Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto posiada film "Path Beyond Thought"?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
czy jest mozliwosc aby mi go ktos nagral albo przerobil na mpeg?
  • 0

budo_marcopolo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czestochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

link: video
  • 0

budo_marek_503
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Ja mam ten film.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?

Ja mam ten film.

No i jakie sa twoje wrazenia? 8)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?

Ja mam ten film.

No i jakie sa twoje wrazenia? 8)

Szczepan :!: Nie prowokuj :!: Wszyscy wiedzą żes wielbicielem Stefa jest :wink: :P
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Film nie jest instruktazem technik aikido, to raczej hold dla Seagala (Take sensei :lol: ) pelen narcystycznych wypowiedzi jego uczniöw i takich tam. Biorac jednak w nawias to, co razi u SS i jego uczniöw/dubleröw :lol: IMHO mozna w nim znalesc pare rzeczy ciekawych.
Jest tam np. pokazany egzamin na shodan uczniöw Seagala probujacych kopiowac jego sposob wykonywania irimi nage. Generalnie poziom jego uczniöw nieco rozczarowuje.
Jest tam jeszcze troche wczesnych nagran SS z Japonii i z wczesnych 80´ze Stanöw+ najpozniejszy chyba staz w Santa Barbara. I to jest najciekawsza czesc filmu. Jako aikidoka jest SS dla mnie po prostu przekonujacy. Robi ladne, sprawiajace wrazenie skutecznego, aikido. Irimi nage to jego sztandarowa technika, poza tym kote gaeshi, shihonage, kokyu nagi, ciekawe sa techniki przeciwko atakom noznym.
Najlepszym punktem filmu jest randori SS, ktöre pokazuje jego specyficzny, moim zdaniem bardzo ladny sposob poruszania.

Tyle moge od siebie
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Też mam ten film z netu zassałem. I faktycznie jest to dokument niż szkoleniówka. Stefan jest każdy widzi :) chciało by się rzec a film jako ciekawostka jest całkiem całkiem :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Witam ten film mozna pobrac na dc adres 10mbit-5.myftp.org
Jesli chodzi o ten film to rzeczywsice instruktazowy to on nie jest, ale nie oto chodzi. Wszyscy tak jada na styl Seagala a jakos tu u nas nie widizalem aby ktokolwiek uczyl technik w taki sposob jak on. Przyklad prosze bardzo jest tam pokazane jak na jednym ze stazow pokazuje jak obronic sie przed uderzeniem prostym typowo wykonywanym przez bokserow. Ja jakos nie widze aby inni Sensejowie uczyli w ten sposob zawsze reka jakims cudem zostaje po uderzeniu gdzie z realnosci to nie ma nic wspolnego. Rozmawialem z kilkoma osobami ktore trenuja styl Seagala (Seagal obecnie nie posiada swojej sekcji prowadzi teraz tylko od czasu do czasu staze na swoim ranczo) i ucza sie takich rzeczy jak odchylenia, zbicia itd. ktore sa bardzo waznym elementem podczas realnej walki (skuteczne przy typowym uderzeniu sierpowym bokserksim) jesli ktos widizal nie raz typowa walke bokserska to wie ze bardzo ciezko jest zablokowac hak bokserski ktory jest bardzo krotki i szybki.I tu przydaja sie wlasnei odchylenia lub zbijanie a nie jak wiekszosc sensejow pokazuje wejscie i zablokowanie tegoz uderzenia. Jego typowa postawa jest wzieta z Kenjutsu gdzie nogi ustawia sie w troszke inny sposob niz w typowym aikido przez co zejscia sa szybsze.Druga rzecz wzieta z kenjutsu to to ze on zawsze tnie. Zobaczcie na tym filmie jaki rodzaj ruchu pokazuje przed shomenem. Krytykujac styl Seagala krytykujecie nie jego lecz cale aikido. Sam kiedys powiedzial ze nauke pobieral u roznych nauczycieli i powybieral to co bylo najbardziej skuteczne. Duzy wplyw na niego mial Hiroshi Isoyama gdzie jego styl jest bardzo brutalny.
To tyle z mojej strony rozpisalem sie jak nigdy :oops:
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Z tym cięciem to nie tak dokońca tylko u Segala u Tissiera też widziałem:) a bokserskie uderzenia to u Nishio. Na filmie widać ze Segal szybki jest i to mi się podobało dlatego też mam ten film jako właśnie ciekawostkę co do naleciałości jego Aikido z Aikido pana Isoyamy to się nie wypowiem bo miałem okazję tylko widzieć fragmenty jego pokazu na kasecie pana Pomianowskiego. Isoyama robił tam takie fajne kataguruma z ruchu i wyglądało na prawie bez siłowe rzucał mocno. Ale i tak uważam że to pan Arikawa jest most brutal in Aikido :)
Ma ktoś może jakiś film o Arikawa sensei??
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?

Krytykujac styl Seagala krytykujecie nie jego lecz cale aikido.


AAAAAAA to znaczy Seagal = Aikido? 8O :rofl: A ja gupi myslalem ze Dziadek = Aikido :? no popatrz jaka pomylka!!! :)

Wszystkie te dziwadla co Stefek robil to sa zapozyczenia z innych SW. Np ta mlocka rekami - jak wiatrak holenderski. Zeby zobaczyc na ile to skuteczne przeciw boxerom, musialby najpierw stanac naprzeciw prawdziwego boxera o rownym mu doswiadczeniu i randze, a nie nieporadnym atakom aikidockim. No ale wtedy to by zostala z niego marmolada :balisong:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?

Ale i tak uważam że to pan Arikawa jest most brutal in Aikido :)
Ma ktoś może jakiś film o Arikawa sensei??

Ani sensei Isoyama ani Arikawa nie są brutalni :wink: , choć z pewnością robią bardzo konkretne aikido i wymagają od uke szybkiej orientacji w tym co sie dzieje :o , szczególnie Arikawa shihan bywa naprawdę nieprzewidywalny a jego ulubionym uke w hombu jest rosły obcokrajowiec. Często bywałem na jego treningach w Hombu. Jego przypadłością jest natomiast mamrotanie czegoś pod nosem, użwając japońszczyzny której 90% miescowych nie rozumie, na domiar złego coś go we własnej wypowiedzi bawi i uśmiecha się do słuchaczy którzy posłusznie i z tradycyjnej grzeczności kiwają głowami. Nie ulega wątpliwości ma charyzmę.
Natomiast co do filmów to nie lubi się fotografować i nie bierze też udziału w All Japan Embu. Zatem szanse na film z nim niewielkie ale być może o czymś nie wiem. 8)
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Widziałem shihana Arikawę na filmie z okazji jubileuszu szwajcarskiej organizacji aikido jak się nie mylę 30 lecie to było. Na tej imprezie pokazy dawali między innymi tacy mistrzowie jak :Tada, Tamura, Arikawa, Ikeda, Tissier, Kanetsuka. Pokaz Arikawy był bardzo bardzo konkretny a ukował mu niewiele młodszy japończyk z długimi włosami zaczesanymi w samurajski kok. Normalnie wbijał go w matę jak gwoździe w drewno :) . Widziałem to tylko raz i niestety nie mam dostępu do tego materiału a szkoda :( .
Panie Jurku czy ma pan może zarejestrowny cały pokaz All Japan Embu z tego roku ?? Ewentualnie z poprzednich lat??
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?

Ani sensei Isoyama ani Arikawa nie są brutalni :wink:

Zapomniales dodac TERAZ :) jak Arikawa sensei jest nieco straszym czlowiekiem... :wink:
Jak Arikawa sensei przyjechal kiedys do USA na summer camp, ktos zadal mu pytanie dotyczace szczegolow jakiejs techniki, sensei natychmiast wzial Clauda(ktory mu robil za uke caly tydzien przestraszony :paker: :peace: ) i zaczal pokazywac jak sie ta technike wykonuje. Nic mu nie przeszkadzalo ze byli akurat w biurze, gdzie staly meble, komputery, itd - reszta natychmiast rzucila sie ratowac meble i sprzet, zeby zrobic choc troche miejsca do ladowania dla Clauda...

Problem jest ze on robi aikido na tak wysokim poziomie ze my smiertelni i tak nic z tego nie rozumiemy.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?

Panie Jurku czy ma pan może zarejestrowny cały pokaz All Japan Embu z tego roku ?? Ewentualnie z poprzednich lat??

Z tego roku jest rejestracja ale nie najlepszej jakości (bo sami robiliśmy pokaz :lol: ) natomiast mam rejestracje z ostatnich 5 lat. Będą one sukcesywnie przeze mnie montowane i puszczane jako dodatek multimedialny dla prenumeratorów Budojo. Naprawdę ciekawe rzeczy jak np. ostatni przed śmiercią pokaz Morihiro Saito.
Zatem proszę o odrobinę cierpliwości. No i rzecz jasna wsparcie promocyjne dla Budojo.
:roll:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?

Ani sensei Isoyama ani Arikawa nie są brutalni :wink:

Zapomniales dodac TERAZ :) jak Arikawa sensei jest nieco straszym czlowiekiem... :wink:
....... zaczal pokazywac jak sie ta technike wykonuje. Nic mu nie przeszkadzalo ze byli akurat w biurze, gdzie staly meble, komputery, itd - reszta natychmiast rzucila sie ratowac meble i sprzet, zeby zrobic choc troche miejsca do ladowania dla Clauda...

.

Jak bym to widział Szczepciu, cały Arikawa cały on, super dziadek, robił na mnie pare razy techniki, ale chyba immunitet mnie uratował :oops: bo było nawet miło. :)
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Prenumeratę Budojo i tak zrobię bo pismo jest super taka perełka wśród pism o MA ale czy będzie możliwość zdobycia tych materiałów nie montowanych?? A ten pokaz z tego roku tez bym chciał zobaczyć mimo kiepskiej jakości :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
ja mam ten film mogę przegrać i wysłać no problem.
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
tylko podaj namiaryt do siebie.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
Ronin10 to było do mnie czy do kolegi Marcina??
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto posiada film "Path Beyond Thought"?
do kolegi Marcina
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024