barku? hehe.. no wiesz.. to bylo.. 10 lat temu.. swiat sie zmienil;-)))))
To Wallace: racja
To Szczepan: musisz zrozumiec ,ze osae i nage są w aikido zamiennikami , by nie skrzywdzić uke. Irimi to techika bojowa a nie trningowe ikkyo. Nie ma moży by wykonać czysto irimi na kimś kto jest np. pijany, naćpany i nigdy nie ćwiczył aikido.. po prostu dostanie w pałe i już. W sumie o to chodzi. Gdzie tu problem?

Aiki
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Szczepan: myśle, że Grey jest wystarczającym uke do zrobienia tej techniki, a on zwykle jak ćwiczymy ze sobą nie lata na pałe ...
ale w poniedziałek sprubuje i on opisze Ci wrażenia :)
  • 0

budo_waldek__goszcz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie

No coz, piszesz wyraznie... nie przyciskasz mu wtedy glowy do barku


Totez to jest ta wersja, ktorej ja nie rozumiem prosze Wasci...

Fizycznie nie mozesz rzucic kogos samym przedramieniem, bez wychylenia go w jakis sposob, co najwyzej rozwalisz mu pysk a on bedzie dalej stal jak dziki osiol, a to podpada pod atemi.
No wiec w jaki sposob wychylacie uke bez przyciskania mu glowy do wlasnego barku?


Zgadzam sie w 100%.


To Aiki: nowoczesne irimi nage? a co to jest? i ktory sensei w naszym miescie go naucza?
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Fajnie panowie że szukamy odpowiedzi na pytanie, którym Dziadek zajmował się jakieś 20 lat: Jak zrobić skuteczną irimi nage? :)
A tak poważnie to wydaje mi się, że dużo zależy od uke i tori, każdy wykona tą technikę na każdej osobie inaczej, nie można tego usystematyzować jak np bloków w karate
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
To Waldek Goszcz:
W tym mieœcie zaden, On tu bywa. :-)))))
To yokot: /ignore (jak zwykle)

Aiki
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najdziwniejsza technika aikido, jaka widzieliscie
Cos sie mocno zaplatales Aiki w tym twoim opisie iriminage :wink: nic nie rozumiem. A szkoda.
Np uwielbiam zarty surrealistyczne, ale u cibie za nic nie moge sie doszukac ani realizmu ani surrealizmu...
ok, co bylo 10 lat temu? przez 10 lat fizjologia czlowieka sie zmienia, czy co? a moze postep w rozwoju technik aikido sie przyspieszyl? I nagle jakis sensei odkryl cos co 5 innych pokolen do tej pory na czele z Dziadkiem nie moglo odkryc? :lol:

Od jakiego poczatku sie kontroluje centrum, co to jest ten poczatek? I za pomoca czego to kontrolujesz, ale pisz konkretnie, bez jakichs bzdetow. Inaczej cywilizowana dyskusja nie jest mozliwa...

pisz smialo acz wyraznie.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024